Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

lila794
29. júl 2008

Pinco, este si cela 😀 ? Ten odber pupocnikovej krvi nahlasis na prijme, ale oni to maju napisane v tehu knizke - mas to tam, nie? Ono sa stava, ze porod trva cez dvoch doktorov a sestricky, ked menia sluzbu, ale neboj, nezabudnu na to. Potom ti hned oznamia, ako sa to podarilo - kolko odobrali a tak. Ale su sikovni. Mne Dr. Skladany pri sekcii odobral celkom dost tej krvicky, hoci, ako vravel, mali s tym problemy, lebo mi rychlo odchadzala nejaka podstielka, ci co. Moja, hlavne klud. Ja som tak panikarila posledny tyzden, ze som ani muza nechcela pustit z domu 😀 a pri vselijakom "pichnuti" som uz "rodila" - toho uz porazalo zo mna 😝 ale bol pri zmysloch viac ako ja 😀

lila794
29. júl 2008

Ozaj a Tamarka je pekne meno, ja som tiez do poslednej chvile vahala, ale dalo som na prve rozhodnutie a nelutujem 🙂 A nad akym este rozmyslas? A ozvi sa, ked bude po tom!

pinco
29. júl 2008

baby 😀 😀 diky za podporu, ste fakt zlate. No este mame v zalohe Ninu a mne sa paci aj Anicka, ale to sme zamietli. Skor chlapcenske by som mala take jednoznacnejsie. Vsak aj tak bude nakoniec Tamara, ako sa poznam 😉
lila, takze v pohode to vedia odobrat, to som rada. A presne, ved mozno kym nakoniec porodim, tak sa tam aj doktori vymenia...
inak ani ja nechcem muza uz pustit z domu. Teraz dava auto na noc este aj prec, lebo nam ho daki fagani poskrabali cele. A viete co mi zadrel? Ze ved keby daco, tak ma hodi na motorke, aspon mi voda rychlejsie odide 😀 Robi frajera, ale chcem ho vidiet, ako sa zatvari, ked mu poviem, ze ideme 😀 To ja budem asi ta kludnejsia, aj ked teraz panikarim.
Ja si fakt uz myslim, ze kazdu chvilu pojdem, ale nakoniec este aby som fakt nesla az toho 20teho, ako mi povedali na 3D, ze to je realnejsi termin 😉

lila794
29. júl 2008

Pinco 😀
Ktovie, ako to bude - u nas bol kludnejsi mangel, ale on je celkove taka povaha a temperament kludny 😀

Sa mi vypisuje, ked maly spi od obeda, co? Iba na kojenie sa zobudil a zaspal zas na ciciku. Ale aj tak je vonku otrs teplo, tak von pojdem az podvecer.

Moja, vydrz aspon este tyzden! A aky mate odhad hmotnosti malej?

pinco
29. júl 2008

ved ked mne povedala len Krekacova v 34tt, ze 2010g ma. A potom Skladany v 36tt nic 😒 A teraz uz chodim len na tie pasy, to je take suche, lebo ved vies ako - vide graf, povedia, ze dobre a dovidenia.
bud rada moja, ze ti spinka. Aspon mas chvilku pre seba 😉 A ako sa mate s tym očkom?

lila794
29. júl 2008

Ked ten Skladany je taky suchy, on to berie len ako robotu - nechape, ze pre maminy je dolezite vediet co najviac. Ale on mi odobral tu krv - sa mu to podarilo, klobuk dole!

S ockom stale chodime - dnes mu urobili hrubsiu sondaz, lebo sa mu to cez vikend zase upchalo. Tak na 85% to je priechodne. Vo stvrtok ideme zas 😝

pinco
29. júl 2008

hm chudiatko male 😝 , tak budem drzat palce lila

hej mas pravdu, my tehule sme tam take nazhavene, ze co je nove a chceme vsetko vidiet a niekto ti ani len monitor na teba neotoci pri ultrazvuku 😒 Vsak ale ked mi kolegyna povie, ze ich len dakym zvonom pocuvali a dobre bolo 😀

vejinka
30. júl 2008

veru zienky..ina doba..a vela vymozenosti...ja tak trpnem co to bude nakoniec..lebo gabriel sa mi dako meno nepaci..ale muzicek vybral tak som ticho...ale sak ja mu ukazem ze sa meno da zmenit aj po poorode sak mama nahlasuje meno nie? takze bdue mat prekvapko ak chlapec nebdue gabko 😀 a svokra len ze ...ona nevedela ani pri jendom co to bude..a prezila to..ale ked ja som taka nedockava.. 😖

pinco
30. júl 2008

ja by som nevydrzala nevediet, co to bude 😀 Ale niekto nechce... A neviem ako je to s tym menom, ale mne sa zda, ze aj otec sa tam musi podpisat dakde, ze s tym suhlasi, tak sa na to moc nespoliehaj 😅

vejinka
30. júl 2008

aha..mno dobre vediet..niecim do nadopujem aby nevedel co podpisuje 😀 😀 😀 😀

lila794
30. júl 2008

Ano, Pinco ma pravdu, aj otec to podpisuje, dokonca mu to davaju vypisat, lebo vy budete akosi uz mimo 😝 , tooolko papierov!

pinco
30. júl 2008

no zbohom! Tak to je nieco pre mojho muza, papiere vypisovat... 😀 To mu radsej ani nevravim vopred, lebo so mnou ani nepojde 😀

lila794
30. júl 2008

😀

vejinka
31. júl 2008

pinco..veru veru utajme co sa utajit daaaa 😀 😀 😀 😀 😀

jastericka
1. aug 2008

😀 heee baby, ale ste tu rozprúdili debatu, som sa zasmiala aspoň 😀 😀

pinco: zlatá, že na motorke 😀

pinco
2. aug 2008

na motorke by to aj slo, len neviem, kde by som drzala tu moju "mini" tasku s vlozkami a ostatnymi vecami 😀 A keby sme prisli hore s prilbami v rukach... Vsak mna tie srandicky prejdu, ked to na mna pride 😅

jastericka - Matka je cela po tebe 🙂 A ake super fotky ste jej porobili 🙂 Jooj, ty uz ani nevies, co je to porod, vsak? Ako to rychlo ubehlo....

vejinka
2. aug 2008

pinco..heh to by ta teda poriadne brzdilo..ja to mam vsetko v igelitke a veru na motorke by som mozno aj vzlietla 😀 😀 😀 😀

jastericka
4. aug 2008

😀 😀 😀 😝 , baby, ste zlaté...

pinco: už len týždeň, huráááááááá, aj tebe to rýchlo ubehlo, to je neuveriteľné. A ani sa nenazdáte a budú mať aj Vaše bábätká tri mesiace....

A ešte, pôrod si pamätám do každého detailu, na to sa nedá zabudnúť, bolo to krásne 😉 , aj cez tú bolesť, ale tá patrí k tomu.

teším sa na Vaše bábätká, som zvedavá, ako to všetko zvládnete, keď každý ten pôrod je naozaj iný, jedna sa trápi 5 hodín a iná zas pomaly dva dni.....čo mne hrozne pomáhalo, ja som si verila, nebála som sa a to bolo to, prečo to išlo tak rýchlo, psychika....

vejinka
5. aug 2008

no vcera sme si pekne pockali..vsak pinco? 😀 .sak od desiatej som bola v nemocke ..do dakej jednej poobede..brutalne vela zien.. 😅

lila794
5. aug 2008

Pinco, este si cela??? 😀

lila794
5. aug 2008

Veji, pommmooooc, chlap! Ale nie, je to super! A sekcie sa neboj, ak je zle otocene, bude to planovana sekcia a ta sa lahsie znasa. Mne ju urobili az po 22 hodinach trapenia, takze to bolo tazke. Ale zijem a z ani neviem, co to bolo. Iba ked vidim fotky, tak mi obcas mraz prejde po chrbte. Ale kludne este raz! 😝

lila794
5. aug 2008

Ozaj, ved presne pred 4 mesiacmi som uz lezala na JIS - po sekcii 😀

vejinka
5. aug 2008

lilka...davas mi teda kvantum pozitivnej energie..ale aj tak sa bojim ..nikdy ma neoperovali.. 😖

jastericka
5. aug 2008

lila: po 22 hodinách trápenia, uchhh.... 😕 - moja zlatá...

veji: však to je na nervy v tej nemocke, aj ja som tam veľa krát už dieru vysedela, aj tri hoďky som tam čakala, ale rekord bol od ráno 8hod do 12hod. 😠

lila794
5. aug 2008

evi a my sme boli spolu na vysetreni cukru, ze? Pamatas? Ty si bola prva, ja som si tam este odsedela. To bolo moje najdlhsie sedenie v nemocke 😝

a veji, neboj nic, ved ten cisarak je vcelku dobry, akurat, ze nemozes dlhsie otehotniet, kym sa maternica sceli. Ale ma to svoje vyhody - neporusena posva, nic ta dole neboli. Ja jedina som mohla pri papani sediet, vsetky jedli postojacky 😀 , tutu-mutu moze byt rychlejsie, atd.

Jedina nevyhoda - bolelo straaaasne brucho, ale to preto, ze som bola akutny pripad, asi mesiac som nemohla poriadne chodit. Pomalsie sa stahuje maternica ako po normalnom porode, dlho som mala brusko 😝, jazva nevadi, ta je v nohavickach 😀 Este to, ze nemozes kojit poleziacky, lebo sa neda pretocit nabok - strasne to boli, tak som v porodke presedela v kresle cele noci - s odsavackou na cicke 😀 ale sestricky mi velmi pomahali. Bleda som bola ako stena az dozlta - vela krvi som stratila, chceli mi davat transfuzku, ale telo to nakoniec zvladlo. A ruky som mala dopichane a opuchnute z tolkych infuzii. Najvacsia nevyhoda je, ze som babo videla, az ked som sa prebrala. Bola som vsak na tom tak zle, ze som ho ani nechcela dat prisat. Sestricka mi ho iba ku licu pritlacila. Ked odisli, taaaak som revalaaa. Potom mi ho ony prikladali, hned sa chytil, vlibuk moj, nastastie! A ta modrina na bruchu po tom reze - jaaaj! Ale ti davam, co? 😀
Ty sa vsak neboj, vobec, naozaj!!! Bude to v pohode. Len pocuvaj sestricky - co najskor na nohy, aj ked ta to bude boliet, stale musis chodit, nemysliet na to, ze ta to boli a naozaj sa rychlejsie pozbieras. Len sa nesmies poddat. Ale to je aj pri normalnom porode, ze?

Evi, ako mala? Koliky lepsie? A spinkanie? A kocar? Minule som vas videla, je to nadherna farba. A ako ho cistis, ked sa trochu zaspini? My mame tiez take svetly a vsetko je na nom vidno, hlavne na strieske, v tych zahyboch, kde sa stahuje. A vanicka na boku, ked sa nahodou suchne koleso pri nakladani a vykladani z auta. A mala sa ti este zmesti do vanicky? My uz mame pomaly problem 😒 za taky mesiac asi pojdeme do sportaka. Inak, dala som novy album Martinkinho frajera 😀 😀 😀

vejinka
5. aug 2008

lilka..to si mi teda dala..ani som nedychala ked ta citam 😕

jastericka
5. aug 2008

to Vám poviem, ani ja som ani nedýchala 😨 , toto zažiť, klobúk dole...ale si to zmákla super. To bolo zlaté, čo si písala, že sa maličký hneď prisal, muselo to byť krásne. To sú veľmi pekné okamihy.
Áno, to je nevýhoda cisaráku, že nevidíš hneď bábo, mne dali maličkú hneď na cicku, tak krásne sa prisala.
lila, pamätám si Ťa z cukru, bola som trošku drzá, síce som prišla medzi prvými, ale boli zo dve žienky prvšie. Ale keď sestrička povedala, prvá dnu a nik nešiel, tak som šla ja, bola som hneď pri dverách 😅
Koliky mám pocit, že už ani nemáme. Občas sa stane, že maličká strašne plače, ale to skôr, keď je už veeeľmi unavená, ona mi hrozne málo spinká cez deň, dakedy len hodinu za celý deň a potom večer už nevie, čo so sebou.

A kde si nás videla s kočíkom? To muselo byť dávno 😝 Aj mne ide na nervy, že všetkú špinku na ňom vidno a tie mušky otravné....mokrou handrou ho utriem a kolesá minule manžel umyl vo Váhu 😀 Zatiaľ sa malá zmestí, ale tiež je to len tak tak. My chceme ísť do šporťáku na jeseň, tak v októbri, už sa naň teším, najmä dúfam, že tam už malá bude chcieť byť.

Idem kuknúť Tvoj albumček, na maličkého zaťa 😀 😀

lila: nebudeš náhodou chodiť s malým na plávanie do Jánošíka? ja nad tým rozmýšľam od septembra. Naša má hrozne rada vodu, dnes som sa s ňou kúpala vo vani, taká bola zlatá, spokojná a keď sme ju vybrali hrozne plakala 😅

pinco
6. aug 2008

ahojte, tak ja este stale nic 😅 Zajtra idem do poradne, tak som zvedava. Krcok som mala skrateny uz pred dvomi tyzdnami, ale to este nic nemusi znamenat. Mozno zacnem buduci tyzden okna umyvat... Sa potom ozvite, komu este treba 😉
veji, no na tie pasy to je asi jedno, ci ides rano, alebo poobede, lebo tam staci ze su tri pred tebou a cakas dve hodiny 😒 No co uz, ked to tak dlho trva, to nie je taka bleskovka ako ultrazvuk...

lila, aj ja som ostala v nemom uzase, ale aspon si zivy priklad toho, co vsetko zena zvladne 🙂

jastericka
6. aug 2008

pinco: k nááááááááááááám príď, máme špinavé 😀 , ale mne to nepomohlo, prenášala som 8 dní 😅
Neboj, príde to, keď to budeš najmenej čakať a všetko sa zomelie taak rýchlo, tak si to vychutnaj 😝
papa a držím palce
😉

vejinka
7. aug 2008

pinco..ty si uz bola na exurzii v porodnici?? ja sa spytam v pondelok ci take daco sa robi..a hlavne ci to stiham este 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre