Mám ísť na potrat?

luckakatarina
5. mar 2014

Chcela som vas poprosit o radu neviem co mam spravit ...mam uz dve deti ale kazde s inym muzom , to druhe dieta je bojuzial z byvalim priatelom 😒 s ktorym som bola7 rokov ,, prestala som k nemu nieco citit bol odomna o 15 rokov starší .Pred rokom som sa s nim rozisla a mam druheho priatela ktory ale pracuje v anglicku a ostala som s nim tehotna ,,,,,, ale niesom si ista ci chcem to dieta pozname sa rok a mali sme aj dost problémov medzi sebov ked bol doma .....aj ked ho neskutocne milujem a on chce to babo neviem ci mam s nim ostat a nahat si to babo alebo sa vratit ku byvalemu pri ktorom mam syna ...aj ked sa mi ako muz hnusi ale chyba mi moje dieta ....neviem co mam spravit ...ostat alebo odist ... nechcem spravit chybu

jamelia
5. mar 2014

Neviem, ako na tom si - ale dieta by som si urcite nechala, nedokazala by som sa ho vzdat. Radsej s dietatom a bez partnera ako s partnerom a s vedomim, ze som zabila vlastne dieta.

nikawero12
5. mar 2014

A ty sa sama sebe nehnusíš, keď striedaš chlapov, každému rozťahuješ nohy a nezodpovedne si robíš deti kade-tade?...Ale dám ti radu - začni sa konečne správať zodpovedne!

luba28
5. mar 2014

@luckakatarina no mas to tazke,..rozhodnut sa musis sama,..plusy a minusy,....zvladnes to s dvoma detmi financne,atd....ak ta ten terajsi opusti???preco je to druhe u svojho otca???ak niekoho nelubim tak s nim nemozem zit,...

luckakatarina
autor
5. mar 2014

@nikawero12 nie nehnusim ale ty tu niesi od toho aby si sudila ludi .

luckakatarina
autor
5. mar 2014

@luba28 to dtuhe chcelo ostat lebo nechcel ist do mesta ...aj ked kazdy den si volame a ked sa darje u mma....niee sama by som to nezvladla

sfera
5. mar 2014

Nebudem ťa súdiť ale trochu zodpovednosti by to chcelo!takto budeš mať o pár rokov aj pár deti naviac! No a ktomu či si to dieťa nechať,podľa mna áno, pri jednom vychovas aj druhe! Vyššia moc ti dala tu možnosť,že dokazes mať deti bez problémov tak si to važ! A k bývalému by som sa už nevracala, muž ktorý sa ti hnusi- koľko by si v takom vzťahu vydrzala?

maria1989
5. mar 2014

@luckakatarina 1. priateľa miluješ 2.on to dieťa chce = vyriešte si to spolu 😉

svetluska82
5. mar 2014

@luckakatarina ja by som si dieta nechala, vzdy ho mozes dat na adopciu, a konecne by som sa zacala správať zodpovedne a vygooglit si termin: antikoncepcia...

luba28
5. mar 2014

@luckakatarina tak potom ja by som volila mensie zlo,....niktora z tych co ti tu pisu v takej situacii nebola,cize bez ich z nadhladom,...lebo ty budes musiet sa starat a nie ony,....ani jedna ti nepomoze,ani jedna sa nepostara,cize je to len na tebe,....mas istotu v tom terajsom priatelovi,..na 10000000% ta neopusti a pomoze ti???

luckakatarina
autor
5. mar 2014

@luba28 podla teba mensie zlo je potrat ...?? Ved prave ze nemam tu istotu ..v terajsom priatelovi ....a byvali chce velmi stale aby som sa vratila ...pri nom tu istotu mam ale z mojej strany tam nieje ta vasen ....no byt s mojim dietatom je silnejsie aj ked mam obavi aby som si nevicitala to ze som opustila svoju lasku a tak isto potrat ...ci nebudem myslou pri nich po odchode ...a nebudem uz stastna ....je to tazke rozhodnutie aj v jednom pripade aj v druhom pridem o jedno dieta ....

ivet1371
5. mar 2014

nikto ta nemože sudit a sama sa musiš rozhodnut ako to spraviš

miskacharly
5. mar 2014

Milujes ho, aj on teba ked chchce to babo.nemala by si ho opustit.ublizis jemu,babu a tebe tiez z toho nebude dobre.

luba28
5. mar 2014

@luckakatarina ja ta navadzat na nic nebudem,..ja ti pisem z mojho pohladu nazor,...aj tak rozhodnutie je na tebe,...tak ci tak nejak to riesit musis,......vycitky tam budu aj pri jednom aj pri druhom rozhodnuti,....

misaelka
5. mar 2014

@luckakatarina minimalne by si sa mala zacat spravat zodpovedne

digysa
5. mar 2014

@luckakatarina Toto citam prvy krat v zivote.........dieta zostalo zit s otcom, koli LOKALITE....... Skutocne zostal tvoj syn s otcom, lebo nechce ist do mesta? Ktore dieta by sa vzdalo mamy len preto, ze sa musi stahovat????? hmmmmmmm

Na tvojom zivote sa mi nic nepaci.........mala by si si usporiadat svoje sukromie..... skaces z kaluze do blata..........

alami
5. mar 2014

@nikawero12 fu...teda silné slová...niečo ako:...nech prvý hodí kameňom, to poznáš???

@luckakatarina nik nemá miliónovú záruku v partnerovi, že ju neopustí, ani jedna, čo tu píše, to by museli byť veštice 😅 Ako vidím, dieťatko, ktoré čakáš máš už zapísané v pase na MK a verím, že aj hlboko v srdci. Ty máš na výber, ono nie - má len teba a bude čakať, či ho prijmeš, nevybralo si prísť sem, ale keď už tu je, čaká, že ho bude jeho mama milovať a chrániť. Je na tebe, či mu dopraješ vychutnať si pocit istoty. Môžeš s ním zažiť ťažké chvíle (zabezpečenie...) ale bez neho zažiješ ťažšie (svedomie,...). Nehovoriac o živote po živote....Ak sa teraz rozhodneš nesprávne, isté dvere si pred sebou zavrieš natrvalo a to môžeš neskôr hlboko ľutovať. Držím palce, nech je tvoje rozhodnutie správne a prajem všetko dobré... 🙂 😉

sarinka123
5. mar 2014

Ved nenavazajte sa do nej. Nikto nevie, co v skutocnosti preziva, nemoze ju nikto
súdiť. Urcite by som to riešila ale s partnerom, nie takto verejne.
Podla toho sa rozhodnes.

janinah
5. mar 2014

cudzí ľudia ti majú radiť? nik nie je v tvojej koži....nechápem,že chceš jedno dieťa zabiť a bežať za svojim druhým dieťaťom,ktoré je pri svojom otcovi,obe deti sú tvoje a toto v brušku je dokonca s milovaným mužom a on to dieťa chce....ja to vidím dosť jasne-nechať si dieťa a žiť s jeho otcom v láske,a hlavne už konečne sa usadiť a správať sa zodpovedne ...

juliana77
5. mar 2014

@luckakatarina Veľmi zaujímavé ,založíš si diskusiu, aby ti tu niekto poradil, aby si nespravila chybu, no tú už si spravila a treba sa zamerať na to ako ju napraviť. Fakt ma dojímajú vzťahy, kde si žena najde o dosť staršieho muža, lebo má chvíľkový skrat a ked doskratuje, tak sa jej hnusý. No nepoznám ťa , nebudem posudzovať, ale ked dieťa chce zostať s otcom a nie s mamou a dokonca opustí aj súrodenca je pre mna dosť neštandartné správanie dieťaťa.

V celom tomto tvojom príbehu, kde si už rozdelila súrodencov, rozmýšlaš či dalšieho priviesť na svet a nemáš usporiadaný a uzemnený vzťah stále zvažuješ čo bude najlepšie pre teba. Ale toto už nie je o tebe, ale o deťoch a prestan stále myslieť na to čo bude najlepšie pre teba a možno sa potom ľahšie rozhodneš.

@jamelia Nie som za zabíjanie detí ako si to nazvala, ale v takomto prípade kde žena nemá pri sebe žiadneho chlapa, dve deti každé s iným, dokonca jedno pri bývalom o dosť staršom partnerovi, další vzťah možno predurčený na diaľku by som určite osobne volila potrat nech si o tom myslí kto chce čo chce, a radšej by som sa venovali deťom, ktoré ma určite potrebujú a ktoré to majú už aj tak dosť neusporiadané. No osud je svina, ale to neznamená, že ju budeme prikrmovať aby nám rástla.

macamac
5. mar 2014

@juliana77 ale ona sa očividne nevenuje deťom, ktoré má tak,ako by sa dalo 😉
veď jedno žije u otca

čudný život, neviem, prečo ti to takto dopadlo, to vieš ty
ja ti radím - nechať si bábo a skúsiť to s posledným partnerom
vrátiť sa k bývalému, ak ho neľúbiš, vidím ako blbé riešenie
a inak fakt nechápem, prečo syn býva uňho. mňa by to trápilo.

misaelka
5. mar 2014

@nikawero12 presne tak!

ivana1410
5. mar 2014

ja by som si ho určite nechala

andrylm
5. mar 2014

preco sa o tom neporozpravas s priatelom,on ma tiez nejake pravo sa rozhodnut,nechapem preco sa chces vratit k partnerovi,s ktorym si zila predtym,milujes sucastneho,preco si to komplikujes,co bolo nechaj a skus to hlavne rozobrat a porozpravat sa s priatelom ,dietatko za to nemoze,ja by som si ho nechala,ale kazdopadne je to tvoje rozhodnutie,vsetko je tak ako ma byt,ostala si tehotna,partner dieta chce,prosim ta porozpravaj sa s nim to bude urcite najlepsi zaciatok a uvidis ako sa potom rozhodnes

annazozelenehodomu1
5. mar 2014

Ja by som na potrat nešla

andrylm
5. mar 2014

nechcem byt zvedava ,ale preco si mu nechala svojho syna,ved predsa ked sa matka zotpovedne stara a nema nijake problemy...

janickacrazy
5. mar 2014

@luckakatarina Nechcem ťa súdit, ale pripadá mi, že myslíš hlavne na seba a nie na deti. Behat takto od jedného partnera ku druhému nie je dobré, mala by si si poriadne rozmysliet čo vlastne chceš a usadit sa. Ak tvoj súčasný partner to dieta chce, tak asi by si mu mala dat šancu. Opustit ta može hocikto, nikdy nemáš záruku, že to neurobí. Prípadne by si mohla požiadat o zverenie toho druhého dieťata ktoré je u otca, ak teda máš s ním dobrý vzťah. Mám kamošku, ktorej syn takisto chcel ostat u otca po rozvode, ale on už mal tuším 13 rokov vtedy a chcel tam ostat, lebo otec mal peniaze, veľký dom a žil s rodičmi, čiže jeho starými rodičmi, ktorých mal veľmi rád. No neviem ako je to u vás.

h2
5. mar 2014

@luckakatarina Jáj, dievča zlaté, Tebe slovo antikoncepcia nič nehovorí? No, ak chceš radu, z toho, čo si napísala: priateľa, s ktorým si teraz, miluješ a chce vaše spoločné bábo. Tak nechápem, čo riešiš. Vrátiť sa k bývalému? Veď si písala, že sa Ti hnusí a že ste už rok rozídení. Vlastne si si odpovedala sama. Dieťatko si určite nechaj! A ešte som nepochopila tú vetu "...k bývalému, pri ktorom mám syna..." Znamená to, že syna vychováva Tvoj bývalý a nie Ty? Prečo?

sono2
5. mar 2014

Sila, niekto si trtne a je hneď v deviatom týždni a zvažuje potrat. Svet je na hlavu...

lubica7
5. mar 2014

Radsej necitam ostatne prispevky 😉 Chcem ti len povedat ci by si radsej neuvazovala v prvom rade nad tym,ci by ste s priatelom babo nevychovali a ak to neprichadza do uvahy pretoze len ty vies aka je situacia tak potom radsej adopcia urobis stastnym niekoho co to stastie mat vlastne deti nema a takych je vela.

andrylm
5. mar 2014

@sono2 mas pravdu je to uplne na hlavu,niekdo tak tuzi po dietati az sa ide s toho zblaznit,nedari sa a niekdo len,tak,da otazku mam ist na potrat ☹ ja som tu len chvilku,nad niektorymi prispevkami je mi do placu a niekde sa mi dviha adrenalin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre