Máte skúsenosti s MUDr. Drábekom z Gin-Fivu?

medlin
9. mar 2008

Ahojte žienky,
som na tomto fore prvýkrát a veľmi sa mi páči, zistila som že som tehotná som cca v 7 tt a chystám sa k novému gynekológovi doktorovi Drábekovi z Gin - Fivu. Máte s ním dobré skúsenosti? Aký je pôrodník, veľmi sa bojím či to všetko dobre dopadne. Dakujem vám za každičku odpoved. 🙂

nevesta
13. nov 2008

Etnicka, ja som to tak robila 😉
A teraz to robim rovnako, ked ideme k Dr. s malou, radsej vsetko pisem, bo hlava derava 😉

etnicka
13. nov 2008

🙂

zabkaskakajka
21. nov 2008

etnicka a ku komu do GPN ides? ja zase rozmyslam, ze odidem z GPN-ka...jedine, co ma tu drzi, je to, ze pred mesiacom som tam zacvakala 3500 Sk ako tehotna...mam tu podobne pocity ako v ty v Gyn-five...aj ked na zaciatku tu boli vsetci velmi mily...

etnicka
21. nov 2008

mam ist k mudr czirokovej, ale pravdepodobne zostanem v gynfive tiez z financnych dovodov...

zabkaskakajka
21. nov 2008

mozno aj ja pojdem o rok do gynfivu...aspon je to tam lacnejsie...

etnicka
24. nov 2008

tak dnes bol pan doktor zase velmi mily a aj zhovorcivy, mozno minule mal len zly den, to sa stava. Este keby vymenili jednu recepcnu (taka mlada s nafarbenymi vlasmi na rysavo) a poradili sestrickam, aby sa usmievali, bolo by to tam fajn 🙂

mercy
15. dec 2008

Ja tiež nemám proti Dr.Drábekovi nič, podľa mňa je milý a keď som mala problémy, kázal mi okamžite prísť- nebola som objednaná a pratal ma pre istotu do nemocnice. Vždy doteraz mi mobil zdvihol-ja som zatiaľ spokojná.Aj pri predchádzajúceom tehu som chodila do Gyn-Fivu k pani dr.Bertoldovej, tá bola tiež super,len nerobila aj pôrodníčku. Inak, etnicka, teba si pamätám, išli ste na jedno vyšetrenie pred nami🙂

etnicka
16. dec 2008

🙂 fakt? Inak vcera som zase bola na poradni a pan doktor bol fajn aj velmi ochotny. Asi mal vtedy fakt len zly den. Ale ten mobil mi nezdvihol ani raz, odvtedy som mu uz nevolala.

ivalak
27. mar 2009

ahojte dr.Drabekovi chodim od roku 2007 od zaciatku mi bol velmi sympaticky vsetkomi vzdy vysvetlil a ked sa mi podarilo na prvy krat otehotniet v gyn-five za co im patri velka vdaka povedala som si ze by ma mohol aj odrodit astalo sa 13.3.2009 sa mi narodilo dievcatko za jeho pomoci bol skvely cely cas ma podporoval takze pre mna je dr-Drabek cislo jeden a odporucam vam ho. 🙂

nanika
3. apr 2009

Som vdacna Gyn-fivu za mojho syna. Ale, priznajme si, ze drviva vacsina parov tam pride s takym problemom, ktory sa riesi IVF. To je biznis ako hrom. S Dr. Drabekom sme vychadzali len takym stylom, ze som si vsetko dopredu na konzultaciu presla na webe, ked som si dovolila oponovat, zacal byt dost neprijemny. Ked zacal do mna skakat este pred Dr. Harbulakom, to bol uz vrchol. Zrejme som tym, ze som chcela rovnocenny pristup a nie sediet ako kvocna a zniest vajce, kedy si D. zmysli, sa stala nechcenou a ked som prisla na poslednu konzultaciu, ze som teda tehotna, uz po mne ani pes nestekol, dve hodiny si manzel odstal pri ambulancii, lebo D. bol natolko zaneprazdneny, ze mi nestihal vypisat nieco ako spravu mojmu gynekologovi. Imuno som si vybavila v Prahe na vlastnu past, keby nie, mam dalsie nepozitivne IVF, na co mi blahosklonne D. povedal, ze ved ked chcem, nech idem. Kedze sme kvoli tomu museli odlozit dalsie IVF skoro o rok, nikto sa s nami nebavil... Pojdeme tento rok na KET, este mi chyba jedno vysetrenie z imuna, pokusim sa zmenit lekara, lebo na D. uz nervy nemam, tak snad sa podari 🙂

ivalak
7. apr 2009

nanika to ma mrzi ze mas taku skusenost lebo ja som bola spokojna az na pristup sestriciek lebo tie by som vymenila vsetky mala som a mam pocit ze ich otravujem tak sa tvaria ☹ a drzim palce nech ti to vyjde

mandy55
21. máj 2009

Tiez sa pridavam ako pacientka menovaneho Dr. som u neho aj v primarnej ambulancii aj v streilnej.
Po IVF-ku sa nam podarilo otehotniet a mam uz doma krasneho syna, ale poradna prebiehala rovnakym sposobom ako u etnicky. Ked sa blizil termin porodu zrazu mi oznamil, ze musim zaplatit 7000,- ak chcem aby ma odrodil, kedze som isla na planovanu sekciu a nikde som nenasla infosky ci a ako ich robi, tak som odmietla. Od toho okamziku som preneho prestala existovat.
Bola som na kontrole po sestonedeli a jeho pristup bol otrasny.
Tiez by sme chceli este jedno dieta, tak tam zatial zostavam, mame zopar mrazacikov, ale gynekologa si idem, hladat noveho.
Drzim vam palce aby ste mali viac stastia a hlavne trpezlivosti.

babulka123
22. máj 2009

mandyyyy a preto sa cela stara partia stretla vo FC.. heheheh
gregy.. ma teste po vklade 2 embrijok, 8 bunkovych,
sivuska, petronelka, idu na to v auguste,
vika v sobotu ma opu,
pahu.. netusim ale viem ze tam chce ist, asi po lete..
brise ma v juni KET..

ivalak
26. máj 2009

Cauky mandy55 chcela som sa len opytat ako si sa dostala do jeho primarnej ambulancie lebo mna po otehotneni poslal svojmu gyn.a po porode som bola u Drabeka na kontrole a zas sa rozlucil s tym ze uz mam chodit len svojmu nie ze by som bola odkazana na GF len ma zaujimalo podla coho si to urcuju dik

antoinetta
1. dec 2009

Ahojte baby,
pokračujem v tejto téme, kto chodíte do Gynfivu a k Dr. Drabekovi, ohlaste sa.

inkn
7. dec 2009

Cauko,
Chodim do Gyn-fivu k Dr. Drabekovi. Zrovna sme boli na dalsej konzultacii, ktora prebehla tradicne - odisli sme s manzelom znechuteny z jeho pristupu. Inak mam za sebou 1 x IVF a 4 x KET - neuspesne.

nanika
7. dec 2009

Inkn, trocha ot, dali ste si robit aj imunitu?

inkn
7. dec 2009

Imunitu nie. Ale mame v plane ist do prahy pre vlastnu potrebu, kedze Dr. Drabek sa vyjadril, ze jemu je to jedno, ak chceme nech ideme. Brala som prednisom, chcela som si len overit ci opravnene, kedze niesu ziadne vysledky o tom, ze mam zvysenu imunitu.

nanika
7. dec 2009

Inkn, loooooooooooooooooooooooooool, to povedal aj mne a mala som zvysenu, presne Praha, mne sa po prelieceni podarilo IVF, mali sme problem aj s muzovymi spermiami, ale urcite to nebolo zasluhou "pana Dr". Drzkam palceky, mne sa teraz podarilo aj ket a zvysenu imunitu som uz nemala. Ale uz nie u Drabeka, ale dr. Stenovej, nemala som na neho ani zaludok, ani nervy, psychika dost vplyva by som povedala 🙂

aska
3. máj 2010

panovi drabekovi akosi stupla asi slava do hlavy...moja skusenost je taka zecele tehotenstvo bol mily..az prislo ku tomu teme porod a povedal mi ze by som si ho mala zazmluvnit , odmietla som hlavne z dovodu ze som mala bezproblemove tehotenstvo a prislo mi zbytocne aby som zalplatila 7tis niekomu za 10minut len pri tlaceni..od vtedy sa jeho pristup totalne zmenil zacal byt neprijemny a ignorantny...bola som tam este raz po 600nedele a teraz ho idem prave menit asi pravdepodobne za dr.chabadovu takze k dr. darabekovi asi v skratke len tolko ze pokial mu davate prachy je spokojny a usmievavy ak odmietnete zabudnite na dobry pristup!!!

brunhillda
18. aug 2011

Mudr Drabek nie je urcite lekar snov. Robi iba to co musi a komunikacia sa obmedzuje ciste na odpovede na otazky. Mne robil kontrolu sijoveho prejasnenia v 11 tyzdni na ziadost mojej lekarky. Vysla zle a vobec sa neobtazoval napr. zmerat nosovu kosticku alebo uhly hlavicky, aby zistil, ci dieta ma morfologicke priznaky downa.
Taktiez nevedel, asi ani nechcel dat zakladne odpovede na temu amniocenteza. Ze nech si zaplatim konzultaciu u druheho doktora. Podotykam, ze islo o uplne zakladnu otazku typu. kedy najskor sa moze robit amnio. Toto kazdy gynekolog musi sukat z rukava.
Zaver: Ano, tahaju od ludi peniaze. Personal je odmerany (cest vynimkam). Uz pochopili, ze ked budu dobre zorganizovani (co teda urcite su) dokazu od ludi dostat viac.


annie321
19. jan 2012

Ahojte,

ja som pacietkou doktora Drábeka od roku 2006 a prešla som k nemu od lekára z ružinovskej nemocnice, ktorý nevedel poriadne poznať ani gynekologický zápal a nevedel mi zistiť pri vstupných vyšetreniach ani myom na maternici. Preto som od neho po troch mesiacoch odišla a na odporúčanie mojej kolegyne som išla k Dr. Drábekovi (odrodil jej obidve deti a bola veľmi spokojná).
Ja som s ním zatiaľ tiež nemala žiadny problém - vždyck y mi všetko vysvetlil a objasnil, ak som mala nejaké obavy, tak ma ukľudnil a vôbec som nikdy nemala pocit, že by zo mňa iba ťahal peniaze. Poznám iných expertov, ktorý ťahajú z ľudí iba peniaze.
Keď som mala problémy s ovuláciou, tiež ich riešil veľmi profesionálne a do pol roka som prirodzene otehotnela. A teraz keď chodím do poradne som tiež spokojná. Ja som osobne rada, že ma nezahŕňa žiadnymi zbytočnými detailmi, o ktorých si ani neviem poriadne urobiť obrázok, keď nie som lekár. Ak mi niečo nie je jasné, tak sa spýtam a on mi to vysvetlí. Ešte sme sa nebavili o téme pôrodu, výberu pôrodnice a pôrodníka, takže dúfam, že ma žiadne nepríjemné prekvapenie z jeho strany po 6 rokoch nečakajú.
Ale chápem, že názory na lekára sa môžu u každej z nás rôzniť.

laura258
5. apr 2012

Ahojte, rada by som vyjadrila svoj názor na pána doktora Drábeka. Nemôžem na neho povedať ani krivé slovo. Prístup pána doktora a pani na recepcií bol očarujúci. Pán doktor sa nám venoval 1,5 hodiny čo sa mála nechcela pekne ukazát na 3D.. takýto prístup keby mal môj gynekolog by to bolo super. Klobúk dolu pán doktor a ďakujeme zo srdca za všetko🙂

annie321
7. máj 2012

Čaute kočky, ja som minulý týždeň bola v poradni - všetko je našťastie v poriadku, aj keď malá je trošku väčšia ako by mohla byť , tak sa trochu začínam obávať pôrodu 😲 Pomerne presne sme sa bavili s doktrorom Drábekom na tému zazmluvnenia pôrodníka, vysvetlila som mu svoje dôvody, prečo si nechcem a v mojom prípade teraz zrejme ani nemôžem zaplatiť pôrodníka. Jeho prístup bol taký, aký som očakávala - všetko pochopil, žiadny náznak nejakého zhoršeného prístupu ku mne a k môjmu bábätku som nezaznamenala a pokojne sme sa porozprávali aj o iných veciach týkajúcich sa pôrodu.
Takže napokon žiadne nepríjemné prekvapenie sa po 6 rokoch nekonalo, čo som veľmi rada 😀

tanickapr
25. jan 2014

ROZHODNE NEODPORUCAM GYN-FIV NA ZAHRADNICEJ 42!!Bola som na 3d/4d ultrazvuku u doktoRa Drabeka.-sice bol velmi mily,ale to nestacilo.
- nahnevalo ma uz len to, ze ma asi 3krat pocas tyzdna preobjednavali - objed.bola oktober a bola som tam januar(a to som si zaplatila povinnuu objednavku na cas)-vedeli ze mam skolu, pracu jednoducho v den terminu drzo zavolaju a preobjednaju na druhy den..potom v ten den hodinu pred tym sa ma pytaju ci nemozem prist zas inokedy!!!(ja a priatel nemame holubnik v praci!!)
- bola som objedn, na 15hod, zobral ma asi 15.20hod.co by som este zvladla..ale bola som TAM CCA 20MIN...VAZNE..15.46 SOM OPUSTALA KLINIKU!!!
- Fotky stoja za nic..nevidiet nic-naprik tomu ze v zmluve je uvedena nahrada/pripadne vratenie penazi..ked vam ich poslem nerozoznate nic..a vidiet iba nos...
:((( JA SOM Z 3D UPLNE SKLAMANA..AK VOBEC PRI DRUHOM DIETATKU POJDEM VOBEC..URCITE NIE GYN-FIV..A ZACVAKALI SME 75E...mame asi 20divn.obrazkov..a ANI JEDNU FOTO :(

romanovic
28. feb 2014

Zeny, ja mam 2 deti z GYN-FIV-u (1 IUI, 1 IVF), aj ked nie od Drabeka, ale od Dr. Harbulaka. Vzdy tam bolo vsetko super, profesionalne, rychle a bez cakania. A platila som len za lieky. Prve dieta (pred skoro 9 rokmi mi rodil Dr. Harbulak), druhe (pred 5. r.) mi uz nemohol rodit, lebo nemal zmluvu z Ruzinovom, ale povedal, nech rodim kde chcem. A kedze som vobec netusila, kde chcem, tak mi odporucil v Ruzinove Dr. Krizka. Ale vobec to nebolo o tom, ze MUSIM do Ruzinova, absolutne to nechal na mna.
Dodnes k nemu chodim na beznu gyn starostlivost. 😉

ivkadracova
21. dec 2014

Drabek - aj mne povedal ze pacientky si ho zvyknu zazmluvnit, ale nemala som z neho pocit, zeby ma odsudzoval len preto, ze ja tak urobit nejdem. Podla mna bol v pohode. Taky, strohy .. ale negativne na neho nemam nic. Ked som sa pytala, odpovedal, vysvetloval, dakedy sa aj rozrecnil. Len kam odchadza z gynfivu, neviem..

reboost
13. jan 2015

@ivkadracova ahojte. Mudr. Drabek je teraz v repromedica.sk . A stale vyzera byt mily 🙂

jajau
16. jan 2015

Takze ked som ho mala teraz v Gyn Five ako primárneho lekára, znamená to, ze mi pridelia iného?

sweeti
27. feb 2015

Ahoj ja som v repro.Mam uz aj schvalenu ziadost a zacnem dlhym ptotokolom bud.tyzden.Ja mam len dobru skusenost.Ci to pred tym bola dr.Durechova alebo teraz dr.Drabek.Pan dr. je maxi. trpezlivy vsetko vysvetli,povie a zodpovie na vsetky otazky.Minule som tam bola hodinu a odisla som az ked som nemala ziadnu otazku.Tak dufam ze budete mat len dobre skusenosti ako ja 

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre