Ktorá je naj pôrodnica na Slovensku? Čo ponúkajú?

lubik
9. aug 2005

neviem, či už tu niečo také bolo alebo nie, ale okrem toho, ako sa "robí" chlapec alebo dievčatko, ako sa budú volať, je dosť podstatný aj výber pôrodnice. mňa by zaujímalo, ktorá čo ponúka, koľko to stojí, kde by som sa k takýmto informáciam (o ponúkaných službách) mohla dostať, atď. zaujíma ma hlavne západné slovensko, prípadne sever a stred. síce to ešte nie je naliehavé, ale chcela by som si urobiť ako-taký obraz. díky moc.

l.lara
5. nov 2007

no u kocha to uz nie je co byvalo, odkedy odtial odisli vsetci lekari do ruzinova pocuvam len same negativne veci. napokon, chodila som tam do prenatalnej starostlivosti a mozem len potvrdit! horsia! starostlivost ako u akehokolvek ineho lekara.

vandas
9. nov 2007

ja som sice z BA, ale rodit som isla do Banskej Stiavnice a neviem si vynachvalit. Primar je najuzasnejsi gynekolog akeho som kedy stretla. Ale kazda mame svoje predstavy, naroky a ocakavania, takze TOP sa tazko hodnoti. Mne sa na BS velmi paci, ze sa snazia, aby vsetko prebiehalo co najprirodzenejsie a zasahuju co najmenej (ved priroda je najmudrejsia) na rozdiel od BA porodnic a tiez v praxi plati, ze rodinu tvori aj otec a mal by byt pri CELOM porode a aj po nom a nie len pri 2. faze, ako je to zvykom inde...

...u KOcha som bola iba na 1. ockovani, ale uplne mi stacilo, ked som sestricke povedala, ze chcem byt pri tom s malym a ona mi ho zobrala z ruk a zavrela mi dvere pred nosom!!!

kyliefox271
10. nov 2007

Ahojte zienky,
uz mate iste a ste pevne rozhodnute kam pojdete rodit? Ja som minuly tyzden lezala na Kramaroch v tom Centre materno fetalnej mediciny a po tej skusenosti neviem ci sa vratim..Nepacilo sa mi, ale mozno to bolo len take divne oddelenie. Rozmyslala som aj o Kochu, kde by som asi bola velmi spokojna so starostlivostou o mna,ale keby sa nedajboze vyskytli nejake komplikacie, aj tak vsetko prevazaju na Kramare..

leva
10. nov 2007

kyliefox,kamaratka ma onedlho termin,skor ako ty,ide do Kochu,popitam sa jej ak ak stihnem napisem 😉Termin ma do 2 tyzdnov,tak to by si mala cas sa este rozhodnut.

kyliefox271
11. nov 2007

leva dakujem 😉

lilyk
12. nov 2007

kyliefox, ak si vyberies Kramare a nadstandard izbu,myslim ze neobanujes, ja som tam rodila v Juni 2007 a tri krat nam umyvali izbu behom 2 hodin, je to uplne ina starostilovst ako ked si na "normalnej" neplatenej izbe, mas tam WC, sprchu, ( mikrovlknu,chladnicku,sterilizator v inej miestnosti)sestricky chodia za tebou kazdu pol hodku a pytaju sa ci nieco nepotrebujes,niekedy by si chcela mat aj viacej kludu 😉 ja som bola velmi spokojna,nebanujem 😉 a perfektnu laktacnu poradkynu,ktora nauci kojit kazdeho 🙂

kyliefox271
12. nov 2007

lilyk, len dufam, ze sa mi ten nadstandard podari a bude volna izba 🙂

jaja25
12. nov 2007

kyliefox, neboj, priebežne sa izby uvolnuju a určite bude volný nadštandard. Len raz sa stalo, že jeden deň bolo plno a na druhy sa "masovo" prepúštalo. Takže nad tým si nelám hlavu. 😉

lilyk
12. nov 2007

tych izieb je tam cc 11 urcite a na kazdej mozu byt aj nemusia 2 zeny. Ked som tam bola ja bola som 3 dni sama a 4-ty den ku mne dali dalsiu mamicku.Tak som to videla ze robili s kazdou, nechali ju samu ak sa dalo a potom ked mala ist domkov tak k nej dali dalsiu. No a izieb bolo dost volnych, ono asi nie kazdy je ochotny si zaplatit 500Sk na den. Ja som mala komplikacie po porode a stravila som tam 10 dni, a z toho mi odpustili 4 dni, takze som zaplatila za 6 dni 😉 bola som naozaj milo prekvapena 🙂...ale viem ze o poschodie nizsie kde boli normalne izby,mamicky mali otrasne skusenosti, ale presne ako tu niekto hore napisal, zalezi od smeny a urcite by som svoje dietatko nenechala sestrickam na novorodeneckom bez dozoru ale o tom pisat nebudem. Myslim ze kazda mamicka ak moze ma svoje babatko pri sebe 😵

rajko
17. okt 2008

aj ja si myslim, ze myslis Dr. Krivusa...
ja som rodila pri Dr. Galovi, ale sluzbu s nim mal Krivus, a na chvilu prisiel a mal taky zvucny hlas...no taky, ako ho opisujes....vysoky, svetly....fuzkaty....chlapisko..... 🙂

rajko
17. okt 2008

toto bolo pre katiatko.....

natashkaa
18. okt 2008

Ahojte viete mi poradit poodnicu kde bude moct byt manzel so mnou pri celom porode aj dni po. Bohuzial mam urcite zdravotne problemy a nedokazem byt v lekarskom prostrei sama bojim sa, ze ziadna nemocnica mi to neumozni len ja potom fakt niesom schopna rodit. Som z Ba Dakujem

audreyd
18. okt 2008

natashkaa, vyskúšaj topoľčany 🙂

natashkaa
18. okt 2008

audreyd :

Ahojky dik za tip. Len ja neviem ako to funguje ono totiz ja som z Ba a myslim, ze mesiac pred porodom musis chodit do poradne tam kde budes rodit a neviem ako by som tam stale cestovala da sa to? alebo keby ma chytil porod stihli by sme tam vobec dorazit?

etnicka
18. okt 2008

natashkaa skus Dunajsku Stredu, mas to blizsie, aj my sa tam chystame z BA 😉

zajo79
18. okt 2008

vyberajte si porodnicu podla toho ci je schopna sa postarat v prvom rade o babatka ak by mali nejaky problem....viem,radsej nato nemysliet, ale moze sa stat cokolvek, v tom pripade babo prevazaju do nemocnice kde maju potrebne oddelenie a vybavenie....

etnicka
18. okt 2008

zajo nestras 😉

audreyd
18. okt 2008

natashkaa, nemusíš... stačí prísť normálka odrodiť 🙂 do konca tehu môžeš chodiť do poradne k svojmu gynekológovi 🙂

etnicka
18. okt 2008

ked som sa bola pozriet v Topolcanskej porodnici, povedali mi, ze mesiac pred porodom tam mam chodit kazdy tyzden, aj ked som z BA. Mam pocit, ze kazdemu hovoria nieco ine 🙂 . Inak v Dunajskej Strede tiez chcu, aby si chodila mesiac pred porodom do poradne. Maju tam aj tehotenske cvicenia 🙂 Podla mna je dobre chodit do poradne tam, kde chces rodit, aby si sa dobre zoznamila s prostredim aj personalom a potom ten porod pojde ovela lahsie, ked sa budes citit ako doma 😉

audreyd
18. okt 2008

etnicka, asi závisí aj od pôrodníka, na ktorého momentálne narazíš 🙂 hádam si nemyslíš, že keĎ tam prídeš v pôrodných bolestiach, tak ťa pošlú kade ľahšie len preto, že si sa tam mesiac dopredu nechodila ukazovať?! 😀
natashkaa, asi bude najlepšie pre teba, keď kontaktuješ pár vytipovaných pôrodníc so svojimi požiadavkami, určite má každá mail alebo telefón. a potom podľa vlastného uváženia sa rozhodneš 🙂

etnicka
19. okt 2008

audreyd moja rec 🙂 aj my sme to tak urobili a odvtedy som uplne kludna a na porod sa velmi velmi tesim 😀

zajo79
19. okt 2008

nestrasim...len musim mysliet aj nato ze co keby....

ale zelam Vam vsetkym krasny zazitok z porodu a stastny vyber pre porodnicu...inak osobne si myslim ze je to o ludoch, na kazdu porodnicu som pocula aj zle, aj dobre...

a hlavne aby bola blizko 😉

etnicka
19. okt 2008

😀 zajo suhlasim. Keby som mala nejake komplikacie, napr. planovany cisarsky, vyberala by som porodnicu podla inych kriterii. ale mame vsetko v poriadku, takze sa pripravujem na prirodzeny porod v pohode a to by som v Bratislavskych porodniciach asi chcela moc 😉

zajo79
19. okt 2008

ono je to vsetko o ludoch...

dokonca sa vela ludi cuduje,ze preco si nechcem zazmluvnit lekara....

pride mi to zbytocne, nechcem vyvolavany porod, dokonca sa tesim, ziadne obavy, lebo viem ze konecne budem mat maleho pri sebe. Myslim ze ak je mamicka v pohode, su v pohode aj lekari...a pravdupovediac, lekara som pri porode prveho syna videla az na konci ked na sale..

A ak by hrozili komplikacie, tak hadam ma tam nenechaju "len tak"....nepovsimnutu... a spolieham sa nato,ked tam bude so mnou aj tatinko,ze da na mna trochu pozor

etnicka
19. okt 2008

zajo drzim vam palce a je super, ze sa tesis, to myslim vela ulahci 😉

zajo79
19. okt 2008

hadam ma to neprejde 😀 😀

etnicka
19. okt 2008

😀 tiez si hovorim to iste. Vcera sme sa o tom akurat bavili s maminkou - ona sa tiez na vsetky porody tak tesila a aj ich vsetky mala v pohode a doktorka jej vtedy povedala, ze je vzorom pre vsetky tehotne zeny 😀

andrejusa
24. feb 2009

ahojte. Ja som počula, že je súkromná pôrodnica, kde si môžeš vybrať svojho gynekológa, ktorý ťa bude mať celých 9 mesiacov na starosti. Potom tam prídeš porodiť, si sama na izbe s mužom, pekne útulne zariadenej a máš len tú naj opateru. Pýtajú za to 25 000sk, ale radšej by som zaplatila 25000 tam, ako nejakému doktorovi čo si vypýta úplatok 10 litrov a nechá ťa trpieť. Ja ešte nemám mimčo, ale plánujem, že rodiť pôjdem len tam. máte niekto skúsenosť?

etnicka
24. feb 2009

hm, pripomina mi to trochu Kocha, ale ten je zruseny. Tam sa ale rodilo hlavne s epiduralom.

stut
4. júl 2009

zastavme protipravne hromadne viziti na sestonedeli hrubo porusuju ludske prava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre