Máte skúsenosť so súkromným gynekológom MUDr.Orosom?

jkorculka
13. aug 2007

Ahojte vsetky,
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s porodnikom MUDR.Oros- sukromna ambulancia v Petrzalke /externy lekar v Ruzinovskej porodnici), ako doktor je skvely, ale nenasla som zial ziadne referencie na nho, ktore by sa tykali nejake porodu.dakujem za kazdu odpoved
korculka

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinushka13
13. sep 2012

@emogeon a ty máš len poradňu, či aj nejaké vyšetrenie? Asi budem po tebe.. ja tam chodievam i tam predčasne, bo niekedy sa stáva (dosť často) že tam už nikoho nemá a vezme ma aj skôr. Tak to sa iste stretneme.. 🙂 budem tam s partnerom 🙂

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinushka13
13. sep 2012

@emogeon Našťastie to sa mi nestalo.. sa miu neho páči, že nemusím čakať.Prídem a hneď idem do vnútra a venuje sa mi. Aj keď nieekdy mi to príde, že som bola vo vnútri iba 5min .. :( odvážim sa aj doma.. tlak si zmerám aj doma... moč si tiež skontrolujem doma.. :D nuž ale ten krčok neviem kto by mi kuk.. 😀 😀 😀 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinushka13
13. sep 2012

@emogeon Ja som opatrovala detičky profesionálne .. už cca 7 rokov.. ale na začiatku som mala komplikácie s kostrčou tak som s tým sekla a teraz mi vozia skoro trojročného chlapčeka domov.. tak opatrujem doma.. ale iba tak do oktobra.. potom už končím.. určite.. 🙂 zatiaľ vládzem.. a ty?

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinushka13
13. sep 2012

@emogeon Naraz som mala 3 dievčatká.. od 3 rokov do 6 r. boli veľmi zlatučké, múdre a slušné. Super sa s nimi pracovalo.. Len práve pri nich som zistila že som tehu.. a tak som skončila. To som zároveň striedala s opatrovaním dvojičiek tohtoročných januárových. Teraz čo mám Šimonka tak ten chodí ku mne od 15 mesiacov a o dva mesiace bude mať 3 roky. Tak už sme na seba poriadne zvyknutí. Som doma, poobede si s ním ľahnem ako teraz 😀 je strašne chápavý a taký citlivý.. takže úplne super. Na PN si až do konca? 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinushka13
5. nov 2012

Baby taká otázka.. v cenníku nmocnice Ružinov som našla položku: Výber pôrodníka za 300eur... Prečo si Oros pýta 400Eur? Aj vy ste platili 400Eur? To nie je zmuva s nemocnicou?? Ja tomu akosi nerozumiem teraz. som trochu mimo.. príde mi to trochu uletené.. 😠

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
7. nov 2012

@tinushka13 este ked som ja u neho rodila vsetky tri, tak som platila podla cennika za zazmluvnenie...

sirinka
7. nov 2012

@tinushka13 este ked som ja u neho rodila vsetky tri, tak som platila podla cennika nemocnice za zazmluvnenie...

hiva
7. nov 2012

@emogeon ak myslis k porodu, tak za zazmluvnenie k porodu sa plati 300 Eur ... ak ako gynekologa, tak sa tusim teraz plati kazda navsteva... alebo ja som v minulosti platila 200 Eur za rocnu starostlivost... ale ten poplatok myslim ze uz zrusil... nie som si ista 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiva
7. nov 2012

@emogeon ja som v july platila 300 😉 ... ako odrodil ma aj bez toho ale dodatocne sme mu potom zaplatili 😉 🙂... nejak nebolo casu zaplatit predtym, lebo posledny mesiac som uz lezala v nemocnici... co viem, tak hovori ze tych 300 Eur je za sukromne telefonne cislo, na ktorom je nonstop k dispozicii... ale toto tusim dava az po 38 TT, ked uz je porod na spadnutie.... nam sice cislo nedal, lebo aj tak ma mal pod kontrolou v nemocnici ... ale tak zaplatili sme aj tak... stalo to za to... fakt bol neskutocne rychly... na salu som isla o 10:10... 10:20 vosiel Oros na operacku, a 10:25 bol Risko vonku, a za tri minuty aj Vilko...a 10:45 som uz bola na izbe.... normalne personal zmenil casy v papieroch lebo tie 3 minuty by nikto neveril... tak dali aspon 5 minutovy rozdiel 😀.... ale inak fakt odporucam.... jazvu mam paradnu... pomaly ani nevidno... odporucil a predal mi taku nejaku specialnu masticku na jazvy, natierala som raz denne a po 2 tyzdnoch jazva zahojena... a teraz uz len bledne... ani neviem, ze ju mam 🙂... takze sa mate na co tesit u tohto doktora.... ak budem niekedy znovu tehu, nevaham a idem k nemu opat 😉

tinushka13
7. nov 2012

@hiva
@emogeon
@sirinka
Neviem .. ja som si písala s kočkou.. a mala mať tento týždeň cisársky a že jej hovoril 400Eur 😀 ja idem zajtra na CTG tak plánujem sa ho popýtať veď nech mi konečne povie niečo za pôrod. Bo keď som sa ho pýtala v 34tt tak že na to máme čas že až neskôr.. 😀 no myslím, že zajtra už je dostatočný čas veď to budem už 38tt,... baby len dúfam, že je to tých 300eur-... bo 400eur to je už teda riadna pálka.. ako aj tých 300eur je pálka.. juuuj ja sa neviem dočkať a aj sa bojííím 🙂 Takže Oros pricupitá hneĎ na sálu? nie že ma tam nechá potrápiť sa a budem musieť čakať na neho.. 😅

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiva
7. nov 2012

@tinushka13 vies, ja som mala planovany cisarsky, takze preto tam bol 😉 ... tych 10 minut na zaciatku mi akurat anesteziologovia pichali spinalku 😉

tinushka13
7. nov 2012

@emogeon kedy ideš zajtra ..? Ja idem na 18:30.. 😀 si tam zasa pekne poležím 😀 juuj keby tak chcela Zarinka výjsť toho 13.11... chi chi..

tinushka13
7. nov 2012

@hiva na epidurálku sa treba nejako pripraviť.. myslím tým nejaké vyšetrenie??

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiva
7. nov 2012

@tinushka13 epidural je treba mat tusim zajednany vopred... robia k tomu tusim aj nejake skolenie.... ale ja o tom moc neviem... aj som od zaciatku tehu vedela, ze pojdem cisarskym, takze epidural som neriesila... pri cisarskom ho aj tak nedavaju... tam sa dava spinal a ten netreba nijak dopredu vybavovat... ale je potrebne spravit si predoperacne vysetrenia.... teda ked je to planovane... pri urgente je to ine 😉

sirinka
7. nov 2012

@tinushka13 pride...ja som prvu rodila nahle, tesne pred polnocou ho volali a prisiel velmi rychlo... na druhy porod ten zacal poobede, ale mala bola KP a vobec sa jej nechcelo von, mala som odtecenu vodu, takze na druhy den naplanoval CR, cely zakrok trval aj so zasitim 15 minut....
treti porod ... to ma poslal rovno z poradne kvoli zlemu CTG na kontrolne do nemocnice, tam sa to potvrdilo, plus dalsie komplikacie, volali mu, ze mala musi ist hned von, a takisto velmi rychlo prisiel a robil mi druhy akutny CR....
ako odbornika ti ho odporucam a aj za tie peniaze dostanes adekvatnu starostlivost aj keby boli komplikacie, budes mat pri sebe asi najskusenejsieho porodnika v ruzinove...

tinushka13
7. nov 2012

@sirinka o si asi prvá čo mi ho takto vyspevuje a nazvala odborníka. Ja som v podstate s ním spokojná, len niekedy na poradni som z neho tak mimo.. on i povie výsledky a ja tom nerozumiem.. :( ale inak OK.. 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
7. nov 2012

@tinushka13 haha ja som zdrav. sestricka, tak jo asi vnimam aj trosku inac ako nezdravotaci...
ja som mala pri tom druhom cisaraku dost vazne problemy, on sa zachoval ako uplny profesional, ani na chvilku nezmatkoval, lebo mi nevedelli zastavit krvacanie, praskali mi zily, vsade, kde sa pokusil zasit a pichol ihlu valila krv...postupoval rychlo a precizne...vsetko mi to museli palit a tak zastavovat krvacanie, urobil to na jednotku.

@emogeon tretia sa narodila v 38tt, dodnes neviem, co sa stalo, voda bola husta zelena kasa, vraj by prezila v brusku uz tak maximalne 2 dni a aj to mozno z nasledkami, aj tak mala nalez na mozgu a chodili sme na neurologiu, ale chvalabohu je uplne v poriadku... aj druha a prva v 37tt, to som mala rizikove tehu, od 27tt som mala kontrakcie pri akomkolvek pohybe a krcok otvoreny, postupne az na 4 cm... v 36tt mi povedal, ze uz je babatko pripravene, ze uz sa nemusim az tak setrit a hned o par dni bola aj mala na svete.

tinushka13
7. nov 2012

@emogeon poležím ako na CTG.. 🙂 oddychujem si tam.. 😀 tak ja si radšej tu epi zaplatim.. pre sitotu.. možno využijem a možno nie.. ale radšej pre istotu to mať.. 😀 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre