Kedy dostávajú budúce mamicky kufrík od gynekológa?

adkato
16. jún 2008

babulky,prosim vas,kedy dostavaju buduce maminky tie chutne kufricky od svojich lekarov,ktore obsahuju tie vzorocky kozmetiky ci plienociek pre mimi,flasticku,...?vzdy ked som v poradni,vidim babule s kufrikmi,preto som zvedava,kedy to caka aj mna... 😀

tehula
4. máj 2009

ja som ziaden kufrik nedostala, ale ani som realne nikoho v nemocke nevidela, ze by nejaky fasovali........Dokonca, ked som bola na glukozovych testoch, baby tu pisali, jak im to servirovala sestricka na podnose pomaly s citronom, a ja som si ten roztok musela ist po prvom odbere nalacno kupit do lekarne za vlastne prachy.......a to som predtym odpadla este, aby sa mi slo lahko 😀

kaskya
5. máj 2009

ahojte, 1 kurfik dostanete počas tehu - je na doktorovi kedy je dohodnuty so sestrickou v ktorom mesiaci budu tehulkam vydavat kurfiky. vacsinou to robia neskor, cca 6-8 mesiac. Druhy kufrik dostanete v nemocnici počas 5 dni hospitalizacie. Vypisete tam aj karticku o prevzati a svoj kontakt. Všetko su to reklamne letaky, vzorky rozlicne. Mna tiez potesil ten cumlik, aj vlozky do podprsienky, pamperska tam je, Domestos, vzorka na avivaz, vzorka Sudokrem - proti zaparenej ritke (odporucam)... mohli tam dat aj silikonove klobuciky na bradavky pocas kojenia, podbradku, ale to uz by bol iny level nasho zdravotnictva 🙂

kaskya
5. máj 2009

Vidite, teraz ma napadla jedna vec. V tom kufriku je všetko pre detičky. Keby zdravotnictvo chcelo podporovať kojenie - zdrava vyziva novorodenca mohli by davat este jeden kufirk a tam by bolo:

- silikonove klobuciky na bradavky
- vzorka kalciovej masticky proti zapalu
- vzorka vloziek do podprsienky
- a letak spravnej techniky dojčenia, pripadne rady pri laktačnych problemoch.

TOTO MNE OSOBNE CHÝBA a všetkým prvorodičkám takisto.

icejane
5. máj 2009

kaskya..tak to máš úplnú pravdu...ja som dostala kufrík od gynek. v ktorom bol cumlík, pamperska, vzorka persilu a silanu, 0,5 l korytnice a 1 l napoj pre tehotné maminky a spústu letákov a nejaké brožúrky...ale vraj aj po pôrode dávajú nejaké kufríky tak uvidíme čo tam bude... 😵

petra1985
5. máj 2009

ahojte.. ja som ho dostala az v 36tt.. a druhy som dostala v nemocke+taska tiez nieco take podobne ako kurfik len je to taska.. po porode tam budete mat skoro to iste.. same casaky mamaaja, letaky, vody.. dokonca aj holiaci strojcek pre otecka 😀 a rozne vzorky samozrejme.. a tie hnusne vyzivy zeleninove 😝

petra1985
5. máj 2009

a co sa tyka dojcenia ten casak mamaaja je super mate tam fakt vsetko.. odporucam popozerat

mami.sk
5. máj 2009

baby vydrzte 😉 ja som dostala prenatalny box na poslednej poradni v 40tt 😉 ale ten nebol nic moc 😒
v porodnici som dostala dalsi z gyn-por.odd. a taku tasku z novoroden. odd a tie boli super 🙂
flase avent, chicco , cumle, dokonca celu flasu domestosu, pre manzela Wilkinson holiaci strojcek, nalepku na auto - dieta na palube a este kopec uzitocnych veci 😉

janka1874
5. máj 2009

ja som taký kufrík dostala v r. 2007 v pôrodnici keď sme išli domov a bol super plno dobrých vecí tam bolo 😀

apolis
5. máj 2009

ahojte,ja som od gynegologa nedostala ziaden kufrik ale v nemocnici som dostala bolo tam viac letakov casopis dieta a nejake male drobnosti.druhy som dostala od poistovni Dovera.

gabrielkabj
5. máj 2009

Aj ja chéééééééém ani ja som nič nedostala ani pri prvom tehu. Iba v nemocke asi budem žobrať hi hi hi 😀

tinus20
5. máj 2009

fiiiiiha ,tak ja som nic take od gyn.nedostala
dostala som az ked som odchadzala z porodnice 2 kufriky 😉

tinus20
5. máj 2009

bolo tak kopec somarin,par uzitocnych knih, vzoriek ,nepouzitelna chicco flaska ,zvorky prasku na pranie,mydla,avivaz...polku z toho som rozdala a este tam boli letaciky,casopisy atd...

sue250
5. máj 2009

baby tie kufriky su rozne? lebo ja som mala letaky, kavu caro, cumlik, pampersku, avivaz vzorku a vzorku prasku a krem nejaky . dostala som to v 12tt u dankovcika. od svojho lekara nie. viem ze potom dalsi sa dostane v porodnici.

janinad
5. máj 2009

Ja som tiez nic nedostala. Ani som este nepocula, ze gynekologovia davaju, tak som zvedava. V pôrodnici by mali dat. Tiez dava nieco aj poisťovňa, ked jej nahlasite, ze sa vam narodilo babatko. Aspon Apollo dava, pokial viem.

pemar
5. máj 2009

sue tak asi su tie kufriky rozne, ja som dostala, boli tam nejake propagacne materialy, jedna knizka o tehotensve, cumlik, prasok a avivaz, weleda masazny olej, pamperska - to je prenatal box
po porode som dostala pri prvom dietatku dalsi kufrik, to je tusim nejaky baby box.

pietra
5. máj 2009

ja som pri prvom tehu dostala kufrik len v porodnici. Ale teraz sa chystam gynekologa spytat, ako to je, preco ostatni dostavaju a unho nic

janinad, apollo da len v pripade, ze matka aj dieta su nahlaseni u nich v poistovni. Mne nedali, lebo malu mame v dovere a tvrdili mi, ze dolezite je, kde je dieta. Kamoskinmu synovi zas nedali,lebo on sice v apolle je, ale kamoska ako jeho matka nie 🙄

anjelik123
5. máj 2009

ja som to dostala hned ako mi moja gynekologicka vystavila knizku.....potesila som sa s neho

berus222
5. máj 2009

ja som dostala od svojho gynekologa kufrik na poslednej navsteve v 36. tyzdni. bolo v nom to, co mala pemar + liter nejakeho dzusu.

michala.l
5. máj 2009

aj ja som dostala pri vystaveni knizky - co bolo cca v 11 tt 🙂

ramana
5. máj 2009

ja som dostala prenatal box na cvičení pre tehulky bola tam knižka o tehotenstve, cumlík, pamperska, vzorka prášku a aviváže,voda lucka, časopis a vela letáčikov a katalogov o kočíkoch a kadečom...pri tom som vypísala takú kartičku že si prajem aj ten druhý kufrík, ktorý dostanem v nemocke ked sa bábo narodí a tam podla toho obrázku má byť knižka o bábetku nejaký krémik, hipp, flaška avent a plno kadejakých letáčikov 😉

terezka044
5. máj 2009

no ja som nedostala nic, ale v mama a ja je taka reklama ze vybrane nemocnice dostavaju ten kufrik, aj s tou knizkou - je tam aj antolska. myslite ze mi ho daju? 😕

miracko
5. máj 2009

Ahojte, baby pri prvom synovi som dostala kufrík pre tehotnú mamičku a v pôrodnici aj pre miičo, pri druhom som dostalal len ten babatkovský ale BACHA!!! skontrolujte si tam záruky na presnidávkach a iných veciach, my sme mali pár vecí po záruke...
No bol to presne ten Prenatal box čo píše ramana a určite tam bola po tá Lucka

ivella
5. máj 2009

tak u nas zrusili prenatal boxy u gyn.,pytala som sa na to,lebo pri prvom som dostala..a vraj dodavatel sa uz pol roka neozval.
terezka-kufrik dostanes pri odchode z nemocnice..

terezka044
5. máj 2009

ivella dakujem 🙂

katka1981
5. máj 2009

ja to teraz citam prvykrat, aj ja by som chcela ☹

jajkar
5. máj 2009

Ja som zatial dostala hned na zaciatku s knizkou, ale baby mi povedali. ze by som mala dostat este dva, ale ci az v porodnici, al. este jeden od dr., tak to teda netusim....... 😀 ale v tom prvom som mala napoj Mami a kojen.vodu Lucka po zaruke 😠

petra1985
6. máj 2009

katka v porodnici by si mala dostat na isotu.. 😉 a tam dostanes az dva

kaskya
6. máj 2009

ahojte, ako tu čítam, tak tie kufíky sú pravdepodbne viac druhov. holieci strojček? flase chicco? nič také tam nebolo... asi mám zlú poisťovňu. 😝

petra1985
6. máj 2009

ja som tiez ziadnu flasu nemala.. ale mala som poharik od aventu..

terezka044
6. máj 2009

baby a dostal niekto z vas ten kufrik Mama a Ja?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre