Máte skúsenosť so súkromným gynekológom MUDr.Orosom?

jkorculka
13. aug 2007

Ahojte vsetky,
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s porodnikom MUDR.Oros- sukromna ambulancia v Petrzalke /externy lekar v Ruzinovskej porodnici), ako doktor je skvely, ale nenasla som zial ziadne referencie na nho, ktore by sa tykali nejake porodu.dakujem za kazdu odpoved
korculka

mahmulienka
22. máj 2011

ahojte baby, rada by som sa poinformovala na nejake sucasne nazory a skusenosti s dr. orosom. v roku 2009 som k nemu chodila pocas tehotenstva, dobojovali sme to so saskou zdarne do 39 tt, no spatne si neviem vybavit a objektivne zhodnotit, ci som z jeho poradne chodievala uplakana kvoli hormonom, alebo ci na to naozaj bola nejaka vazna pricina. vyzera to, ze som opat tehotna a ako odbornik mi imponoval, no po ludskej stranke som na pochybach, ci sa mam k nemu vratit, alebo hladat uplne noveho porodnika (co je tiez moznost, z ktorej mi je uz teraz zle, kedze som nedavno riesila noveho zubara a prisla skoro o nervy)...
dakujem

zuzka38
3. nov 2011

ahojte, nejaka novsia skusenost? chodite niekto k nemu? aky je? dakujem vopred

@mahmulienka aky nazor si si vytvorila od maja?

dankadina
3. nov 2011

@zuzka38 ahoj zuzi zachranil mi pri porode prvu dceru, keby nebolo jeho neviem ako by to dopadlo

dadkaki
3. nov 2011

ahojte, doktor Oros je skvely, len s jednou jedinou chybou - ceny. donedavna bol u neho rocny poplatok 240 €. teraz zaviedol nove poplatky - vstupne vysetrenie (aj pre vlastne pacientky, nie len nove) 60 € a kazde dalsie vysetrenie 30 €. ak ste tehotne, ceny su omnoho vyssie. poradna myslim 40 € a taky ten podrobnejsi ultrazvuk asi 80 €. ja som u neho 3 roky a musim odist prave kvoli cenam, uz si ho nemozem dovolit. po odbornej stranke je uzasny, ale zriadil si teraz novu luxusnu ordinaciu a asi ju musi niekto zaplatit... skoda, je mi to velmi luto. ak vsak nemate problem s peniazmi, nevahajte, mojej kamaratke zachranil dceru v poslednej sekunde. dnes ma mala tri roky a je uz uplne zdrava. 🙂 a mna definitivne vyliecil z opakujucich sa mykoz.

zuzka38
3. nov 2011

@dankadina vazne? tak to je super, ze vsetko dobre dopadlo, dik danka 😉 a ty k nemu teraz chodis? ci? on bol vtedy este v ruzinove?

@dadkaki dik moc za info, tie ceny sa platia este aj mimo toho rocneho poplatku? cize rocny poplatok a ked budem tehu kazda poradna 40e atd.?

dadkaki
3. nov 2011

@zuzka38 nie nie, on ten rocny poplatok uplne zrusil. teraz sa plati za kazde vysetrenie zvlast.

dankadina
3. nov 2011

@zuzka38 on bol vtedy v ruzinove, ale teraz k nemu nechodim ja chodim k taborskemu do biskupic a ten je super, ako sa mavate kedy dojdete do mostu? moja natalka je strašne zlatá len stále papá a je to na nej už dosť vidieť

zuzka38
3. nov 2011

@dadkaki aha jasne, z toho zarobi viac, to je jasne.. ok dik moc za ifno, lebo na stranke ceny nema, ale asi to stoji za to, ak je dobry

@dankadina idem ti napisat IP 🙂

dankadina
3. nov 2011
emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
3. nov 2011

a odkedy pausal zrusil? ja som si este v auguste zaplatila rocny?
inak som k nemu chodila vsetky tri tehu a aj som u neho rodila, mozem len a len odporucat!
poradne bezne stali 40 eur, s USG 70 a tie posledne s CTG 50

dadka13
3. nov 2011

Tiež sa pripájam - rodila som u neho pred rokom - po odporúčaniach - a naozaj bol perfektný. Milý, staral sa o mňa, a pôrod prebehol strašne rýchlo - plánovaný cisarsky - ale aj tak - 15 minút a už ma viezli na izbu 😉 . Bola som spokojná - a aj potom ma chodil pozrieť - aj keď nemal službu. Chodila som ku nemu len posledných 6 týždňov pred pôrodom - tak to neboli až také strašné peniaze. A za to aby bolo všetko v poriadku sa oplatí priplatiť. 😉

mahmulienka
9. nov 2011

@zuzka38
ahoj zuzka38, prepac, dlho som sa tu neobjavila. kazdopadne - ostala som u dr. orosa aj napriek strachom, co som pisala vyssie a teda neviem, ci si cital nejake fora alebo co, ale jeho pristup je uplne odlisny. ako ma pri prvej dcerke strasil a stresoval, tak teraz je uplne podporujuci, mily, zlaty, proste zleho slova nanho nemam. kolkokrat som toto tehotenstvo krvacala, vzdy ma sprdol, co som mu hned nevolala polnoc nepolnoc, vysetril ma zdarma po kazdom krvacani (teraz uz tusim aj za to ale berie nejakych 40€) a vytiahol ma z nemocnice, ked si ma tam nechali 'na pozorovanie' pat dni a nic tam so mnou nerobili. keby nebol na dovolenke, bola by som doma na druhy den do haja. je fakt, ze je drahy, ale to bol vzdy no a teraz je hovorim uplne zlaty, nedam nanho dopustit. dufam, ze bude v praxi co najdlhsie, kedze chceme s manzelom 4 deti 🙂 no a tiez dufam, ze nebude problem s porodom tento januar, kedze lekarom svitori a spravy su samy katastroficky scenar.

sirinka
9. nov 2011

@mahmulienka on urcite nepojde do strajku... 😉

mahmulienka
9. nov 2011

@sirinka nemyslela som tym, ze by mal ist do strajku on, o tom silne pochybujem aj ja, len mam bobky z toho mediami opisovaneho 'krizoveho rezimu nemocnic', kde v BA ma fungovat z 3 len 1 porodnica. pred 2 rokmi som v tom istom case rodila sasenu a uz vtedy na normalnych izbach bolo nie po 3 maminy, ale po 4-5, ledva som sa dostala na nadstandard. neviem si predstavit, co tam bude teraz. a aj ked verim, ze dr. oros si ma tam postrazi, co sa lekarskej starostlivosti tyka, obavam sa skor tych veci naokolo - pristup ostatneho personalu a ci bude moznost mat muza pri sekcii ako naposledy atd atd.

sirinka
9. nov 2011

@mahmulienka hm, no to som veru aj ja zvedava, ako to bude cele fungovat...

majmunka
26. nov 2011

@mahmulienka ahoj,ja mam tiez termin v januari ,u dr.orosa,tak sa mozno stretneme...cakame tretieho chlapceka 🙂

mahmulienka
27. nov 2011

@majmunka jeeej, no kiez by sme sa aj my cim skor dostali minimalne na ''cislo 3'' 🙂 aj si sa s dr. uz rozpravala, ako to ma v tych nemocniciach vyzerat? kedy presne mate termin? my 20. ale mozno bude aj skor (zatial sa drzi, tak snad to dame az do uplneho zdarneho konca) 🙂

majmunka
27. nov 2011

@mahmulienka 5.12. idem na kontrolu,tak sa ho chcem spytat,ze ako to bude,potom budem mudrejsia...ja mam termin 29.1.,ale tiez to bude asi skor,lebo drobec je uz teraz velky,tak neviem,ci ho unesiem do konca januara 🙂

sirinka
28. nov 2011

@mahmulienka
@majmunka minuly tyzden som u neho bola...komplet ruzinovski porodnici aj s nim dali vypoved....porodnica by sa mala zrejme zavriet, pokial nevyhlasia nudzovy stav.... 😒

emogeon
28. nov 2011

a kde pojdu jeho pacientky rodit?

majmunka
28. nov 2011

@sirinka a kde pojdeme?...

sirinka
28. nov 2011

@emogeon
@majmunka ja neviem, ako to bude riesit, toto som sa nepytala, rozoberali sme ine veci 😉

mahmulienka
1. dec 2011

@majmunka
@sirinka
no prave som sa vratila z poradne do haja, panika stres kompletna, s pokojom v tvari mi bolo vysvetlene, ze od dnesneho dna je nezamestnany a kedze ho boleli oci, aj PN, ale vraj by sa to malo poriesit, vraj sa postara. no fakt som zvedava, ked som tam sla v panike, odtial som odchadzala v este vacsej. no ja len dufam, ze obe strany dostanu rozum a ze sa vsetko mavnutim carovneho prutika spravi, bo prave preto chodim k nemu, aj napriek cenam, pretoze som ho chcela aj pri druhom cisarskom. no ostava mi len si zakricat ze pomooooc a verit vo vianocny zazrak.
@majmunka
mne zatial napisal terminy do 12.1. s tym, ze sa uvidi, kedze termin mam 20.1. a cisar urcite bude skor, tak som zvedava, mozno sa tam fakt stretneme, naposledy som mala stastie na svoju byvalu kolegynu, dokonca aj na izbach aj na rizikaci aj potom sme boli spolu 🙂

sirinka
2. dec 2011

@mahmulienka hm, tak ja sa priznam, ze som rada, ze uz mam odrodene 😅 mne robil dva cisarske, obidva akutne...
drzim vam palce baby...!

majmunka
2. dec 2011

Tak som zvedava,ja idem v pondelok...

sirinka
12. dec 2011

@mahmulienka
@majmunka no co baby...ako to s vami vyzera?

majmunka
12. dec 2011

@sirinka ako predtym,zatial nic konkretne som sa nedozvedela,len ze sa to zariadi 🙂

mahmulienka
22. dec 2011

@sirinka no my sme podozrivo nejako v poriadku, az sa cudujem, pri sasene sa mi otvaral krcok uz od 32.tt a vkuse nieco, teraz nic, pohodka, zastuplovane sme kvalitne, ctg ukazkove, takze zatial to vyzera, ze najskor po 12.1., kedy mam posledny termin na poradnu a sa dohodneme na cs.
no a po technickej stranke tiez vyzera vsetko v poriadku, tak snad to tak aj naozaj bude, ale panika ma uz opustila, beriem to, ako to pride.
tak zatial prajem krasne sviatkovanie dievcence, nech nam tie nase darceky robia radost nie len pod stromcekom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre