Máte skúsenosti s pôrodnicou Stará Ľubovňa?

kingstonka
29. apr 2008

Kto ma nejake skusenosti...sem s nimi. Vdaka

cindy1551
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
plachetnica
9. jan 2010

Termin mam 18. ale oni zvyknu robiť sekciu ktora je planovana skôr aby predišli klasickemu spontanemu spusteniu pôrodu. Boja sa aby tam niečo neprasklo keby prišli riadne kontrakcie. Ja som 2x rodila vo Svidniku a na tu druhu sekciu ma lekar poslal už tyždeň pred terminom do nemocnice. Robili ma hneď v pondelok ako som prišla, lebo malá sa začala ozyvať v ten deň sama tak to museli robiť . Tam posielaju 7-10 dni pred terminom do nemocnice. Preto som chcela vedieť ako to chodí tu v SL. Bola si si dohodnúť tu sekciu s nejakym z lekárov dopredu? / keďže bola planovaná/?

cindy1551
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
plachetnica
9. jan 2010

Takže ona ťa už s papiermi pošle za nim a on ťa už preberie ? Takže ste sa dohodli počas poradni že kedy to urobí? Je to dobry lekár? Lebo som počula že niesu tu zlí lekari ale stoji to dosť na peniazoch.

cindy1551
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
plachetnica
9. jan 2010

Nie, my sme sa sem presťahovali pred 1,5 rokom. Tak preto. 🙂

masabi
10. jan 2010

Dámy ,tiež zvazujem pôrod v SL,ak viete niektorá,alebo ste rodili aj v PO aj SL a viete to porovnať,napíšte zopár viet.

stojdulka
17. jan 2010

ahoj masabi...
ja som obe dievčatá rodila v sl a bola som maximálne spokojná...ale to už bolo dávnejšie, no moja kámoška je z po a mali sme rovako deti ona rodila tam...a teraz ked sa im malo narodiť tretie tak sa rozhodla pre sl a nevedela si vynachváliť, bola veľmi spokojná, že po takej skúsenosti by do po už nešla... 😀
inak kdesi som čítala že až 30% detičiek ktoré sa v sl narodia sú mimookresové tak to už tiež niečo dokazuje... 😉

anicka20
30. jan 2010

Ahojte baby chcem sa vas spytat ci neviete kolko stoji nadstandardna izba v SL a ci ju treba dopredu objednavat a este ci nepoznate niektora neakeho dobreho lekara co robi sekciu.Dik... 🙂 😎

plachetnica
2. feb 2010

Čo viem tak na internetovej stranke nemocnice je to 200sk za noc. No neviem či je to tak, môže to byť aj stara informacia.Vieš ako to je z obnovovanim stranky, môže to byť aj inak, aj tym prechodom na euro. Mne moja gynekologička povedala, kedže ma tiež čaka sekcia že v nemocnici to robia Bizovsky, Pružinsky a Chaba. Mňa tym že už pomaly vchádzam do 35tt bude posielať, aspoň to tak povedala pri poslednej poradni za primarom aby som sa s nim dohodla na termine sekcie aby o mne vedeli pretože mi potom vlastne ostanu tri tyždne, pretože zvyknu sekciu robiť v 38tt takže zhruba tyždeň pred terminom. A ako je to s objednanim izby? Ja tu do SL idem rodiť prvy krat ale keď som rodila vo Svidniku a bola som na pooperačnej izbe vtedy som sa sestričky pytala či nieje voľna izba keď bola alebo mala byť uvolnená tak si ma zapisala a vlastne hneď keď som mohla oddísť z pooperačky šla som na nadšt. izbu. Vieš objednať to do predu je aj tak podľa mňa ťažke aj keď maš do predu planovanu sekciu aj tak nevieš kedy sa to malé napokon vypyta či to nebude ešte aj pred tym dohodnutym terminom, a potom možu prisť aj komlikacie po operacii nikomu to neprajem ale je to stale len operacia. Takže je asi podľa mna ťažke prisť do nemocnice a povedať že na toho a toho chcem izbu. No neviem je to môj nazor po dvoch sekciach.

anicka20
2. feb 2010

plachetnica no ja som pisala primarovy Pruzinskemu tak mi kazal aby som prisla za nim v 34tt.ze sa dohodneme na postupe co a ako tak sa ho budem pytat o tu nadstandardnu izbu ako to vlastne je a ci isto sa plati tych 200sk alebo je to viac ja som mala tiez dve sekcie a kedy mas termin porodu??

plachetnica
2. feb 2010

Ja mam oficialne termin 18. marca, ale budu to robiť zrejme tyždeň pred aspoň doteraz to tak bolo pri oboch sekciach.

zuzuh
2. feb 2010

Ahojte. Za nadstandart sa plati 7 alebo 8 eur uz si presne nepametam aj napriek tomu ze som tam rodila pred 3 mesiacmi 🙂
Izba sa neda dopredu objednat. Su tan 2 nadstandardne ale su v podstate stale obsadene, takze je to o stasti ci sa prave nejaka uvolni.

b222524
3. feb 2010

Ahojte mamini! Mňa tiež čaka sekcia zrejme pôjdem tiež za primarom, ale chcela by som sa opytať niektorej z vas ktora to ma za sebou ako to u primara prebiehalo, to dohodnutie terminu. Je to len o slovnom pohovore alebo vas aj vyšetroval. Diky

anicka20
3. feb 2010

pre b222524 ahoj no ja idem za primarom o mesiac mala som uz dve sekcie ale teraz idem po prvykrat ku primarovy aj sa objednat na sekciu takze tiez neviem ako to bude predbiehat a ty kedy mas termin porodu najlepsie je ked sa prides s nim dohodnut v 34 tyzdni tak mi primar napisal a ze na postupe sa uz dohodneme osobne ze co a ako to bude vsetko predbiehat

b222524
4. feb 2010

jA MAM KONCOM MARCA. A na tych dvoch predchadzajucich sekciach si bola kde?

b222524
4. feb 2010

Ešte by som sa chcela opytať tych čo rodili v SL, pretože mňa čaka prva sekcia. Čitala som v rôznych člankoch, že vraj počas sekcie vam zavadzaju aj cievku? Alebo sa cievkuje len pred zakrokom? Dufam že sa po sekcii na izbe nezobudim s cievkou? Vďaka za odpoveď

anicka20
5. feb 2010

Na tych dvoch sekciach som bola v Presove ale vobec niesom s tou nemocnicou spokojna lebo pri druhej sekcii ma riadne doktorka doriadila tak som sa teraz rozhodla pre SL pocula som nanu len same chvaly tak uvidime a cievku zavadzaju tesne pred sekciou a daju ti ju prec az ked vstanes s postele tak az na druhy den po sekcii je to neprijemne ale da sa to vydrzat

mima12345
5. feb 2010

Tak to vyzera že každa nemocnica ma ine postupy čo sa tyka toho cievkovania. Ja som tiež ako plachetnica mala sekciie dve vo Svidniku a vycievkovali ma pred sekciou, dali klistyr tam je to vramci predpripravy pred sekciou . Potom som žiadnu cievku nedostala ani počas ani po sekcii. Ale zaujimalo by ma ako je to v SL ide tam rodiť moja sestra. Dajte vedieť baby, čo ste to už absolvovali.? 😒 Ide tiež na planovanu sekciu. A ma z toho cievkovania trocha obavy.

bejkka
5. feb 2010

takze ja som rodila druhe dieta prirodzene v st. lubovni a necievkovali ma, pretoze po porode som sa vycikala sama. pri prvom synovi som cievkovanie zazila - nie je to fakt nic hrozne, skoro to necitit: co sa tyka urovne v st:lubovni, bolo to fajn - nemam ziadne vyhrady, mozem len odporucit, rodila som tam v oktobri 2009. ak chces nieco konkretne vediet ozvi sa: 😉

b222524
6. feb 2010

Takže ten prvy pôrod bol sekcia ? Mala si planovanu alebo sa to na sekciu zvrtlo?

bejkka
6. feb 2010

Nie, aj prvý pôrod bol klasika, ale fakt toho cievkovania sa vôbec nemusíš báť. Nič to nie je.

gepetto
6. feb 2010

Ahojte,
ja som tiez rodila v SL, prirodzeny porod, dnes je to presne 6 mesiacov 😉 . S nadstandartkami je to tak ze su 2 a fakt su skoro stale obsadene, ked pridete do nemocnice, mozete povedat sestricke, aby vas napisala na zoznam a potom cakat🙂 Ja som na nadstandartke nebola, ale ani som nechcela, pre mna by to bolo za trest byt sama v izbe a nemat sa s kym porozpravat 😀
Nemam skusenosti s inymi porodnicami, takze porovnavat nemozem, ale v SL bolo v pohode, doktori v pohode, sestricky zlate (noo, ovsem, ked nevstali z postele zadkom🙂, ked clovek nieco potreboval, opytal sa a ak mohli, poradili, pomohli...

A nerodila niektora z vas v SL v auguste? Ci sme sa tam nahodou nestretli 😉

mima12345
6. feb 2010

Čaute baby! Chcela by som sa opytať niektorej z vas ktora bola na PLANOVANEJ sekcii v SL, či vam dali možnosť vybrať si aku chcete anestezu či celkovu alebo spinal.

cindy1551
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
plachetnica
20. feb 2010

Takže čaute babi! No ja už som sa bola dohodnuť na termine . Objednával ma dr. Chaba. Boli sme v nutri aj s manželom všetko mi pekne vysvetlil bol skutočne veľmi milý. Posrandoval , zasmiali sme sa. Mala som z neho veľmi dobrý pocit. Sekcie robi on a primar a iba oni dvaja môžu objednávať. Odchádzala som z nemocnice so skutočne dobrým pocitom a dufam že ma ten pocit nesklame. Čaka ma to o 2 tyždne tak mi držte palce.

anicka20
20. feb 2010

ahoj plachetnica a nevies posudit ktory lekar je lepsi ci chaba alebo primar a v akom tyzdni tehotenstva si sa bola s nim dohodnut treba si s nim naplanovat stretnutie dopredu ci ako vlastne lebo ja mam ist tiez na planovanu sekciu ale neviem ze co mam robit ake su to postupy mohla by si mi poradit??

plachetnica
21. feb 2010

Mňa poslala moja lekarka aby som sa išla dohodnuť na termine, pretože sekciu robia už od začateho 38 tt, čiže zhruba 7-10 dni pred terminom. Mńa poslala v 35 tt pôvodne za primarom ale mal vtedy akurat dovolenku. Bol tam dr. Chaba a povedal že ak chceme neni problem objedna nas aj on, pretože objednavať može len on alebo primar. Neviem ako je to pri samotnej operacii či už ma bude automaticky robiť on kedže ma objednal alebo tam budu obaja. Nechcela som sa ho pytať vtedy aby to neviznelo že chcem len primara. Hovorim ja z Chabu mam veľmi dobry pocit a viem že u žien je chváleny ako lekar. Spytam sa až na prime že kto ma bude operovať, na čas a podobne. Lebo tiež povedal že prijimať ma bude on alebo primar nikto iny. takže uvidim ako to dopadne objednana som takže niekto to už len urobi a dufam že dobre. Vipisal mi papierik na predoperačne na ktore idem tento tyždeň čiže 2 tyždne pred pretože nesmu byť staršie vysledky ako 3 tyždne.

anicka20
21. feb 2010

A sa ta chcem este spytat ci sa plati za planovanu sekciu alebo nie ja tiez rozmyslam nad primarom alebo Chabom a kedy prijimaju do nemocnice den pred sekciou alebo v den sekcie diki

plachetnica
22. feb 2010

Nie za sekciu sa neplati . Keďže maš tiež dve za sebou tak tretia ťa neminie. Povedala mi aj moja doktorka že Nad normalnym po dvoch SC ani nemam uvažovať a potrvdil mi to aj Chaba. On za tych tych 20 rokov čo robi ešte po dvoch Sc nemal normalny pôrod, po jednej ano ale po dvoch nie povedal že tam už je priveľke riziko. Čo sa tyka prijmu, ja idem deň pred sekciou, do 8.00 tam musiš byť. Ale da sa príjsť aj v deň SC skoro rano na lačno ale hovoril že je to dosť stresove lebo ešte ti musia robiť vyšetrenie nejake a pod. ale nie je problem aj tak. Myslim že v takom pripade tam už musíš byť okolo 6.30. Ale on nam odporučil normalne deň do predu že je to take kľudnejšie . Aj preto že hovoril ,tak ako ja nastupujem v pondelok, ešte posledny krat vlastne pichaju deti v pondelok čiže na ten 6-7 deň a tym že mňa budu robiť v utorok deň sekcie sa nepočita tak mi to pekne vyjde lebo nebudem musieť sa vratit do nemocnice s babätkom na očkovanie lebo ma vlastne prepustia v pondelok na ten 6 deň, takže hovoril že aj pre mňa aj pre male to bude pohodlnejšie ako chodiť hore dole po tej zime. On hovoril že najlepšie je vlastne prijsť v ten pondelok lebo ti to potom pekne vyjde počtom dni v nemocnici aj čo sa tyka toho očkovania. Ale pušťaju aj na piaty deň po sekcii keď je všetko v poriadku tak uvidim aj ja ako ešte nakoniec budeme dloho lebo teraz su vraj take navaly na gynde aj na šestonedeli že asi keď budu mocť tak budu prepušťať čo sa da. V decembri bola kamoška a hovoila že ich bolo toľko že ich vozili na izby na gyndu čo už nebolo miesto na šestonedeli. Keď ešte niečo chceš vedieť napiš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre