Kde sa dá vybaviť cisársky rez za peniaze?

corina
31. júl 2007

baby prosim Vas kde sa da bez problemov vybavit cisarsky, za peniaze?

dakujem za rady (ak mi nejake date 😀 😵 )

certica
4. aug 2007

to cievkovanie vobec neboli, len to bol neprijemny poci, hlavne, ked sa mi nevedela hned trafit 🙄 . a hej, je to take stipnutie

renca3
4. aug 2007

kia...vela je vec psychiky. Po 1. som bola trochu mimo, lebo bol po 25 hod. a bola som vycerpana a zaskocena, ze to tak dopadlo, ale 2. bol uplne v pohode a bola som ovela skor fit. Netrapili sme sa ani ja ani babo a to bolo hlavne, ze je v poriadku.

veronikap
4. aug 2007

ja mám tiež zea sebou sekciu, ale neplánovanú.. absolútne som to nečakala, pred pôrodom som študovala všetko možné, len veci o sekcii som preskakovala, že veď načo 😅 ale malá bola veľmi veľká (54 cm, 4350g) a ani sa jej nechcelo von, po troch vyvolávačkách som stále nebola dobre otvorená, krčok som mala úplne tvrdý.. tak po ôsmych hodinách kontrakcií sa rozhodli pre sekciu.. bola to vôbec moja prvá operácia v živote.. mala som spinal.. keď mi ho zavádzali, tak anesteziológ sa mi asi dotkol nejakého nervu, lebo mi 2x úplne nekontrolovane vyskočila ľavá noha a musím povedať, že potom ma na nej päta riadne bolela ešte asi 2 týždne.. teraz je to už lepšie, ale stále ju mám takú citlivejšiu a nevedeli mi na to nič dať 😖 takže nielenže som sa nevedela poriadne hýbať, lebo prvé dni tá jazva dosť ťahá, ale ešte som nemohla ani poriadne chodiť a ani ležať (aj keď som si tú nohu položila na posteľ, tak ma bolela) 😖 no a keďže som bola po sekcii, tak som mala malú pri sebe na izbe až neskôr.. a to vstávanie z postele nebolo nič príjemné,ale dalo sa to prežiť 😉

veronikap
4. aug 2007

a ešte som zabudla, že mi počas operácie prišlo strašne zle, stále sa mi chcelo vracať (vraj to je normálna reakcia) a keď ma prevážali na izbu, tak som mala strašnú triašku (vraj aj to bolo normálne, ale nič príjemné)

peha
4. aug 2007

no ja som mala planovany cisar zo zdravotnych dovodov, ale nebyt toho, ovela radsej by som rodila normalne. kocky co rodili normalne, uz jednoducho frcia, a ja 4,5 mesiaca po porode stale citim jazvu - vnutorne sitie na bruchu. a ked spravim par brusakov, tak na druhy den sa chytam za brusko, nehovoriac o zmene pocasia 😎
takze mila corina, radsej nehazarduj, ak nemusis, skor sa budes hojit normalne. kazdy porod ma svoje bolesti, tej sa nevyhnes. den po cisari nie je vobec med lizat, ine kocky uz lietaju po chodbe a cisarske sa plazia k zachodom... 😉

masinka
4. aug 2007

ahojte
kontrakcie som mala od pol jedenastej, o siestej som bola otvorena na 8 cm, ale stale som necitila tlaky, ozvy zacinali blbnut, tak to skoncilo tiez sekciou - Nelinka bola omotana pupocnou snurou
mala som krasne a uplne bezproblemove tehotenstvo, tak som tiez clanky o sekcii preskakovala
kedy mi dali cievku si nepamatam, zda sa mi ale, ze to bolo este na porodnej sale ked sa ma chystali previezt na operacku. mala som spinal, ked mi ho davali, nic som necitila, akurat ma strasne stipala dezinfekcia v otvore po epiduralke co mi odstranili (som si naivne myslela ze to tam nieco iba pridaju a oni mi to napichli nanovo) - a kopla som anesteziologicku pri epi 🙂
tiez ma pri tom zacalo strasne napinat, ale povedala som to anesteziologicke a nieco mi pichla a preslo to. inac velmi zlata zena to bola, ked som sa potom zacala klepat od zimy, tak ma aspon hladkala po ruke (klepala som sa potom este asi dve hodiny)
malu mi ukazali ked ju umyli, potom mi ju priniesla sestricka na "kojenie" o 22:00. problemy s nastupom laktacie som nemala, o dva dni som behala ako srnka, a ked spolubyvajuce dostavali lieky proti bolesti, tak ja som nepotrabovala, ale zase ja mam dost vysoky prah bolesti a s umrtvenim si davam zuby iba trhat....vynahradila som si to ale potom ked som dostala ako nasledok spinalky migrenu, tri dni mi museli davat infuzky. v porodnici som namiesto 4 musela byt 7 dni a prve dva dni po sekcii sme nedostali jest, cakalo sa kym sa obnovi cinnost criev
rana sa mi krasne zahojila, ale aj po 8 mesiacoch ma este obcas priserne svrbi
ale som sa rozpisala...
takze co sa mna tyka, jedine pozitivum cisarskeho vidim v tom, ze nemam dole stichy...no a Nelka mala hned od narodenia krasnu gulatucku hlavicku

keby som ale mala na vyber, urcite to dobojujem do konca normalnym sposobom a dufam ze dalsie dieta nebude taky artista a do pupocnej snury sa nezamota

dadulka19
4. aug 2007

veronikap,aj ja som mala riadnu triašku a dosť dlho...dr.mi povedala,že preto,že som bola vynervovaná...

veronikap
5. aug 2007

dadulka a mne povedali, že to je ok.. každý inak 🙂 a tiež ako ma napínalo, tak mi niečo pichli a po chvíľke to prešlo
inak, ešte som zabudla, dosť dlho som ešte mala okolie jazvy také ako keby stŕpnuté
no a robiť teraz brušáky? dosť náročné, ale nevzdávam to 😀

vesi
5. aug 2007

no mňa cievkovali pri oboch ešte pred spinálom resp. pred narkozov, triašku som mala príšernú, vraj je to normálne a ked ma mali začať razať, prišlo mi od strachu tak zle - ako na odpadnutie, ešteže som ležala 😝 , že mi dali dýchať kyslík, potom to presšlo.

babulka
5. aug 2007

Ja len stale nechapem, preco niekto dobrovolne podstupi cisarsky 😖 Je to velka brusna operacia - rozrezat kozu, rozrezat svalstvo, obist mechur, obist creva, rozrezat maternicu - a naspat to iste, zasit maternicu, napravit creva, skontrolovat mechur, zasit svalstvo, zasit kozu. Tri vrstvy sitia. Kto normalny toto dobrovolne podstupi? Kazdy sa prirodzene boji takychto zasahov do organizmu, nie to este si ich dobrovolne vyziadat. Mudre hlavy vymysleli laparoskopiu, aby sa odstanilo co najviac "rezania" pri operaciach, kde sa to da, a aha ho, ja sa dam dobrovolne kuchat, ked mozem dieta porodit normalne. Cudne.

sue
5. aug 2007

Súhlasím s maminami čo tu písali, že dobrovoľný cisársky rez je "poriadne ujetý" nápad ... pripadá mi to choré 😔 prinajmenšom...
(a to ja mám z pôrodu obrovský strach a taký nízky prah bolesti, že už teraz sa modlím, aby som sa nejak kontrolovala a neaukala hneď na príjme...)

babulka
5. aug 2007

Sue, si v BA??? Neprides za nami?
Kamoska ma veeeelmi nizky prah bolesti, sama si hovorila, ze porod nezvladne, ma 50 kg aj s topankami, uzku panvu (si myslela), ale cisarskym by nikdy nesla. Nakoniec to zvladla za par hodin od prvej kontrakcie, bez epi. Neboj Sue, zvladnes, viem to 😉

sue
5. aug 2007

Babulka, nie, zajtra máme poradňu a ostatných dokinov, takže sme u našich...
A dík za povzbudenie... tebe verím 😉 😵

jejke
6. aug 2007
jejke
7. aug 2007

alebo https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Vesi vies nie zeby som nejako bola na reci ale tam kde som mala rupturu ja,
uz zenu po cisarskom nenechaju rodit vaginalne, ak sa lekarom asi 3x za rok toto prihodi, nikto z nich by nechcel riskovat a vziat si dva zivoty na triko.
Ja mam kamosku co rodila prve cisarskym a druhe vaginalne bez problemov a po roku a pol od cisarskeho, to bolo stvorkilove dieta, 😲 Aj ja som mala moje stvorkilove a pri porode doslo k rupture maternice,teda sa tak nepodarilo porodit.
Mala som velke stastie ze sa to stalo uz v nemocnici, keby mi praskla maternica doma, iste by som vykrvacala a babatko v dosledku nedostatku kyslika by utrpelo rozsiahle poskodenie mozgu ak nie horsie.
Ja sa nehadam kto chce riskovat nech riskuje ale trvam na tom ZE MAT JEDEN CISARSKY JE DIAGNOZA A RODIT DRUHE VAGINALNE JE RIZIKO PRE MATKU AJ DIETA!!!!!

Neviem co je horsie ale ako tu citam o Vasich skusenostiach so spinalom , zatial kazda mi potvrdila ze po spinali je to ok okrem tych bolesti hlavy, ja neviem lebo som mala dve narkozy a to ako tu niekto vystihol je"ako by Vas valec presiel 😝

vesi
7. aug 2007

jejke, na Antolskej si "hádzali"zodpovednosť jeden na druhého, nikto si to nechcel nechať na zodpovednosť, že povie, že môžem rodiť vaginálne, nakoniec mi dali do papierov, že rozhodne pohotovostný lekár ak to na mňa príde skôr. ja osobne som chcela druhý cisársky, lebo som sa bála práve tej ruptúry 😝 keby záležalo na mojom Dr. z rizikovej poradne, tiež na antol., tak by sa o tom ani nedebatovalo, neriskoval by to. nakoniec mi v sobotu odišla voda a službu mal primár, ten povolil cisársky 😀

ikke
3. jan 2010

danka222 • Dnes o 13:53
ahoj baby,chcela by som sa vás opýtat či mate s tym niektora skusenost...🙂 som v 30t.t. a chcela by som cisársky rez,nemám žiadne komplikacie,lekár mi zatial nič nehovoril aký sposob porodu by som mala mat .dakujem 🙂

bibione • 1d • Dnes o 14:02
ta tema tu uz je,len hladaj

bibione • 1d • Dnes o 14:03
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

danka222 • Dnes o 14:12
dakujem

danka222 • Dnes o 14:16
lenže ja som tu nenašla nikde presnu odpoved,lebo tie baby mali niektore problem ako napr. babatko bolo zle otočene,astma,atd...ja by som chcela cisarsky sama od seba

sampo • 1d • Dnes o 16:27
danka preco by si chcela cisarsky sama od seba? ja som ho tiez mala, ale teda nic moc no... asi by som si to babo radsej porodila pri vedomi

blumka • 1d, 34tt • Dnes o 16:51
danka, ak zijes na Slovensku tak ti cisarsky rez na zelanie neurobi nikto, len ak mas znameho lekara ktory to riskne...cisarsky je 6x nebezpecnejsi pre matku aj dieta ako prirodzeny porod

mirka285
11. jan 2010

len by som chcela povedat ze tie co tvrdia ze cisarsky rez je stokrat horsi a nebezpecnejsi ako normalny porod mali ten porod asi naozaj normalny alebo nerodili inak ako cisarakom.treba si uvedomit ze kazda z nas mala individualny poroa a aj normalny nemusi byt normalny ☹ rodila som prirodzene a moj porod sa totalne skomplikoval a som rada ze zijem ja i moje dieta..kto nezazil nepochopi,tak nesudte niekoho kto chce ist rodit cisarskym rezom,mozno ma nato svoje dovody ☹

bibione
12. jan 2010

pripajam sa 🙂 ...v tehotenstve som si strasne priala cisar,bola som neskutocne pos...z prirodzeneho porodu...na bolest som mimoriadne hakliva ☹ hlavne,ked trva velmi dlho a nemeni intenzitu...ALE...ked na to prislo,s epiduralom som bola nadmieru spokojna a hoci na tlacenie mi uz nedopichovali dalsiu davku,tie kontra neboli az take hrozne,dokonca som ani neplakala,co u mna nieje zvykom 😀 ...ale porod nepostupoval a tak sa tromfne slo na cisar...vtedy som si neviem preco povedala: chvalabohu 😠 ale kym som sa dotrepala na stol a v tych kontra som mala byt nehybna...to uz som zvolavala vsetkych,aj boha aj satana a tu uz som vazne hucala a revala o dusu...po prebudeni,po celkovej narkoze,mi bolo vselijak len nie dobre 😖 ...ja nechapem,ako som to mohla chciet 😠 to boli pre mna hotove galeje,cisty masaker!! a vtedy som pochopila,ze nebyt komplikacii,tak som mohla prezit uplne perfektny porod a vidiet hned maleho bez nejakych extra bolesti...moja rekonvalescencia trvala pomerne dlho a preto uz v zivote nechcem rodit...
ked mi maleho konecne ukazali...tiez som cumela...ze a toto bolo v mojom bruchu...a je urcite moje???...tak ci tak,ja som sa tesila,ze ked porodim normalne,tak budem plakat od radosti a pod...ale ja som revala cely tyzden v nemocke od bolesti ☹

a pravda je,ze maly je od narodenia pekne soplavy,tak hadam,ze to bude alergia,ja ju mam tiez 😠

bibione
12. jan 2010

a este kym bolestiam 😉 ...ja som mala sice epidural a kym mi dopichavali,tak to bolo fajn...dalo sa este...ale to tiez nebolo vykupenie,lebo pohnut mi nehrozilo a ked prisla rehabilitacna 12h po sekcii,ze ideme vstavat....no cumela som riadne ci jej nepreskocilo 😠 chcela po mne,aby som si lahla na bok a dala dole nohy a tak sa posadila...ja nechapem a to som zdravotna sestra,kto vymyslel,ze po sekcii sa takto s pacientami cvici...ze na bok?? ale kdzeze...to bola bolest jak svina...ma tahala maternica csetkymi smermi...fujha
co sa tyka toho,ze ked citis potrebu tlmit bolesti....veru,nie vzdy moja prosba bola vypocuta,este v prvy den mi krasne vyhoveli v pravidelnych intervaloch,ale ked som tam bola treti den,sa na mna doslova vys... 😠 a to som revala tak,ze ma museli pocut aj navstevy na chodbe...vraj...dostala som...ja ze hej,ale pred 5hodinami!!! tak som nakazala mamke,nech mi donesie ibalgina ten som zrala ako lentilky...co si sama neurobis...nemas

nice202
19. máj 2010

da sa, viem

freefamme
28. máj 2010

Ahojte, uz to asi nie je aktualne pre Corrinu, ale cisarsky na poziadanie spravia bez problemov v sukromnej porodnici v Banskej Stiavnici. Myslim ze je uplne legitimne chciet cisarsky, pokial ma alternativou byt obrovsky stres, strach a s tym suvisiace komplikacie. Vsetko dobre vam 🙂

happy8051
28. máj 2010

@freefamme nic v zlom naozaj... ale mam pocit, ze si sekciu za peniaze zamienas s planovanou... porodnicu v bs poznam velmi dobre, aj lekarov a praktiky tam a mozem povedat, ze primar urcite nie je zastanca sekcie bez dovodu... planovana sekcia sa indikuje pri zdravotnych problemoch alebo pri KP, ale neviem o tom, ze by bolo bezne to co pises...
naopak... mam osobnu skusenost so zahranicim... budem rodit v Hainburgu a tam sa ma lekar uz pri prvej prehliadke pytal, ci chcem rodit sekciou kvoli vzdialenosti... a zatial na to dovod nie je...

segricka
28. máj 2010

v banskej štiavnici je súkromná pôrodnica?

michaelak.
28. máj 2010

Ale ved v BS nie je sukromna porodnica.Ci sa mylim?

happy8051
28. máj 2010

viem, ze sa malo oddelenie privatizovat, ale nie som si ista, ci sa tak uz stalo alebo sa na to este stale len caka 🙂

segricka
29. máj 2010

tak potom zrejme v sukromnej porodnici v BS platena sekcia asi nebude, ze?
pokial ja viem, v BS primar uprednostnuje co najprirodzenejsi porod a nie ze platena samonaordinovana sekcia 😝

freefamme
30. máj 2010

@happy8051 Viem od majitela porodnice v BS (info z maja 2010) ze sekciu spravia na poziadanie, maju aj najvyssie percento v SR.

hori
12. máj 2011

@freefamme no jj, ale na tej stranke som sa nikde nedocitala o sekcii na poziadanie... alebo som zle hladala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre