Máte skúsenosť so súkromným gynekológom MUDr.Orosom?

jkorculka
13. aug 2007

Ahojte vsetky,
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s porodnikom MUDR.Oros- sukromna ambulancia v Petrzalke /externy lekar v Ruzinovskej porodnici), ako doktor je skvely, ale nenasla som zial ziadne referencie na nho, ktore by sa tykali nejake porodu.dakujem za kazdu odpoved
korculka

sirinka
30. okt 2008

miny8 ved ja nehovorim, ze jest vela, ale jest zdravo a vyvazene...presne aby tebe a babatku nic nechybalo, ono bude fakt teraz najviac naberat 😉 inac aj ja som mala take mensie brusko, do 5. mesiaca ani nebolo vidno a klara sa narodila v 37tt s vahou 3240g... 😝 ale u nas su zase v rodine velke deticky, takze sme to aj cakali...
ja idem dnes na kontrolu a zrejme dostaneme tehu knizku... 🙂

dula_renka
30. okt 2008

minyo bud v pohode a pekne papkaj zdrave veci a mysli na pekne veci, aby aj babatko bolo v pohodicke 🙂

miny8
30. okt 2008

Sirinka.. dakujem za rady.. aaajem co mi chuti, ale zas nie vela.. do pohodky.. 😉 Vsak uz mi aj tak vela neostava... len 6 tyzdnov.. ale prisaham, ze sa budem snazit aby nam nic nechybalo.. zaden vytamicok 😉 No a na mne zacalo byt vidiet ze cakam malu az koncom 7 mesiaca.. teraz mam taky velky krtkovy kopcek.. vsetcia, ze kde to babo mam.. ale je tam.. a najlepsie je ked ma kopka do mocaku a ladvinky.. ale sa mi zda, ze vobec nespi.. Nooo a napis ako si dnes dopadla.. a ci si uz dostala tu knizocku.. 😉

dula_renka - jasne jasne.. budem sa snazit mysliet aj na tie pekne veci.. hoc je aj dost veci co ma rozculuju.. inac cele tehotenstvo mi nic nebolo, ani som nevracala ani chute som nemala ani opuchuy.. len teraz sa mi za vsetko chce plakat.. za kazdu hlupost.. ale tak budem sa snazit sa umievat.. taak pekny vecer 😲

dula_renka
30. okt 2008

miny8...to je normálne, tehotné žienky sú citlivejšie, keď som bola tehulka, tak akurát vyšla knižka Vtáky v tŕní...no tú som teda pekne oplakala 🙂 🙂 hormony nami *cloumají* máme na to nárok 😉 😉

sirinka
30. okt 2008

miny8 tak my sme spat aj s knizkou, babo spinkalo, len srdiecko pekne pracovalo...velkost zodpoveda presne tyzdnom, takze vsetko ok 😀 ja som tiez mala prve tehu bezproblemove az na ten zaver a teraz tiez ziadne negativne priznaky...akurat ze tiez hned za hocico placem 😅
dula_renka no veru, pri tej knihe aj netehulka musi plakat 🙂 inac je ooooovela krajsia ako televizne spracovanie

dula_renka
31. okt 2008

sirinka....no vreu, najprv som citala a potom som videla v telke, som sa divila, ze to nie je ako moje predstavy 😉

sirinka
31. okt 2008

dula_renka presne tak, dost som bola sklamana...predsa len nasa fantazia je ovela farebnejsia ako tv

dula_renka
31. okt 2008

skoda, ze sa mamky nechytili ani na vtaky v trni...chodi sem malo zienok od pan doktora 😉

boniacik
4. nov 2008

Ahojte,

pridavam sa do vasej diskusie. Musim priznat, ze aj ja chodim k dr. Orosovi a som tiez velmi spokojna, hoci nie je najlacnejsi, ale viem, ze ked pridem, vezme ma nacas a nemusim niekde cakat v poradi, ako moja svagrina, ktora sa vzdy stazuje, ze v poradni bola dvadsiata. Pan doktor si so mnou tiez uzil svoje. Najprv sa nam nedarilo otehotniet a tak nam robil vysetrenia, poslal nas aj do tkanivovej banky v ke, pretoze od predchadzajuceho gynekologa som sa dozvedela, ze mam protilatky proti manzelovym spermiam. Mala som ist na laparoskopiu priechodnosti vajickovodov, lekar mi nic nevysvetlil a ked som uz mala ist, tak ma zvozil ako male decko, ze ci som normalna, ze sme mali s manzelom pred operaciou sex /asi tyzden predtym/. NO ja som naozaj netusila, co mozeme a co nie. Tak som so slzami opustila ambulanciu uz navzdy a dostala som kontakt na dr. Orosa. Odvtedy som unho. Laparoskopiu mi robil nakoniec on. Bohuzial stalo sa necakane a pri nej mi pretal cievu, ktora v tej oblasti nemala co hladat, pretoze tam by vobec nic take nemalo byt. Dr. ma musel hned otvorit a spravit laparotomiu, vybrat krvny hematom a tak ma vzkriesit, lebo vraj to bolo dost krvacajuce. Nastastie vajickovody boli v poriadku. Kedze mi zistili pozitivne protilatky, skusil najprv najsetrnejsiu liecbu, cize abstinencia aleabo vlastne styk len s ochranou, ci nahodou moje telo nezabudne na to, proti comu vytvara protilatky. Potom sme mali skusit inseminaciu. Akurat v termine, kedy sme mali ist na to, musel odcestovat na nejaku konferenciu a tak ma poslal k jeho kolegyni dr. Petrovej do Iscaru. Tam sme skusili 3x inseminaciu, bezuspesne. Uz sme mali schvalene IVF, dala mi pre istotu aj prednison /kvoli protilatkam/, kupili sme lieky a ked sme mali ist na to, tak menzes mi meskal´, uz to bolo tusim 40 den cyklu, tak som jej volala a ked som dosla na kontrolu, zistila, ze cakame babatko. Takze lieky sme ani nepouzili. Teraz som v 28 tt, termin mame cca 20,1,09 a tiez by som chcela Dr. Orosa k porodu. Ved uz si so mnou prezil dost. A to som nespominala, ze v stvrtom mesiaci som mala ileus - nepriechodne creva a museli ma operovat. nastastie nas malicky je ok. Dr. Oros bol vtedy na dovolenke a moj manzel mu vyvolaval a on mu vzdy zdvihol telefon, odporucil lekara, porozpraval a to bol v grecku tusim. Hned ako sa vratil, prisiel ma pozriet na chirurgiu a potom este zabehol, kym som bola v nemocnici. takze zatial som s nim max. spokojna. Dufam, ze to tak bude aj pri porode.

dula_renka
4. nov 2008

boniacik dobre sa to číta, vôbec je super, ak človek nájde lekára, ktorému dôveruje po odbornej stránke a isto aj ako človeku 🙂 Držím palce a prajem krásne a pohodové tehotenstvo. 😉

sirinka
4. nov 2008

boniacik no teda, uzili ste si toho ozaj dost, ale sa tesim, ze sa tak dobre zadarilo 🙂
inac ja obcas pridem do poradne skor, lebo niekedy neviem, ako dlho mi bude trvat cesta cez pristavny most, tak si sadnem do tej cajovne... 😀
urcite daj potom info, ako sa vam dalej dari...

dula_renka
5. nov 2008

sirinka ty nejdes na kurz laktacnej poradkyne na kramare?

dankadina
5. nov 2008

Ja som s Dr. Orosom maximalne spokojna zachranil mi dcerku. Pri porode jej slabli ozvy tak ju nakoniec vytiahol kliešťami. Takže týmto mu aj ďakujem.

sirinka
5. nov 2008

dula_renka dnes mi akurat volali, ci idem, preco?

dula_renka
5. nov 2008

sirinka..lebo daka sirinka@neviem co..... je v zozname pre pozvanych 🙂 pozri si v majlikoch, ci ma najdes 🙂

sirinka
5. nov 2008

no bola som na tom prvom kurze, len teraz neviem, lebo manzel ma operovane rameo, ci zvladne Klarku cely den...este sa s nim musim porozpravat...

dula_renka
5. nov 2008

tak sa s ním porozprávaj a prihlás sa, keď prídeš, teším sa 🙂

redred
1. dec 2008

tak Dr.OROS: co sa gynekologickej operativy tyka: absolutny profik,vrele doporucujem
sekciu tiez urobi perfektne,rýchlo,dobre......
len je to chlap,ktory bez toho aby bol za svoje nadmerne schopnosti aj nalezite financne ohodnoteny,ku vam mily nebude,proste je si vedomí svojich schopnosti a chce byt za ne adekvatne ocenený
tie kt. na to mate,urcite vyuzite jeho sluzby,ktore nie,hladajte ineho

leony83
1. dec 2008

redred a stačí mu dať toľko, koľko si sám vypýta? alebo si dala aj navyše? napr. ked chcem uňho rodiť, stačí "len" 7tis., alebo mu mám dať ešte?

sirinka
1. dec 2008

leony83 ja som u neho platila pocas tehu podla jeho cennika a k porodu to bolo "iba" tych 7000...

miny8
5. dec 2008

Ahojte babulky.. tak sa vam po dlhsej dobe hlasim.. vcera som bola v poradni asi a mozno uz poslednykrat.. pan doktor mi dal podpisanu zmluvu a ja som si ju dnes sla aj s epiduralkou zaplatit.. /dokopy to bolo 9500 Sk,-) takze uz mam vraj cakat.. kedy sa mala rozhodne prist na svet... ze nebude to moc velke bejby, pretoze ani ja nie som velka /mam 154cm/ale ze aj ta vaha uz moc nenaskocila vcera mala vazila 2700g. No a pan doktor nam povedal.. ze sa moze cisto jasne stat.. ze do stvrtka buduceho tyzdna uz sa vypyta na svet.. Noo ja mam strach ze to nebudem vediet spoznat, ze kedy to je.. ak to uz pride mam ist do ruzinova a tam sa ma ujme sluzbu konajuci doktor a potom ja mam vysledky jeho vysetrenia volat mojmu panovi doktorvi.. len tu by som vas chcela poprosit ci mi nemozete pomoct.. som vcera bola akasi soknuta a zabudla som si vypytat na jeho t.c.. mam jeho zenu u ktorej sa objednava.. ale tak myslite zeby som jej mala zavolat o to cislo?? Vy my ho sem nemozete napisat.. teda kto ho vie..??? ak nie sem tak potom do mailu?? moj mail je miny@zoznam.sk .. som strasny stresmem.. ja viem.. no ale ak vraj do toho stvrtku neporodim.. tak v piatok na 100% mi da vyvolavacku a ide sa... takze tak.. zatial sa majte a drzte mi paste.. dakujeeem

sirinka
5. dec 2008

mini8 teda...aj ja som tam vcera bola 😀 to cislo ti poslem do IP...ale neboj, ja som mu volat nemusela, vybavila to za mna dr. co ma vysetrovala a k porodu ho volali zase sestricky...ale to cislo ti iste dam...
a este, iste to rozpoznas, tazko sa to vysvetluje, ja som mala pri prvom dva mesiace kontrakcie a tiez som sa bala, ci zistim, kedy uz su tie prave a cuduj sa svete...bolo mi to nad slnko jasnejsie 😉

miny8
5. dec 2008

Sirinka si zlata... dakujem.. len asi mi uz fakt dobre sibka.. ale co je to to IP??? /to nie je ip adresa??/ alebo si tym myslela, ze to mi to cislo posles na mail 😕 ?? ale tak prosim , prosim posli mi ho pre istotu bo povedal, ze mam mu ja volat.. ale tak by aj tak bolo lepsie keby to volal ten sluzbu konajuci doktor.. vsak on sam vie najlepsie ze co a ako.. ja tam budem akurat za sokovanu.. a boh vie ci vydam zo seba daku hlasku.. :D aaaaa takze myslis, ze aj ja to budem vediet??? vraj to je uz take pravidelne.. keby mi vytiekla voda tak to je nad slnko jasne tiez. :D ale tak uvidim... boze ja mam strach... ale tak zvladli ste to aj vy ostatne.. musim aj ja nejako.. fuch fuch

sirinka
5. dec 2008

miny8 IP je interna posta...na tejto stranke celkom hore tie malinke pismenka...tam sa ti zjavi cerveny napis ze mas novu internu postu, tak na to klikni 😉

miny8
8. dec 2008

sirinka dakujem si pokladik... uz som ti to ulozila.. noo a ja zatial stale nic.. bolo by super keby to vydrazalo do toho piatku.. drzte palcoky.. kujeem

sirinka
8. dec 2008

miny jasne...a potom daj vediet, ako to cele dopadlo 😉

miny8
9. dec 2008

sirinka.. noo ja som este doma.. ale uz myslim, ze mozno to prichadza.. pichne ma v podbrusku a to tak ze to bolo rano, potom na obed.. potom o stvrtej a zrazu teraz.. takze to uz asi je ono... este pockam aby to bol pravidelnejsi interval a asi idem do ruzinova.. boze ja mam strach.. a jasne, ze dam potom vediet..

emogeon
8. jan 2009

redred takmer s tebou suhlasim 😉
profik je urcite a jasne ze chce byt zato adekvatne ohodnoteny, pacientiek ma strasne vela a tak si otvoril sukromnu prax a ja ho poznam ako mileho cloveka, so zmyslom pre humor, ale na porodnej sale som mu ten humor troska uberala 😀

fakt je ze lacny nie je

emogeon
8. jan 2009

uups akosi mi usli smajlici 😝

tehula
9. jan 2009

baby, ja k nemu sice nechodim, ale poznam. je to vynikajuci odbornik.
K tomu, ze je drahy poviem len tolko, ze zial, kedze nema zmluvy s poistovnami, tak si za vsetko pacientka musi zaplatit. Nehovorim ani o tom, ze ordinaciu nema zrovna v nejakej barabizni a ze aj vybavenie ordinacie nieco stoji a uver treba platit.
To ze niektora tu pisala, jak stravila v ordinacii 10min a vypytal si tisicku..................zial, toto je realita, vykony tolko stoja, ale kedze to ide z poistovni, tak si to ani predstavit nevieme. No a kedze zakon nadalej neumoznoval pracovat ako interny lekar a plus mat sukr. prax, tak potreba penazi je o to vacsia.

Ale uplne chapem, co tu pisete, k porodnikovi treba mat aj doveru, mal by byt ludsky a najst si ten cas na kazdu rodicku. Ja nastastie tiez mam takeho porodnika, hodlam si ho aj zazmluvnit k porodu.
Drzim vsetkym palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre