Martinská pôrodnica

monqy
27. máj 2013

žienky ktoré rodili prednedávnom v Martine, ako ste boli spokojné? čo si tam vziať? návštevy sú ako povolené? ....

soldi
27. máj 2013

@monqy tiez som zvedava na aktualne informacie, chystam sa tam 🙂
bola som tam pred mesiacom u porodnika, co som si zazmluvnila, dal mi zoznam, co treba, mam Ti ho napisat?
navstevy by mali byt povolene celodenne

monqy
autor
27. máj 2013

@soldi no ja som tu cítala diskusie ale to bolo všetko staré a tiež ma zaujímajú novinky, lebo dúfam že stihnem prísť do Martina, v Žiline rodiť nechcem 🙂 no bola by si strašne zlatá keby si mi napísala zoznam 😉

alenitka
27. máj 2013

@monqy ahoj isto ti tuto temu zrusia lebo o martinskej porodnici tu uz tema je .. ale ja som rodila vo februári, vtedy bola karantena kvoli chripke takze neviem ako s navstevami ale myslim, ze v pohode, myslim ze chodia az na izbu k tebe a mozu myslim pocas celeho dna ...
ked budes chodit na pasy tak tam visi zoznam co si treba vziat .. ja som vyuzila pre seba nocne kosele - ale tie som mala len posledne dva dni - lebo predtym som nekontrolovane krvacala tak som si chodila ku sestrickam aj 3x denne po tu erarnu koselu ... a ked sa to uz dalo tak som si dala svoju. ja som vyuzila dalej poporodne vlozky a jednorazove gatky take sietkovane, vodu vo flasi, ale na chodbe je stale caj, ked mas tak si vezmi odsavacku, pre babatko som nepotrebovala okrem plienok a vlhcenych obruskov nic, ale mala som aj svoje oblecko, ktore som im tam potom nechala pre ine deticky ... 🙂

soldi
27. máj 2013

@alenitka a naco odsavacku?

alenitka
27. máj 2013

@soldi odsavacku na mliecko .. deticky su prve dni este ospale a ked si chces rychlo rozbehnut mliecko aby ti male neprikrmovali bebou tak si budes odsavat mlieko aby sa rozbehlo .. ja som napr. nemala a laktacna mi stale vravela ze skoda, lebo som bola po cisarskom a vtedy sa mliecko oneskorene tvori ..

soldi
27. máj 2013

@monqy ja som z povazskej, cize to mam este o kus dalej ako Ty 😅
na monitory ale budem chodit sem, tak mi povedal porodnik, ze netreba k nim. chystas sa niekoho zazmluvnit?

zoznam je tu:
doklady: OP, tehotensku knizku, preukaz poistenca,sobasny list, hygienicke potreby, porodnicke vlozky, jednorazovu podlozku do postele, 3 ks jednorazovych nohaviciek (ja si beriem sietovane pratelne, tie su lepsie), prezuvky, 3ks nocnych kosiel, teplomer.
pre dietatko: 2 bavlnene plienky, 1 balik jednorazovych plienok, vlhcene obrusky, vatove tycinky, malu moka lyzicku, oblecenie na odchod domov

soldi
27. máj 2013

@alenitka ja som pri prvom odsavacku nemala a s mliekom som problem nemala, takze nebudem ani teraz riesit, ked to bude treba, muz donesie 🙂
a mne hovorila sestricka, ze prikrmuju z flase najskor na treti den. vsak babatko bude stale pri mne, ono bude mojou odsavackou 🙂

monqy
autor
27. máj 2013

@soldi fiha tak to už hej z považskej do mt 🙂 no na monitory idem aj ja chodiť do žiliny . nejdem nikoho zazmluvnovať . ty si si akého dr vybrala? idem si ten zoznam hneď aj uložiť. ďakujem 😉

alenitka
27. máj 2013

@soldi no jasne to mas pravdu . moju prikrmovali hned, ja som bola po cisarskom .. a tu odsavacku som napisala preto, lebo vacsina zien ked som tam bola ju mala a aj ju pouzivali .. mne sa mliecko rozbehlo az v pohodli domova poriadne 😀

soldi
27. máj 2013

@monqy cesta trva okolo hodiny ked sa ide v normalnej premavke a podla predpisov, ked je malo aut a trosku prekracujem rychlost, da sa to stihnut za polhodku 😅 moj otec je z martina a ziju tam jeho rodicia aj brat, takze mam odstopovane 😀

ono to nie je zas tak dlho, neratam s tym, ze porodim za hodinu 😀 😀 😀
prveho som rodila 10 hodin od prasknutia vody 🙂
zazmluvnit si idem dr.Haska, taky mlady chalan 🙂 kamarat mojich spoluziakov zo strednej 🙂 nema problem nechat dotepat pupocnik a prilozit babatko hned po porode a nechat ho na sale cely cas s nami 😵

@alenitka tak jasne, ked si po sekcii, tak to je ine 🙂 dufam, ze ja ju potrebovat nebudem a ak ano, tak to je skutocne najmenej, aby mi ju muz doniesol 🙂

monqy
autor
27. máj 2013

@soldi joj to by som strašne chcela aby mi maleho priložili hned po porode. kolko stojí to zazmluvnenie? a ked ta ten dr neodrodí tak sa ti peniažky vrátia. joj tak ja to stihnem aj domov otočiť a to sa bojím, že tam nestihnem prísť 🙂

soldi
27. máj 2013

@monqy ak to chces, tak sa s nimi dohodni vopred 🙂 tam su k tomu pristupni, aj preto som chcela ist do mt 🙂
zazmluvnenie stoji 165 eur a platis pravdaze az po porode 🙂

ingmiriama
27. máj 2013

@soldi no ja som tam bola cca pred rokom a pol malý dostával novorodeneckú žltačku a zobrali mi ho a manželovi povedali aby mi išiel kúpiť odsávačku ....a prvé si rodila v PB??

ingmiriama
27. máj 2013

@soldi ešte sa chcem spýtať prečo si ideš zazmluvniť lekára ???

soldi
27. máj 2013

@ingmiriama to je zvlastne s tou zltackou, vsak pri nej sa kojit moze, aspon prveho som kojila aj ked mal zltacku.
ano, prveho som rodila v pb u kamarata, ale ten odisiel do cr, takze teraz druheho budem rodit u kamarata tohto kamarata 😀
zazmluvnujem si kvoli tomu, co som pisala vyssie- dotepanie pupocnika, prilozenie a ponechanie babatka cely cas so mnou 🙂

ingmiriama
27. máj 2013

@soldi to priloženie a ponechanie bábatka cely čas so mnou som mala aj aj a nemala som zazmluvneného lekára ...hej kojiť sa môže ale na začiatku je to tak že sa častejšie prikladá a aby nemuseli ho stále brať od toho zariadenia teraz ma nenapadne ako sa to volá tak mu dajú moje odsaté mlieko...a ozaj nebojíš sa že bude zápcha pod strečnom 🙂?

soldi
27. máj 2013

@ingmiriama ale dotepat pupocnik nenechali, nie? to je pre mna dolezite 🙂 a mam rada mladych doktorov, ktorym mozem verit, predsalen je ta starostlivost ina, ked je to po znamosti a na zmluvu 🙂

ak bude zapcha pod strecnom, tak zavolam sanitku, nech po mna pride, ak to bude az tak akutne, ale nemyslim si, ze porodim behom hodiny dvoch 🙂

ingmiriama
27. máj 2013

@soldi dotepať pupočník nenechali ale možno keby som jej povedala aj by ....hej toho mladého poznám ale len z videnia 🙂 inak aj ja som z okresu PB ale tam by ma nik nedostal rodiť

soldi
27. máj 2013

@ingmiriama mala si stastie na sluzbu 🙂 keby si natrafila na taku izakovu, tak by to asi take fajn nebolo 🙂 ja mam radsej istotu a tych 165 eur kludne obetujem 🙂
a v pb som tiez rodila len kvoli tomu, ze som tu mala toho kamarata, ktory na mna pekne dozrel 🙂 cely cas, co som rodila bol so mnou, to bolo super 😵
ale teraz by som sem uz veru nesla

ingmiriama
27. máj 2013

@soldi ja som tam bola raz na pásoch a nikdy viac, inak mám všetkých lekárov v PB a išla som len kvôli dobrom správaní personálu

soldi
27. máj 2013

@ingmiriama ja zas naopak, zubarku mam v ziline, gynekologa v bytci a uz sa zacinam obzerat aj po novej obvodnej. ale tam nastastie nechodim, takze neriesim to akutne 😀

ingmiriama
27. máj 2013

@soldi fúha dobre v každom meste niekoho to je dobré 🙂

zuzik311
27. máj 2013

@soldi ahoj ja som tam rodila vo februari a bola som spokojna. koho si zazmluvnujes? mozes aj IP. myslim, ze je to fajn aj strava dobra, pristup tiez...

barboritta
27. máj 2013

@soldi ja idem tiež do mt rodiť.ten doktor Haško je super,odrodil mi 1.dcerku.dobra voľba.netvarili sa nejako divne že chceš ísť rodiť tam či pohodička? sa možno aj stretneme tam 😉

soldi
27. máj 2013

@zuzik311 a Ty si si zazmluvnovala tiez? dr. Haska mam dohodnuteho 🙂 a bola si na nadstandarte, ci na normalnej izbe? 🙂

@barboritta nie, netvaril sa vobec divne, asi su zvyknuti 🙂 jedine sa bojim, ze tam bude strasne vela zien v juni.
obe dievcata si rodila v mt? 🙂

alenitka
27. máj 2013

inac mam s martinom super skusenost ... akceptuju porodne plany, ja som sice svoj kvoli nahlemu prasknutiu plodovky a riziku prepadu pupocnika nestihla vybrat, ale co sme si povedali to nam splnili 🙂 doktora sme zazmluvneneho nemali ale rodil ma presne ten ktoreho by som si zazmluvnila keby som mala eura navyse - dr. Dokus 🙂 ale v MT su vsetci odbornici ... a dr. Dokus este k tomu aj vtipalek 🙂

alenitka
27. máj 2013

@monqy maleho ti urcite hned prilozia ... to uz je bezne .. to ti kazdy lekar v martine uz v tomto vyhovie .. nemusis si kvoli tomu nikoho zazmluvnovat 🙂

monqy
autor
27. máj 2013

@alenitka tak to je super 🙂 a návštevy možu prísť rovno ku mne na izbu? a na izbe je aj kupelna alebo nie?

alenitka
27. máj 2013

@monqy my sme mali karantenu ale pocula som ze ano ze az na izbu idu a mozu cely den prist ... a kupelna ja na izbe .. teda dve izby na jednu kupelnu .. ale paradne je to tam ... my napr. sme boli este pred porodom obzriet porodku ako to tam funguje, vzali sme si papiere na otecka pri porode, pokecali sme co sa da a co nie ... podla mna aj ked si nezazmluvnis a ozves sa ze chces tak a taaak tak ti vyhoveju 🙂 len netreba byt ticho .. ja som taky nekonfliktny clovek ale ked bola na mna porodna asistentka trosku drza tak som jej s usvemom povedala "sestricka nebudte na mna zla, ja ideeeeeem prvykrat rodiiit ..." tak sa len pousmiala a odvtedy bola strasne mila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre