Máte skúsenosti s MUDr. Havránekom z Galanty?

deb
27. jan 2009

Ahojte snažilky, rada by som sa opýtala na doktora Havránka, ako ho vnímate...? Ja som dostala na ňho kontakt od jednej mojej známej, vraj je veľmi dobrý. Doteraz som chodila po lekároch v BA, ale vidím, že ani najväčší odborník, nie je odborník. Teda sklamala som sa vo viacerých lekároch a popritom, si v BA na mnohých miestach pýtajú nehorázne prachy ako ročný poplatok. No, čiže mám nejaký problém, som z okresu Galanta a počula som, že robí aj poobede. Ako má vybavenú ambulanciu? Dá sa s ním porozprávať o problémoch? Ako to rieši s krvou, pokiaľ ju berie poobede? Pacientka si ju musí odniesť do labáku, či ako to je?

inull5
17. máj 2013

@anailuj Tak to je sila, ja som mala podobný priebeh prvého tehu, vracala som kade som chodila, stačilo mi že muž sa navoňal, alebo v robote si kolegyňa spravila kávu..Ešte aj v pôrodnici mi bolo zle. Keď som tam bola bolo mi ťažko, lebo dva dni som bola na tzv. vzdychárni kde ženy kričali od bolesti a ja som bola nervózna že ja nerodím ke&´d ma dali do izby, tak som sa proste rozplakala, volala som s mamou a v tom vošla dnu mladá lekárka a že čo tu vrieskam, či mi má dať lieky na upokojenie alebo zavolať psychiatra či si chcem s ním chcem pokecať, že aj on je doktor ako ja či ona (to si krava ani nevšimla že mám titul JUDr.) krava, tak ma nasrala, že by som jej vtedy najradšej dala po papuli..Sekciu mi robil nakoniec môj lekár ku ktorému som chodila - MUDr. Šišák, ktorého tam zavolali. Jasné, keby mi niekto spravil ultrazvuk, tak by to videli. Otvorila som sa na 0,5 cm za 5 dní a nič, stále len vyvolávačky a nič. Ale inak sestričky až na niektoré výnimky boli zlaté. Mojou dalšou negatívnou skúsenosťou bolo že mi dieťa dokrmovalii z fľaše nutrilonom, lebo som ju nemala pri sebe a pritom som mala mlieka dosť, sestrička mi povedala že malej nestaší že pije 30 ml a iné deti iba 10 ml, že ju mám aj doma s tým krmiť..ani náhodou som to nerobila, dodnes ju kojím svojím mliekom a nikdy mi od hladu keď bola malá neplakala.

anailuj
17. máj 2013

@inull5 A tá múdra pani doktorka sa nevolala náhodou Klementová? Lebo popis "najmúdrejšej" na svete mi príde len na ňu. Pri prvom kyrete bola ona, spravila mi to zle, vytvorila sa mi krvná zrazenina, nebudem tu popisovať príšerné bolesti aké som mala, že mi dala vysokú dávku anestézy, na kúsku mi vypadali vlasy, musela som ísť na ďalšie čistenie a povedala som, že si neželám, aby mi ďalšie čistenie robila ona, že ja som dohodnutá so svojím lekárom, že príde. Vraj prečo mi to nemôže robiť ona, tak som jej na rovinu povedala, že lebo ona ma zanedbala a ja si počkám na svojho lekára. A vraví mi, že som aká som ja múdra, že z akého odboru mám titul Mgr. že takéto rozprávam? Vraj som si mohla celý zákrok urobiť sama. Čo dodať?
A s tým prikrmovaním viem o čom hovoríš. Aj sestre malého prikrmovali o 106, vraj má slabé mlieko a ona, že to viete ako? Veď ho nakojím a malý pekne spí, no že ale spí málo, treba ho prikrmovať a vraj je chudý. Doma ho tiež len kojila a to skoro do jeho dvoch rokov. Nikdy ani chorý nebol.

inull5
17. máj 2013

@anailuj Presne, ani moja zatiaľ chorá nebola. No jej meno nepoznám, ale taká strapatá ryšavá pre mňa max. nesympatická..Po sekcii som mala problém s chrbátom, lebo ma seklo netuším či ma na posteľ zle prekladali alebo čo, ale proste som chodila prehnutá skoro 3 dni, bábo mi nedali a ona sa ma na izbe opýtala či nie som schopná sa postarať o svoje dieťa, pýtala som si od bolesti niečo, povedali, že to mám v infúzii, jesť som jedla až na tretí deň a to puding, že až do zajtra nebude nič, lebo si ublížim, bola som taká nasratá, že som doslova žožrala v ľahu všetko čo mi naši doniesli a čuduj sa svetu, ničo mi nebolo, okrem neznesiteľnej bolesti krížov a ramena. Nakoniec moja mama musela zavolať nejakého naprávača kostí, lebo by som im tam asi zoškriabala kachličky od bolesti

stanislavao
17. máj 2013

Babya neviete co je s Havrankom? Ma ine cislo? ja sa tam snazim cely tyzden dovola, a neberu ten telefon.

anailuj
17. máj 2013

@inull5 Ja nečakám, že by nás tam mali obskakovať a neviem ako ľutovať, ale myslím, že aspoň ľudský prístup si zaslúžime. Aj tie sestričky zaiste rodili a neverím, že sa k nim niekto choval tak, ako sa niekedy oni chovajú k pacientkam.
Chystáš sa opäť rodiť v Galante?

trish31
17. máj 2013

@stanislavao dnes maju dovolenku

trish31
17. máj 2013

@inull5
@anailuj to asi nebola Klementova,ona ma dlhe vlasy blondave....

trish31
17. máj 2013

@anailuj tak zase,mne tam nikto nevidel polyp,akurat Havran mi ho nasiel....a to ma pozerali traja lekari 😅

anailuj
17. máj 2013

@trish31 A čo na to Havranko povedal? Či si mu nepovedala, že iní lekári tam nič nevideli?

inull5
17. máj 2013

@anailuj asi áno, uvidím, ale to si objednám tú nadštandardnú izbu, lebo tam čo ležala baba, tak ju obskakovali jak hviezdu, ja to nepotrebujem, chcem len kľud a pokoj a mať svoju sprchu, NIč INé. tiež nepotrebujem ľútosť ale ako vravíš ľudský prístup, nevravím že všetky sú také, samozrejme boli tam aj milé, čo sa týka šestonedelia, no vôbec sa mi nepáčili tie z novorodeneckého. Pravdepodobne ma čaká ďalšia sekcia, z čoho mám dosť strach, ale zrejme to inak nepôjde. Mám strach že sa zas nebudem vedieť pohnúť a bolesť čo ma čakala po sekcii, to umelé sťahovanie maternice, ale sme ženy musíme to zvládnuť 😉

inull5
17. máj 2013

@trish31 a tá sa volá klementová?? nie nejak podobne? lebo tá čo má dlhé blond vlasy, taká nižšia, štíhla, bola veľmi milá, a celkom dobre som si s ňou pokecala keď mala službu, nevolá sa zimmeranová? alebo tak nejak? či ja som pomýlená?

trish31
17. máj 2013

@inull5 ja neviem,ja som tam mala cest len s Klementovou a Babisovou(co sa zien tyka) a tie boli super

trish31
17. máj 2013

@anailuj on povedal ze A to nikto nevidel doteraz???A viac sa asi zdrzal komentara 😀

trish31
17. máj 2013

@inull5 nadstandard chcem aj ja urcite

inull5
17. máj 2013

@trish31 TAk už neviem, tá nepríjemná bola dosť mladá, tipujem že mala max. 30 možno mala chvíľu po atestácii, ak nejakú mala lebo vždy chodila s doktorom, a mala kučeravé ryšavé a strapaté vlasy, a tá blondína čo myslím ja tá mala isto aj 35 rokov. JA sa len bojím aby tá nadštandardná izba bola voľná, lebo je tam tuším len jedna.

trish31
17. máj 2013

@inull5 aj ja dufam,ze ta izba bude volna....asi sa uz teraz zacnem modlit aby bola 🙂 Neviem,ja som tam taku lekarku nestretla,a ako citam tak asi chvalabohu 😠

anailuj
17. máj 2013

@inull5 Tak nadštandardku by som chcela aj ja, len kvôli kľudu. Ja som chcela tú izbu aj teraz, čo som ležala na 9. posch. ale bola obsadená. Lebo vedľa na izbe boli tri menšinové spoluobčianky a to bol hluk, krik a samozrejme ako tu bolo spomenuté neustále návštevy. Ale našich mužov 17.02 vyhodili, že je po návštevných hodinách.
Ale či budem mať to šťastie na voľnú takú izbu, neviem.
A sekcie sa bojím aj ja, asi aj preto, že neviem čo ma čaká, nakoľko som prvorodička. Len mám vraj úzku panvu a Dr. povedal, že ak to bude väčšie ako 2800g, tak to pôjde cisárskym, že radšej ako sa trápiť prirodzene. Tak uvidíme, ešte máme dnes presne tri mesiace.

anailuj
17. máj 2013

@trish31 tak snáď vie, čo vidí a čo hovorí. Aj keď človeka to teda riadne vystraší, keď jeden Dr. vidí niečo, čo iní nie. Komu má človek teda veriť?

trish31
17. máj 2013

@anailuj ale on mi ho aj ukazoval,takze je tam 😀

anailuj
17. máj 2013

@trish31 Ale nerobí ti to dúfam žiadnu šarapatu a nemáš kvôli tomu nejaké problémy.

trish31
17. máj 2013

@anailuj ale robi,hocikedy spinim a on to vzdy musi skontrolovat ci je to ten polyp a nie nieco s mimcom...naposledy som tam teraz v stredu utekala...najlepsie by bolo ho vybrat alebo vypalit lenze teraz to nechce robit lebo zas budu vsetci stresovat z coho krvacam....

inull5
17. máj 2013

@anailuj no aj ja som dosť chudá, moja váha je 54 kíl pri výške 170 cm, mám trochu širšie boky síce ale to s panvo nesúvisí. Ja ťa nehcem strašiť, neviem aký je rozdiel v bolesti medzi spinálom a normálnou anestézou, ja som však pri prvom na výber nemala, takže neviem ale aj druhé ak pôjde cisárskym, tak pôjdem do celkovej anestézy, lebo do chrbtice si pichať nenechám..normál pôrod som nezažila ale ženy čo tam boli a rodili normálne, o pár hodín normál chodili a nemuseli dostávať tie hnusné infúzie, aby sa ti pohli črevá a stiahla maternica. Neviem ako bolia kontrakcie, lebo som žiadne nemala, ale mňa to po cisárskom bolelo statočne keď sa mi mali spustiť vetry s prepáčením a to sťahovanie, netrvá to ale tak dlho asi ako kontrakcie pri normál pôrode, inak rez nie je bolestivý veľmi, je to len o pocite aby sa ti pri vstávaní neroztrhol.

anailuj
17. máj 2013

@trish31 Júúúúúj tak to mi je ľúto. To ti teda nezávidím a držím palce, aby to bolo už len lepšie a lepšie a nemala si až do konca žiadne problémy, tfuj tfuj tfuj.

trish31
17. máj 2013

@anailuj ja mam furt daco 😀 Dakujem TI

anailuj
17. máj 2013

@inull5 Tak boky mám aj ja, ale tiež povedal, že s panvou to nijak nesúvisí, vraj z predu do zadu je tá panva úzka, že uvidí ako sa to do termínu ešte vyvinie. Asi každý pôrod so sebou obnáša isté bolesti, aj taký aj onaký. Možno je pravda, že pri sekcii o čo menej žena trpí vtedy o to viac potom a opačne. Vraj tie po prirodzenom pôrode sú skôr fit. Ale čo ak to inak nejde?

anailuj
17. máj 2013

@trish31 Takže aj pre vás to bude vytúžené a celým tehotenstvom vypiplané dieťaťko. Niektoré ženy takýto strach nepoznajú vôbec a neprežívajú nič podobné. Len ticho závidieť im môžem.

trish31
17. máj 2013

@anailuj urcite ano....navyse moj muz je v Kanade,takze vsetko znasam sama.Na dialku je to ine...Ja som mala problemy uz v Kanade,ked som priletela sem rovno ma brali do nemocnice koli krvacaniu,potom ten polyp,potom ma vystrasil prepazkou v plodovom vaku,proste stale nieco.Nehovoriac o tom,ze mam velmi nizky tlak takze mi je dost casto zle,hlava sa mi toci casto,je to neprijemne

inull5
17. máj 2013

@anailuj Veď práve, že niekedy to inak nejde.

anailuj
17. máj 2013

@trish31 Chúďa. Tak to, že si na to sama ti nezávidím vôbec. Ani tie problémy, ktoré popisuješ. Ja mám tiež nízky tlak, ale teraz je to už všetko, do 20 tt som viackrát denne vracala, ale už to prešlo. Našťastie.
A po pôrode pôjdete späť do Kanady? Je tu lepšie zdravotníctvo ako tam?

anailuj
17. máj 2013

@inull5 Ale sme silné osobnosti, skrátka ženy a my všetko zvládneme. A pri prvom "mama" na všetko aj zabudneme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre