Máte skúsenosť so súkromným gynekológom MUDr.Orosom?

jkorculka
13. aug 2007

Ahojte vsetky,
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s porodnikom MUDR.Oros- sukromna ambulancia v Petrzalke /externy lekar v Ruzinovskej porodnici), ako doktor je skvely, ale nenasla som zial ziadne referencie na nho, ktore by sa tykali nejake porodu.dakujem za kazdu odpoved
korculka

silvikaa
20. sep 2007

ahoj jkorculka, aj ja som sa tu na neho nedavno pytala a nedostali sa ku mne ziadne info. ale - maminej kolegyni dcera u neho rodila a nevedela si ho vynachvalit. tiez som nad nim uvazovala. uz som mu aj volala a bol strasne mily a ochotny. mas o nom nejake nove info?

radka_26
21. sep 2007

ahojte,
tak neviem, ci Vas trosku nezaskocim, neberte to v zlom, ved ja ho vlastne ani nepoznam, ale pred rokom, ked sme este s manzelom byvali a pracovali v Bratislave, tak som s nim zazila jednu situaciu.......chystali sme sa na medove tyzdne do Grecka a mna necakane chytili strasne bolesti v podbrusku, bola som zufala, byvali sme nedaleko a na nete som si vyhliadla jeho ordinaciu, tak som tam zavolala a v priebehu dna som sa tam zastavila...
Nehovorim, ze jeho pristup nebol OK, ale za "tri minuty", ktore som tam stravila, zobral 1.000sk....normalne na drzovku si to vypytal.........nemyslim,ze je super odbornik, je to obycajny gynekolog, ktory to berie trosku ako biznis..........

jkorculka
autor
7. nov 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci nepribudli nejake tehulky pripadne extehulky co maju skusenosti s gynekologom Dr.Orosom? dakujem za kazdu reakciu

emogeon
8. nov 2007

ahoj jkorculka,
ja chodim k nemu uz roky a som maximalne spokojna, za posledne roky som mala viac ako dost zenskych problemov ale pomohol a vyliecil a dnes mam 7 mesacnu dcerku,bol zaroven aj moj porodnik ...

jkorculka
autor
9. nov 2007

to som rada, ze aspon jedna reakcia na nho. Ja k nemu chodim uz rok a pol, som spokojna, aj ked je dost drahy...hlavne teraz ked som tehotna to pocitujem a musim platit pri kazdej kontrole.
Som prvorodicka, v pondelok mi zistili , ze to bude dievcatko, velmi sa tesim a zaroven bojim. Mam velmi uzsku panvu, hrozim sa preto prirodzeneho porodu. este som sa snim o tom nebavila, az neskor to s nim chcem prebrat.
A tiez chcem aby bol on mojim porodnikom. Prosim napis mi este viac k nemu. mala si prirodzeny porod ci sekciu? Dakujem

emogeon
9. nov 2007

pravda najlacnejsi nie je ale aspon vies ze je o teba postarane a kedykolvek mu mozes volat.
mas cas sa s nim bavit o porode, neboj on sam zacne ale to staci tak mesiac pred porodom,planovany bol samozrejme prirodzeny porod ale na sale nastali komplikacie a mala som akutny cisarak.
ak bude tvoj porodnik tak tam bude stale pri tebe, neboj vravel ak nemusi tak nenastrihava a ja som mala aj epi tak ten prvotny strach opadol rychlo.
zatial sa drz a uzivaj tehotenstvo...

dankaba
21. nov 2007

Zienky, prosim, kolko sa plati u MUDR. ORosa? Ja som myslela, ze je nejaky standardny poplatok na cely rok a potom sa uz za vysetrenia neplati. Alebo sa mylim? Dakujem dopredu za podpoved.

manefan
21. nov 2007

Dankaba, ja k nemu chodim uz asi, ked to zratam aj s ambulanciou v ruzinovskej nemocnici, asi 5 rokov. Vdaka nemu mame prvu dcerku 🙂 Teraz som v 31 tt. Pri minulom tehotenstve som platila narazm resp. dalo sa aj na splatky, za celee tehu plus 6-nedelie 15 000 Sk. Teraz sa plati kazdu poradnu/navstevu osobitne - za klasicku poradnu 900 Sk, za taku, ked sa robi aj UZV 2000 Sk, za vypisanie mate. knizky 3000 Sk. Nie je lacny, nema totiz zmluvy s poistovnami, ale mne jeho starostlivost a "dochvilnost" za tu cenu stoji. Rocny poplatok pre "netehotne" je zavisly aj od toho, ci je zena studentka ci "zarabajuca". Nepamatam si uz presne, ale bolo to v mojom pripade (nie som studentka) tusim 3500 Sk rocne. Kedze mi to toho "vpadlo" aj tehotenstvo, tento klasicky rony poplatok sa mi automaticky posunul na obdobie po sestonedeli.
Puňri minulom porode mi nebol, dcerka prisla na svet tyzden pred TP, ked bol Dr. este posledny den na dovolenke 🙂 Uz som sa zacala obavat, ci teraz nehrozi zimna lyzovacka 😉 , ale nehrozi, tak verim, ze tentoraz bude pri mojom porode prave on.

gordon
27. nov 2007

Ahojte, ja chodím k doktorovi asi niečo vyše roka a som s ním veľmi spokojná, dokonca mi ho odporučila manefan v niektorom s forumov. Naozaj je pravda, dosť to všetko stojí, ale po mojej predchádzajúcej skúsenosti, som nemala nad čím dlho premýšlať a oplatilo sa. Už mám za sebou dva krát potrat a konečne s jeho pomocou a ochotou urobiť pre mňa všetky vyšetrenia sa to podarilo. Teda ešte celkom nie, ale som v 34 tt. Tiež dúfam, že mi bude pri pôrode, akurát na budúcej kontrole sa ho na to chcem opýtať. Termín mám 8- 10. 1. ale môže to byť aj skôr, lebo už som sa trocha otvorila, ale našťastie to zatiaľ ďalej nepokračuje. Samozrejme hneď ako to zistil, čo bolo v 31 tt ostala som doma a chodím k nemu už každé 2 týždne a o chvíľu každý týždeň. Takže týmto chcem aj poďakovať Manefan za jej dobrú radu a ďalej tohoto doktora len odporučiť.

am.rosa
19. jan 2008

odkial je doktor Oros?

jkorculka
autor
25. jan 2008

je z BA. Prosim napiste este niekto, kto rodil v Ruzinove a konkretne u nho alebo mal s nim pocas hospitalizacie nieco docinenia.dakujem

petula08
7. feb 2008

Ahoj jkorculka: ja som k nemu zacala chodit asi tak pred tristvrterokom , je pravda ze je trochu drahy ale zatial som spokojna. Teraz cakame babo a uvidim aky bude co sa tyka tehotenstva. Ty sa k nemu chystas?

jkorculka
autor
8. feb 2008

ja k nemu chodim uz asi 2 a pol roka, na 99% ho budem mat aj ako porodnika, len som chcela pocut aj skusenosti s nim od inych dievcat.ale hadam budem spokojna.ved potom snad napisem

petula08
9. feb 2008

ahojte: manefan 7.2 som bola u dr. orosa v poradni a na dverach som si vsimla ze ma napisane aj nejaku sumu ze starostlivost po porode alebo tak nejako to tam bolo a suma myslim ze 5000sk . To sa mu plati este aj zato ze po porode sa bude o teba starat? a chcela som este vediet ze ci ta aj on odrodil a kolko zato pital. Dakujem

jkorculka
autor
29. feb 2008

kontrola po 6nedeli je 1500.-, potom uz sa nabieha na normalny pausal rocny...
ja si veberam za porodnika jeho a plati sa 7tis., 5tis.pre nho a 2tis. porodnici. Podpisuje sa k tomu normalna zmluva, ktora ak nahodou nenadobudne ucinnost, suma sa mi v plnej vyske vracia. Vyber porodnika musi schvalit riaditel nemocnice, takze vsetko je ako ma byt. Som si ista, ze budem v dobrych rukach. Termin mam 18.3. -cisarsky so spinalom

majmunka
6. mar 2008

ahoj.aj ja mam dr,orosa.termin mam 6.4.som s nim velmi spokojna

adulik16
1. apr 2008

Ahojte baby,mate nejake nove informacie ohladne dr. Orosa?Chodila som k nemu vyse roka do ambulancie, teraz som tehotna a zatial u neho aj ostavam. Ste tu niektora, ktora ste u neho rodila?
Mne robil pred vyse pol rokom laparoskopiu v Ruzinovskej nemocnici, nemozem na neho povedat nic dobre, ale ani nic zle. Bola som tam tri dni a prisiel za mnou dvakrat, najprv tesne pred operaciou, ale to ma neprisiel nejako podporit, jedine co ho zaujimalo, boli zmluvy, ktore trebalo podpisat. Potom odisiel a v ten den som ho uz nevidela. Prisiel za mnou na druhy den rano, povedal mi vysledok, ktory som uz samozrejme vedela lebo mi ho povedal iny doktor pri vizite. Spytal sa ma, ci chcem este ostat v nemocnici jeden den alebo chcem ist domov. Chcela som ist domov, tak oznamil sestrickam, aby mi vypisali prepustaciu spravu. Cize nemam pocit, ze sa nejak specialne o mna staral, aj ked som myslela, ze ked som jeho pacientka, bude sa troska viac zaujimat. Baba, ktora bola somnou na izbe tam mala svojho doktora a chodil za nou dost casto.
Teraz som ostala zatial u neho, ale ak sa ma spravat takto isto aj pri porode, tak to radsej zmenim doktora. Napiste mi prosim niektora Vase skusenosti s nim. Dakujem.

janyba
1. apr 2008

rodila som u nho ja aj majmunka .. takmer naraz .. u mna spokojnost .. u nej snad tiez 🙂

jablonka
1. apr 2008

ma niekto skusenosti s jeho liecbou pri tazkostiach s otehotnenim? kolko sa aktualne u neho plati? 😕

adulik16
1. apr 2008

jablonka, mna liecil, kedze sa mi nedarilo otehotniet skoro tri roky. Vdaka nemu som aj teraz ostala tehotna a to som uz chodila aj do Gyn-fivu, kde som absolvovala dve inseminacie - neuspesne.
Nijak specialne ma ale neliecil, nasadil mi clostilbegyt, neviem, ci sa troska do tych liekov vyznas, potom som bola na ultrazvuku, mala som tri pekne velke folikuly, pichol mi pregnyl, povedal mi kedy sa mame pokusat a vyslo to na prvy krat🙂
Za toto som neplatila nic, kedze som bola jeho pacientkou a mala som zaplatenu starostlivost na cely rok.
Kolko sa ti nedari otehotniet?Ja by som ti aj tak odporucila navstevu Gyn-fivu alebo inej kliniky. Tam neplatis nic a spravia ti vsetky kompletne vysetrenia a zistia ci si ty a aj partner v poriadku.

jablonka
1. apr 2008

no tristvrte roka, myslim ze nemam ovulaciu ☹
brala som Clostil, dva cykly, ale teraz mi zistili 5 cm cystu na vajecniku, tak som ho hned musela vysadit a teraz iba musim cakat co sa bude diat s cystou...som nestastna, ze stojim na mieste a nepodstupujem ziadnu liecbu ☹
inak chodim na Kramare, ale premyslam na nejakou intenzivnejsou liecbou...myslim, ze manzel je v poriadku, pred siestimi rokmi sme dceru splodili na prvykrat a odvtedy nebol chory, pochybujem ze by bol problem teraz u neho, ked viem ze ja nie som OK ☹
kolko stoji u neho ta starostlivost na cely rok? neviem ci u mna nebude komplikovanejsia liecba, kedze som tak dopadla s Clsotilom, fakt potrebujem aby sa mi lekar povenoval
a gratulujem k tehulkovaniu, musi to byt obrovska radost, drzim palce aby vsetko dobre dopadlo! 🙂

izuzii
1. apr 2008

ahojte, ja som u Dr. Orosa rodila pred vyse rokom, chodila som k nemu cele tehotenstvo, ako clovek, ako doktor aj ako porodnik bol vynikajuci. To, ze nie je najlacnejsi je pravda, ale nnemenila by som. Vdaka nemu som mala cely cas pocit, ze vsetko dopadne ok a tak aj bolo.

adulik16
9. jún 2008

Ahojte,prosim Vas,tie, co ste rodili u Dr. Orosa, viete mi povedat, na stranke ma napisane, ze odvadza porody v nadstandardnych podmienkach....co to prosim znamena?Ved rodi normalne v Ruzinove a nemam pocit, ze by sa prave v Ruzinove dalo hovorit o nadstandarde.

sirinka
24. jún 2008

pre mna bol nadstandartny jeho pristup, inac porodnica v ruzinove je dobre vybavena, tak asi sa musis opytat jeho
ale mozem ho vsetkym odporucit ako porodnika a aj ako gynekologa...a u ineho si uz ani neviem predstavit rodit
takze u mna maximalna spokojnost 😵

adulik16
25. jún 2008

sirinka, prosim ta a v com bol podla teba nadstandartny jeho pristup?co take robi inac ako iny gynekolog alebo porodnik?Ja k nemu chodim, ale ja mam skor pocit, ze nerobi maximum pre mna.

sirinka
28. jún 2008

lebo mi vyhovovalo, ze ma pozna, ze ked som mu volala o polnoci, ze sa mi nieco nezda, bol v pohode a ochotne mi poradil, ze nemal problem zo ziadnou ziadostou a radsej urobil vysetrenie navyse, ako by nieco prehliadol. a kedze kamoska robila v ruzinove operacnu sestru, pozna ho aj z tejto stranky a je to skuseny a sikovny doktor....takze tak
neviem, podla coho sudis, ze nerobi max., ci mas skusenost, ze iny gyn robi toho viac...alebo si sama odbornik od fachu a vyznas sa, ale moj vnutorny pocit bol, ze na neho sa mozem spolahnut

betina2407
3. sep 2008

Ja som u neho rodila prvého syna v 2003 a bola som max.spokojná. Doporučila mi ho vtedy moja lekárka a aj mamina kolegyňa, ktorá sa u neho liečila. Dnes majú 2 krásne a zdravé deti, ktoré porodila u neho. Je to veľmi milý a ústretový človek, navyše aj šikovný a uznávaný odborník. Na MT som mu mohla volaľ v prípade komplikácii v ktorúkoľvek hodinu, aj v noci. Pri pôrode bol celý čas prítomný a vedel upokojiť a usmerniť tak, aby všetko prebehlo čo najlepšie. A dôvera najmä pri pôrode je myslím veľmi dôležitá. Na popôrodné sa prišiel za mnou osobne informovať každý deň a zaujímalo ho aj dieťa. Čo sa týka nástrihu, robí ho len v ozaj nevyhnutných prípadoch, na rozdiel od mnohých iných pôrodníkov, takže aj zotavenie je rýchlejšie a menej nepríjemné. Navyše je vraj aj operatér (sama skúsenosť nemám), takže v prípade komplikácii sa nestráca čas. A čo cena? Nie je najlacnejší, ale platí sa za za kvalifikovanú starostlivosť, navyše v neštandardných ordinačných hodinách. Má výborne vybavenú ordináciu a za to sa tiež platí Všetko vybaví na jednom mieste. Pre mňa je pôrod tiež je určitá finančná záťaž, ale...ak si napr. dáte vykachličkovať kúpelňu, murár si od Vás bežne vypýta 500 Sk za meter štvorcový kachličkovania (často na ruku) + prirátajte náklady za materiál. Urobí to za 20-30 minút a Vy mu za to bez mihnutia oka zaplatíte cash. A to je trochu iná zodpovednosť a náklady na vzdelávanie, nie? Navyše pôrod sa nedá reklamovať alebo vymeniť. Keď prebehne, už sa nedá vrátiť. Osobne radšej zaplatím zaň viac, ako by som mala mať traumu na dlhé obdobie. To radšej oželiem nadštandardnú izbu, ale pôrod chcem mať u neho, nie u niekoho, koho vidím 1.raz v živote.

miny8
12. sep 2008

ahojky.. no ja som nasla prave dnes kontakt na tohto pana doktora... pisala som mu a hned sa ozval a potom som sa objednala.. budem k nemu chodit od 30 tt. vstupny poplatok je 5000 Sk.. hmm je to dost.. ale ako tu citam.. zrejme sa mi to platenie oplati.. Babenky.. kolko asi krat do porodu k nemu pojdmem??? aaa kto ma skusenosti ake vysetrenia robi?? dokaze z ultrazvuku vytlacit ci nahrad do mobilu.. "ten zazrakô?? aa este by som sa chcela spytat.. ze ked chodim k nemu do tehotenskej poradne.. to musim aj do ruzinova od 36 tyzdna??? vvsak prosim kto ho pozna napiste prosiiiim...

sirinka
12. sep 2008

ahoj on ti rozpise poradne, do ruzinova uz nemusis chodit, staci k nemu. pocitaj tak, ze posledny mesiac sa chodi kazdy tyzden a predposledny kazde dva tyzdne, ale zalezi aj od stavu a on rozhodne, ako casto ta bude chciet vidiet.
usg ma celkom novy, takze urcite ti bude vediet dat obrazok alebo cd.

miny8
13. sep 2008

ahojky sirinka..si strasne zlata... dakujem ti.. 🙂 velmo si ma potesila, ze nemusim chodit do ruzinova do poradne.. pretoze som tam bola kuk, ze si zazmluvnim doktora.. ale to bolo strasne .. aspon tak 3-4 hod. cakania... a jeeej hura... budem mat obrazok. 😉 diky este raz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre