Laparoskopia v Trenčíne. Aké to tam je?

an7ula
10. sep 2007

Je tu niekto kto bol na laparoskopii v Trenčine, alebo v blizkom okoli? Ake to tam je?

gabulik
10. sep 2007

Ahoj ja som zo Ziliny, no pred pol rokom som bola na laparoskopii v TRencine, dostala som odporucenie. Bola som spokojna, operacie som sa bala, co je normalne, ale bolo to v pohode. Na treti den som isla domov. A o dva tyzdne som isla do prace. Ja som bola spokojna aj s pristupom lekarov. Drzim palce.

an7ula
autor
10. sep 2007

Dakujem Ti gabulik a tebe sa ako dari teraz?

lorry
11. sep 2007

Ahojte chcela by som sa spytat ci nebola niektora z vas na vypalovanie folikul?

gabulik
12. sep 2007

Ahoj an7ula,
Ako sa mi dari ? Na laparoskopii mi zistili endometriozu, co je choroba maternice, ktora vytvara zrasty, vraj ich vsetky odstranili, no bokuzial otehotniet sa mi nepodarilo. Tak dufam dalej a nevzdavam to. Uz sa snazime 2 roky. a ty kedy ides na operaciu?

yasminx
12. sep 2007

an7ula - ja som bola na laparoskopii v Ilave a nemôžem si vynachváliť starostlivosť sestričiek. Boli naozaj super! Všetko sa to dalo v pohode prežiť, v stredu som nastúpila, vo štvrtok ma zoperovali a v piatok ma pusili domov.

an7ula
autor
12. sep 2007

Zatial nikto nevravel o operacii, ale mam bolesti, zvyšene CA 125. Tak som zvedava čo bude dalej. Robim si psychicku pripravu už popredu.

andreao
12. sep 2007

Ahojte.
Ja som bola na laparke v TN asi pred rokom, tiež som sa hrozne bála, ale dopadlo to ok. Lekári boli super, len to prostredie ma deprimovalo trocha. V stredu som nastúpila, vo štvrtok ma operovali a v piatok som ukecala primára, aby ma pustil domov. Tak som šla po 14. 00 pekne domov.
Bolesti sa dali prežiť, nebolo to také strašné. Takže žiadne obavy, bude to OK. Držím palce.

ededik
13. sep 2007

Ahojky, ja som bola na laparke v Bánovciach a bola som veľmi spokojná. Milé ochotné sestričky, kľud na izbe - aj keď strašná nuda.... 😀

fialka
17. sep 2007

Ahoj an7ula, ja som bola na laparoskopii v Trencine v juli tento rok a bola som velmi spokojna. Zakrok prebehol uplne v pohode, v utorok ma prijali a v piatok som isla domov. A dnes som uz v 11 tyzdni tehotenstva 😉 takze vrelo odporucam 😉

mirka21
18. sep 2007

ahojte my sme sa snažili o miminko asi rok a dva mesiace a potom som zrazu otehotnela ale doki mi povedal že je to asi mimomaternicové a tak ma poslal do Tn prijali ma v pondelok ráno večer mi čistili maternicu ale nič nezistily a tak v stredu mi robily laparku a tá malá potvotka behla do pravého vaječníka a tak mi ju vybrali,myslela som si že sa mi celý svet zrútil a že už nikdy asi neotehotniem ☹ a tak sme sa zase začali usilovať o dalšie miminko a podarilo sa to asi po osmych mesiacoch a teras si tehulkujem už 35týždeň 😀 zo staroslivostou som bola veľmi spokojná sestričky boli veľmi milé a ochotné a doktori tiež 😀 😀 😀

gadzurka
16. jan 2019

som čerstvo po laparke CYSTY 8 CM v TN. Po precitani vsetkych hrozostrasnych prispevkov tu musim napisat ako to TERAZ je, aby nemuseli zeny panikarit ako ja. 1. DAVNO TU NEROBIA PRED LAPARKOU ZIADEN KLYSTIR! Pridete den vopred, dostanete ranajky, obed, nikto netyra klystirom ani cipkami!!!! Toto ja vediet pred zakrokom, o stres menej. 2. ZIADNE CIEVKOVANIE!!! Po precitani hororov tu som bola zelena z cievkovania pricom po operacii ho ziadnej nerobili. Nevladzes, dostanes misu pod zadok. Kiez by som tuto informaciu mala od niekoho skor. 3. ZIADNE VYVODY. Posledna lakocinka kvoli ktorej som po klystirovych hororoch a straseni tu cievkovanim nespala. Tri malinke vpichy, prelepene, a ziadne vyvody z ran ci hadicky. Sestricky aj doktori v TN maximalne mili, ustretovi, napomocni. Taktiez tu nejdem pisat aky je zakrok pohoda a nic to neni... Pripravte sa na bolest, ako taka fest silna menstruacia krat dva. Chodili sme prikrcene, toaleta problem, pohyb problem, vstavanie z postele ci len obycajne lezanie na boku tazoba. Vydrzat sme vydrzali, co ine aj ostava, ale isto to nie je "nic"...

natasa38
20. jan 2020

@gadzurka kde ste boli na laparoskopii v TN?

gadzurka
20. jan 2020

@natasa38 v TN v nemocnici. Bohužial ani nie pol roka po operácií sa mi cysta spravila znova a museli ma znovu operovať :(

kiksc
12. mar 2020

Pridávam aktuálnu skúsenosť s HSK (hysteroskopia), LSK (laparoskopia) a chromopertubácia (prefuk vajcovodov) z Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Pred zákrokom si treba vybaviť interné a anesteziologické vyšetrenie (anesteziologické najneskôr deň pred nástupom do nemocnice) a treba mať na zákrok odporúčací lístok.

1. deň bolo treba prísť na 8:00 na príjem. Veľmi milá sestrička na recepcii mi vypísala papiere, poslala ma prezliecť sa do nočnej košele a potom som čakala (asi 20 min) na vstupné vyšetrenie (sono). Ďalšia sestrička ma následne odviedla na izbu, kde som si zložila veci a potom som čakala na chodbe na ďalšie vstupné vyšetrenie plus rodinná anamnéza. Zatiaľ ma iná sestrička odvážila, odmerala som si teplotu a odovzdala som moč. Potom som šla na izbu a dostala som obed. Poobede sa konalo ďalšie vyšetrenie u primára. Podvečer sme šli so spolubývajúcimi na kávičku a trošku sa vyvetrať von. Po večeri som dostala tabletku na spanie a sanitárka mi prišla zafixovať nohy obväzmi.

2. deň ráno som dostala "oblbovák" v tabletkovej forme. Už som nemohla jesť ani piť. Pred zákrokom ma prišla zobrať sanitárka, presadla som si z môjho lôžka na iné lôžko, odviezla ma na operačku a "zaparkovala" na chodbe s pokynom, že si treba dať dole nočnú košeľu a nasadiť si čiapku, ktorú mi priniesla. Potom ku mne prišla sestrička, napichla mi kanylu a odviezla ma na sálu. Tam som si presadla na gynekologické kreslo, sestrička ma pozakrývala plátnom a prišla anesteziologička. Trošku zavtipkovala, poslala mi do kanyly "oblbovák" a nasadila mi kyslíkovú masku. Asi do troch sekúnd som sa začala cítiť ako veľmi opitá a asi do 30 sekúnd som zaspala. Ďalej si pamätám až ako som sa prebrala na pooperačnej sále. Mala som na bruchu tri nálepky. Celý zákrok od odvezenia na operačku po prebudenie trval dve hodiny, 11:30 ma brala sanitárka a 13:30 som už písala manželovi. Nemala som žiadne bolesti, vôbec. Po operácii som ani nepotrebovala žiadne lieky proti bolesti a všetko som normálne vnímala. Iba som mala ako keby veľmi silnú svalovicu na bruchu a dosť ťažko sa mi vstávalo z postele, bol to doslova boj (to ešte týždeň po operácii). Z pooperačnej ma po cca hodine previezli na izbu a tam som zaspala. Večer za mnou prišla sestrička, že mám skúsiť vstať a ísť na WC. Ako som vstala, prišlo mi nevoľno. Dostala som infúziu proti zvracaniu a keď dotiekla, konal sa pokus č. 2 vstať a ten už bol úspešný.

3. deň okolo obeda mi vypísali prepúšťaciu správu a išla som domov - to bol štvrtok a do práce som nastúpila od pondelka. Štichy mi vyberali tiež v pondelok. Dosť ma ťahali a chodila som kvôli nim taká prehnutá dopredu. Nebola to bolesť, len ako keby som mala na bruchu kratšiu kožu, než potrebujem 🙂 🙂

Do nemocnice si treba so sebou priniesť: elastické obväzy na nohy, príbor, wc papier, hygienické potreby a nočnú košeľu (nie pyžamo z praktických dôvodov). Veľmi sa hodí aj niečo na čítanie a tablet alebo telefón so slúchadlami na pozeranie filmov.

Na záver mám jednu bojovú úlohu pre všetky dievčatá, ktoré čaká tento zákrok. Prosím, nebojte sa. Naozaj. Keď sa na to pozriem spätne, najhorší na celej operácii bol strach z nej. Týždeň pred termínom som nemohla spávať, v noci som sa budila a triasla som sa od strachu. V deň príjmu som sa bála tak, že mi od stresu stúpla teplota, kvôli čomu ma takmer poslali domov s podozrením na virózu. Bála som sa klystýru, cievkovania, narušenia dôstojnosti, bolestí. Zbytočne. Nič z toho sa nekonalo. Viem, že sa mi to teraz už ľahko hovorí a "po vojne je každý generál", ale skutočne bol ten extrémny strach úplne zbytočný. Držím vám všetkým palce a verím, že tento report aspoň niekoľkým dievčatám pomôže prísť do nemocnice s odvahou a istotou, že vedia, čo ich čaká.

maca124
18. sep 2023

Ahojte dievčatá ako to je teraz z TN nemocnicou na Laparoskopiu? Mňa to čaká 29.9.2023 a mám hrozný strach ďakujem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre