Máte informácie o pôrodných asistentkách?

etnicka
20. okt 2008

Ahojte, zacinam tuto temu, lebo tu este nie je. Koncom marca sa nam ma narodit nase prve babatko a zistila som, ze mam pravo na sluzby porodnej asistentky, ktore mi preplati zdravotna poistovna (som v Unione). Pre mna by bolo idealne, aby nas porod odviedla porodna asistentka, ktoru budem poznat a budem jej doverovat. Bohuzial, na internete je o nich velmi malo informacii ☹ . Ak sa tu najdu nejake asistentky, alebo niekto, kto ma nejake infosky, prosim napiste sem 😉

gween
20. okt 2008

Ahoj etnicka ! Áno , máš právo na služby PA , keď si v zdravotnej poisťovni UNION, samozrejme ak máš v blízkosti tvojho bydliska i súkromnú PA. Je nás málo, kolegyne asi naozaj nemajú odvahu sa osamostatniť a začať niečo nové- netradičné! Vidíš, keď by si bola zo Šale alebo aspoň z okolia, mala by si to bez problémov. S poisťovňou Union mám zmluvu a aj veĺmi dobré vzťahy. Asi ti zajtra napíšem IP, mám ti toho povedať strašne veľa. A nebuď sklamaná, keď sa tu neohlási žiadna pôrodná asistentka, ja ti budem stále k dispozícii.

dula_renka
20. okt 2008

ahojte, gween kedy to založíš ten pôrodný dom? Už máme prvú mamičku - etničku 🙂

etnicka
autor
20. okt 2008

😀 jasne, tam by som sla hned a myslim to vazne

gween
21. okt 2008

Renka- je to vo hviezdach!!!!! Najradšej už zajtra, ale mi chýbajú ešte nejaké tie korunky. Ale to už je len maličkooooosť!!! 😝

zzuzana2
21. okt 2008

ahoj gween, mne sa ma babenko narodit tiez koncom marca a konecne som narazila na nejaku pa. ja vsak zmluvu s unionom nemam a preto by som rada vedela, kolko sluzby pa stoja v priamej platbe, ci je mozne, aby bola pa pri porode v nedomovskej nemocnici (som z ba ale po minulych skusenostiach s antoskou pojdem rodit do ds) pripadne ci by su pa na slovesku vybavene a maju dostatok skusenosti a ochoty na porod doma pri fyziologickom priebehu tehu (byvam v petrzalke, antolska je tak 10-15 min. autom). ja viem, je to vela otazok, ja som vsak hrozny porodnicofob a mam aj syndrom bieleho plasta, takze rozmyslam o vsetkych variantach. hlavne sa chcem citit v bezpeci a pravdu povediac nase nemocnice mi ten pocit vobec neposkytuju. pisala som aj na www.rodinka.sk tehotenstvo-prirodzeny porod na antolskej. krasny den a tesim sa na odpoved. zuzana

etnicka
autor
21. okt 2008

zuzana Ty mi pises z duse 🙂 ja mam asi alergiu na doktorov, alebo co. Mozno sa v tej DS stretneme 😉

dula_renka
21. okt 2008

gween...och keby to malo stroskotať len na peniazoch, to by bola maličkosť, je tu plno iných vecí 😝

zzuzana2
21. okt 2008

ahoj ema,
dakujem za tvoju odpoved. ja nemam porodnu asistentku. trosku som nepochopila, ked posobis v sali, najblizsia porodnica je predsa v ds, znamena to, ze robis v ds? pokial viem, ked ma pa pisomny suhlas sluzbukonajuceho lekara moze sama odviest fyziologicky porod. ako je potom mozne, ze ty nemozes??? ☹ najma s 20 r praxou, to je postavene na hlavu...ale vobec sa tomu nedivim. ved rodenie deti je taky dobry biznis, ze jo, kto by si ho ochotne pustal ☹ ☹ ☹ . co sa tyka psychofyzickej pripravy, myslim si, ze pri druhom porode mi je uz dost jasne, co chcem a co nechcem, manzel bol tiez so mnou, takze vie, do coho ide. a ja som stara nosicka🙂 , ale babyvakova. eurocord sme mali pri prvom babatku, chceme aj pri druhom. je velka skoda, ze si do domacich porodov pa na sr netrufnu, ale na druhej strane chapem, pokial to nema oporu v legislative, je to skor cesta zarubana.

etnicka, verim, ze skutocne nie sme jedine. asi sa nas v tej ds spichne viacej. aj ked to je tiez taky kompromis. nuz ale hlavne je, aby bolo babo a my ok.

etnicka
autor
21. okt 2008

zuzana hladala som Tvoj prispevok na rodinke, ale nepodarilo sa ☹

zzuzana2
21. okt 2008

cela diskusia je na fore sekcia tehotenstvo a porod tema prirodzeny porod na antolskej http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=80727, ja mam nick lalia1

kannah
21. okt 2008

Tu som nasla este jeden zaujimavy clanok o porode s PA prave na Antolskej. Je jasne, ze to ide, len to chce pevne nervy a odhodlanie.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72737
Etnicka, uz si si vybrala dulu? viem, ze do DS chodia...

etnicka
autor
21. okt 2008

kannah oficialne este nie, ale uz mam jednu vyhliadnutu 🙂

kannah
22. okt 2008

Super,
tak krasny porod prajem!

etnicka
autor
22. okt 2008

dakujem 🙂

etnicka
autor
23. okt 2008

halo halo, porodne asistentky, kde ste?

gween
26. okt 2008

Etnička...predsa tuuuuuuu!

dula_renka
26. okt 2008

gween....malo vas...malo vas.....ktorá príde medzi vas? 😉 😉 😉

gween
26. okt 2008

Nuž Renka, je to tak! Malo nás....čo narobíš? Ja to už asi nezmením! 🙄

sashka.mst
26. okt 2008

Ahojte, ja som mala domaci porod s asistentkou zo zahranicia. Aj to je cesta, ked nenajdete taku, ktora by mohla zo Slovenska. A domaci porod nie je nelegalny, kedze nie je zakazany, je legalny mi bolo povedane pravnickou. Inak by som chcela pomoct zalozit porodny dom, co keby sme to skusili rozbehnut?

etnicka
autor
27. okt 2008

sashka super 🙂 pozrela som si Tvoju stranku a je krasna, aj som plakala, ked som videla Vas film (od dojatia). Tiez by som chcela rodit doma druhe babatko, toto prve porodim v porodnici a uzijem si to tam ako dovolenku 😀. Ked budem rodit druhe babatko, situacia uz bude ina, nebudem chciet nechat doma starsie dietatko... Ten porodny dom je vyborny napad, rada ho podporim, ale neviem ako, som chudobna 😅 Ozaj, to si na Slovensku nenasla ochotnu porodnu asistentku, co by Vam pomohla porodit doma? Odkial bola ta, co Vam pomahala?

sashka.mst
3. nov 2008

dakujem etnicka...🙂 ten porodny dom, no, v cesku sa spojili zeny a dokazali to...myslim, ze keby nejaka porodnica poziadala o grant,slo by to. a mas pravdu, ze sme vtedy nenasli ochotnu porodnu asistentku.teda jednu sme nasli, ale akurat mala sud kvoli tomu, ze bola pri porode doma a bala sa. nakoniec sud vyhrala..no a ta nasa p.a. bola na slovensku na dovolenke z nemecka.

gween
3. nov 2008

sashka- nevolá sa náhodou Martinka?Tú osobne poznám, je to vynikajúca P.A.

etnicka
autor
3. nov 2008

ja by som velmi chcela mat vlastnu porodnu asistentku, ale vobec neviem, kde ju zozeniem ☹ idealne taku, co ma vela skusenosti s porodom do vody. Myslim prirodzenym porodom do vody, nie takym nadopovanym, ako to robia v Topolcanoch 😉 aj si kupime velku vanu do noveho domceka kvoli tomu 😉

gween
8. nov 2008

Etnicka- u nás najprv treba riešiť také veci , aby poisťovne hradili prenatálnu starostlivosť a starostlivosť po pôrode, a až potom domáce pôrody. Nemyslím si , že nájdeš PA, ktorá bude ochotná s tebou rodiť doma. Ani ja by som za to nechcela byť zodpovedná . Viem, u našich susedov to " funguje", niektoré kolegyne chodia aj k domácim pôrodom.
Aký je " nadopovaný" pôrod do vody?

etnicka
autor
8. nov 2008

1) vyvolaju ho
2) urychluju oxytocinom

ak nebude chciet prist PA k nam domov, zozenieme si nejaku zo zahranicia 😉

evaviki
8. nov 2008

Ahojky,
porodny dom v CR je, lenze nema licenciu, takze sa tam rodit nesmie. V podstate sluzi na predporodne kurzy, poskytuje sluzby PA a maminy, ktore chcu rodit prirodzene a s PA, tam dochadzaju na kontroly. Niektore z nich rodia doma, ine si to rozmyslia a na tu poslednu fazu sa presunu do porodnice..

anika
8. nov 2008

etni, poznam jednu PA v Bratislave, kontakt nanu zozenies v gynexe na Americkom namesti, v areali LF 🙂

anika
8. nov 2008

nuz, ale je pravda, domace porody si u nas PA na triko nezoberu, ved sa im ani necudujem, ja by som ich o to ani neziadala, je to zbytocne riziko, podla mna 🙂

etnicka
autor
9. nov 2008

anika podla statistik zo zahranicia su domace porody menej rizikove ako tie v nemocnici 😉 ja si na to trufam pri druhom babatku
a dakujem za info 🙂

etnicka
autor
19. nov 2008

halo halo, kde ste vsetci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre