Máte skúsenosti s Dr. Matisom z Košíc?

svetluska.p
18. okt 2006

Mile mamulky, tehulky, snazilky - mate niektora skusenost s tymto dr? Ja mam velmi zlu a chcem vediet, ci som sama,al. je nas viac. Dajte mi prosim vediet. Dakujem Vam a prajem len to naj.

erika153
6. dec 2006

pcmax a varovat ostatne zeny ked sa da! ja len tolko zeby som chcela podakovat svetluske za to ze nas nan vobec upozornila!!a verim ze sa ho nezastavas..ale urcite by si uz ani ty dotycneho pana doktora mozno nenavstivila a mozno ze sa mozme podakovat svetluske za kopu omylov ktore mohli byt na nas spachane..

danka2
6. dec 2006

teda chcela som tým povedat pcmax že takýto arogantný lekár by sa asi o tom odmietol so svetluškou rozprávat a ani by sa ju neunuval vypočut. Ked neviem vysvetlit pekne základné veci, tak takéto nepríjemné veci tobôž nie 😠

erika153
6. dec 2006

danka suhlasim 😉

svetluska.p
autor
6. dec 2006

pcmax - inak - adresovat to tomu koho sa to tyka je v niektorych situaciach velmi tazke. Ja som tiez zastanca toho, ze ak sa mi nieco nepaci, treba to vydiskutopvat hned, z oci do oci. ale toto je nieco ine. Nezazila si dotycneho tak, ako som ho zazila ja. Je pre mna tazke o tom vobec hovorit bez toho, aby som napr. nezacala slzit. A vobec netusim rozslzit sa pred niekym, kto to nepochopi a ani sa nebude snazit to pochopit. To, ze sa oficialne postazujem, je tiez ina vec, lebo to zxa mna bude riesit niekto iny. *A to, ze svoju skusenost hodim na forum, ktore je venovane tehotenstvu a prinasaniu deti na svet je tiez uplne nieco ine. nenapisala som to do nejakeho chatu, ktory s tyemou nesuvisi. To by bolo mozno ohovaranie. Ale toto nejake anonymne a vulgarne ohovaranie nie je. S tym nesuhlasim. Ale chapem, ze kazda mame iny pohlad na vec.

briluxina
6. dec 2006

svetluska, erika, danka, mate moju podporu.Mna tiez nenapadlo ine slovo ako kret. na toho dr.a myslim si ze pokial ho admin nevymazal tak je to o.k.myslim ze sa nemas za co ospravedlnovat.Su to tvoje pocity a nazory, ktore ti nikto nevezme.Svetluska prajem ti aby si bola opat v tehu a aby bolo vsetko v poriadku. 🙂

erika153
6. dec 2006

a este ma prekvapilo v danculikovom pripade ako sa vyjadril ze to nieje fotostudio. preboha to sa neda povedat slusne? ze nemam teraz kedy alebo treba na to speci papier alebo proste nieco rozumne a nie takto arogantne. ved to ju muselo riadne neprijemne zaskocit taka poznamka. ja by som sa citila hlupo priznam sa...keby tam so mnou bol moj priatel tak by som chcela vidiet ako by mu dal kazanie hned o slusnom chovani 😀 😀

danka2
6. dec 2006

😀 😀 briluxina mna napadli aj horšie ale to sa určite vymazalo 😀

pcmax
6. dec 2006

Ja som možno nejaká divná 😀 , alebo je to profesionálna deformácia, keďže pracujem s ľuďmi, ale ja si myslím, že každého človeka je možné pochopiť, len s ním treba rozprávať a nájsť tú správnu formu. Hovorím z vlastnej skúsenosti, keďže som bola tiež nespokojná u jedného lekára (nie gynekológa), ale keď som prišla druhý krát, bola som milo prekvapená, ako sa ku mne úplne ináč správal. Možno mal len práve zlý deň. (hoci pripušťam, že osobné veci musia ísť v takej chvíli bokom, ale niekedy sa asi nedá celkom odosobniť.) A ešte jedna vec. Svetluška aj ja robím v informatike a viem, že keď predám jeden program 100 ľuďom, 99 ich bude spokojných, ale môže sa nájsť jeden, ktorý bude nespokojný. A keď uvážiš, že v priemere k jednému gynekológovi chodí okolo 2000 pacientok, tak aj medzi nimi sa určite nájdu, také ktoré majú zlú skúsenosť, ale aj tie, ktoré sú spokojné inak by tam predsa nechodili.

pcmax
6. dec 2006

Erika, v tomto máš pravdu, dalo sa to vysvetliť aj ináč.

erika153
6. dec 2006

aj ja pracujem s ludmi a to uz roky a ver mi musim byt hlavne dobry psycholog ak to chcem zvladnut, niekedy to riesim zartom ked su ludia neprijemni ale velakrat sa to proste neda! je clovek s takou naturou ktoru jednoducho nevies pochopit a s tym sa neda naozaj nic robit. nepomozu ani rozhovory ani prislovie kto do teba kamenom ty do nho chlebom-nie...mozno by pomohli ine materialnejsie veci k zmene uhlu pohladu ale to je uz ina tema a k tej by som sa nerada vyjadrovala kedzes tym vobec nesuhlasim!

svetluska.p
autor
6. dec 2006

pcmax - bola som tam niekolkokrat a niekolkokrat bol velmi neprijemny. Tak,ze Ta to zaskoci a potom Ti az doma dochadza, ze do kelu, co to bolo???? A este - to ze som napisala, ze som informatik, som nenapisala preto, ze som sa chcela pochvalit. Myslela som tym hlavne to, ze aj ked nieco dobabrem, tak nikoho neposkodim, nezmrzacim, nesposobim ujmu ci uz psychicku al. fyzicku. No lekar ked sa sekne, tak taketo nieco sposobit moze. Preto som aj napisala, ze ak mu chybaju vlastnosti, ako je trpezlivost, sucit, empatia...tak by sa to mozno vyvazilo tym, ze je dobry odbornik a ked za nim pacientka 5x pride, ze je prvorodicka a nieco podla nej nie je ok, tak minimalne z nejakej profesionalnej zvedavosti ju dokladne vysetrim.
Pcmax - mesiac som teplotovala. A presviedcal ma, ze teplotu 37,2 nemozem ani citit. Ze to je normalne. Ja ako laik, som si sadla k pc a s mojimi priznakmi ma napadol presne missed abort. A jeho ako profika to vobec nenapadlo. nemohol zdvihnut rit a hned ma zobrat na uzv? O to mi ide, ze uz ked som strasny clovek, tak aspon ako profik si dam veci dohromady. Lenze on zrejme nie je ani toho schopny....

danka2
6. dec 2006

alebo tie ktoré sa bo ja zmeny.....pcmax ja tiež pracujem s ludmi som ses trička a ver že pokial má niekto komplex boha s obyčajnou smrtelníčkou sa rozprávat nebude...☹ Čitala si aj ost. príspevky? Nebol tu ani jeden priklad uvedený kedy by dr. matis vysvetlil pacientke čo a ako dietatko, aké vyšetrenie spravíme a iné. Pritom právo na informácie je základným právom pacienta!!! Je tažké robit s niektorými ludmi a hlavne s chorými a ako vravíš 99 je spokojných a 1 je nespokojný s tým nič nenarobíš, ale v tom to prípade pochybujem o spokojnosti tolkého % ludí. Vieš ja som makala na tažkom oddelení a mám i ja svoje zlé dni ale moja práca je pre mna povolaním bez ohladu na to ako som sa vyspala. Pacient za to nemôže že ty máš zlý den a jednoducho si to nesmie odniest!!!! To je moje krédo bohužial nájdu sa i výnimky. Neviem či bábo už máš alebo ako, ale ked pojdeš na prvý USG a budeš chciet fotku, a doki ti drzo odvrkne že on predsa nie je fotoštudio uvidíš ako sa ta to dotkne☹ (danculik)Lebo ked aj tu fotku nemože spravit je x iných sposobov ako to podat a hlavne žene ktorá nosí pod srdcom bábo. A o tom viac ak o neho príde!!!!

danka2
6. dec 2006

a z odborného hladiska ( budem mudra xi ) je najkrajšie presviedčat pacienta o niečom , čo cíti že to predsa nemože citit. A ešte ak je to objektívne pretože svetluska predpokladám že za ten mesiac si si tu teplotu aspon raz zmerala..... 😉

smejkaa
6. dec 2006

Neda mi nezapojit sa do tejto diskusie. Svetluska je mi luto, co sa stalo. Ale teraz prepac, ale si myslim, ze ked na neho nepodas staznost, je to nezodpovedne aj od Teba aj od ostatnych, ktore s nim mali take skusenosti. Lebo on to urobi dalsim tehulkam a dalsie takto mozu prist a svoje vytuzene babo.
Suhlasim, ze tato tema je dobra, varujes dalsie baby pred nim, ale si myslim, ze je to tvoja dokonca by som si dovolila povedat az povinnost, podat na neho oficialnu staznost.
Prepacte, ak som sa tu niekoho dotkla.

smejkaa
6. dec 2006

A este sa chcem spytat Dr. Matis a Dr. Mati (myslim, ze sa tak vola), ktory sidli na Postovej, to su dvaja rozdielni doktori, vsak? Vie, niekto niejake odporucanie bud dobre alebo zle na Dr. Matiho?
Dakujem.

svetluska.p
autor
6. dec 2006

samozrejme smejka, suhlasim. Oficialna staznost je potrebna v kazdom jednom takom pripade. Minimalne, aby niektori lekari pochopili, ze su tu pre pacienta a nie pacient pre nich. O tom som presvedcena a toho sa drzim. Ale oficialnu staznost tu nerozoberame.
Ale rozoberame tu to, ze pcmax sa zdalo nefer, ze som o svojej skusenosti napisala na forum. Myslim, ze varovanie na fore, ktore sa venuje danej teme je efektivnejsie. Pretoze kym po oficialnej staznosti mu mozno skratia nejaku premiu, alebo povedia "no no no!", na fore sa o tom dozvedia realze zeny, ktorych sa to realne tyka.

svetluska.p
autor
6. dec 2006

smejka - dr. Mati je niekto iny. Uz som to meno pocula. Ale rec je o inom lekarovi. s o pismenko dlhsim menom 🙂 .

pcmax
6. dec 2006

smejkaa 😉 . Danka ja detičky mám, a dokonca 2. Keď som čakala svoje 1 bábätko a lekár mi robil usg, tiež som sa pýtala, čo to bude a tiež som si pýtala aj fotku.Na to mi lekár povedal, že také veci nie sú dôležité (mne vtedy pripadali 😀), až neskôr som pochopila o čo tu vlastne ide a pri druhom bábätku som si už nepýtala fotku a ani ma nezaujímalo čo to bude. Len som sa opýtala, či moje bábätko je v poriadku, či nebude mať genetickú chybu a podobne. A to je podstatné. A Danka, polož si ruku na srdiečko a zamysli sa, či aj pri tvojej najlepšej vôli si niekedy predsa len nebola na niekoho povedzme menej milá, lebo ti nebolo možno práve najlepšie.

pcmax
6. dec 2006

Svetluška, Svetluška, to nie je pravda, že sa mi zdalo nefér, že si písala na fórum. Na to fóra sú, len som písala, že aby to malo nejaký zmysel tak by to malo mať nejakú inú formu.

svetluska.p
autor
6. dec 2006

Tak potom som nepochopila, co sa Ti nezdalo. Ano pcmax 😀 , lenze to, ze buchnem nieco na forum, neznamena, ze som v tej veci nic nepodnikla, al. nepodniknem. Mala som pocit, ze ma kritizujes za nejake ohovaracky. Takze sa zhodneme v tom, ze aj oficialna staznost je ok. Aj ked sa zhodneme zrejme aj v dalsej veci, ze somzazila strasne malo takych pripadov, kedy by sa doktorovi nejak vyznamne kleplo po prstoch. Nie?

svetluska.p
autor
6. dec 2006

pcmax - chodis na gyndu do MC, ze vies, ze sa strieda s inym lekarom? Aj to sa mi napriklad nepacilo, ze som sice prisla k druhemu dr a bola som jeho pacientkou, ale stale som nasla v ambulancii Matisa. A po case som na karte mala napisane, ze osetrujuci lekar MAtis. Chapes, ked pracujes a lekar Ti da termin, ze mas prist vtedy a vtedy, tak aj ked tam najdes ineho dr, zostanes, lebo ako pracujuca nemozes s terminmi cachrovat a z roboty odbiehat. Nehovorim o tom, ze do zariadenia clovek pride s doverou a nenapadne ho, ze ma utekat, lebo tam je iny dr.

pcmax
6. dec 2006

Vieš Svetluška, ja si nemyslím, že veci nie sú len čierne a biele. Iste máš zlosť na toho lekára, viem sa vžiť do tvojich pocitov, a viem si predstaviť, že z tvojho pohľadu sa ti zdá ako zlý lekár. Ale treba sa na vec pozrieť aj trošku s nadhľadom. Určite sú aj ženy, ktoré sú mu vďačné, len sa nemajú možnosť sa tu vyjadriť, lebo o tomto fóre nevedia. A tiež je pravda, že je vždy jednoduchšie pripojiť sa do debaty s tým istým názorom, ako niekomu oponovať. Vidíš, aj ja som sa chcela len vyjadriť a predsa to nakoniec vyzerá tak, ako by som s Vami všetkými bojovala. 😅

danka2
6. dec 2006

tak pcmax s kludným a čidtým svedomím to možem povedat že som v živote na žiadneho pacienta nebola menej milá ako vby si to zaslužil a s rukou na srdci. Lebo i ked ma bolela hlava a ja som preväzovala pacienta tak som s nim pokecala v mene joj dnes mám taký blbý den tak ma bolí hlava a dbata prudila s pacietom. V tom mám to najčistejšie svedomie. A ked si si tu fotečku pýtala bolo ti to luto a potom si si uvedomila že fajn nie je to doležité, lebo lekár ti aspn pekne povedal že bábo je ok a je zdravé. A nevyrutil sa na teba že nie je fotoštudio tak že zabudneš aj ako sa voláš, nie?

danka2
6. dec 2006

ale nie pcmax ved to je tvoj názor ale ked som si prečítala všetky tie príspevky, tak keby sa ku mne tak doktor choval - vraždím. Ono najdoležitejší je pristup lekára k pacientovi lebo stat sa može vždy všeličo a neovplyvníš to ale akti lekár pekne odpovie na tvoje otázky a pokecás tebou verím tomu že ty od neho odchádzaš s dobrým pocitom ale má aj on dobrý pocit s vykonanej práce a o to tu ide....všetci máme zle aj dobré stránky ale ked raznevie s ludmi " narábat" tak ech svoju prácu nerobí....

pcmax
6. dec 2006

Danka, ja som súhlasila s tým, že to nebol najlepší spôsob ako vysvetliť, že v tom momente na to nebol čas. Svetluška, do MCK chodím, nielen na gyn., ale na všetky ostatné vyšetrenia, pretože majú moju dôveru. Napr. na gynekológiu chodím k Dr.Melichovi a stále keď sa objednávam, poviem, že chcem ísť konkrétne k nemu (keďže k nemu chodím už 10 rokov) a vždy mi vyšli v ústrety. A čo sa týka mena na karte: aj ja mám na karte meno Dr.Matisa, ale v podstate je to jedno, lebo ambulancia je spoločná a ako som už vyššie uviedla, keď pri objednávaní poviem, aby ma objednali k Dr.Melichovi, vždy to bez problémov urobia.

svetluska.p
autor
6. dec 2006

pcmax - myslim si, ze ani jedna sa tu s Tebou nehadame. Sme tusim dospele a vieme, ze je mozne mat aj iny nazor. Takze nik nema pocit, ze bojujes proti vsetkym. Ty zrejme pana dr. poznas, ale fakt je, ze nic dobre si o nom zatial nenapisala. Tiez nesuhlasim s tym, ze baby, co tu vyjadrili svoj nazor ho skreslili len preto, ze ja som napisala svoju zlu skusenost. Toto nie je tema s nazvom "dr. Matis + dobre veci o nom tabu". A nikto to tak ani nechape. Lenze neprisiel ani jeden ohlas taky, kde by napisali, ze su dotycnemu vdacne. A neverim, ze vsetky vsetky baby, co s nim dobru skusenost maju sa na pc nedostanu alebo MK nepoznaju 😉 . Ale pripustam, ze sa najde aj taka, co je s nim spokojna. Z mojho pohladu su vsak taketo pacientky dost nenarocne. Ale to je vedlajsie. A nevylucuje to pozitivny ohlas od niekoho.

danka2
6. dec 2006

hmmm neviem posudit či bolo na vysvetlovanie čas alebo nie ale ked mal čas ju mesiac presviedčat že teplotu 37.2 ani nemože cítit ....
ono čas vysvetlit niečo pacientovi musí byt vždy. Je to tvoj život, tvoje zdravie a ty máš právo niečo odmietnut alebo nie. A vždy o tom musiš byt informovaná. V prípade vitálnej indikácie je to o inom ale ked si pri vedomi ...ty rozhoduješ za seba a nie doktor.

svetluska.p
autor
6. dec 2006

pcmax - MC je podla mna spickove zariadenie a prave tento dr mu kazi povest. To som uz napisala. O Melichovi tu nepadlo slovo. Dalej co sa tyka MC - nebola som tam pacientkou dlho. V podstate som tam bola raz, ked som doniesla kartu a druhykrat som tam sla uz tehotna. A stalo sami, ze aj ca, ked tammal byt Melich, prekvapil ma Matis. Potratila som v 12+6tt, takze take, ze objednat sa konkretne k melichovi sa mi uz nepostastilo. No fakt je, ze uzv robi zrejme len Matis, takze po zakroku som sa chtiac nechtiac dostala zase jemu do ruk. Ako to dopadlo som opisala v skorsom prispevku. Toto bola definitivna bodka za mojimi navstevami v tom zariadeni. Prosto Matis im v mojich ociach poskodil meno.

pcmax
6. dec 2006

Svetluška, Dr.Matisa nepoznám, preto som hneď na začiatku povedala, že ho nejdem obhajovať. Nemôžem predsa obhajovať niekoho, koho nepoznám a preto ani nepíšem konkrétny názor na neho. Ja chodím k Dr.Melichovi 10 rokov a som spokojná.

pcmax
6. dec 2006

Danka, nepochopili sme sa, ja som hovorila o tom fotoštúdiu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre