Ktorá je naj pôrodnica na Slovensku? Čo ponúkajú?

lubik
9. aug 2005

neviem, či už tu niečo také bolo alebo nie, ale okrem toho, ako sa "robí" chlapec alebo dievčatko, ako sa budú volať, je dosť podstatný aj výber pôrodnice. mňa by zaujímalo, ktorá čo ponúka, koľko to stojí, kde by som sa k takýmto informáciam (o ponúkaných službách) mohla dostať, atď. zaujíma ma hlavne západné slovensko, prípadne sever a stred. síce to ešte nie je naliehavé, ale chcela by som si urobiť ako-taký obraz. díky moc.

katiatko
4. apr 2006

expertka8, preto sa pytam ako si rodila, lebo ja som mala tiez EPI, ale po 17 hodinach mi urobili cisarsky rez 😠 amlicky bol dost velky...a neviem ci EPI davaju aj zenam po cisrskom reze.... 🙂

expertka8
4. apr 2006

..hm,to netuším..nie som gynekológ 😝 a ani som o tom ešte nepočula..resp. čítala som,že ak žena porodí svoje 1.dieťa cisárskym,aj v budúcnosti musí podstúpiť takúto formu pôrodu...kvôli riziku natrhnutia maternice...že vraj....a ak sa nemýlim pri cisárskom môžeš byť pri vedomí(EPI)...ale aj v úplnej narkóze...

ena
4. apr 2006

expertka: ze vraj neplati, ze ak prve dieta cisarskym, aj dalsie musia byt cisarskym.. ale vzdy je to individualne.. ale da sa, prvy cisarsky, druhy spontanny...

expertka8
4. apr 2006

..veď som písala,že nie som gynekológ 😀 ..len som parafrázovala čo povedali múdre knižky 😉 ...nex je to akokoľvek,hlavne nex sú detičky zdravé..jeden *lekársky omyl* som si prežila priamo v rodine ☹

katiatko
4. apr 2006

ena, expertka8, ale ja uz si predstavujem ako sa mi pri druhom babatku, ktovie kedy to bude, trha maternica 😨

expertka8
4. apr 2006

..do kelu...BABENKY..mala som čo napísať za *kravinu*..OK,nič som nečítala,nič som nepočula...neznášm tieto *múdre rady*...keby ste vedeli koľkokrát som v poradni pre tehotné prevaľovala oči z týx *zaručenýx* príhod s katastrofickým koncom....dokonca ma aj prehovárali od EPI

katiatko
4. apr 2006

expertka8, ty si nenapisala nijaku kravinu, mna to uz napadlo davno.....aj ten doktor, pri ktorom som rodila, mi to vravel, alebo som sa to ja pytala jeho, uz ani neviem, ale povedal, ze oni EPI davaju aj ked si prvy krat rodila cisarskym, ale ze by sa to nemalo.....tak neviem, ale kazdopadne ma potesil 😀

expertka8
4. apr 2006

..katiatko...koĺko si pribrala ??..ja sa teraz po 6týž. od pôrodu trápim vo fitnesku...mám čo zhadzovať...alebo som zasa naozajstná expertka ešte v priberaní počas tehotenstva?

ena
4. apr 2006

expertka8: a kolko si pribrala, ja nejakych 12,5, teraz 8 tyzdnov po porode je to este nejakych plus 5 kg, ale najako ma to netrapi.. a do fitnes by ma asi aj tak nikto nedostal, ja budem radsej prechadzkovat s kocikom 🙂 na fitko som leniva ;)

expertka8
4. apr 2006

..do fitka xodím,až keď sú deti večer uložené..musím..toto nie som ja 😠 ..ani neviem ako..prilepilo sa na mňa 23kg..strašné,že?..aj ja pravidelne xodím kočíkovať..aj na 3hodiny..ale akosi to nejde podľa mojix predstáv 😒

katiatko
4. apr 2006

expertka8, ja som pocas tehu pribrala 17 kg 😨 ale teraz vazim pekne svojich 52, teda je to o kilo viacej, ale nijake fitnesko som neabsolvovala, kojim a som citala, ze takato fyzicka zataz vtedy nie je dobra... 😉

katiatko
4. apr 2006

babenky, ja teda padam na to ockovanie a potom sa ozvem , drzte malemu palec 😵 papa, zatim

expertka8
4. apr 2006

..hm..ja už končím s kojením...malý je strašný žrút..verili by ste,že za 6týž. pribral 2 kg????

ena
4. apr 2006

expertka preco koncis s kojenim?

katiatko
4. apr 2006

..... mne tiez Filipko priberal prve tri mesiace po 500 - 600g, hihi, teraz, bola som s nim dnes na poradni, sme pribrali za 3 tyzdne 550g, tak asi tak 😉 ,ale nas zasa nepichali, lebo este stale tam mame pod pazuskou taku zvacsenu uzlinku, ale uz to mizne, len este nebola uplne zmiznuta, tak doktorka povedala, ze este pockame a mame prist o tri tyzdne. Ta zvacsena uzlinka to je reakcia s predosleho ockovania.... 🙂

katiatko
4. apr 2006

...no a ked sme po tych troch tyzdnoch pribrali 550g, tak teraz vazime 7kg 😅 a mame 4 mesiace a 8 dni... 😵

pollyanna
4. apr 2006

🙂 babetka maju do pol roka svoju porodnu vahu zdvojnasobit a do roka strojnasobit 😀 tak gratulujem, ze tak pekne rastu🙂

katiatko
4. apr 2006

pollyanna, to mame riadnych zrutov 😀 diky, si zlata 😅

expertka8
4. apr 2006

..katiatko...pri pohľade na vašu váhu,mám normálne strax kam to s váhou dotiahneme my,keď už teraz má 6kg 😲

katiatko
4. apr 2006

expertka8, no ved ale ty si pocas tehu pribrala 23kg, tak co ty xces??? 😀 Urcite sia ti narodil maly slonik - velke mimco, ale neboj, ten prirastok vahy sa bude postupne zmensovat, lebo maly sa zacne hybat a bude hybat rucickami a nozickami o dusu a tak nebude tolko priberat.....kolko ste mali pri narodeni???
My sme mali 3860g a 54cm a ja mam 160cm a pred otehotnenim som vazila 50kg 🙂

expertka8
4. apr 2006

..tú prekliatu tehotenskú váhu máme v rodine...mama aj teta pribrali počas tehotenstva 30kg,takže ja si ešte môžem gratulovať,že to bolo *len* 23kg...malý mal 3880+53..takže až taký sloník to nebol..spomínala som,že aj pri dcére som pribrala tak isto a nakoniec som sa aj tak dostala na svoju pôvodnú váhu 60kg..pomohlo mi dosť aj obdobie kedy som sa učila na štátnice..takže teraz by som si tiež mala nájsť nejaký SUPER ADRENALÍNOVÝ STRES 😵

katiatko
4. apr 2006

expertka8, ked si rodila v Martine, tak si odtial???? 😉 Lebo ja som zo Ziliny, ale viacej sa mi pacila martinska porodnica, bola som sa tam aj osobne pozriet a koniec koncov tam rodila predo mnou aj maja kamoska, v oktobri... 😉

expertka8
4. apr 2006

..som priamo z MT🙂...3mesiace pred pôrodom som nič iné nerobila ,len sedela za netom a zháňala všetky dostupné info o pôrode a druhorodičkáx...už som to mala v malíčku 😀 ...aj ja som bola na *exkurzii* pôrodnice a po vzhliadnutí som sa normálne začala tešiť na samotný pôrod 😵

katiatko
5. apr 2006

a vies aj meno doktora pri ktorom si rodila???? Lebo uplne na konci tam bol so mnou jeden doktor, ktoreho neviem meno, a ten bol uplne zlatucky, xcela by som vediet ako sa vola, taky klasik to bol. Aj ti ostatni boli zlati, ale tento bol uplne v pohode 😉 😎 😅 Som si fsimla, ze vas Darcek 😅 bol asi taky velky ako nas Filipko 😉

expertka8
5. apr 2006

...myslím,že podľa videnia ,si dokážem na týx *zlatýx* lekárov priradiť aj meno 🙂 ..ja osobne som rodila pri MUDr.Žigo...to nie je lekár,to je anjel 🙂 ..pri ňom bola skutočne radosť rodiť..nevynímajúc sestričky 😀

katiatko
5. apr 2006

ezpertka8 a ako vyzeral???? Lebo toho, kt. myslim ja, tak ten bol taky vysoky spinavy blond a mall pod nosom fuzy a sa mi zda, ze aj okuliare.....to je ale opis, co????? A s nim tam mal sluzbu MUDr.Galo toho poznam, ten bol tiez zlaty.....

expertka8
5. apr 2006

..nebol to MUDr. Dókuš????..ten je starší a strašný srandista..mne osobne na sono vyrazil dyx s tým,že ,citujem."..bodaj by ste nemali také veľké bruxo,keď čakáte dvojičky!".. 😲 😀

katiatko
5. apr 2006

expertka, ja ti neviem, ich tam nepoznam.....ale srandista bol, taky 40nik a mal taky hrubsi a zvucny hlas.....ved na konci, ked som uz bola otvorena na 9 a dalej to neslo, skonstatoval, to babo bude asi dost velke 😀 😵

expertka8
5. apr 2006

..a ono to aj veľké bolo 🙂 🙂 🙂

expertka8
5. apr 2006

..katiatko...teraz trosku od témy..vy tu náhodou nemáte svad. fotky???..už som hľadala,ale márne:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre