Máte skúsenosti s gynekológiou a porodnicou Novamed?

fiona
5. nov 2006

baby prosim vas aka je porodnica v novamede rozhodla som sa tam chodit na kontroly a aj porod.

ako sa tam lekari spravaju? nema s novamedom niekto skusenosti?

deninka14
5. nov 2006

ahoj, ja chodim na kontrolu k Mudr.Kočajdovej (Nova Med).Myslim, že je dosť dobra. Ale co sa tyka porodu asi ta sklamem.Aj ja som uvazovala o tej moznosti,ale porodnica tam este nefunguje. (a ako ma informovala sestricka, vraj planuju ju otvorit od 1.1...ale to sa vravi uz druhy rok) Vraj im chybaju pediatri a este nejake "drobnosti". Kedy mas termín?

fiona
autor
5. nov 2006

termin mam v maji a vobec to tam nepoznam citala som o novamede, a tam je toho popisane juuj vela o epiduralke, spolocnika pri porode, priplateni lozka spolocnika, a to akoze kde 🙄

tak je neviem co mam robit ked ja som stresak a ta roosveltka (ci ako sa ta nemocnica vola na mna posobi strasne 😲 )
ja by som chcela radsej nieco mensie alebo sukromne nevies o niecom?

deninka14
6. nov 2006

mas pravdu, na internete to vyzera tak akokeby ta porodnica uz roky fungovala.Aj ja som si to myslela az kym som sa neopytala. Na internete totizto nie je nic pisane o cenniku, tak som sa toho chytila a pytala som sa priamo tam. Ale ty mas dost velku pravdepodobnost, ze od januara to ma fungovat. Ono je to vsetko postavene (podla mna aj pripravene, ale asi tam chybaju nejake "detaily",koli ktorym nemozu otvorit). V BB okrem Roosveltky, zatial nie je nic ine. Ale vraj aj v B.Štiavnici je dobre. Priam nadstandard... 😉

adelia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
osickad
11. nov 2006

Ahojte maminy.
ja som z lucenca, ale chodievam do poradne do Novamedu k doktorovi Bolgacovi.
Musim ho pochvalit a tak isto aj doktora Fruhwalda. Su mili, dobri odbornici, aspon ja to takto zatial vnimam.
Ja mam termin 21.3. a tiez zvazujem kde rodit. Rozmyslam o Novamede. Spustenie tej spominanej porodnice je vraj na spadnutie, chyba im len detsky pediater. To mi povedal doktor. Mali by ju spustit zaciatkom roka.
Vy ste vsetky bystricanky?

natak
11. nov 2006

Ahojte
Pridam sa aj jak vam. Ako citam, bavite sa o Novamede. Aj my sme zvazovali tuto moznost, nakolko sme sa pristahovali do BB, byvame blizko Novamedu a kolegyne v praci mi opisali porodnicu v Roosveltke ako aj personal. Nebolo na tom nic pozitivne,akurat to,ze maju tam novorodenecku JISku a poniektori lekari su fakt odbornici – co vsak treba patricne odmenit. Bola som porodnicu v Roosveltke aj pozriet,pre pokoj duse. V Novamede sme boli objednani, DR. Fruhwald nam poukazoval izby so sprchami + partner, porodnu salu vybavenu polohovat. kreslom, vanu.... bolo to vsetko kraaaaaaasne, novucke, nepouzite. Na otazku, kedy bude sprevadzkovana, sa ma opytal termin a odpovedal: ajajaj, to uz budeme fungovat, uz mame nahlasene aj 2 porody, nebojte sa. A nas Martinko je uz pomaly pol roka na svete a porodnica stale nic. Problem je v tom, ako ste spominali, nemaju neonatologa – pediatra, hoc mi je to zvlastne, nanajvys dost cudne, ze zdravavotne stredisko ako Novamed nevie zohnat pediatra. Myslim, si ze ani po financnej stranke by sa ten pediater nemusel mat zle. Co sa tyka ceny, tak povedal, ze sa odvyja od financneho ohodnotenia toho pediatra, ktory tam bude robit, cize sumu nam nevedel povedat. Inak, pristup bol fakt super.
No a kedze Novamed mesiac pred mojim TP este nefungoval a musela som zacat chodit na prehliadky k porodnikovi, tak sme sa rozhodli pre BS a poviem vam, vobec nelutujem. Personal v pohode, porodna sala v pohode, mali sme nadstandard a bol so mnou manzel cely cas. A po financnej stranke to nebolo az tak narocne.
Vraj dobra porodnica je uz aj v ZV, znama tam rodila koncom juna, chvalila si ju, aj personal, tiez boli v nadstandarde. Takze aj tu je jedna moznost, ak nechcete BB Roosveltku a Novamed by este nerodil. Juuuuuj, ale som toho popisala.

katyka24
11. nov 2006

fiona ja som chodila pocas tehotenstva a aj teraz ku dr.Bolgacovi,je fakt dobry odporucam ti ho.inak rodila som v Roosveltke a mala som stastie na doktora aj sestricky,boli fakt mily,ale potom tie izby boli otrasne za cely ten cas nam ani jednej nevymenili postelne pradlo,ale inak pohode.

osickad
14. nov 2006

ano doktora Bolgaca mozem vrelo odporucit aj ja. je mily, prijemny a hlavne dobry odbornik a tak isto aj Dr. Fruhwald. dnes som akurat prisla z novamedu, bola som tam na zakroku - sili mi krcok maternica, lebo som sa zacala predcasne otvarat a tvrdlo mi brusko. vsetko dopadlo ok, ale spodok brucha ma boli poriadne. musim len lezat v klude, nic nerobit.
pristup obidvoch doktorov za ten cas co som tam bola, bol perfektny. zaujimali sa o mna, male, ako sa citim.....
odporucam.
nabuduce sa urcite opytam ako je to s porodnicou, ci ju naozaj spustia zaciatkom roku 2007 ako sa hovori. ja by som tam chcela rodit.

fiona
autor
14. nov 2006

osickad
Ano ano poklad spytaj sa to prosim Ta 🙂

aj ja by som sa tam chcela preradit a uz aj tam porodit

ak vyhram euromilion tak im prispejem daky melonik (mozno dva) 😕
ale nech to radsej spustia skor ako vyhram 😀 lebo toho sa damy nedockam

osickad
15. nov 2006

fiona
a kedy mas termin?
ja 21.3. a tiez by som rada odrodila v novamede. toto je moje prve babo.
ty uz mas dietatko? alebo je to tiez prve?

corina
9. dec 2006

ahojte este sa nic nevie o novamede?

Bude sa tam dat rodit ?

lefi
31. jan 2007

ahojte babenky ja sa idem v piatok popytat dam vediet lebo termin mam 4.3.07 tak nacase zatial som bola raz v roosveltke na kontrole ale mam z nej des ☹

lefi
2. feb 2007

takze novamed v bb je stale v nedohladne s otvorenim porodnice ale vela ludi mi radi zvolensku.........

tinockaaa
5. feb 2007

aj ja som počula len samé dobré veci na zvolenskú nemocnicu, majú tam aj nadštandardnú izbu, aj tak je škoda, že ten novamed nie a nie otvoriť. aj ja som najprv plánovala pôrod v novamede, ale nakoniec som bola v banskej štiavnicia a vôbec neľutujem. 🙂

tinockaaa
9. mar 2007

baby, počula som, že sa pohli nejaké papierovačky a že ak všetko dobre dopadne tak by mali otvoriť Novamed možno aj do mesiaca. tak vám držím palce. 🙂

gabii83
26. aug 2008

ahojte, rodil ci sa chcysta niekto ist na porod do Novamedu? my sa nad tym uvazujeme, termin mam len 27 dec - 3 jan. ??????

gabii83
28. aug 2008

halo, niekto nic nevie o Novamede, uz viem ze sa tam da rodit, ale skusenosti nema nahodou niekto??? Bystricanky kde ste???ß

bambulka101
30. dec 2010

@osickad ahoj prave som si citala tvoj prispevok. tiez som z Lc. tam som mala supoer doktora a nejako sa neviem rozhodnut, ci by som sa mala prihlasit do bb uz pred tehotenstvom. vies mi prosim poradit? chcela by som dr, fruhwalda

sally04
9. jún 2014

Ahojte, pozeram ze su tu dost stare prispevky, najde sa niekto, kto ma celkom aktualne info o Novademe? Bola som na 3D sone u Mudr. Kobidovej, mate s nou nejake skusenosti? chcela by som prejst k nej. na 3D-cku bola uplne super, ale neviem aka je ako doktorka...popripade rodila niektora pri nej? kazda info je dobra. vdaka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre