Komu robili Laparoskopiu v Galante?

deb
31. júl 2009

Ahojte babulky, ktorá má skúsenosti s laparoskopiou v Galantskej nemocnici? A ktorej robili zakrok s PCO vajecnikmi?

deb
autor
31. júl 2009

Nemá skúsnosť žiadna?

siwike25
31. júl 2009

Awoj mne robily laparoskopiu lebo som nevedela otehotniet a mala som aj cysti 😉

deb
autor
31. júl 2009

siwike, kto ta operoval? Havránek? Po laparke si hneď otehotnela? Koľko si v nemocnici strávila? Bolelo to? Koľko rezov ti robili?

deb
autor
31. júl 2009

Aj si niečo platila?

siwike25
31. júl 2009

deb,heheheh tolko otazkou 😀 😀 😀
Takže ma operoval Havranek,mesiac po lapar. som hned otehotnela mala som tam zrasti po slepaku a musel mi spravit velke upratovanie v maternici,v nemocnici som bola tušim 5 dni,cca6,dalo sa to vidžat 😉 😉 .Mala som v pupku 3štichy,na lavej strane 4šti. a na pravej 5štichou.Mne to robil pred 4rokmy,za to neplatiš nič.no akurat som mu dala do vačku obalku 😉

siwike25
31. júl 2009

Maš problemy??nevieš otehotniet?? 😕

deb
autor
31. júl 2009

Hej, ale ja mam PCO.

siwike25
31. júl 2009

Co je to pco??? 😕

deb
autor
31. júl 2009

polycystické vaječníky - v skratke (vaječníky sú obalené hrubou vrstvou kože a malými cystičkami, vajíčka sú vo vnútri všetky rovnaké, ani jedno nedozdreje a ani jedno sa nedostane von)

siwike25
31. júl 2009

Aha a to sa da nejeko viliečit??? 😕

ika33
2. aug 2009

AHoj Deb.

Ja som bola na laparke v GA v marci a aj teraz 27.7. V nemocnici som srtrávila spolu 3 dni. Nástup v nedelu o 16.00, laparka v pondelok a v utorok domov. Ja mám edometriózu, ktorú mi preliečovali a teraz som bola na laparke, počas ktorej mi odstránili zrasty. Opreovala ma Dr. Babišová. Myslím, že každý lekár čo tam je, je OK. Sú tam hrozne milé sestričky.

deb
autor
3. aug 2009

To som rada, že je tam príjemný personál.
ika, bolela ťa tá laparka. Koľko si mala rezov, to ťa po laparke bolelo kolko?
siwikw, ani moc ne, liečiť sa to nedá, len ma dokážu nastimulovať, aby som mohla mať mimi.

ika33
3. aug 2009

Ahoj Deb,

každý bolesť znáša ináč, ja som bola celkom v pohode. Na laparke som bola tento rok už 2x
Prvá v marci, tak po nej keď som sa zobudila (teda ma prebrali na izbe) som cítila brucho celkom dosť, aj som to hneď povedala, že mám veľké bolesti a hneď mi hovorili, že za chvílku to bude OK, lebo mi dávajú už infúziu proti bolesti a potom ďalšiu, aby mi nebolo špatne. Potom ma už brucho bolelo iba mierne. Tak pri pohybe to bolelo troška viac, ale všetko sa to dalo zvládnuť bez tabletiek od bolesti. Veď asi to až tak nemohlo bolieť keď som ešte v ten deň asi 5 hodín po operácii zliezla s postele na vecko. Ale musím povedať, že mi to aj uplne stačilo. Teraz po druhej som už vedela ako sa mám usadiť, lahnúť si ..., tak to bolo lepšie. Inak som sa aj skôr začala hýbať, a to mi dosť pomohlo. Trocha bolesti treba prehliadnuť. 😅

Ja mám rez na ľavej strane asi 1cm aj to tak, že mi to bikiny v poho zakr. a v pupku, ale to po prvej laparke mi už nie je ani vidieť a teraz to je ešte také nedefinovateľné. 😀

A čo ti budú robiť. Lebo celkom si toneviem predstaviť. 😅

Netreba sa toho báť, nie je to nič strašné. Asi tak dva týždne chodíš ako slimáčik a snažíš sa všetko robiť opatrne, ale to len keď si bezdetná inak podľa mňa baby, ktoré už deti majú sa z toho dostávajú rýchlejšie lebo si nestihajú všímať či ich niečo práve pri niektorom pohybe zabolelo. 😀

harmanceky
3. aug 2009

Ahojte, aj ja som absolvovala laparku v GA nemocnici. Bolo to vo februari. Bala som sa toho, ale bolo to v pohode, ani zle mi nebolo, akurat ma z toho nepohodlneho lezania bolel chrbat. Ale to nie je nič strašné. už v ten večer som zliezla z postele, aj kedď sklonená v pravom uhle🙂 ale zliezla🙂 Skor som sa viac bala nez ma to bolelo.

Vy co ste uz boli tento rok 2x, preco? Ak teda mozete povedat. Lebo mne primar doporucil po par mesiacoch dalsie zistovanie - rtg maternice a tie prefuky, ale pocula som, ze to je ovela horsie. Mate s tym niektora skusenosti?

ika33
4. aug 2009

Ahoj Harmancek,

no ja som bola na laparoskopii tento rok 2x, lebo pri prvej mi robili iba vyštrenie či mám endometiózu, ktorá sa potvrdila a pri druhej som už bola po 3 mesačnej liečbe hormónmi a potrebovali sme zistiť či zabrala. Našťastie ano a teraz mi tam poodstraňovali zrasty,ktoré vznikli počas liečby a už sa po zotavení môžme snažiť o bábo. 🙂

Čo sa týka prefuku vaječníkov, počula som o tom, že to je nepríjemné a trocha viac to bolí, ale zase prinesie to svoje plody. 😀

deb
autor
4. aug 2009

Joj, baby, tak ja som si myslela, že to nebolí vôbec...až na tie vaječníky.
harmanceky, tebe,co robili? Mne budú robiť takzvané dierky na vaječníkoch, aby sa dostali cez zhrubnutú vrstvu vajká von.

harmanceky
5. aug 2009

Ahoj Deb, mne zisťovali príčinu neotehotnenia a žiaľ zistili jeden vajcovod nepriechodny. Uvolnili ho, ale casom sa to upchava znova, takze ... Ale zaroven mi povedali, cim viac sa tieto zakroky robia, tym viac sa robia zrasty a tie vlastne tiez znemoznuju otehotnenie. Takze ani tak ani tak.
Ale kedze sa nam od februara nic nepodarilo a uz sme absolvovali 2x IUI budem sa musiet odhodlat a absolvovat to znovu.

ika33
6. aug 2009

Ahojte kočky,
kedy sa chystáte na zákroky? Budem na vás myslieť necha vám to dobre dopadne. Ja som dnes bola na kontrole a doky povedal, že už s máme snažilkovať, tak začneme. Dúfam, že sa to podarí čoskoro. Držím vám palčeky. pa

siwike25
10. aug 2009

Awojte kočky,všetkim snažilkam držim veeeeeeeeeeeeelmy prsty aby sa aj vam poštastil taky anjelik akeho mame aj my. 😉 😉 😉 😉 Stoji to za to vidržat lapar...... 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre