Má niektorá z vás jazykovú bariéru so svokrou?

rysavcek
20. feb 2013

ahojte kočky mám taky menší problém príde k nám na návštevu moja budúca svokra ale mi si nerozumieme pretože ja neviem rozprávať po maďarsky a ona nevie ani pol slova po slovensky chcela by som vedieť čo by ste robili vy. Priateľ s mamou veľmi nevychádza ale keďže sa chcú prísť pozrieť na malú tak som povedala že môže. Ako by ste sa v takejto situácii tvárili vy spravili by ste si vlastný program alebo sedeli pri nich a pozerali na steny?

ani3012
20. feb 2013

horšie je,ak hovoríte tým istým jazykom a nerozumiete si. 😅

Na tvojom mieste by som tam ostala.Veď priateľ ti určite povie o čom sa rozprávajú, bude ti tlmočiť a návšteva možno dopadne nad očakávania dobre 😉
držím palce 🙂

dari226
20. feb 2013

clovek sa vzdy dohovory.moja svokra je nemka a ked sa jej narodil syn moj manzel ostala sama na sk lebo svokro chodila pracovat niekedy aj na pol roka prec a ona sama ale dohodli sa a vzdy ked prisli dedko a babka z nemecka na sk tak sa dohodli tiez rukami a nohami sa porozpravali,vtipne ked mi to manzel hovoril ale da sa to u nas sa hovory 3 jazykmi,ale nikdy nebol problem ,problem je ked niekomu iny jazyk vadi.
a hadam bude aj tvoj priatel tam tak aj on nieco dopomoze 😉

azbestica
20. feb 2013

ale nieee nerob si vlastny program normalne tam ostan....ved sa p pridu pozriet na malu tak tam musis byt s nou ako by to uz len vyzeralo kebyze tam niesi? 🙂.....a to ze si nerozumiete to je mozno len vyhoda 🙂 takze to zvladnes mozno este lepsie ako keby si musela pocuvat svokrine rady a reagovat na nich 🙂 Videli ste sa uz niekedy?

hruska82
20. feb 2013

Fiha....tak to tazke...neviem, ako by som to riesila ja 🙂 Asi tak, ako to radi ani3012. Priatel ti prelozi, o com sa bavia. Bude to zabava 😉 Tu hodku-dve vydrz 😉

brnka
20. feb 2013

Aj ja si myslim, ze zostan..... priatel Ti prelozi, prip. sa budes zaoberat malou, prip. si odbehnes napr. do kuchyne a nieco si porobis....neboj vydrzis to (hlavne dufam, ze ked priatel s nou extra dobre nevychadza, dlho sa nezdrzi)

Ja mam blbsiu skusenost - manzelova rodina komunikuje po madarsky aj slovensky, samozrejme vsetci rozumeju po slovensky a ja som to vzdy nenavidela, ked sa predo mnou zacali rozpravat po madarsky a ja som nic nerozumela...... A nie raz sa mi stalo, ze ked svokra chcela, aby som nerozumela, hovori so svokrom predo mnou po madarsky 🙄 🙄 😝

katrinka8
20. feb 2013

Ahoj, ja si tiez myslim, ze by si tam mala zostat. U mna bola na navsteve kamoska - Spanielka - par dni u nas byvala. Nasi nevedia ani slovo po spanielsky. Tak som musela tlmocit 😉 Bolo to sice o drzku, stale prekladat, ale po par hodinach si aj bezo mna pokecali - rukami - nohami 😀 Na svadbe som mala kamosku s frajerom Spanielom a okrem mna a nej nik nevedel spanielsky. Moja 80-rocna stara mama a starka mm v takom istom veku si pokecali s nim najlepsie aj bez nas, on im po spanielsky, oni jemu po slovensky a kecali si 😀 Perfektne si rozumeli aj bez tlmocenia. Cize urcite tam ostan a uvidis, ako to pojde. Najdete si nejaku spolocnu "rec" - urcite to aj babo uhra, neboj nic 🙂

prasiatko30
20. feb 2013

zalezi na tom na kolko pridu - na jeden obed a pobedie max jeden vikend - tak to by som sa urcite snazila byt pri nich ale s tym ze vacsia cast starostlivosti je na tvojom muzovi - tlmocenie a zabavanie.

Ak pridu na viac tak by bolo dobre aby si zmenil program tvoj muz - cize zobrat si volno alebo koncit skorej v robote, nejake vylety s rodicmi a pripadne vnucikom/ckou a ty aby si viedla tvoj normalny zivot a program - len toto by bol idealny stav ale ked hovoris ze tvoj muz svoju matku moc nemusi tak ti ostava len modlit sa usmievat sa a byt rada ze jej nerozumies a robit si podla tvojho 😎

barbora111
20. feb 2013

Kedze je to Tvoja svokra tak to nebude posledna navsteva tak by som urcite zostala 😉 Ja mam tiez svokru s ktorou som si nerozumela na zaciatku rozprava nemecky,tak priatel vzdy prekladal,a teraz uz ako tak rozumiem tak je to lepsie,vzdy sa nejak dorozumieme.

veronika028
20. feb 2013

Ja by som tiež ostala a ticho sa usmievala a pritakala 😎

stardust
20. feb 2013

Ruky a nohy to istia...a kedze idu pozriet malu, tak moc intelektualnych tem vyzadujucich dokladnu znalost madarciny, alebo slovenciny z jej strany, rozvijat nebudete.

nikolet_89
20. feb 2013

keby som mala jazykovu barieru zo svojou svokrou som tou najstastnejsou nevestou 😀 😀 😀 😀 😀

zuzin78
21. feb 2013

Ahoj moj pripad taky isty ako mas ty svokra vie ako tak po slovensky, ale ako nahle je nejaka oslava , som tu ako piate koleso, smeju sa, a rozpravaju, manzel len nieco prelozi lebo nestiha, a ja to riesim ze odidem. Bude ta to bavit sediet len prvu zdorilostnu navstevu , potom uz nie. Hlavne ked zacne rozpravat svokra na maleho, a bude ti hovorit ze musi vediet aj jej jazyk, na to sa priprav
Pevne nervy a trpezlivost

kattrin5
21. feb 2013

Mij manzel tiez nevie slovensky, treba prekladat🙂