Máte skúsenosti s MUDr. Drábekom z Gin-Fivu?

medlin
9. mar 2008

Ahojte žienky,
som na tomto fore prvýkrát a veľmi sa mi páči, zistila som že som tehotná som cca v 7 tt a chystám sa k novému gynekológovi doktorovi Drábekovi z Gin - Fivu. Máte s ním dobré skúsenosti? Aký je pôrodník, veľmi sa bojím či to všetko dobre dopadne. Dakujem vám za každičku odpoved. 🙂

etnicka
4. nov 2008

ahoj renka, este na ultrazvuk a 1 poradnu idem do gynfivu, to je na Zahradnickej, kde bola Protetika a od 24.11. prechadzam do gpn v ruzinovskej poliklinike. Mam to taky maly darcek k narodeninam 🙂

dula_renka
4. nov 2008

ja uz som sa dnes informovala u kolegyne, tiez chodi k Dr. Drabekovi 😉 ale aj tak dakujem za odpoved 😉

etnicka
4. nov 2008

a k nej je mily?

dula_renka
5. nov 2008

ano velmi si ho pochvaluje 🙂

babenko21
6. nov 2008

no čo sa týka ten prístup na recepcii je naozaj hrozný ,sú neochotné a naozaj sa tvária otrávene..V tom Etnicka s Tebou súhlasím... ☹ ☹ ☹

dula_renka
6. nov 2008

etnicka ty si skorpionka?

smejko1
6. nov 2008

babule, ono kazdy moze mat rozny nazor na rovnaky pristup......
mne sa zdal drabek OK, ale ked si to teraz porovnam tak to neni dostatocne..... ale ono to je tym, ze maju vela pacietiek.....
napr. ked som prisla na kontrolu tu {v holansku} tak sa ma opytali ci mam dake otazky, vsetko mi pekne vysvetlili,,,,,, aj sono bolo uplne uzasne, vsetko mi poukazovala....

ked som bola u drabeka, urobil vsetko co mal, ale nic nehovoril...... na vsetko som sa musela pytat a kolko krat som zabudla co som chcela.. a aj ultrazvuk...... stale sa na babo dival z jednej strany..... a na poslednom si len nieco zanamenal...... a pritom vedel, ze odchadzam do zahranicia a tam im budem musiet vediet povedat moju diagnozu ci ako to nazvat.... este ze som sa aspon opytala aku ma maly polohu, lebo ani to by som nevedela.....

takze..... nenadavam...ale konstatujem, ze su aj lepsie pristupy.. 😉

seva
6. nov 2008

ahojte ... etnicka, niezeby som ta chcela odhovarat od GPN,
ale podla toho co pises, necakaj ani tu zazraky ...
ja som bola pocas tehotenstva ich pacientkou,
a aj ked na moho lekara nemozem povedat nic zle,
je viacero dovodov pre ktore odtial pravdepodobne odidem ...
blizsie v IP ak budes chciet.

etnicka
6. nov 2008

smejko presne tak, predtym som mala gynekologicku v Brne a sice nebola ziadna sladka tetuska, ale vzdy mi vsetko dopodrobna vysvetlila, pytala sa, ci vsetko chapem, vsetko mi hovorila dopredu, co bude robit a preco a to pan doktor Drabek vobec nerobi 😒 doteraz lustim, ze co to mam popisane v tehotenskej knizke, pritom som sa ho vzdy pytala na vysledky vysetreni a nikdy mi nic poriadne nevysvetlil 😒 ako keby vobec neslo o mna a moje babatko 😠

etnicka
6. nov 2008

renka som presne na prelome medzi skorpionom a strelcom 🙂

zucha
6. nov 2008

ja do gynfivu chodim, aj ked nie k Drabekovi. Moja lekarka ma aj rodila a aj druhy porod chcem jednoznacne u nej.
Niekto tu pisal o tom rodeni u ineho lekara. Tak, aby som vas vyviedla z omylu, ze len dr. Drabek sa udajne k vam zachoval neprijemne, je to tak skoro medzi vsetkymi lekarmi. Ono je zevraj citliva otazka prehadzovania si pacientiek medzi lekarmi a pochybujem, ze nejaky iny lekar by niekomu robil este nejake vysetrenia, ak chce ist niekam inam. Nema to totiz logiku, aby pripadne nieco riesil, ak idete niekam inam a nie kazdy lekar ma rovnake postupy vysetrovania a liecby. Aj ked nehovorim, ze odmeranie vysokeho tlaku je nieco specialne.
Dokonca su aj take pripady, ze ak chce niekto ist do Gynfivu od doktora, ktory im posiela pacientky na oplodnenie, tak ho len tak lahko nezoberu z etickych dovodov. A tak to treba aj chapat.
Ale k teme. Ja by som k dr. Drabekovi na mieste zakladatelky aspon isla vyskusat, ved ak sa ti nebude pacit, tak mozes ist inam 😉 Ale gynfiv je dobre vybaveny a su tam laboratoria, co urychluje vysledky roznych krvnych vysetreni, ktore niekde trvaju aj tyzdne.
Tak drzim palce a nech sa spravne rozhodnes

etnicka
6. nov 2008

zucha mame pravo si vybrat porodnicu, kde chceme rodit. Mne doktor ani nepovedal, ze doprevadza k porodom, telepatiu zatial tak dobre neovladam 😉 (to, ze pracuje v ruzinovskej porodnici, som sa dozvedela tu na diskusiach 🙂 ) ked tak nad tym rozmyslam, myslim, ze sa trochu zmenil k horsiemu po tom, ako som mu povedala, ze budem rodit v Dunajskej Strede do vody. zeby urazena jesitnost? nepripada mi na tom nic neeticke, ked ludia menia doktorov. Platim si na poistenie vela penazi kazdy mesiac a cakam za to adekvatne sluzby. Keby moji studenti so mnou neboli spokojni, maju pravo dostat inu ucitelku. Je to normalny vztah medzi klientom a poskytovatelom sluzieb.
V gynfive su dobre vybaveni, to je pravda, ale je mi to celkom na prd, ked ani poriadne neviem vysledky mojich vysetreni (viem, ze je vsetko ok, ale nic moc konkretne 😒 )

dula_renka
7. nov 2008

etnicka...no super znamenia, skorpionky su moje vyborne kamosky 😉 a zenam narodenym v znameni strelca ten porod ide ako po masle 😉

etnicka
7. nov 2008

🙂 ja sa uz neviem dockat 😀

dula_renka
7. nov 2008

teraz sa ti zda, ze je to dlho...ale potom sa budes cudovat ako rychlo to ubehlo......pekne si vychutnavaj tehotenstvo 😉

ma.senka
10. nov 2008

ahojte, neda mi aby som sa nepripojila k tejto debate, kedze mam osobne skusenosti s dr.Drabekom a GinFivom - musim povedat,ze len tie najlepsie. Neviem na ake "sluzby" lekarov ste zvyknute v BA, ale organizacia prace - recepciou pocnuc, labakmi konciac sa mi zdala super. Vsetko slo v dohodnutych terminoch, vysledky rychlo, ziadne zbytocne zdrziavanie, vstupne vysetrenia a pod. mi urobili bez akychkolvek prietahov, dokonca mi vysli v ustrety a nejake testy na zaklade ich odporucania som si mohla urobit v ZA. Neboli na to vobec jesitni, brali to normalne... Nebola som tam ako gynekolog. pacientka, ale bola som tam svojim lekarom doporucena na AR.
Zucha - neviem,, preco by to malo byt neeticke, ved je to zaroven aj centrum AR.

A musim povedat, ze su tam naozaj zlate sestricky, co je dnes naozaj vzacnost 🙂
Dr. Drabek sa mozno zda trochu neosobny, ale myslim si, ze ako profik a lekar je v pohode. Co som potrebovala som sa dozvedela, ked ma nieco dodatocne napadlo, som si tam zavolala, nebol problem... Minuly rok som napriek uspesnemu umelemu oplodneniu prekonala missed ab., cela nestastna som mu volala, velmi ma upokojil, povedal co mam robit dalej a z jeho hlasu bolo citit, ze mu je to luto. O rok som si AR zopakovala znova a dnes som stastne tehotna, cca o 3 tyzdne mam termin 🙂

Jasne, kazdy ma inu skusenost a aj ine naroky a nazory...

lea028
10. nov 2008

ma_senka držím palce 🙂

ma.senka
10. nov 2008

...este dodavam - osobne by som rada rodila u lekara, ku ktoremu som chodila celu poradnu a zvlast ked som s nim spokojna... Nedivim sa moc dr. Drabekovi, ked smotanu zlizne za neho niekto iny.Takze aj ked mame pravo vyberu ineho lekara - porodnika, je to trochu nevdacne voci lekarovi, ktory sa o nas stara 9 mesiacov... Mamicky su vdacne porodnikovi a na lekara, ktory sa o nu staral 9.mesiacov zabudnu....

V ZA tieto moznosti vobec nie su.Lekari maju svoje ordinacie, ale nerobia zaroven aj porodnikov v zilinskej nemocnici. Neviem preco... V ZA vas moze odrodit jedine lekar, zamestnanec gynek-por. odd... Takze, rodi Vas niekto, kto Vas pozna len na zaklade tehot. knizky,nevie o vas nic blizsie... A pre vystresovane mamicky, to teda nie je velmi velka vyhra... Na druhej strane musim povedat, ze zilinski lekari z gyn-por. odd su celkom fajn

ma.senka
10. nov 2008

lea - dakujem 🙂

katarinaa
11. nov 2008

masenka, a nemas pocit, ze je to trocha scestne, aby dokrot mysel na nejaku smotanu??? Ak skladal hippokratovu prisahu, co urcite skladal, tak to mi pride teda poriadne neeticke. Pacientka si moze lekara vybrat a bodka. Ci je doktor jesitak, to je jeho problem a ak je, potom nie je nic lepsie, ako ho zmenit 😝

dula_renka
11. nov 2008

myslim, ze lekar by nemal davat najavo svoju nevolu s tym, ze som si vybrala inu porodnicu alebo porodnika. Vyuzila som cas jeho sluzieb. Rozhodnutie kde a skym porodim je na mamicke. V prvom rade je to jej porod a sama najlepsie pozna svoje predstavy a vie co jej najlepsie vyhovuje.

etnicka
11. nov 2008

ma.senka, gratulujem a tesim sa s Tebou, aj ked mam na vec iny pohlad 😉
nazor, ze sa o mna doktor 9 mesiacov stara a potom smotanu zlize niekto iny vobec nechapem. Nevsimla som si, ze by sa o mna nejak extra staral. vzdy sa mu musim casovo prisposobovat a to, ze kvoli tomu stracam peniaze, lebo som zivnostnicka, nikoho nezaujima. som uplne zdrava aj ja aj babatko a keby som nemusela kvoli rodicovskym pridavkom, vobec by som k doktorovi nechodila. vsetky tie vysetrenia mi pripadaju zbytocne a skor skodlive ako prinosne. Chapem, ze ine zeny su vystrasene a moze ich to upokojit, ked chodia na utz atd, ale ja som ina a skor mi vadi, ze musim chodit niekam, kde sa vsetci tvaria ustarostene a otravene a chovaju sa ku mne ako k nejakemu vyskumnemu objektu. Dalsia vec - nerodi doktor, ale ja!!! este som nevidela tehotneho doktora 😉
pa pa a vela stastia a radosti s babatkom 🙂

dula_renka
11. nov 2008

etnicka...práve si živo predstavujem tehotného doktora a smejem sa 😀 😀 😀 ...a presne vždy prospieva to čo upokojuje, naopak to neplatí

etnicka
11. nov 2008

tak tak 😉

dula_renka
11. nov 2008

nejako podozrivo nám to ladí 😉

ma.senka
11. nov 2008

kocky, ved jasne,ak vam nieco na lekarovi nesedi, nie je o com, treba od neho odist.

katarina - S tou smotanou som to myslela obrazne, nemala som na mysli uplatky, ale uspesny porod a tak.. Mozno trochu inak rozmyslam preto, ze v podstate tu v okoli Ziliny nie je moznost chodit k jednemu lekarovi aj na poradnu aj rodit u neho. Gynekologovia nerobia porodnikov v nemocnici a porodnici nerobia gynekologiu ambulantne - okrem tych co su zamerani na rizikove tehotenstva a maju ambulanciu v nemocnici. Ja som tiez vymenila lekara, este pred otehotnenim, tiez z toho neskakal meter dvadsat a tiez mi to bolo neprijemne ked som videla ako sa tvari, ale mala som na to svoje dovody... Je to samozrejme vsetko o osobnych skusenostiach, s tym suhlasim.

K Hippokr. prisahe - mozem vam povedat aj taku skusenost, ze napr. v ZA ked som bola na monitore, sa pytaju kde budeme rodit. Jedna baba mi hovorila, ze neprezieravo povedala, ze v Cadci. Tak jej povedali, ze nech ide teda na monitor tam. Ze vysetrenia robia len pre zilinsku porodnicu. Vobec ich nezaujimalo, ze v Cadci monitor nemaju!!! A ze solidarnost v poisteni a ine zvasty... a vyber zdravotnickeho zariadenia.. Toto povazujem za odmietnutie osetrenia a porusenie prisahy.... Nie jesitnost lekara.... Je to cele o ludoch, ktori v tychto zariadeniach pracuju, nie o nas pacientoch...

dula_renka
12. nov 2008

ma.senka je to aj o nas sme malo narocni 😖

petruci6
12. nov 2008

a ako ide porod raciciam? 🙂

dula_renka
12. nov 2008

petruci6 no ako si ho naplanujes...tak planuj poctivo 😉

etnicka
13. nov 2008

Rozhodla som sa, ze ostanem v gynfive, aj napriek mojim niektorym vyhradam, ale tie 3 stretnutia to este zvladnem 🙂 akurat neviem, preco sa to vola "tehotenska poradna", ked som tam ziadne rady nedostala. Skor mi to pripada ako tehotenska vysetrovna. Mali by to premenovat, ten nazov je zavadzajuci a potom naivna mamicka ako ja moze byt sklamana 😉 Koniec koncov pan doktor Drabek nie je ziadny odlud, akurat je iny, ako som cakala. Asi si budem pisat vsetko, co ma zaujima, doma na papier a potom mu to tam prednesiem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre