Kde sa dá vybaviť cisársky rez za peniaze?

corina
31. júl 2007

baby prosim Vas kde sa da bez problemov vybavit cisarsky, za peniaze?

dakujem za rady (ak mi nejake date 😀 😵 )

tinka26
2. aug 2007

kia ja som pri prvom neplánovanom cisaráku mala väčšie bolesti(mala som ho v celkovej narkoze),ako pri druhom,ktorý som mala na spinálku.Pri prvom cisáraku som sa nemohla z toho spamätať,a ešte mi aj anesteziolog prišiel povedať,že to s tou narkozou trošku prehnal,spala som dosť dlho a omámená som bola ešte po prepustení a syna mi prišli ukázať až na 3 deň,aj to som im už skoro vynadala,aby mi ho konečne doniesli. 😠 Pri druhom cisárskom reze som už večer chodila sama na záchod,len nohy sa mi zdali také trošku divné🙂a malého som videla hned ked mi ho vybrali,až som sa rozplakala a už na druhý deň som si ho mohla nechať pri mne na izbe,ale po troch dňoch mi ho vzali,lebo pri sekcii som stratila veľa krvi a bola som slabá,odpadla som v sprche.Museli mi dať z tranfúzky krv,ešte že tej mojej KS mali dosť.Tak som si musela dlhšie poležať v nemocnici.

Tak asi toľko.Ináč ked som pozerala sekciu na videu,bolo mi z toho zle,a muž ma ani do porodnice nechcel pustiť 🙂

megustas
2. aug 2007

ja som mala sekciu a dakujem bohu ze som nemusela rodit normalne(stacilo pocut tie vykriky z porodneho salu) 😖

bellezza
2. aug 2007

keby som mohla, rodím normálne.
zotavovanie po sekcii je horšie ako normálny pôrod.
pri normálnom pôrode sa baby dokázali hneď postarať o dieťa, behali ako srnky, len my rozrezané poštopkané sme chodili ako 85ročné ťažko zrobené babky s reumou.
O nástupe laktácie a očistiek ani nevravím, na všetko sa pichali injekcie.

maaaki
2. aug 2007

Tak ja som rodila spontanne bez epiduralu a druhe dieta dokonca po vyvolavacke, tak ze som hned mala minutove kontrakcie a nevydala som zo seba ani hlaska. Zo zaciatku sme sa este s manzelom dokonca smiali. Nebolo to nic prijemne ale ten pocit ako z Vas vyjde babetko je super 🙂 a vobec by som nemenila. Neodsudzujem nikoho za to, ze chce rodit cisarakom, len si to dievcata rozmyslite, lebo je to predsa operacia, ktora nesie so sebou vzdy nejake rizika. A po porode Vam bude veru horsie ako tym co rodia spontanne, a este par dni sa poriadne nenajete. Bola som na izbe s mamickou co rodila cisarskym, a tajne sme jej davali zemle, taka bola hladna, ale nic nemohla jest.

dadulka19
2. aug 2007

...ešte jedna vec...po cisaráku som mala problém s črevami... 😉 lebo sa mi tam "hrabali".... 😒

maminka173
2. aug 2007

lucia123- inak len taka reakcia, ja som v Amerike, mala som cisarskym prve dieta a musim mat aj druhe, ale nikdy som nepocula, ze si mozes vybrat, pokial nie si celebrita 😕 pytala som sa na tieto veci dokonca 3-4 roznych lekarov ( zhodou okolnosti vsetko boli zeny )- a kazda povedala, ze ak nanho nie je dovod, tak proste sa len tak na zelanie nespravi- je to velmi drahe a tiez -kazda operacia nesie riziko. jasne, ze pre celebrity to neplati, ale tie si asi nemyslela. nemyslim, ze tu je normalne si to vybrat- nejde predsa len o zelanie matky, to nie je podmienene tym..

maminka173
2. aug 2007

jejke, zo zaujimavosti- ake su rizika rodit po sekcii prirodzene? Ja nemozem, budem mat sekciu, ale by ma to zaujimalo...

dadulka19
2. aug 2007

maminka173,moja známa mala prvé sekciou a potom dalšie 2 normálne....Ja si myslím,že po sekci je maternica tenšia,lebo sa rozrezáva,šije...Pri normále sa len natiahne a stiahne.Hrúbka ostáva.Ja som mala druhú sekciu z dôvodu veľmi tenkej maternice a mohla mi prasknúť už pri kontrakciách....Kontrakcie síce prišli 9 hodín pred plánovaným cisárom,ale slabé no každých 6minút.Dali mi infúzku na zastavenie a ráno som išla podľa plánu... 😉

certica
3. aug 2007

dadulka, to stensenie ti zistili na zaklade uzv?

dadulka19
3. aug 2007

certica,ano....

katrin
3. aug 2007

baby, sorry, ale musím súhlasiť s niektorými kočkami, že vybaviť si len tak z roztopaše cisársky, to asi musí niekomu doooosť prepínať 🤐 🤐 🤐 Ja som rodila cisárskym, ale iba kvôli tomu, že jeden plod som mala spriečený, inak by ma určite nechali rodiť normálne. Je to urgentná operácia, po nej sa zotavujete pomalšie ako po normálnom pôrode, samozrejme záleží aj od toho, či vás pri pôrode neroztrhne naprieč, ale to je o inom... O tom, že laktácia po cisárskom nastupuje pomalšie, o tom, že nie ste schopné sa okamžite starať o dieťa, chodiť, ísť na toaletu, osprchovať sa asi nemusím ani veľmi písať... Pokiaľ nie je cisársky indikovaný, napr. z hľadiska kardiologického, očného, alebo kvôli zlej polohe plodu, tak určite nie.... 🤐 🤐 🤐 🤐

Opakovať sa po hviezdach tipu Britney Spears asi nie je dosť dokonalá myšlienka.....

rybka78
3. aug 2007

ahojte kocky, 🙂
kamoska sa dlho neotvarala a ozvy malinkej slabli, tak jej urobili cisarsky. doteraz ma pocit, ze o nieco pri porode dcery prisla... ak sa bude dat, druhe chce rodit urcite klasicky.

kia
4. aug 2007

aj ja mam o chvilu cisarak nie preto ze chcem ale preto ze mam uzku panvu.
A zacinam sa poriadne baat.
Dufam ze to nie je take neznesitelne po odtrpnuti lebo ja tam hadam aj skolabujem

och boze nenechaj ma trpiet 😕 😔 🙄

😕 😕

bellezza
4. aug 2007

pri cisárskom je 7násobne vyššie riziko úmrtia ako pri normálnom pôrode. To na margo rizík.
čo mňa štve ale najviac, je obmedzený počet detí, ktoré môžete mať. Max 3-4. lekári odporúčajú 3 a potom sterilizujú.
je dosť blbé žiť po zvyšok života s vedomím, že už nemôžete mať deti...

vesi
4. aug 2007

kia, neboj, ked budeš mať potom bolesti, kľudne si na to pýtaj lieky, niektoré sestričky to majú na háku, tak ti to neponúknu samé, ale je to normálne, ja som si pýtala lieky na noc aj 4. deň 😝

certica
4. aug 2007

kia, vobec to nebolo neznesitelne. mne sestricky niekolkokrat ponukali do infuzky streknut lieky na bolest, ale ja som odmietla, ze naco. sice sa tvarili udivene, ze to faaakt nechcete??? 😀
ved uvidis, ale urcite sa to da prezit. skor mi pride velmi zdlhave vydrzat tolko lezat, lebo asi sotva zaspis. mne sa to hrozne vlieklo

kevama
4. aug 2007

necham zeny, ktore dobrovolne chcu nieco take ako cisarsky rez.Som porodna asistentka a podla toho co som denne videla a vidim, nikdy v zivote by som nikoho nepresviedcala nech rodi cisarskym rezom a dokonca ani ja osobne by som si ho nedala urobit ak by ta moznost volby bola..
mam pocit ze mamicky, ktore nieco take chcu, maju len obrovsky strach z normalneho porodu, strach ze to nezvladnu, ze sa nieco stane babatku a podobne..No urcite je to pre maminy ovela jednoduchsie ako cisarsky rez..Po cisaraku, mate bolesti a ak beriete pravidelne lieky, tak vam nezaberaju od bolesti lieky tak dobre,mate problem so vstavanim, ste unavena, moze byt zle zle znasana narkoza, pripadne zle hojenie rany.ste zacievkovana, teda aspon jeden den, nehrozi ze by ste sa umyli a citili ste sa ako zena..A ak zle znasate bolest, tak si to vytrpite, a samozrejme nastavaju s cisarakom aj dalsie problemy s nasledujucimi tehotenstvami.
takze nechapem tie, ktore ho chcu dobrovolne

kevama
4. aug 2007

kia, nemusis sa bat, ak uvidia sestricky ze mas velke bolesti a nebudu zaberat lieky podane v infuzii, tak sa zlutuju a urcite ti daju bud nieco na ukludnenie a spanie, aby si tie bolesti necitila, alebo ti podaju cipok, ktory na bolesti posobi celkom rychlo a dobre..

certica
4. aug 2007

inak, to cievkovanie som tiez nemusela

vesi
4. aug 2007

tak to ani ja 😝

kia
4. aug 2007

a robi sa to pred kontrakciami?

cievkovanie vam neurobili kym este ficala spinalka?

zeny takze v poho sa to da zvladnt hej?
aj ste niektora plakali od bolesti?
(boze mne uz asi sibe) sorry za chore otazky ale ja sa fakt bojim.

escada17
4. aug 2007

kevama, mozno mna by si presviedcala 😉 ja som prisla dcerku rodit ako velka hrdinka, vsetko som chcela bez epiduralu, krasny planik, ale nevysiel...ked je doslova obrovske dietatko a uzka panva, neda sa. Roztrhlo ma zvnutra, mala som horucku , sekcia a potom obe antibiotika, ani som ju nevidela poriadne, nemohla som sa jej viac ako 2 dni dotknut. Keby som mala hned sekciu, pohoda- normalne by som ju nevytlacila. Dodnes ma mrzi, ked si spomeniem, ako som ju videla a ona na mna pozerala tak strasne smutne, no mala toho dost. Tak dufam, ze by si ma presviedcala a nenechala tak trpiet 😉

dadulka19
4. aug 2007

kia,zvládneš to!!! 🙂 ..žena je silný tvor... 🙂 🙂 🙂 budeš mať bábenko a to je najdôležitejšie... 🙂

vesi
4. aug 2007

kia, cievkovanie robia ešte pred sekcoiu 😝

dadulka19
4. aug 2007

kia,neplakali,teda snád hovorím za všetky...a už baby písali,od bolesti dajú injekciu a pod...

kia
4. aug 2007

pre boha to fakt?
dufam ze mam velky mocovy otvor,
pocujte aka je to bolest?stipe to, alebo je to ako co?

(ked sa silno stipnem na brucho tak je to asi podobne?) 😕 😀 🙄

(no coment ja som psycho) 😀 😀 🙄

renca3
4. aug 2007

kia.. mala som 2 cisaraky. 1. necakany, 2. planovany. Ja teda hrozne zle znasam bolest, aj zuby si davam vrtat po injekcii. Na cievkovanie si nepamatam, takze v pohode a aj ta bolest po sa da prezit. Pytaj si nieco od bolesti, aby si sa co najskor postavila ako ti dovolia a potom to uz bude len lepsie a lepsie 😉

dadulka19
4. aug 2007

kia a kedy máš termín?
Ja som mala tiež 2 cisaráky,presne ako renca.....a cievku mi zaviedli,ked uz zaúčinkovala spinálka,takže som nič necítila,len som videla,ako mi to dávajú...

kia
4. aug 2007

fuuu prisla ulava na dusi 😀
dakujem renca3 len dufam ze neklames 😀

renca3
4. aug 2007

Ano uz si spominam, cievkovali az po spinali na operacke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre