Ktorá je naj pôrodnica na Slovensku? Čo ponúkajú?

lubik
9. aug 2005

neviem, či už tu niečo také bolo alebo nie, ale okrem toho, ako sa "robí" chlapec alebo dievčatko, ako sa budú volať, je dosť podstatný aj výber pôrodnice. mňa by zaujímalo, ktorá čo ponúka, koľko to stojí, kde by som sa k takýmto informáciam (o ponúkaných službách) mohla dostať, atď. zaujíma ma hlavne západné slovensko, prípadne sever a stred. síce to ešte nie je naliehavé, ale chcela by som si urobiť ako-taký obraz. díky moc.

tigri
9. aug 2005

mozno by ti viac v tomto pomohla diskusia na www.babetko.sk 😉

sissik
9. aug 2005

skus porodnice.sk
vraj je dobre aj v topolcanoch a za svet si nemozem spomenut na tu dobru na strednom slovensku blizko ziaru nad hronom, boli tam problemy s tym, ze si vraj vykazovali vykony navyse ci co a chceli im zobrat licenciu - inak dobry napad, vsak ked je nieco kvalitne a zeny sa tam citia dobre, preco by sme to nezavreli, vsak?

pravdupovediac neviem si dost dobre predstavit, ze ked ma to raz chyti (dufam ze ano 🙂 ), sa budem trepat do mesta vzdialeneho x kilometrov v podstate uz v bolestiach s rizikom, ze porodim v aute a drahy bude svedkom mojich nadavok na vsetkych chlapov 😲

katalienka
9. aug 2005

ja som dobre referencie mala na sukromnu polikliniku Koch ...stranka www.gpnba.sk a na MUDr. Cupanika, Partizanska 27

alin1
9. aug 2005

Ahojte,

sissik, tá pôrodnica je v Banskej Štiavnici. Aj mňa by zaujímalo, čo je s ňou teraz.... Ale idem tam na budúci týždeň za tetou, tak vyzistím 🙂 Inak na Štiavnicu som počula iba dobré referencie.

marcelka
9. aug 2005

Moja kamarátka pred 3 mesiacmi rodila v Banskej Štiavnici ... odchádzala veľmi spokojná. Len dúfam, že keď príde môj čas, bude táto pôrodnica ešte fungovať.

sissik
9. aug 2005

no ano, jasne, banska stiavnica
bola tam jedna znama a tiez si iba pochvalovala

katicka
9. aug 2005

JA som tiez pocula chvalospevy na porodnicu v Topolcanoch. Plati sa tam formou sponzorskeho daru. Ale radsej takto ako lekarovi do vacku, lebo potom to v mnohych pripadoch aj tak dopadne (akoby ste mu ani nic nedali).
Inak to nechapem, ako niekto, kto robi taku uslachtilu pracu, ako je privadzanie deti na svet, moze byt taky bezcharakterny, ze si vypyta uplatok za to, ze si vykona svoju pracu 😠
ALe asi si z ato mozeme sami...

lubik
autor
9. aug 2005

bansku štiavnicu si pamätám z časopisov ešte pred tým škandálom a tiež len samé chvály. ale je tam dosť krkolomná cesta, a to si tiež neviem predstaviť, ako si to môj manžel (a čo ak práve bude v práci??) bude so mnou "šinúť" takou 100-120 po tých zákrutách. to potom asi treba spraviť ako jedna moja kolegyňa - prišla do pôrodnice asi o 2 dni skôr a rodila presne na termín.

cat
9. aug 2005

Z môjho zisťovania a porovnávania mi vychádzajú v rámci SR 3 Top pôrodnice :
1. Banská Štiavnica - primárne sa orientujú na prirodzené pôrody
2. Topoľčany - ako jediní "robia" pôrody do vody + takisto sa orientujú na prirodzené pôrody
3. Sanatórium Koch Bratislava- maximálne vychádzajú v ústrety klientkám, nerobia preventívne nástrihy hrádze,klystýry, hromadné vizity a podobné nechutnosti.
Nebudem spomínať ľudský prístup k ženám, slušnosť a pod., to sú tam samozrejmosti. Toľko moje postrehy, osobné (v BA) a z mnohýýýýých článkov v časopisoch/na webe.

tilly
9. aug 2005

ja idem do Kocha, asi to bude čoskoro, mamina sa dnes na mňa pozrela a povedala, že do týždňa kočíkujem 🙂 Tak dám vedieť všetky svoje dojmy z Kocha 😀

katalienka
9. aug 2005

no tak to drzime palce... nech to hladko prebehne a nech si nam o chvilu spat... 🙂
hlavne nech je babo zdrave 🙂

happygirl
9. aug 2005

...inak prave pred par dnami mi spominala kamoska, ktora je lekarkou v nemocnici v Dunajskej Strede, ze aj u nich v nemocnici uz robia tie porody do vody... ze su spolu s TO jedine 2 porodnice v SR, ktore tieto porody robia... 😉
Co sa tyka tej BAnskej Stiavnice - tiez ma chytaju paranoicke predstavy, ze sa tam budeme rutit z BA do Stiavnice po tej klukatej ceste a v aute by ma trapili porodne bolesti 😎 to fakt treba riesit asi tak, ze sa tam pride preventivne skor...

happygirl
9. aug 2005

tilly, drzim palce aj ja 😉 som velmi zvedava na Tvoje dojmy od Kocha...

tilly
9. aug 2005

Ďakujem, ďakujem, ďakujem... Tú DS neodporúčam. Tiež som nad tým trošku uvažovala, lebo bývam na polceste medzi BA a DS, ale jednému chlapovi, ktorý nám teraz pomáha so záhradou tam rodila žena a strááášne nadával, úplne na všetko, okrem toho tam rodí brutálne veľa cigániek, v okolí DS je ich dosť a teraz ich aj dosť rodí...

happygirl
9. aug 2005

aaa, diky tilly, dobre vediet, dobry postreh... aj som nad tym veru zacala uvazovat, kedze mi kamoska spominala, ze by to tam vedela dohodnut s primarom... ale take prostredie veru nemusim... to potom fakt radsej na istotku ku Kochovi, nie? 😎 😉
Moja sestra rodila pred 2 mesiacmi v Ruzinove, celkom bola spokojna, aj s pristupom personalu (nedala pritom ani korunu "vsimne", ani nemala tusim dohodnuteho ziadneho porodnika)... dokonca sa dostala (ako slepe kura k zrnu 😎 ) na nadstandardnu izbu, ani o nu neziadala, ale nemali vraj volno v obycajnej 😀 Vsetko bolo OK a mala Veronika rastie ako z vody 😉

sarianah
9. aug 2005

...ahojte..
..no zatial este porodnicu nepotrebujem, ale je dobre vediet o tom Kochovi, keby nieco 😉 ...mala som z toho uz teraz des, ze kde budem rodit az budem, lebo ked tak v pamati zalovim....hmmm Kramare nic moc a Antolska ani nehovorim...
..neviete ci sa tam da chodit aj bez toho ze som tehotna, teda ze by som tam mala gynekologa?...

tilly
9. aug 2005

ale Sisku som už dlho nevidela a včera už chcela utekať ku Kochovi, takže ona vám to asi napíše skôr 😀

V štátnej nemocnici je najlepšie si doktora neplatiť, nikomu nič nedať...

Na Kramároch je nalepšie novorodenecké a rizikové. Posielajú sa tam ženy z celého Slovenska, keď majú problémy, preto je tam aj najvyššia úmrtnosť, ale zas je tam veeeľa zachranenych babätiek, ktoré by inde neprežili.

sarianah u Kocha môžeš byť pacientkou aj keď nie si tehula, platí sa 3000 za rok.

sarianah
9. aug 2005

...diky tilly...
..je to dost 3000,- Sk, ale lepsie nez rodit u nasich statnych masiarov, ktori to vybavuju jak na beziacom pase..

bubo
9. aug 2005

Ahojte. veľmi ma zaujala táto diskusia. Síce sa nechystám rodiť ale rada by som čoskoro mala takéto radosti. O bábo sa snažíme 2 roky. A stále nič. Chcem sa opýtať, či by ste mi nevedeli odporučiť nejakého dobrého doktora v Bratislave. Ale naozaj dobrého, taký ktorý by riešil mňa ak manžela zároveň.
Ten doktor Koch je gynekológ ? A ten dr. Capaník ? 🙂

sarianah
9. aug 2005

...bubo, Koch je sanatorium v Bratislave a Dr. Capanik je tam riaditel a primar...pozri si ich stranku sanatoriumkoch.sk...myslim ze to je spravne...

bubo
9. aug 2005

Ďakujem už som to našla.
Len nie som si istá, či ma zoberú aj keď nie som tehotná. Pozerala som aj tie poplatky. 3000 za rok a potom vyšetrenia prepláca poisťovňa ?

sarianah
9. aug 2005

...aj ja sa tam chystam a niesom tehotna....myslim ze by nemal byt problem s prijatim, ked si to platis, je to sukromna klinika...

bubo
9. aug 2005

Ale podľa toho čo som čítala, tak sa platí len za nadštandard. a treba mať odporúčanie od svojho gynekológa. Ja ale mám problém otehotnieť, mysliš, že mi tam budú vedieť pomôcť ?

dadarka
9. aug 2005

no ja som bola v topolcanoch do vody a bola som spokojena az na novorodenecke, nie ze by neboli zlati, ale nevysvetlia vam poriadne kojenie ako a pomoct, len mi povedali odstriekavat do sprchy pod horucou vodou, no babuse, ktora z vas ktora este nikdy pred tym nekojila jasne vie ako to odstriekavanie funguje??? jaa som bola teda z toho paf, nikdy predtym som si nic s prsnikov neodstriekavala, kde mam zatlacit halooo, boli to riadne.....takze tato vec je dost dolezita, na tom zavisi uspech vasho dalsieho kojenia, inac vodu odporucam

daniella
9. aug 2005

Sanatorium u Kocha mozem odporucit, rodila som tam v 09/04 🙂 , len treba za porod platit (SKK 25.000)
😒 Inak za ine vysetrenia sa neplati, te poplatok SKK 3.000, je za nadstandard(objednavanie cez tele. a pod.)

cat
10. aug 2005

Dnes už má však Koch, teda MUDr. Cupaník podpísané zmluvy s viacerými zdravotnými poisťovňami a tá cena je teda nižšia, nakoľko časť sa prepláca zo ZP.

jablonka333
10. aug 2005

Cat, aka je ta cena priblizne dnes?

cat
10. aug 2005

Jablonka, netrúfam si tu napísať cenu, neviem ju presne, jedna baba na babetko.sk písala, že platila okolo 14.tisíc, ja viem len toľko, že napr. so zdr. poisťovňou VZP Dôvera (kde pracujem) majú takú zmluvu, že sa platí cca 16. tisíc dokopy + ak chce niekto nadštandartnú izbu-tú si musí doplatiť. Ale veď za chvílu nám napr. Tilly aj niektoré ostatné tehulky-skoromaminy povedia viac 😉

tilly
15. aug 2005

Ja som bola pozrieť Sisku pár hodín po pôrode, na to, že mala za sebou 13 hodín trápenia, vyzerala úplne dobre. Kocha, prístup personálu a tak si veľmi pochvaľovala, možno to za tých 16000 stojí, uvidíme, dúfam, že napíšem čoskoro.

sylvie
25. aug 2005

ahojte, teraz nedavno som lezala u Kocha 2 tyzdne a mozem odporucit.. prijemne prostredie a starostlivy a ochotny personal.. na porodnom som sice nebola, ale vraj nadstandardna izba je tam vlastne standard.. nadstandard za 1000 Sk na noc je za vlastnu kupelnu a wc... za porod sa vraj plati 16 tis.. ak chces konkretneho lekara, tak to je za nejaky priplatok, nepamatam si presnu sumu.. ale ja myslim, ze su tam vsetci dobri gynekologovia..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre