Máte skúsenosti s MUDr. Havránekom z Galanty?

deb
27. jan 2009

Ahojte snažilky, rada by som sa opýtala na doktora Havránka, ako ho vnímate...? Ja som dostala na ňho kontakt od jednej mojej známej, vraj je veľmi dobrý. Doteraz som chodila po lekároch v BA, ale vidím, že ani najväčší odborník, nie je odborník. Teda sklamala som sa vo viacerých lekároch a popritom, si v BA na mnohých miestach pýtajú nehorázne prachy ako ročný poplatok. No, čiže mám nejaký problém, som z okresu Galanta a počula som, že robí aj poobede. Ako má vybavenú ambulanciu? Dá sa s ním porozprávať o problémoch? Ako to rieši s krvou, pokiaľ ju berie poobede? Pacientka si ju musí odniesť do labáku, či ako to je?

anailuj
15. máj 2013

@trish31 No tak potom sa nemusíš obávať, spraví ti Morfo potom na ďalej poradni. Potom ťa čaká glukózový test a odber krvi na nejaké protilátky, je to v tehotenskej knižke. A viac neviem ani ja. Už hádam len čakať na deň D

trish31
15. máj 2013

@anailuj vy tu este 3D spominate,ale mne uz 3D robil,dva krat,tak to som zmatena z toho

anailuj
16. máj 2013

@trish31 Heeeej? Lebo ja keď som sa na to pýtala, že kedy robí 3D, že aj s fotkami aj s CD/DVD, žeby chcel aj manžel prísť, tak mi povedal, že okolo 26 tt to robieva. Akože keď mám poradňu a robí mi utrazvuk, tak zvykol 3D zapnúť aj mne, že sme pozreli spolu hlavičku a tak, ale také kompletné mi vraj bude robiť až budúci týždeň. Tak teraz neviem ani ja :-/

trish31
16. máj 2013

@anailuj veď to sa pýtam,ze aké 3D spomínate,take veľké ani mne nerobil,tiez len občas ked prepol a chcel niečo bližšie pozrieť

anailuj
16. máj 2013

@trish31 no a my sme tu mali na mysli asi to kompletné 3D, čo ti dá aj CD/DVD to stojí okolo 35€ plus dokumentácia asi 5€

trish31
16. máj 2013

@anailuj no tak na to sa tesim 🙂

anailuj
16. máj 2013

@trish31 aj jaa, dúfam, že sa nám neotočí chrbtom alebo nebude tváričkou pritisnutá na placentu ako keď mi robil morfo, nebolo dobre tváričku vidieť, škoda. Snáď to bude už lepšie.

trish31
16. máj 2013

@anailuj urcite ano potom daj vediet ako to dopadlo 😉

bambulka81
16. máj 2013

tiez k nemu chodim a bol aj mojim porodnikom... bez problemov...3D mi robil tak okolo 26tt mozno aj neskor, neviem presne. to sme dosli na 17tu a pekne nam ukazal drobca ako plavenka a cmulika si prsty, nahral to na DVD. Platili sme 35€. Az na tej 3D mi vedel s urcitostou ukazat ze maly ma nozicky pri tvari a ako ma stekli hladka... ja som citila vzdy take dotyky... tvaricku sme moc nevideli lebo maly bol akcny a nohy ruky mu lietali 🙂

trish31
16. máj 2013

@bambulka81 a aky bol pri porode?

anailuj
16. máj 2013

@trish31 Určite dám vedieť.

bambulka81
16. máj 2013

@trish31 pravdu? srandovny :D ale to vazne... ja som dosla na pohotovost -akurat mal sluzbu- takze som sa aj tesila. no kvapkala mi plodovka... a on zacal srandovat, ze ako keby sme si dohodli rande a ze mam povedat manzelovi ze ma zacat obvolavat rodinu on ma tam nechava min na 4 dni :D ze ideme rodit :D mam nepravidelne kontrakcie ktore ja ani necitim(!) a ze nie som otvorena ale ze on ma otvori :D som sa bala... skoncila som na sale -cisarsky, ale to som aj chcela len o tyzden a pol neskor :( asi videl ze som vystrasena a cely cas na sale srandoval, tak som sa uvolnila a zacala som aj ja...mne dali najprv polovicnu anestezu ale nezabrala a potom dali celkovu. maly bol do 10min na svete. Sice som ho nevidela ale som vedela ze bude vsetko OK.. Dr. dosiel poobede sa na mna kuki a aj vtedy srandoval, neutajoval nic, povedal co bolo opytal sa ako sa mam a ze mam krasneho valibuka 🙂 ja k nemu chodim aj ako ku gyn, teda ma poznal a bol v pohode... niektore hovoria ze nie je dobry porodnik, ale ja sa nestazujem. On nepocka na to aby zena uz bola v koncoch so silami, ked vidi ze to nejde, ze sa neotvori alebo ze je iny problem bere matku na salu. Mne povedal ze nepocka kym bude najhorsie, predide tomu. MOzu nastat komplikacie a nechce to riskovat. Ale je to indivindi... druhy dobry porodnik v GA je taky mlady vysoky neviem meno.

trish31
16. máj 2013

@bambulka81 tak si ma potesila,ze bol takyto,to budem potrebovat 🙂

bambulka81
16. máj 2013

@trish31 vsetko bude OK, tiez som sa bala a nakoneic ma najviac stvalo ze ma hned nepustili domou a nutili ma zostat v nemocke 4 noci na tom hnusne vysokom posteli :( zle som znasala cisarak, ale ako nahle som dosla dom, som bola o 1000% zdravsia :D uz som nemala pocit ze mi odpadne podbrusko ked vstavam z postele ci z gaucu 🙂

trish31
16. máj 2013

@bambulka81 ja som pocula,ze robi casto cisarske...Moc tomu teda neholdujem ale ked uzna za vhodne,nepomozem si....

bambulka81
16. máj 2013

@trish31 Casny, primar mu hovori ze reze kade tade... napriek tomu ja si myslim ze on nie je zastanca tyrana zeny... kamaratky vsetky rodili u neho cisarakom a bolo vsetko OK. Jedna kamoska rodila u ineho lekara 36hodin a nakoniec bola roztrhana ze ju sili 3hodiny a potom mesiac nevedela sadnut na rit... druha kamoska zase skoro zostala na porodnej sale lebo porodnik odmietal ist na salu a spravit cisarak- ze to musi ist aj prirodzene... teda co je lepsie?

trish31
16. máj 2013

@bambulka81 Scasny je velky mudrlant hlavne,to co predvadzal pan primar ked som tam lezala a ako sa choval,nech sa na mna nikto nehneva....Ja som zas na ineho lekara tu citala,ze dokonca prehovara pacientky na cisarak,ale na Havranka som to nepocula.Ako dlho si sa zotavovala po cisarskom?

bambulka81
16. máj 2013

@trish31 v nemocke to bolo katastrofalne-vysoke postele ledva som zliezla...24hod dom sa nemohla pohnut kvoli polovicnej anesteze-davali umrtvovak do chrbtice.potom ma chceli do pol minuty postavit na nohy,dobry pokus...este vo stvrtok som ledva chodila obut boty ci ponozky natiahnut nehrozilo...ale ti poviem ze vo stvrtok nas pustili domou a v nedelu som uz fungovala normalne.sice som behala len okolo maleho -kedze rodinka mi ine nedovolila robit,ale bolo ok.najsamlepsi liek bol -byt doma.sem tam mi ta rana zabolela ale uz som fungovala normalne.teda hovori sa niekto si to vytrpi na sale niekto po porode...

anailuj
17. máj 2013

@bambulka81 Ak môžem, tak poďakujem aj ja za cenné rady a povzbudenie pri pôrode u MUDr. Havránka. Mne pre úzku panvu tiež hrozí cisarák a tak som rada, že sa tu našla osôbka, ktorá povzbudí a nestraší a nepíše tu katastrofické scenáre, ako poniektoré. Ďakujeeem 😉

trish31
17. máj 2013

@bambulka81 super,ja hlavne vobec neviem ako sa mi hoja rany,nikdy ma neoperovali tak sa troska bojim...Ja som ani nikdy pod narkozou nebola...

anailuj
17. máj 2013

... a možno pod narkózou ani nebudeš. Bodaj by.

bambulka81
17. máj 2013

@anailuj
@trish31 dievcata rana sa zahoji, men po 10. dnoch vybrali stehy... sice mam trosku horsiu ranu ako ine baby- kedze sa mi rany hoja smerom von, teda sa tvori taka hrca...
a narkoza? no po tom co mi dali polovicnu tak sa ma pytal havranek ci nieco citim a popichal mi brucho ja ze ano, on ze co a tak.. po 5. minutach opat to iste, a stale srandoval aj anesteziologicka aj sanitar aj vsetky baby onaokolo a tak... naraz ze mam pohnut nohami a ja som veselo zakyvala a ze pan doktor ked neverite mozeme ist tancovat, este zvladam tanecky a vtom som videla iba ako kyvol hlavou a uz som spala a po 3hodinach sa zobudila na izbe ze ma to pekelne boli... skor som mala pocit prazdna, nebol tam maly, nekopal ma nikto, prazdnota, a na bruchu kilove vrece s pieskom. stym stlacali spat maternicu. hned som si vypytala maleho a proti bolesti. to treba pytat keby ste sa tam baby dostali. Inak vam nedaju a budete sa iba trapit. prve hodiny su fakt hnusne po cisaraku. boli to a mocne. nezastrasujem vas len vam pisem skutocnosti aby ste sa potom nezlakli. Ale havranek dosiel povtipkoval, druhy den som uz mala svicenie s fyzioterapeutkou a potom ma postavili na nohy, ked som odkvacla lebo sanitarka moc casu nemala tak rychlo rychlo, ale ked odisla som sa schopila a zliezla z tej poondiatej postele sama... sestricky su uzasne, zlate, aj na novorodeneckom aj na sestonedeli...scasny je arogant ako vzdy, namysleny fagan v starsom veku... proste ked je velka vizita tak od 5tej je cele odd na nohach a upratuju, kontroluju a ... asi tak

trish31
17. máj 2013

@bambulka81 no,tak uvidime,ked ja som strasne hakliva na bolest ale tak ja si myslim,ze on to uz vie,uz minule mi povedal,ked som jojkala pri odbere krvi,ze No vidim,ze s Vami bude sranda pri porode.Chudak 😅

Ja som sa na Scasnom velmi smiala,ked som tam lezala,strasne bol mudry,mali sme navstevy na izbe on tam nabehol ze vsetci si maju dat plaste 😅 A ja ze ake,ved tam ziadne nevisia...A on ze No tak vsetci von aj s pacientkami,vsak ste mobilne.Tak som sa ho slusne spytala,ze preco mame my ist von,a vedla plnu izbu olasskych ciganov preco nevyhodi?A viete kolko ich chodi spolu,nehovorim o tom smrade a podobne...Tak mi povedal,ze nemam byt premudrela...

Nas tam buzeroval,vedla na izolacke bola cigana smrdela na celu chodbu,mater za nou dosla o 20:00 vecer,nikto jej nic nepovedal,primarovi doniesla kolace a mohla tam byt do noci...

A mna tam buzeroval,preco mam turban na hlave ked je vecerna vizita.Som mu povedala,ze keby boli tie vizity v rovnaky cas,tak si hlavu vtedy nezmyvam,ale kedze su stale inak,tak pardon...

Velice je mudry.A to budenie o 5 😀 A vsetkooo prec lebo bude zle 😀

trish31
17. máj 2013

@bambulka81 a ked prisiel na velku vizitu a pytal si tehotensku knizku,tak som mu slusne povedala,ze knizku nemam lebo v Kanade vysetruju az od 15.tt a ja som priletela na SVK a este som nestihla ist k lekarovi,tak tam na mna vybehol pred ostatnymi lekarmi ze Jeho ziadna KAnada nezaujima a on sa tam ani nechysta a ze ci si myslim,ze on je zly lekar,a ze ci mi ma zavidiet,ze byvam v Kanade 😅 Uplne k veci sa so mnou bavil.....Potom sa ma spytal kam som chodila k lekarovi pred Kanadou,povedala som mu,ze do BA,tak ma tam zacal zosmiesnovat,ze On ma tu da dokopy a ja pojdem do Blavy, ze preco som tam hned nesla na pohotovost....

bambulka81
17. máj 2013

@trish31 a budes rodit tu na SVK? potom chod priamo za havrankom, ako scasny je arogantny... ja som po cisaraku mala 3 dni infuzky a potom den kasovitu stravu, no tak mi doniesla mama aj manzel kopec vyziv a mineralok. a scasny na to: no tie vyzivy su vase? ja ze hej, ved po cisaraku mi nedavate normelne sa najest tak co mam robit, po nich mam aspon pocit ze som jedla...a on tak zosmiesnujuco arogantne vrrr ze tak vich budete jest veeelmi dlho a dobru chut ku nim. hodil xicht a odisiel... pytam sa ho na vizite v stredu ze ci mozeme ist domou vo stvrtok a nieze by povedal ano, ale zacal mudrovat ze 4x24hod. musim byt v nemocke....to som vedela len som chcela vedeit ci som v poriadku a ci ma pustia.. a potom dosla detska sestricka a som sa pytala ze ako je na tom maly zdravotne ci mozeme teda vo stvrtok dom. a ona ze mu nic nie je ani zltacku nechytil mozeme sa balit a ist domou ak sa citim dobre....

lucinka83
17. máj 2013
trish31
17. máj 2013

@bambulka81 budem rodit tu ano,a ja sa dohodnem s Havrankom,chodim k nemu,pozna ma tak ho chcem aj ako porodnika.Ja neviem aky je Scasny porodnik,ani lekar,ale mohol by sa troska inak chovat si myslim.Mne bol on ukradnuty,vsak nech si rozprava,ale baba co bola so mnou na izbe ved tej bolo raz az do placu...Za jedlo nadaval aj mne,som mala pribinacika na stoliku a nestihla som si ho dat do chladnicky,mi ho priniesli asi 2 min predtym nez on prisiel na izbu a vravi mi:

No,existuje taka velka biela vec,a ked do nej date ruku tak mrazi.Viete co to je alebo Vam to musim povedat?No je to chladnicka,tak ak Vas to nikto nenanucil,taketo veci patria tam.... 😅

anailuj
17. máj 2013

@trish31 @bambulka81 Baby, so všetkým čo tu o pánovi primárovi píšete môžem len plne súhlasiť. Niekedy som k nemu chodila a sťažovala som sa na bolesti v podbrušku a to nebolo raz, čo som k nemu s tým išla, že mám fakt bolesti, chodila som tam asi rok, občas mi dal nejaké lieky, pomohlo na týždeň na dva a potom zas. Ale väčšinou mi povedal, že keď mám bolesti, mám povedať mužovi, nech do mňa nenaráža pri sexe, alebo mám zmeniť polohu, alebo nesexovať vôbec. Vraj nemám byť rozmaznaná. To ma naštval, tak som odišla k Havránkovi, ten sa na mňa pozrel a on, že "pre Boha" reku čo je pán doktor. Že vy vládzete ešte fungovať v pohode? Máte úplne zničený, alebo neviem už aký krčok maternice. Hneď mi nasadil liečbu, pol roka ma dával dokopy. A to som tam bola fakt každé 2 týždne, stále ma liečil. Som bola vďačná, že som prišla včas.
O prvé bábo som nanešťastie prišla, musela som ísť do nemocnice a bol tam pán primár, musel mi spraviť aj on ultrazvuk a pýtam sa ho s takou malou dušičkou, že pán doktor je to naozaj zlé, nedá sa to malinké už nijak zachrániť? A on, že "Ako by ste chceli zachrániť takého kripla? Však sa pozrite čo je to za monštrum" nezabudnem nikdy na tieto slová. Začala som plakať normálne.
Toto je ľudský prístup jedného lekára, primára ?!?

inull5
17. máj 2013

@anailuj fúha..tak to je sila, ja som u Havránka bola len na 3D ultrazvuku s prvým bábom,môj dojem z neho bol super, milý sympatický doktor, snažil sa mi urobiť dobré 3D avšak náš drobec nespolupracoval, najprv halalo moje bábo, potom keď sa zobudilo, tak doktorovi ukázalo chrbátik a zadoček..nevadí. A primár v GA? no rodila som tam, 5 dní pred pôrodom do mňa pchali vyvolávačky dvakrát denne, to som už bola týždeň po termíne keď som nastúpila, nič sa nedialo, len injekcie, nikto mi pri príjme neurobil ultrazvuk, až v utorok večer sa ma taký mladý doktor opýtal kedy mi bol robený naposledy ultrazvuk, keď som povedala že v novembri, tak neveril a spravil mi ho. Totálne ma vystrašil lebo mlel mladej doktorke niečo čomu som nerozumela, nakoniec mi povedal že dieťa je obrovské plus mínus 4500 gramov a to je v mojom prípade problém..na druhý deň primár povedal ešte počkáme!!!! či sa to samo nerozbehne, no nerozbehlo sa a o hodinu nato som ležala na sále ale s akútnou sekciou. Pri odchode mi bolo povedané, že :"No toto keby sme vedeli že dieťa je veľké 4650 g a Vaša panva je veľmi úzka tak Vás sekneme už v sobotu!"

anailuj
17. máj 2013

@inull5 A v tom momente si mala seknúť ty jeho 🙂 lebo od čoho je tam primár nech mi povie, keď tam ležíš 5 dní a nič s tebou nerobia? Keby hneď spravili ultrazvuk ako majú, tak by už vtedy videli, že to bábenko je veľké a mali sa už vtedy rozhodnúť pre sekciu. To je môj názor. Ja som bola Veľkou nocou teraz v nemocnici, lebo stále som zvracala, už som nevládala ani žiť poriadne, všetko išlo zo mňa von, od úplného začiatku a neprešlo to ani po 3. mesiaci, tak ma Dr. dal do nemocnice a predomnou nakázal v pondelok večer sestričke, že nech mi vybaví na utorok ultrazvuk pečene, žlčníka a žalúdka. Ano pán doktor vybavíme to. V utorok mi nedali raňajky, lebo pôjdem na ultrazvuk, nič sa nedialo do 14tej poobedia, pýtam sa, či mi o 3 môže muž doniesť jedlo, nakoľko som nejedla celý deň, že môže, že na ultrazvuk pôjdem zajtra. Na druhý deň to isté, neraňajkovať a zase sa pýtam na obed, že teda kedy pôjdem na ten ultrazvuk, že už je streda? Vraj čo som nervózna, mám ísť do izby a čakať kým ma zavolajú. Tak som čakala. A dočkala som sa až vo štvrtok ráno o pol 8. A potom došla doktorka, pozrela sa na výsledky a povedala, že je to v poriadku, že môžem ísť domov, lebo že na druhý deň je št. sviatok a potrebujú vyprázdniť izby. Asi tak.
A kto ti robil sekciu? Aký lekár?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre