Máte skúsenosti s Dr. Matisom z Košíc?

svetluska.p
18. okt 2006

Mile mamulky, tehulky, snazilky - mate niektora skusenost s tymto dr? Ja mam velmi zlu a chcem vediet, ci som sama,al. je nas viac. Dajte mi prosim vediet. Dakujem Vam a prajem len to naj.

janis8
29. máj 2008

Ja som tiez chodila do medicinskeho centra, ked som byvala v KE. Potom sme sa vsak prestahovali, tak som odtial odisla. Ja som bola v podstate tiez celkom spokojna aj s Dr. Matisom aj Melichom.. Je pravda, ze Dr. Matis je taky nervoznejsi clovek a nema rad ked ho niekto zdrzuje, s niecim, co on povazuje za bezvyznamne. Mnohym sa preto moze zdat arogantny a necitlivy. Ma aj svoj specificky slovnik, ale mne to nevadilo. Na jeho odbornost sa nemozem stazovat, no ja som nemala pocas tehotenstva nejake zavazne komplikacie. Co sa tyka Dr. Melicha ten je uz starsi clovek a celkovo tiez ujde, takze si myslim, ze u oboch si moze zena v medicinskom centre zachovat svoju dostojnost. Existuju sice aj lekari, ktori zene viac rozumeju, citia s nou, no tych nie je az tak vela a na nich treba stastie.. 🙂
Mne celkovo system v medicinskom centre vyhovoval. Stacilo sa objednat ako vam to vyhovovalo, potom to v cakarni slo vacsinou bez cakania a vysetrenie tiez pebiehalo celkom v pohode. No a ze to slo bez zbytocnych slov a nepodstatnych otazok, ktore so zdravotnym stavom nemali nic spolocne som len ocenila, pretoze to bolo fajn mat tak rychlo za sebou..
A este sa musim vyjadrit k sestricke. Ta bola vzdy mila, ustretova a ludska, teda mala vsetky dolezite vlastnosti spravneho zdravotnickeho pracovnika

arturinka
4. júl 2008

...aj mne na to neda nereagovat,...som uplne zhrozena z toho co sa tu pise,....ja som bola par krat na usg i Dr. Matisa a taktiez mi vsetko pekne vysvetlil,...dokonca sa mazastal, ked mi Melich v 8 tyzdni povedal zeeste mozem potratit, takze krv brat este netreba....Matis nato, ze krv treba zobrat, lebo ze na usg videl ze ide o zivotaschopny plod......a celkovo ked sa ho nanieco opytam, vsetko vysvetli,....tak neviem,.....som z toho zmatena,..hlacvne z tych prispevkov.... 🙂

zuzana355
4. júl 2008

ahojte, tak ja sa pridavam k téme Dr. Matis keď som to čítala trocha som sa zhrozila či nie sú dvaja lekary s tým istým menom 😕 ale asi nie veď aj ja som za ním chodila do medicinského centra na USG so Simonkou a Lukaška som rodila u neho a bol úplne v pohode ja som nemala neaký problém a aj počas vyšetrenia mi odpovedal v pohode na všetky otázky 🙂 tak možno časom sa ludia menia a aj on už má dosť toho ale ja som s nim bola spokojná.

norik1
5. okt 2008

Cafte, tak jasom v riadnom šoku...ja som nemala v tehu ziadne problemy, mozno preto nic nepokaslal...aj ked je pravda, ze na prvej navsteve bol tak neprijemny, ze som chcela zmenit dokiho - bol arogantny, krical...ale som si myslelaze to so mnou trepu hormony... Potom uz mol mily, zlaty a srandovny.
Od 4. mesiaca som ale chodila do nemocky k svojmu porodnikovi, takze on bol len na to, aby mi zaplnil tehu knizku 😀 Ale usg presli rychlo, nic neukazal, ziadna fotka....a povedal ze nie je zastancom zbytocne dlheho usg lebo to plodu neprospieva - a uz vobec nie 3D... no a v 36 tt povedal ze uz mam chodit do nemocky...tak to ta sestricka je ovela milsia a prijemnejsia ako on...

ps. Doki v nemocke nebol nadseny, ked sa pytal kto je moj obvodak a ja som netusila preco...

Tak koho odporucate?

sasenkat
5. okt 2008

ja som si na norikine zhrozenie tiez precitala tento prispevok a este stale som v soku ☹
tiez chodim do medicinskeho centra ale k Dr.Melichovi a ked sa objednavam vzdy prizvukujem aby ma dali na jeho ordinacne hodiny ale vyjde to asi tak 3:1 /par krat ked somprislaa videla som ze ordinuje Matis tak som sa sla dole na recepciu preobjednat a odisla som/
Tiez som v tehu nemala ziadne problemy a u melicha na poradni bolo v pohode
... no na USG u matisa bola hroza ... - ale oproti vaznym problemom su tie moje skusenosti skor na zasmiatie
... na prvom mi povedal ze este tam nie je akcia lebo som prisla skoro ze aky debil ma tak skoro poslala na USG ze som mala prist az o dva tyzdne ... ale ked som povedala ze ma poslal Melich tak hapkal ze potom to je v poriadku ze som na USG... ale na zaver nezabudol dodat ze nech pridem o 2 tyzdne ak vobec akcia nastane ... co ako prvorodicka som si s hrozou zistovala ze co to vravel....
... na druhom USG v nejakom 22. tyzdni ked som sa opytala ci mi moze vytlacit aj fotku mi povedal, ze oni robia serioznu medicinu nie nejaky holywood tak nech na toani nemyslim... kedsom sa pytala na 3D ultrazvuk tak mi povedal ze to je len komercia a neprospieva to plodu...
...na poslednom USG v 36.tt sa ma akurat opytal ci chcem vediet pohlavie - ale kedze sme ho uz davno vedeli tak mi ho aj on potvrdil ale inac uz nebolo o com

sasenkat
5. okt 2008

asi tiez porozmyslam o zmene 😉

zlaticakhalil
9. okt 2008

kocky je pravdaou ze USG neprospieva plodu preto robia tie USG take rychle a neodporucaju chodit ani na 3D usg
ja som tiez chcela vidiet nase babo co najcastejsie ale prezili sme to aj s 3 ultrazvukmi

marta09
21. nov 2008

Vraví sa, že sto ľudí, sto názorov, ja som chodila k dr. Matisovi ešte na starú "patnástku"do hormonálnej poradne, lebo som nemohla otehotnieť, a moja obvodná dr. mi nevedela pomôcť. Po troch mesiacoch hormonálnej liečby u dr. Matisa som otehotnela. Nenosila som mu nejaké extra úplatky, obe staršie deti som porodila pri nom, pri prvom pôrode mi vravel, že pôrod je veľká vec. Ja osobne mám na dr. Matisa len dobré spomienky.

kiwi82
8. mar 2010

ahojte dievcata,
je tu este nejaka tehotna babenka, ktora chodi ku Dr. Matisovi?

lili_mia
12. nov 2010

Dr. Matis a Dr. Matisová sú si rodina? Ona robí na Tahanovciach a ktovie, vysetrit, dat mi recept a poslat ma prec sa mi zda ... neprimerane ... tak sa pytam, ze naco mi je treba to a to, tak sa trochu rozhovori, ale .. nemalo by byt samozrejmostou automaticky povedat Dg. a navrhnut liecbu?

dusika11
14. dec 2010

zrejme uz tu malo kto chodi..ale musim sa pridat na mna bol pan doktor Matis tak neprijemny ze som to dala na lekarsku komisiu,,jeho spravanie ku mne ako tehotnej co caka dvojicky je neospravedlnitelne...arogantne krical na mna napadal moju pracu lebo on bol primar a kto je viac......utekajte od neho len tolko.............

jaja029
1. máj 2011

Ahojte. Dostala som sa na túto stránku náhodou. Čítam si články na zmrazenie krčka maternice. Sú tu síce staršie príspevky ale ja mám tiež skúsenosť a Dr. Matisom. Ešte keď som čakala prvé dieťa (Domko mal vo februáry 8) som sa dostala k nemu. Bola som mladá a prvorodička. Postrašil ma že môžem skôr porodiť a že mi musia zašiť krčok maternice a musím ísť do nemocnice. Nevedela som čo sa deje a po vyšetrení som odchádzala so slzami v očiach. Ako bol v pohode (celkom)bol mi odporáčaný ako pôrodníik.Tak som sa sním dohodla aby ma odrodil. Keď nadišla tá pekná udalosť, tak ma mama a otec priniesli do nemocnice (manžel bol v práci) tak som čakala kým to už budem mať za sebou. Odrodil ma celkom v pohode ale mala som problém s placentou (prví krát som potratila) tak ma museli čistiť a čistili ma pri plnom vedomí a bolo to strašné. Ale ako prvo rodička som nevedela ako to má byť. Druhé dieťa som rodila už u iného lekára a pýtal sa ma aký som mala prvý pôrod tak som mu povedala ako ma čistil Dr. Matis tak mi povedal že čo je to za mesiara a čudola sa že to bol on. Chodím k nemu ešte stále ale asi od neho oddídem potom čo som si všetko prečítala.

dusika11
28. feb 2012

@jaja029 ahpj..nechodim tu casto ale utekaj ked mozes..ja som si tymto panom dr dost vytrpela....neuveritelne ze ho este stale drzia

blackcat8885
7. dec 2012

Ja k nemu chodím piaty rok a som veľmi spokojná.Predtým som mala lekárku ktorá mi povedala,že deti prirodzene mať nebudem a po jeho liečbe som teraz v 33týždni 🙂

mamkamamak
29. aug 2014

Ja viem, že je to stará téma, hľadám si teraz nového gynekológa, tak som na ňu narazila. Ja som zažila u Matisa (poslala ma za ním jeho manželka) výrok: Vy ste neplodná. Ak by ste bola chlap, tak Vám poradím, aby ste si dali zistiť, či sú tie deti vaše. V tom čase som mala tri deti.

nespokojma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivkaa1
25. mar 2015

Tak zienky moja skusenost a to velmi cerstva s tymto "panom" doktorom je naozaj hrozna.. Som v 36 tt a cele tehotenstvo som si bohuzial odchodila k nemu .. za kazdym som si hovorila ze ved je to starsi pan a ma uz co to za sebou ale v zivote som nezazila takyto neludsky pristup.. po dnesnej poslednej navsteve som odhodlana a rozhodnuta to posunut vyssie pretoze nie je mozne aby sa jeden doktor takto spraval k prvorodicke ktora o gynekologickych a porodnickych veciach nema ani paru (kedze som studovala uplne inu skolu a nie medicinu). Nebola pomaly poradna kedy na mna "pan" doktor nevrieskal ze to co od neho vlastne chcem a po poslednej hadke mi povedal ze ja som tazky oriesok pretoze mam vela otazok na ktore nech mi zodpovedaju ini doktori lebo on tu nie je od toho.. nehovoriac o tom ze si myslim ze niektore veci urcite zanedbal pretoze sa mu nechcel robit ultrazvuk ci poslat ma na nejake ine vysetrenia s tehotenstvom suviasiace a preto teraz musim chodit po inych lekaroch a zistovat kde sa vlastne stala chyba .. jedine co ho kazdu poradnu zaujimalo bola moja vaha o ktorej vedel rozpravat a rozpravat.. som velmi pohorsena a sklamana ze takyto "pan" doktor moze vykonavat este vobec tuto cinnost nehovoriac o tej jeho sestricke ktora mi pride uplne mimo zijuca vo svojom svete.. vsetkym mamickam a zenam neodporucam tohto "pana" doktora .. s nicim horsim som sa v zivote nestretla ale ako povedal "pan" doktor ked som mu presne toto povedala, ze som sa v zivote nestretla s takymto neludskym pristupom a ako sa moze takto spravat k pacientkam .. tak mi na to vsetko povedal ze v zivote sa stretnem este s hocicim .. krasa

janarov
29. apr 2015

Ja tiez chodim k Matisovi a som s nim velmi spokojna. Je svojsky a niekedy nervak ale mne to pride celkom vtipne. Nemozem povedat ze niekedy podcenil dajaku situaciu. Pri prvej dcerke som nemala ziadne komplikacie a teraz ked nastali pri druhom tehu, hned to riesil, dokonca sa ma zastal ked ma v novej nemocnici odpinkal jeden doktor. No nie je to ,,tutulimutuli,, doktor. fotku z usg ti nevytlaci lebo z lekarskeho hladiska to nema vyznam a bla bla a o tehotensto ako take uznava az po 24 tt dovtedy to moze byt hocikedy potrat a podobne dristy :D ale on uz je raz taky... no jeho odbornost a skusenosti co ma su na vysokej urovni a to mu nikto neodoprie !!!!! ale urcite by k nemu citlivky nemali chodit... A to nemyslim v zlom, ale viem si predstavit ze keby som sama mala jemnejsiu povahu tak by som ho asi neustala :D :D :D :D :D

minnie55
29. apr 2015

Som v šoku po tom, čo som si tu na Dr. Matisa prečítala. Mne zachránil obe deti, nebyť jeho, tak asi som stále bezdetná. Bol skvelý a je mi veľmi ľúto, ako tu o ňom píšete. Mne VŽDY všetko vysvetlil, nemala som absolútne žiaden problém, aj fotku som dostala v 12. týždni a to bez všetkého. Vždy bol milý, ochotný. Fakt nechápem, ako je možné toto všetko, čo sa tu popísalo. Je mi z toho smutno. Dávno už s ním nie som v kontakte, ale som mu vďačná za dve krásne zdravé deti.

denisa1238
26. júl 2016

Náhodou som natrafila na túto stránku, lebo hladám p.dr. Matisa, bojim sa ist k inemu. Ja som bola maximálne spokojná s dr. Matisom. Sokuje ma, co vsetko tu o nom cítam 13r. k nemu chodím, z toho 3x som bola tehotná. Predtym som mala len zlé skúsenosti, ale z MC KE, som odchádzala stále spokojná. Aj dr. Matis, aj sestricka boli mily, pozorny, dôkladny. Pocas vysetrenia najprv komunikoval so sestrickou, ale potom mi vysvetlil zrozumitelnou recou co mi je, stále ma vedel ukludnit. Nechápem.

minnie55
26. júl 2016

@denisa1238 Dr. Matis uz neordinuje. Aj ja som k nemu chodila a vzdy som bola maximalne spokojna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre