Máte skúsenosti s pôrodnicou Stará Ľubovňa?

kingstonka
29. apr 2008

Kto ma nejake skusenosti...sem s nimi. Vdaka

mima595
11. aug 2010

@juliett7 - ak chodis k Pružinskemu - tak ten robi poradne aj vo stvrtky

mima595
11. aug 2010

a s otcom pri porode nie je problem - ja som mala MM pri planovanej sekcii - pri prirodzenom otec pri porode nie je problem - avsak zavisi to aj od toho - kolko bab vtedy rodí - ak ich je viac, tak sa pytaju aj tej druhej ženy, čo je na vzdycharni - ci jej to nevadí, ak vadí, tak je to smola....

leeenka
11. aug 2010

ahojte,,tak ja to budem mat trochu pestre,,,18.9 prilietam na Slovensko a volala som do nemocnice na gyndu, Dr. Smrek mi povedal,ze mam prist rovno do nemocnice a niektory z lekarov si ma vezme na starost. 😀 Hadam,sa ma uz len niekto ujme ☹

leeenka
11. aug 2010

@bircka jedine koho by som naozaj nechcela k porodu je Dr. Vatral-stale mrzuty a odmerany 😠 😖 Tak jeho si naozaj neviem predstavit pri porode ako povzbudzuje zenu 😅

bircka
11. aug 2010

ja si myslím, že ak budeš mať partnera so sebou, každý jeden lekár sa k tebe bude správať úctivo a zvorilo. Ak by si tam bola sama, tak sa môže stať. To také meno som ani nepočula, že taký doktor tam chodí rodiť.

mima595
11. aug 2010

dr. vatral už k porodom nechodi, ma obvod....
ja kebyže si mam možnost vybrat niekoho k prirodzenemu porodu, vybrala by som si Dr. chabu - je velmi empaticky, taky srandovny... ale ja som ležala pri 1. tehu 3 tyzdne v nemocke, bol mojim izbovym lekarom, tak možno preto som si ho oblubila a kedže aj on mal vtedy rocne dvojicky, tak sme boli osoby so "spolocnym osudom"

dr. Smrek je tiež velmi mily, pozorny a dava si zalezat na vsetkom - a to ma dost prekvapuje, ako sa milo sprava k zenam - poznam ho totiž este z gympla a tam mi pripadal ako z inej planety, ale tie 2-3 skusenosti, co som s nim mala, tak som si o nom velmi poopravila mienku - myslim v dobrom zmysle

bircka
12. aug 2010

Ja mám zatiaľ skúsenosť iba s Dr. Bizovským - a urobil na mňa veľmi dobrý dojem. Síce som sa s ním stretla iba raz, ale pôsobil na mňa veľmi sympaticky.

mima595
12. aug 2010

no na bizovskeho som zabudla - ale kedže on je riaditel nemocnice, tak tam viac nie je ako je - ale tiež si ho chvalia - vraj rodi bez nastrihu 😉

bircka
13. aug 2010

@mima595 Ahoj mima, u teba bol aký pôrod? U koho si rodila ty? A ako si bola spokojná či nespokojná?

mima595
13. aug 2010

@bircka - ja som mala oba porody u Pruzinskeho - planovane sekcie a spokojnost max.....pri dvojkach som k nemu aj chodila do poradne cele tehu, takže jasne, že ma "rodil" a 2. porod som už isla k nemu, totiž asi by mi bolo trapne, kebyže sa nieco skomplikuje, volali by jeho a ja by som si zvolila ineho lekara
😉
ja byvam v PO, ale aj tak som rodila v SL- som totiž stade
a este k Pruzovi- on je sice taky nekomunikativny- len si tak zahundre popod nos, ale odborne mu niet co vycitat

stojdulka
13. aug 2010

@bircka...budeš zlatá ked mi dáš vedieť 😉 ...i ked teraz už je to asi bezpredmetné, pretože som sa dozvedela že budem mať dievča a preto mm už nebude chceť isť k pôrodu

bircka
13. aug 2010

@stojdulka jasné, že ti dám vedieť. Môžeš sa spoľahnúť.

stojdulka
16. aug 2010

@bircka ....to sa potom budem môcť spoľahnúť že zreferuješ, čo bolo v pôrodnici treba, neviem ani čo do tašky zbaliť a tiež tam nechcem ísť ako nejaká trapka s taškou ako na mesiac 😉

bircka
17. aug 2010

Na budúci týždeň v pondelok tam idem do poradne k Bizovskému, tak sa ho povypytujem, že čo nám treba so sebou brať. Napríklad, či nám treba brať košeľu na pôrod, alebo či nám dajú. Lebo v KK dávajú a až po pôrode si obliekaš svoju. No a podobné.... Určite to tu zreferujem 🙂

stojdulka
17. aug 2010

budem čakať čo sa dozvieš... 😉

mima595
17. aug 2010

koselu davaju k porodu urcite ich, dokonca aj po porode si mozte kludne vypytat a daju vam erarne 😉

bircka
17. aug 2010

@mima595 Diky za infošku. A manžel pri pôrode? Čo to stojí?

mima595
17. aug 2010

minuly rok este to stalo cca. 500 Sk

bircka
17. aug 2010

@mima595 A ty si ho mala so sebou? Kedy ho k tebe pustili?Ako tam vlastne vyzerá pôrodná sála?

mima595
17. aug 2010

@bircka - ja som mala MM pri 1. porode, pri 2. už nie... ten 1. porod bol v r. 2006 - a bol cisarak, ale bol pri mne cely cas, kym mi zavadzali infuzie, potom na operacke cely cas, ked sa narodili deti, tak ho zavolali do tej miestnosti, kde ich vazia, meraju a on ich natacal na video, potom bol znova pri mne, kym ma zasivali a mohol byt so mnou este aj po porode, lebo tam som este hodinu lezala pri operacnej sale , ale mne sa chcelo spat, tak som ho poslala prec... ale spat som nemohla, tak sa so mnou musela rozpravat sestricka 😉

pri normalnom porode viem tolko, co nam povedali na predporodnej priprave pred tymi 4 rokmi.... ak rodite viacere, tak ho zavolaju až na tu poslednu dobu porodnu, ked si už na "koze".... pretože na vzycharni su 2 ložka a ked su tam 2 ženy, tak tam mužovi nedovolia byt z dovodu, že to može byt tej druhej neprijemne...
ak si tam sama, tak tam muž može byt s tebou odzaciatku...

moja sestra rodila v roku 2008 v nedelu poobede, bola sama a tak jej muž bol cely vas pri nej... pocas kontrakcii, pri porode aj este tie 2 hodiny, co sa leží na sále

porodnú sálu si nepamatam - totiž som tam nerodila 😉 - iba ked sme sa tam boli pozriet - boli tam myslim 2 porodne "kresla"
ja si pamatam len tu 1. miestnost, kde sa tocia pasy a kde sa vypisuju papiere pri prijme

bircka
18. aug 2010

@mima595 Diky za infošky. Ja sa ešte pokúsim ich poprosiť, či by mi v ten pondelok nepoukazovali tie miestnosti, aby som aspoň vedela, kde strávim ten úžasný čas čakania 😅

bircka
23. aug 2010

Ahojte holky. Takže dnes som si absolvovala jednu úplne zbytočnú cestu do SL, lebo dr. Bizovský tam nebol. Sestrička nám povedala, aby sme prišli o týždeň, že to už tam isto bude, lebo má službu. Takže som sa nič nedozvedela. 😢

stojdulka
23. aug 2010

ahoj @bircka tak to si sa zbytočne prešla 😉

bircka
24. aug 2010

No asi tak. Som veľmi zvedavá, či tam na budúci týždeň bude??? 😠

malamaja
24. aug 2010

Ahojte, chcela by som sa informovať o predpôrodnom kurze, chodili ste nan?

bircka
24. aug 2010

ja som chodila naň pri prvom dieťati - dobrá vec. 😉 Dozvieš sa tam veľa nového, o čom len tak nepočuješ a ani sa nedočítaš. 🙂

stojdulka
3. sep 2010

@bircka tak ako si dopadla, máš nejaké info...alebo ti už snád môžeme gratulovať...akosi sa neozývaš 🙂

malamaja
4. sep 2010

Ahojte, mi tehotensku cukrovku a rada by som sa opytala, ci ste sa s nou stretli aj Vy? Ako to prebiehalo a aky vplyv to malo na dieta...

bircka
8. sep 2010

@stojdulka No presne si to odhadla. Pôrod prebehol, ale nie v SL, ale v Kežmarku, lebo som natrafila na lekára, ktorý bol taký ochotný a zariadil mi pôrod aj s anesteziológom. Takže Timurko je už na svete a vo štvrtok bude mať týždeň 😀
Stojdulka držím palce, aby to prebehlo aj u teba v pohodičke. 😉 Určite to tu budem sledovať, že ako sa máte.

stojdulka
8. sep 2010

@bircka tak to z celého srdca gratulujem a hlavne nech sa malinkému na svete páči a bude zdravučký 🙂 ...ja mám zajtra poradnu tak uvidím čo mi povie dr. ale ešte taký mesiac asi potiahnem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre