Ktorá je naj pôrodnica na Slovensku? Čo ponúkajú?

lubik
9. aug 2005

neviem, či už tu niečo také bolo alebo nie, ale okrem toho, ako sa "robí" chlapec alebo dievčatko, ako sa budú volať, je dosť podstatný aj výber pôrodnice. mňa by zaujímalo, ktorá čo ponúka, koľko to stojí, kde by som sa k takýmto informáciam (o ponúkaných službách) mohla dostať, atď. zaujíma ma hlavne západné slovensko, prípadne sever a stred. síce to ešte nie je naliehavé, ale chcela by som si urobiť ako-taký obraz. díky moc.

peja
12. júl 2006

ano, porodnica Koch, viaceri sa cudovali... ja som ten clanok nevidela, ale vraj kvoli priestorom, ktore su v dost hroznom stave, ale do r. 2010 ich maju zrekonstruovat postupne .. 😖

mucilienka
12. júl 2006

peja, a ja som si myslela, ze ten Koch, je uplne ze top 1

peja
12. júl 2006

muci, v cenach je urcite top 1 😝 Je to sukromne sanatorium .... ale v starej nemocnici ...

petruska77
12. júl 2006

ja som o Kochovi pocula, ze ked mas bezbproblemovy porod, tak je to tam super. Ak mas komplikacie, nalozia ta do sanitky a odvezu na kramare... ale neviem ci je to pravda...

dorotka
12. júl 2006

peji a co bolo v A z Bratislavskych?

peja
12. júl 2006

petruska, je to pravda - neviem ci kvoli zene, ale kvoli dietatu urcite, lebo tam nemaju vybavenie pre chore babatka, alebo pre tie, ktore potrebuju okamzitu pomoc

Dorotka, neviem, o A-ckach sa ani nebavili kolegovia, len o tychto dvoch D-ckach ... skusim zistit, kde to bolo

annjelik
25. júl 2006

Ahojte ja som tu nova a rada by som vedela ake mate skusenosti s pôrodnicou v Ruzomberku alebo v Dolnom Kubine ak ste tam uz niektora bola rodit dakujem za odpovede.

alexandra
25. júl 2006

annjelik www.porodnice.sk, ale v RK maju vraj jednu z naj porodnic na Slovensku.

annjelik
25. júl 2006

Ahoj alexandra dik za typ

annjelik
29. júl 2006

Ahojte chcem sa opytat aky mate nazor na porodnicu v Cadci?

katarinaben
9. aug 2006

Ahojte, uspesne bojujeme v 29 tt, a myslim, ze uz nastal cas sa zacat obzerat po porodnici. Nemate niektora skusenosti s porodnicou v Trencine ?
Dakujem 🙂

mirko06
21. sep 2006

ja osobne som z BA, ale rodila som v máji t.r. vo Zvolene. bola som tam veľmi spokojná ako so službami, tak aj s prístupom personálu aj prostredím.
ležala som aj na nadštandardnej izbe, ktorá je vybavená veľmi dobre.
pri prvej návšteve nás s manželom previedli bez problémov aj cez pôrodné sály a ochotne odpovedali na naše všetečné otázky a chodila som aj na predpôrodné cvičenia aj do poradne mesiac pred pôrodom. myslím si, že sú tam veľmi dobrí odborníci a sestričky ako na oddelení aj na novorodeneckom sú veľmi milé a kompetentné. 🙂

sasulka
26. sep 2006

Ahojte baby, som cerstvo tehotna. Kedze som mala od zaciatku roku vazne zdravotne problemy, skusenosti s lekarmi mam aj za troch. Bohuzial len same negativne. Hladam lekarku alebo lekara(viac preferujem zenu), ktora ma bude sprevadzat celym tehotenstvom az do porodu a nebude ma bezhlavo presviedcat o zazrakoch vedy a techniky. Hladam niekoho, kto bude nasluchat mojim pocitom, intuicii a bude respektovat aj babatko. Niekoho kto v pripade problemu bude pristupovat ku mne a babatku ako k zivej bytosti - jednemu celku a nebude neriesi len dielci problem. Som za prirodzeny priebeh veci. Proste nechcem dopadnut ako zema mojho kolegu - jej lekar usudil, ze temin porodu bude v piatok o 14.00, lebo on ma potom 2 tyzdne dovolenku. Za kazdu radu budem povdacna.

ikke
26. sep 2006

sasulka, gratulujem k fazulke 😵
skus ale upresnit, kde hladas lekara (kde byvas) 😉
aj ked...ja osobne ti asi neporadim, nebyvam na slovensku.

peha
26. sep 2006

ahoj sasulka, kde byvas, daj nam vediet. ja mam velmi dobreho lekara, je porodnik, ale zilina. citlivy, od prveho dna hovori o fazulke ako o miminku. to pre mna hovori za vsetko, a vobec cely pristup, ale uz som o nom pisala v inych temach, proste odporucam.
v ba akurat viem, kam ta neodporucim 😖 , ale kamosky ti poradia,
a hlavne gratulujeme k tehulkovaniu 😵

sasulka
29. sep 2006

Ikke, Peha, dik za reakciu, som z BA.

jessica25
30. sep 2006

buduce maminky, pre tie, ktore sa chystate rodit v BA v Ruzinovskej nemocnici.
Ja som tam rodila pred troma mesiacmi s EPI, oteckom a na nadstandartnej izbe. Vseko v poho. Za EPI sa muselo platit pred porodom 2500 inac by Vam ju nepichli. Tak sa vsetko zaplatilo, EPI pichli a dnes su tomu takmer tri mesiace od porodu a mne prisla domov faktura z nemoznice, aby som im uhradila 2500 Sk za EPI. Potvrdenie o uhrade nemam, nakolko som ho po porode aj s potvrdenim o uhrade Otecko pri porode aj nadstandartna izba vyhodila. Ved na co by som si to aj odkladala. Pripada mi to ako odlozit cvaknuty listok v MHD.
Nemam doklad o zaplateni ale na ich stranke je uvedene, ze nie je mozne pichnut EPI ak nie je vopred zaplatena. Toto je jediny argument ktory mam a v pondelok tam idem narobit bordel. Takze si na to dajte pozor a odlozte si vsetky blocky. Mam pocit ze to skusaju na mamicky, pertoze vedia, ze si tieto dokladu neodkladaju.

alexandra
30. sep 2006

sasulka ked na takeho lekara natrafis, daj mi vediet 😒

bubatko
30. sep 2006

jess, tak to je sila, ja som ten isty pripad ako Ty (porod s EPI, manzelom pri porode, nadstandardna izba v Ruzinove), rodila som v marci, tak dufam, ze nemusim cakat milu pozornost od nemocnice, lebo az doteraz hovorim len same chvaly na tuto porodnicu 😒

a co Ti to vlastne poslali? nejaku upomienku alebo aj uz nejake "vyhrazky"??? co keby si sa skusila tvarit, ze si nic nedostala alebo to bolo doporucene??? asi hovorim od veci, ale len tak mi to napadlo... good luck!!!

ikke
30. sep 2006

jessica, tak to je fakt dobreee... 😒
inak ak ti oni budu tvrdit, ze si EPI nezaplatila, skus im tvrdit, ze si EPI nedostala... klin sa klinom vyraza, najma v takychto pripadoch. vela stastia!

jessica25
30. sep 2006

prislo to doporucene, normalne faktura, s ICOm a DICom, len tam nie je peciatka, taka obycajna faktura. No ja mam v prepustacej sprave uvedene ze porod s EPI. Ja som mala tiez dobre skusenosti s Ruzonvom az doteraz. Uvidim ako dopadneme v pondelok.

geegee
30. sep 2006

ANNJELIK...ja som rodila v Ruzomberskej porodnici teraz v juli, a dost skusenosti mas aj v teme ktoru si zakladala tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

geegee
30. sep 2006

he he...az teraz som si vsimla, ze annjelik to pisala uz daaaavno 😀

kmeli
2. okt 2006

Ahojte, ja mam informaciu, ze v BB v centre NovaMed maju otvorit porodnicu uz coskoro, cakaju este na novorodenecku licenciu. Ja mam rodit v marci, dufam, ze dovtedy to uz bude fungovat. Mam s NovaMedom dobre skusenosti, pred 3 rokmi tam operovali mojho manzela, jasne, ze nie v porodnici. Ale je to nove, pekne ciste,samostatne izby, mily personal... Tak drzte palce, ze tu licenciu dostanu.......

jessica25
2. okt 2006

no v Ruzinove dnes nasli potvrdenie o zaplateni, takze mam kopiu a je to OK, chvala bohu 😉

lenka670
9. okt 2006

Ahojte ja som tiež rodila v ružinove mam tam aj doktora a nemôžem povedať že by to tam bolo nejake strašne uplne v pohode ja som bola dosť spokojná aj s personálom aj so sestričkami boli velmi milé a starostlive na to kolko mali práce tak neviem ale známa tiež rodila u kocha a pačilo sa jej to chválila si to tam až na to kolko sa tam platí podla mna je to dosť vela pre niektorích ale to už je každého osobná vec

titkovamiriam
11. dec 2006

Rodila som v Kochu a bolo to super!

pipo1777
12. dec 2006

kde je to u kocha?v bratislave?

titkovamiriam
12. dec 2006

Ano je to to sukromne sanatorium Bratislave.Rodila tam na odporucanie aj kamaratka.
Na bratislavskych Kramaroch som rodila prve dve deti a bol to horor.

leva
16. apr 2007

ahojcek.Ja som rodila u kocha 7.7.2006.Velmi sa mi tam pacilo.krasne prostredie,super personal,bol velmi starostlivi.Srava bola vyborna,co v nemocniciach vzdy hrozne varia.co sa tyka cistoty bola uplne na jednotku.Ak bol troska obrus okvapkani hned dali druhy.kazdy den cista kosela a uteraky.vselijake pridavky ku strave co sa tyka ovocia ci musli tycinka,vyziva alebo jogurt.hned som povedala rodine nech mi toho moc nenosia.sestricky na porodnej sale boli mile a pomahali ako mohli.lekary boli tiez dobry a starostlivy.dr.Ditte je uzasny lekar.a musim pochvalit aj doktora Maresa.maju to tam utulne,clovek to vnima velmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre