Ktorá je naj pôrodnica na Slovensku? Čo ponúkajú?

lubik
9. aug 2005

neviem, či už tu niečo také bolo alebo nie, ale okrem toho, ako sa "robí" chlapec alebo dievčatko, ako sa budú volať, je dosť podstatný aj výber pôrodnice. mňa by zaujímalo, ktorá čo ponúka, koľko to stojí, kde by som sa k takýmto informáciam (o ponúkaných službách) mohla dostať, atď. zaujíma ma hlavne západné slovensko, prípadne sever a stred. síce to ešte nie je naliehavé, ale chcela by som si urobiť ako-taký obraz. díky moc.

madeleine
24. okt 2005

nieeee, ale už keď som vybavovala sprievodný list a bla bla okolo toho, tak som sa dušovala, že prídem aj z Tokya to tam odrodiť, čo som s tým mala problémov... 😀

zuzanenka
24. okt 2005

Madeleine- 😀 😀 😀

tilly
25. okt 2005

kaska neviem. Mala krátke vlasy, tuším tak do mahagónova a MUDr. Lesná to nebola. Fakt neviem, ako sa volala, ale jej vlastne vďačím za to, že teraz normálne kojím, lebo ani´pôrodníkom ani z novorodeneckého sa o to nezaujímali, ona mi vlastne hneď priložila malého a to je veľmi dôležité, hlavne po cisárskych...
Ospravedlňujem sa za chyby, ale práve mám krpca prisatého a ťahá o 106 😀

kaska
25. okt 2005

Ok, dakujem, vyzera ze je to ona 🙂))

ikke
25. okt 2005

Baby, typ na top porodnicu: 😉
Tu, v Holandsku, sa udajne rodi DOMA 😲
Teda samo, pokial nie su komplikacie a tak. No, o par mesiacov alebo rockov mozno napisem vlastne skusenosti 😀

tilly
2. nov 2005

Inak, ešte k tomu Kochovi, teraz mi zistili nejaký bacil, vraj je dosť hnusný a veeeľmi ťažko sa lieči, dá sa to len gentamicínovými injekciami, čo by znamenalo koniec dojčenia, keď som sa pýtala kde som to mohla chytiť ( hneď som upodozrievala muža - chudák), tak mi MUDr. povedala, že to môže byť aj zo zle sterilizovaných nástrojov v pôrodnici...

darinka
2. nov 2005

😉 ahojte, neviete náhodou ako to chodí s rodením v zahraničí?koľko sa za to platí a či je to vôbec možné?

megg
2. nov 2005

darinka, co myslis pod pojmom zahranicie? Zavisi podla krajiny.

darinka
2. nov 2005

mam na mysli rakúsko. 😉

megg
2. nov 2005

no, tak to by zaujimalo velmi aj mna 😉

babena
19. jan 2006

no ahojte ja budem rodit tu u nas v HAndlovej pri prievidzi lebo tu byvam a je tu aj perfektna porodnica a zatial som nepocula nikoho sa stazovat len dufam ze male bude hlavne zdrave.

sue
19. jan 2006

Babena a kedy máš termín? Ak to nie je tajomstvo... 😉

lubik
autor
20. jan 2006

tak sme zistili, že už je pre nás výber pôrodnice aktuálny. čo som zaregistrovala - trenčianska pôrodnica je vynovená. (ale zvonku vyzerá stále rovnako)

babena
20. jan 2006

sue no zatial mi to dali na 9.8. este casu ale ja sa nebojim

sue
20. jan 2006

Takže si ešte pomerne čerstvá tehuľka 🙂 veľa zdravíčka prajem - tebe aj bábätku a samozrejme aj tatkovi - aby sa mohol o vás dobre postarať 🙂
Inak kočky...včera som čítala o Štiavnici - veľmi sa mi tam páči, len ma desí, že nedávajú epidurálku. Viem, že keď to zvládli naše mamky bez, mala by som aj ja...ale predsa len...radšej by som s epi... Myslíte, že nedajú za žiadnych okolností?

dorotka
20. jan 2006

babena tam rodila bratrancova priatelka uz dve deti oni byvaju v senci ale ona je tiez z handlovej a kedze ma ta nemocnica super odporucania aj alternativne porody chodil rodit tam 😉

terqa
23. jan 2006

nemate nejake referencie na MT?

expertka8
30. mar 2006

Milá *terqa*..ja som rodila v MT 15.2.2006...bol to priam rozprávkový pôrod,nesmierne príjemné prostredie,personál a v neposlednom rade aj lekári...ODPORÚČAM 🙂

terqa
30. mar 2006

takze mimi bolo do roka od svadby?

ena
30. mar 2006

expertka8: my sme na tom tak isto ako ty, svadba v aprili ( 16.4.2005) a babo vo februari (1.2.2006) 🙂)
Len nie v MT ale v BA ( Antolska). Mate dievcatko alebo chlapceka ? My mame Filipa ;)

expertka8
31. mar 2006

..presne tak,bábo sme mali skoro do roka ..na čo sa brániť najprirodzenejšiemu prejavu LÁSKY ako je dieťatko??? ...máme xlapčeka..DÁRIUSA 🙂 ..krásne meno,aspoň pre nás a malému sa skutočne hodí 🙂 ...

katiatko
1. apr 2006

terqa, ja som rodila 27.11.2005 v Martine a mozem potvrdit to co napisala expertka8, bola som velmi spokojna. Som sice zo Ziliny, ale rozhodla som sa rodit v Martine....pretoze to prostredie sa tam vobec neda porovnat so zilinskym, bola som sa tam dokonca aj pozriet a koniec koncov tam rodila aj moja kamaratka dva mesiace predo mnou.o sa tyka personalu, tak ten bol tiez velmi mily a nakoniec musim povedat, ze tato nemocnica poskytuje aj EPI. Je to len na tebe ako sa rozhodnes.... 😉

katiatko
1. apr 2006

....expertka8, tiez som rodila v Martine, a tiez ako aj ty a ena sme mali babatko takmer do roka, brali sme sa vo februari a maly Filipko sa narodill v novembri 😉 Prajem vam fsetko dobre a vela zdravicka 😉

expertka8
1. apr 2006

..*katiatko*...Tebe a vôbec všetkým mamičkám želám len to najkrajšie,najmilšie,najšikovnejšie v podobe našix anjelikov🙂..deti sú skutočne Boží dar🙂..ja som obidve svoje deťúrence porodila aj za pomoci EPI...skvelá vec..len odporúčam 🙂 ...dokonca aj manžel sa podujal na *náš spoločný pôrod*..pretože pri *všetkom* sme boli od začiatku spolu..neopísateľný pocit ...som mu za to nesmierne vďačná 😵

tilly
3. apr 2006

jej expertka, mali sme svadbu v ten istý deň 😉

evatu
3. apr 2006

Moja svagrina rodila v NZ v nemocnici a bola spokojna.. a v Hurbanove bude onedlho nova sukromna porodnica.. 🙂

evatu
3. apr 2006

Kamaratka rodila v nemocnici v SA,lekari na vysokej urovni,ale jej manzel vravel,ze hygiena hrozna.. ☹ ,takze vsade sa nieco najde..

expertka8
3. apr 2006

..tilly......jéééééé..vážne 🙂 ..mali sme svadbu v ten istý termín..mali sme 1. výročie,že??? 😉 ...aj ste si pospomínali?..milujem tulipány..mala som z nix aj svadobnú kyticu,takže manžel stavil na istotu a dostala som *opäť* kyticu tulipánov 😀

katiatko
4. apr 2006

expertka8: aj ja som mala svadobnu kyticu z tulipanov ;)))))) a tiez celej vasej rodinke prajem strasne vela zdravicka a pohodicky. Ty mas uz dve deticky??? Na tej fotke vyzeras velmi mlado 😅 A este by som sa ta xcela opytat, obe deticky si porodila spontanne, alebo si rodila aj cisarskym rezom....? 😉 Tiez som mala EPI....super vec.

expertka8
4. apr 2006

.. 🙂 ..ďakujem za kompliment..manžel stále tvrdí,že má pri sebe mladé mäso 🙂 ..zisťujem,že máme veľa spoločnýx maličkostí..ale veď celok sa skladá práve z nix,že? 😵 ..dcérku som mala v 19..je viem,bola som strašne mladá,ale nikdy som neoľutovala,že ju mám...bolo to ťažké obdobie,pretože som xodila ešte do školy,ale zvládli sme to...obidvox drobcov som porodila spontánne...a mám medzi nimi rozdiel takmer 8 rokov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre