Majú vaše deti rázštep pery a podnebia?

katusstek
21. aug 2011

dobry den, moja dcerka ma razstep pericky a podnebia, tak som zvedava, ci sa najdu este nejake maminky s detickami s rovnakym problemom...

anicka26
28. aug 2011

Ahoj...Na razstepy je tu už iná téma,ale ja mám tiež takú dcérku.Zachvílku budeme mať 5 mesiacov 🙂

fubinka
7. sep 2011

ahojte moja dcerka ma razstep podnebia, ideme mať rok 20.9 a 26.9 nas idu operovať v Bratislave, ak mate nejake otázky rada odpoviem prešla som si tým celým čo sa týka krmenia a všetkého okolo

tomaskouk
10. sep 2011

@fubinka PRAJEM PRIJEMNY DEN. VOLAM SA TOMAS.NARODIL SA NAM CHLAPCEK S RAZSTEPOM PODNEBIA.TERAZ JE Z MANZELKOU V NEMOCNICI KDE SA UCIA JEST Z FLASKY.CHCEL BY SOM VAS POZIADAT O NEJAKU RADU A POD. AK BY BOLO MOZNE TAK BY SME SA MOHLI POROZPRAVAT CEZ SKYPE,LEBO ZIJEME V UK. DAKUJEM

fubinka
11. sep 2011

no Ok dajte mi na Vas kontakt na skype rada poradím

fubinka
11. sep 2011

@tomaskouk OK dajte mi na Vas kontakt cez skype možeme podebatovať

tomaskouk
11. sep 2011

Tomas a Monika Kendal Anglicko

tomaskouk
11. sep 2011

Nemohol som skor odpovedat lebo som cele dni v nemocnici pri manzelke a Matuskovi. ked mozete skuste ma kontaktovat do 2-hej hodiny vasho casu, kazdy den potom sa vraciam domou az vecer. dakujem

fubinka
13. sep 2011

ako Vas najdem na skype, pod akým menom

fubinka
13. sep 2011

a
@tomaskouk a nie ste nahodou aj na facebooku?

tomaskouk
26. sep 2011

nase skype je Tomas Kobiela ANGLICKO alebo na FACEBOOKU to iste meno. zajtra mam volno cely den a bude tu aj manzelka tak mozme pokecat. Tesime sa

andrea1201
24. okt 2011

ahoj ja mám dcerku s razštepom podnebia,už ma dva roky,ale ešte ju neoperovali,pôjdeme do Bratislavy,len stále máme bud zle vitery alebo niečo ine,no hrôza,mali sme termin už pred rokom a odvtedy behame po doktoroch,liečime sa,ale stále nič,už by som bola rada keby sme mali po operacii,akosi sa jej ani nechce vypravat,s papanim problemy nema

katusstek
autor
24. okt 2011

@anicka26 ahoj, az teraz som si vsimla, ze mi niekto odpisal do fora... ako sa malinka drzi? aky ma razstep len peru, podnebie....?? a mate uz za sebou aj nejaku operaciu?

katusstek
autor
24. okt 2011

@fubinka az teraz som si vsimla odpoved... ako sa mate po operacii?

fubinka
24. okt 2011

no my ešte nemame po operacii tiež sme boli stare choré, teraz ak to vyjde ideme 1.11 do Bratislavy

katusstek
autor
24. okt 2011

@fubinka tak teda drzim palce 🙂

anicka26
24. okt 2011

@katusstek Ahoj...No práve máme pol roka.Malá sa narodila s kompletnym obojstrannym ražštepom pery a podnebia.Ako 11 dňovú ju operovali v BB a teraz nás čaká podnebie.30.11 máme termín,ak neochorieme,prípadne ak ho neposunú.Tak som zvedavá.Aj sa celkom obávam. Vy kam chodíte? A aký ražštep má maličká?

marselitka1
13. dec 2011

ahojte rodičia. Chcela by som Vás len všetkých povzbudiť, ktorí máte detičky s ražštepom, aby ste sa nebáli, všetko dobre dopadne. Ja mám dnes 24 rokov a narodila som sa s razštepom pery a podnebia. Lekári mamke povedali, že pravdepodobne nebudem vôbec rozprávať a že to budem mať veľmi ťažké. Na prvej operácií som bola až v 7 mesiaci v Brne, dovtedy som nemohla ani poriadne jesť. Ďalšiu operáciu som už absolvovovala v Ružinove, dokopy tych operácií bolo asi 5. Dnes nikto ani nevie, že som sa narodila s ražštepom. Veľmi pekne mi to urobili, opravili mi nos, vyhladili jazvy. Som vydatá, šťastná a okrem občasných problémov s dýchaním žijem plnohodnotný život. Držím Vám všetkým palce. 😉

anicka26
24. jan 2012

Milý rodičia detičiek s razstepmi pery,podnebia,založili sme stránku na fb,,,je tam možné pridávať fotky,informácie,rady po operáciách,veríme,že týmto pomôžeme veľa mamičkám,čo detičky čakajú,prípadne sa im narodili,hľadajú pomoc po operáciách,alebo len tak na kus reči emoticon http://www.facebook.com/pages/Úsmev-s-čiarkou/2...

anicka26
31. jan 2012

Mamičky,tento odkaz je zrušený a vytvorený ako profil pod menom Úsmev s čiarkou.Takto je zabezpečená kontrola nad súkromím. Takže mamičky pridajte sa k nám a podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti,starosti ale i radosti 🙂

simoneta10
20. sep 2013

Ahojte 🙂 narodil sa mi syncek s razstepom stredoveho podnebia, v decembri pôjdeme na kontrolu do KE.. Chcela som Sa blizsie informovat o tejto vade.. Ma tu niekto podobny Problem ?

averatec
8. jan 2014

@katusstek 🙂 dobry den ja mam dcerku ma rastep mekeho podnebia ak chcete napiste mi na andrejka-80@azet.sk 🙂 🙂 andrea

eviakula
18. apr 2014

@simoneta10 Ahoj, nam teraz zistili, ze syncek ma razstep tvrdeho podnebia...ma aj problemy so sluchom. Ma 4 mesiace, tak neviem vobec, kedy sa to moze operovat, ci sa mu sluch zlepsi operaciou....nic nam vlastne nepovedali

simoneta10
18. apr 2014

Moj syncek je uz po operaci operovali ho ked mal 6.mesiace v KE

meusicka
20. máj 2014

ahojte maminky .... chcela by som sa spytat. jedna z mojch dvojiciek sa narodila s malinkym razstepom, cca 1 cm . je to razstep toho lalocika v hrdielku a zasahuje jej to kus aj do makkeho podnebia. nakolko ako malinka nemala problem s papanim, tak sme sa rozhodli tp neriesit a nedavat malu pod sklapel. ten razstep bol taky maly, ze som si ho vsimla ja, ani lekarka si ho nevsimla. teraz ma dcerka uz pomaly 2,5 roka a hovori. a tu prichadza moja otazka. mate niektora dietatko ktore nevie pekne hovorit len preto ze ma nerieseny razstep? ja neviem ci to ma z toho alebo nie, kedze ona nechce hovorit pismenka ktore sa vyslovuju vpredu na pere ako napr. t, s, a vsetky tie s makcenom. ja neviem ci len nechce alebo to nevie pre razstep. resp.ci mam este pocakt a skusit to riesit s logopedom ked to nepojde?

nenabaja
20. jan 2015

@meusicka Ahoj, prepac, ze Ti neodpoviem na otazku, ale obratim sa na Teba s inou. Tiez teraz cakam dvojicky a uz mam doma 1,5 rocneho chlapceka. A nedavno na morfologii sa tiez ukazalo, ze jedno z dvojiciek bude mat razstep - ukazuje sa byt maleho rozsahu, uvidime o mesiac na kontrole. Chcem sa len spytat, ak Ti to nevadi, ako si to zo zaciatku zvladala, ci boli nejake komplikacie - mala dcerka zasiahnutu len peru, alebo aj podnebie? A ako to dopadlo s tym rozpravanim? Mne totiz doktor povedal, ze to nic neznamena a nic si z toho nemam robit. Operacie sa vraj robia az pri vacsich razstepoch. Ja chcem vsak byt pripravena, neviem si predstavit, ako taky "maly razsep" vobec vyzera a najma ako zasahuje do zivota. Dakujem Ti vopred za odpoved 🙂

meusicka
20. jan 2015

@nenabaja ahoj, nasa mala to ma len vzadu v hrdielku, troska jej to zasahuje do makkeho podnebia. nam povedali ze to mame dat operovat vo veku 1 roka. mala dovrsila 3 a operovane nebola. teraz zijem v AT a som sa ropzravala s jednou maminou ktora mi vravela to co aj tebe dr, ze tu male razstepy sa uz neoperuju.
mala hovori vsetko, ale zial je strasne tvrdohlava, takze sikavky mi este stale nechce hovorit. ani nechce skusit ich povedat.
co sa tyka problemov , tak vlastne nemala nijake, akurat pri piti som si vsimla ze pila tak piskavo. ale jej sa ani cez nosik jedlo nevracalo, co zvyknu mat deticky s razstepom. moja funguje uplne normalne, vobec si to neuvedomuje, akurat co som si vsimla, tak ked pije, tak je opatrnejsia ako jej sestra, robi v piti aj castejsie prestavky. ale to ona sama sa tak naucila, my sme ju k tomu vobec neviedli.
a vy to mate na pere?

ono ja to beriem tak, ze su aj ovela horsie veci,hlavne ak ten razstep je maly takze pokial je vsetko ostatne u babtka v poriadku tak sa zbytocne nestresuj a tes za dvoch babatiek v brusku. prajem krasne dotehulkovanie aby ste to potiahli spolu co najdlhsie.

nenabaja
22. jan 2015

@meusicka Dakujem pekne za info aj za povzbudenie 🙂 Vobec nestresujem, hoci prvych par dni som tu informaciu spracovavala tazsie, asi ako kazda mama, uz to mam za sebou a tesim sa na babatka. Iba som bola zvedava, ake maju skusenosti ine mamicky a na co sa tak priblizne pripravit. Aj ked je to zlozite, pretoze kazdy rozstep je iny. Asi mi ostava iba cakat. U nas je zasiahnuta pera a dasnom si vraj dr. nie je isty, uvidi sa na kontrole. Aj ja vam zelam vela peknych spolocnych chvil. Musi to byt sranda s troma drobcami 😉

meusicka
24. jan 2015

@nenabaja nooo sranda to je, a zaroven je to niekedy aj vyzva a je to niekedy aj na prasky 😀

veronkarisko
24. jan 2015

@nenabaja ahpj, moj maly ma razstep pery a podnebia, absolvoval uz niekoľko operácii, ak ta niečo zaujima kludne napíš. 🙂

nenabaja
27. jan 2015

@veronkarisko Ahoj, dakujem za ochotu. Chcem este pockat na to, co povie lekar. Zatial to vraj vyzera tak, ze operacia nebude nutna, aspon teda nie hned. Ale este raz vdaka a ozvem sa, ak by som potrebovala. Vela stastia s chrustikom