Máte skúsenosti s pôrodnicou Stará Ľubovňa?

kingstonka
29. apr 2008

Kto ma nejake skusenosti...sem s nimi. Vdaka

bircka
8. sep 2010

@stojdulka A to ideš k svojmu? alebo už do nemocnice? Lebo mne vtedy povedali, že od 36. týždňa je treba isť do poradne do nemocnice, kde chceš rodiť. Daj vedieť, že ako si dopadla.

stojdulka
8. sep 2010

@bircka ja budem až do pôrodu chodiť k svojej dr. teda aspon tak bolo pri dievčatách...jasné že sa "pochválim" ako som dopadla 😉

leeenka
8. sep 2010

baby,ako casto chodite do poradne????a ku komu chodite do nemcoky?

aleangela
11. sep 2010

Ahojky pripájam sa aj ja k rozhovoru.Ja som bola 6 septembra v poradni este stale pri svojej gynekologicke ta ma poslala potom do nemocnica na pasy tam som si polezala cca 10-15min a sla som domov.Teraz mi gynekologicka povoedala,ze pokial neporodim tak k nej mam prist 21.sep. tomu nerozumiem preco tak neskoro ked posledny mesiac sa ma chodit kazdy tyzden do poradne.termin mam 1.10.

stojdulka
11. sep 2010

@aleangela ahoj...tak to asi v SL majú zaužívané že do poradne do nemocky posledný mesiac iba rizikové k primárovi chodia....a šak ty ked nemaš žiadne problémy tak aj ta poradna je ok, ved už ani s tebou čo robiť nemá dr. tak sa tým netráp...a možno už počíta s tým že dovtedy porodíš .... ono prakticky po ukončení 38tt si už i v termíne 😉

aleangela
11. sep 2010

@stojdulka No tak to asi ano ale ja som taka zmatena lebo to prvy krat pojdem a proste neviem co ked to pride na mna.V ten den ked som bola na pasoch bolo babo kludne a krcok mam skrateny na 2cm tak neviem ci to este je ok ale asi ano,no ale na druhy den chrobacik v brusku zacal tak vystrajat,ze som sa zlakla no a odvtedy ma sem tam zacina pobolievat pod bruskom tak ako keby som mala dostat kramy.ale potom to prejde neje to caste...

stojdulka
12. sep 2010

@aleangela ... ked to na teba príde tak treba isť rovno do nemocnice na porodnicu a kedy to bude tak to ti bud praskne voda alebo to budú také bolesti ako pri krámoch no musia byť pravidelné a postupne sa časove intervaly skracovať a intenzita bolesti silnieť..ale neboj sa neni to až také strašné iba počuvaj čo ti hovoria sestričky a bude všetko ok...((ked môžem také intimne poradiť, lebo nie všetky dr. nato upozornujú, tak je lepšie holenie absolvovať doma..v nemocke to je doť ee...)) a čo sa týka toho krčku tak to si dobrá ja už mam vyše mesiaca krčok na 0,5cm...takže si ok

aleangela
12. sep 2010

Juj no tak to fajne dakujem velmi pekne za podporu...No este to neje vobec take ako mi pises tak to mozem byt este spokojna...ajked by som drobceka mala rada pri sebe ale este musime pockat ked pride tatik domov.No budem sa snazit pocuvat sestricky.Ano o tom holeni to je pravda radsej doma sa potrapim ako by ma tam mali.... 😒 No tak mozno bude tvoje babo skor na svete hihi taktiez zelam vela stastia.... 😎 a lahky porod sice uz tretí ale aj tak 😵

bircka
15. sep 2010

Ahojte holky, ako vidím už aj vám sa kráti ten čas. Tak držím palce! 😀

stojdulka
26. sep 2010

baby to nik v SL nerodí, a akurát som včera na jarmoku stretla jednu známu sestričku z pôrodnice a vravela že je plno, tak neviem asi sa nikomu písať nechce 😀
@aleangela ty si už prakticky jednou nohou v pôrodnici, tak ako sa máte? ešte držíte, ja som stále kinderko no už by som chcela aby bol oktober 😉

aleangela
26. sep 2010

@stojdulka Ahojky no tak to budeme mat v porodnici pestre potom.No nebola som teraz doma tak preto som sa neozvala.Inak vcerasom tiez bola na jarmoku pozriet uz s drahym konecne prisiel domov.No zajtra ideme do poradne aj na pasy tak uvdim co bude nove,zatial sa malicke nejako nepyta na svet.Ale brala by som piatok to je taky pekny datum... 😎 Inak drzte prsty lebo uz sa to krati a ja este neviem co ma caka tak som este v pohode...Vy to uz mate 2x za sebou. 😅 Mozno sa stretneme 😀

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stojdulka
1. okt 2010

@neverendinglove bábu dajú oblecenie v nemocke, akurát si zober pampersky, mokré utierky, krém na zadoček to budeš určite potrebovať...ja si beriem i rukavičky a ponožtičky iba tak pre istotu, a ešte si beriem i svoj cumeľ (sestričky neradi vidia) samozrejme doma vysterelizovaný 😉 ...a ked máš nejaké pochybnosti čo do pôrodnice tak sa môžeš opýtať ked pôjdeš na záznam 🙂

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bircka
7. okt 2010

@stojdulka Ahoj, tak ako? Máš to už za sebou? 🙂

stojdulka
7. okt 2010

@bircka ja ešte stále kinderko ale už by som aj išla, ťažko mi je už...manžel príde v utorok domov tak potom už to budem chcieť isto porodiť 😉

bircka
7. okt 2010

Tak sa drž a držím palce! 😀

petronelka1
7. okt 2010

@neverendinglove ešte by som doplnila stojdulku, zíde sa ti aj plátená plienka pri kojení.
Ja som rodila v Ľubovnianskej nemocnici pred 8 mesiacmi a bola som veľmi spokojná, no až na tú "čiernu" vlnu, ktorú som chytila. 😝 Bolo tam viac cigánok ako nás bielych. Ale mali vlastné izby, takže dalo sa. Ale tie sprchy, fúúú na to nerada spomínam. O prenášaní viem svoje, naša princezná sa vôbec neťahala na tento svet. Prenášali sme 9 dní, nakoniec som mala vyvolávaný pôrod, ktorý skončil sekciou. Ale nebudem vás strašiť. Držím palce 🙂

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronelka1
8. okt 2010

@neverendinglove Ja som sa tiež obávala toho, či budem mať dosť mliečka. Nakoniec sa mi spustilo na tretí deň bez problémov, a to vraj bývajú problémy pri sekcii s mliečkom. Kojili sme sa 3,5 mesiaca, ale sme museli prestať, pretože malá mala problémy s refluxom (začala zvrackať, čo som ju nakojila, všetko išlo von. nepriberala), tak sme prešli na zahustené mliečko. 😢 Teraz spomínam na tie časy, keď musím vstávať a robiť mliečko v noci, ako nám bolo dobre, keď sme kojili. Ináč sú na novorodeneckom super sestričky, ktoré ti pomôžu s kojením. A keď budeš mať záujem, ako prvorodičke ti predvedú kúpanie a všetky veci okolo toho. Naša Natálka bola model. 😀 Ozaj napadlo ma. Neviem, či ti niekto odporúčal, ale ak ti môžem poradiť, kúp si Bepanten a hneď od prvého priloženia si masť bradavky, aby ti nepopraskali. Mňa vďaka tejto mastičke tento problém obišiel. 😉

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronelka1
9. okt 2010

@neverendinglove Sú tam super sestričky. Neboj, všetko zvládneš, ja mám tiež prvé a učila som sa. Teraz už robím všetko automaticky, ako keby som to vedela odjakživa. 😉 Je to super pocit, keď držíš bábo na rukách, neopakovateľné. Pýtaj sa sestričiek na novorodeneckom potom o tom kúpaní, my sme boli tri baby - prvorodičky, boli sme za nimi, či nám to môžu ukázať, bez problémov, hneď večer nám poukazovala. 🙂 Máš dohodnutého dopredu lekára??? Ja som rodila pri Chabovi.

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronelka1
10. okt 2010

@neverendinglove odpovedala som ti do IP

cukruszuzka
19. okt 2010

@neverendinglove Ahoj vedela by si povedať ako to je s tým darčekovým boxom? Ja som pri prvej dcérke od svojej doktorky nedostala nič, až potom v nemocnici po pôrode v Starej Ľubovni, sestra má termín v januári a box dostala v septembri, a ja mám termín za dverami a stále nič ☹ Teraz neviem či sa mám opýtať doktorky (Ale je mi to trápne) AK vieš niečo viac o tom tak mi prosím ťa daj vedieť,ďakujem

stojdulka
19. okt 2010

ahojte dievčatá 😉 tak ja už mám pobyť v pôrodnici za sebou a môžem iba chváliť a chváliť a chváliť....všetko bolo ok od prijatia až po prepustenie, starostlivosť ozaj maximálna, vynovené izby a z pôrodného kresla som bola hotová pretože to môžem porovnať s tým predchádzajúcim... 🙂
naša laura sa narodila rýchlo a bez problémov:

petronelka1
19. okt 2010

@cukruszuzka Ahoj, ja som rodila v januári a boxy som nedostala ani od svojej gynekologičky ani v nemocnici. Ale videla som, že ich lekárka má poukladané pod posteľou, ale neviem ti povedať podľa akých kritérií ich rozdáva. Lebo keď som chodila do poradní, každá a jedná "naša" rómska spoluobčianka ten box mala, keď vyšla z ordinácie. 😠 Mne bolo tiež trápne sa jej na to pýtať. 😒

petronelka1
19. okt 2010

@stojdulka Blahoželáme k prírastku, maličká je nádherná. Rodila som v januári a mám podobné spomienky ako ty na pôrodnicu, nemôžem sa na nič sťažovať. 😉 Pôrodné kreslo neviem ako vyzerá, nedostala som sa až k nemu, pretože mi museli robiť narýchlo sekciu. (malá mala slabé ozvy srdiečka)

mima595
19. okt 2010

@stojdulka - blahoželam - mala je velka kocka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre