Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

pinco
7. aug 2008

veji chodí sa na exkurzie, ale už som tam dávno nevidela taký oznam. Ak bude, tak daj vedieť, pôjdem aj ja. Určite ešte stíham, lebo dnes mi to tam primár špeciálne prerátal 😀 a rovno mu vyšlo, že som len v 38tt, takže môj termín je 21.8. 😒 Ja som si to inak hneď myslela, ale až teraz mi to konečne niekto aj do knižky napísal.

Inak dnes osm tam bola od pol 9tej do dvanástej!!!! Keď som tam dnes neporodila, tak už neviem. Ja som nevedela, že to aj na pásy idem, a tam som veru tvrdla vyše 45 min, lebo malá spala... Hlavne, že na lavičke sa nevedela zmestiť do kože ako vystrájala 😀

tak možno pôjdeme nakoniec aj spolu rodiť veji 😉

vejinka
8. aug 2008

vyzera to tak pinco..no a? aspom nebude nuda 😀 inak ides teraz pondelok na pasy ze? ja asi pojdem zasa o tej desiatej...uvidime do kedy tam bdem tvrdnut

pinco
8. aug 2008

veji, ja uz teraz nejdem chodit pondelky, ze staci vtedy, ked mam poradnu (takze az vo stvrtok, ak este budem cela 😀 )

loss
8. aug 2008

pinco uz to bude coskoro zelam rychly porod a porodnica je pekna

vejinka
8. aug 2008

pinco to mas fajne..takze mozno sa stretneme vo stvrtok 😉

lila794
8. aug 2008

pinco, tesim sa a normalne som nervozna za teba - tesim sa na fotecky malej 🙂

aj na Erika sa tesim, Veji a som zvedava co povies na sekciu 😉

jastericka
9. aug 2008

ahojte, veru, pôrodnica je fakt pekná. Včera sme akurát spomínali so zrzuskou (Luckou), že by sme sa tam rady vrátili 😅 , ale že nie rodiť, len tak....hehe
Aj strava bola celkom chutná, aspoň mne tam chutilo.
Si pamätám na môj prvý obed po pôrode, kuracie prsia s tarhoňou a broskyňkový kompót 😝

waitinka7
9. aug 2008

Pôrodnica je naozaj pekna, aj mne chutilo, az na grisku, ktoru nam raz dali na veceru...

vejinka
9. aug 2008

lilka..no aj ja..a hlavne som zvedava ako sa to bude hojit kedze som uz citala vselico. 😖

vejinka
9. aug 2008

kocky..mne ale nepovedali ze nabuduce mam prist v pondelok na ozvy..a teraz neviem ci tam nepojdem zbytocne..no ale hadam nie

pinco
9. aug 2008

veji, na ozvy sa chodi kazdy tyzden, pokym ti nepovedia inak. Takze chod.

a ja ze aky Erik, a to si nakoniec ukecala muza, aby nebol Gabo, co? 😀

diky baby, ze na mna myslite, som zvedava, kedy ma to lapi. Kuracie prsia s kompotom by som si dala 😉

alinka189
9. aug 2008

ahojte, idem sa vám zamiešať do debaty ... môžem? 🙂 ja som len dnes zistila, že aj tu debatujete a celkom sa teším čo popíšu pinco a vejinka po vlastných skúsenostiach - pôrodoch 😉

vejinka
9. aug 2008

pinco..presne ukecala som muza...s gabrielom by som sa nezmierila po tom co som sa dozvedela ze bdue chlap 😀 ale erik sa mi paci 😉

vejinka
9. aug 2008

alinka...a ci vobec nieco napisem..ktovie ako casto tu potom bduem brazdit na koniku..ale uz by som to rada mala za sebou..lebo nevladzem ani chodit 😅

jastericka
9. aug 2008

waitinka: a mne práve tá griska veeeľmi chutila, mňam, keby som bola v pôrodnici s Tebou, tak by som Ti ju pomohla spapať 😀
A ako sa držkáte?

pinco: som čítala, že Ti primár zmenil termín pôrodu, to na porazenie, že? Chúďa moje, už to dáko vydržkaj.

vejinka: už sa Ti to kráti, hehe 😉

pinco
10. aug 2008

evi, presne na porazenie to je 😀 Uz som sa psychicky pripravila, ze tento tyzden to hadam mam za sebou a to som teraz podla neho len v 39tt 😒 takze ak by som nebodaj este prenasala, tak ma hadam este aj vejinka predbehne 😉 Vsak ked si na teba spomeniem, ako si chuda cakala s pobalenou taskou, ze kedy si ta tam konecne uz nechaju...

no to som aj ja zvedava, co za skusenosti budem mat po mojom porode a ako vravi vejinka, ze ci vobec budem mat cas aj pocitac zapnut 😀

jastericka
10. aug 2008

no, prvé dni si za PC určite nasadnete....ja som si len dačo prečítala, ale vôbec som nemala energiu sem dačo napísať, až potom po dákom čase....
a teraz frajerka, brázdim po internete sem a tam 😀 😝

vejinka
10. aug 2008

no brazdit budeme aj my...ale ci to bude po nete..o tom pochybujem ..akor to bude brazdenie medzi kupelkou a spalnou a obcas do kuchyne.. 😀

vejinka
10. aug 2008

inak som velmi zvedava na zajtrajsie ozvy..lebo tuto moc som mala kontrakcie take silne ze som myslela ze zobudim muza aideme do nemocky.. 😅

vejinka
10. aug 2008

pinco neboj..pockam ta 😀

vejinka
11. aug 2008

tak pinco pytala som sa na exurziu po porodnici.. vraj az v septembri bude..nikde v polovici takze to uz nic pre nas 😅

pinco
11. aug 2008

veji, nic to, budeme mat exkurziu naostro 😀

inak ze tie primarove vypocty sedia... Neviem, co to ma za tajny vzorec, ale ze to vychadza, tak ja som uz zmierena s 21.8. 🙂

vejinka
12. aug 2008

pinco a to isto ten datum?? ci len tak okolo neho..dnes som na teba myslela ci uz nerodis... 😀

vejinka
12. aug 2008

baby xcela by som sa spytat co ste davali doktorom alebo sestrickam ked ste odchadzali domov?? ja mam vybratu borovicku ale netusim ci sa to vobec dava a ak tak komu tenc o ma bude rezat?? alebo vsetkym len tak v globale dam borovicku? mne sa to zda na hlavu ale svokra povedala ze sa to musi dat..tak teraz neviem prosim poradte 😖

vejinka
12. aug 2008

pinco a na pasy sa nechodi nahodou len v pondeloky a v piatky?? lebo tak som pocula zeny..co sa rozpravali 😒

jastericka
12. aug 2008

vejinka: ja som dala jednu taštičku (káva, bonboniéra...) sestričke, ktorá bola celý čas pôrodu pri mne, takú istú taštičku doktorke, ktorá ma odrodila. A potom som dala jednu veľkú bonboniéru všetkým sestričkám na novorodenecké oddelenie (to som dala sestričke, ktorá obliekala malú v deň odchodu) a jednu takú istú pre všetky sestričky z pôrodnice.

Tú fľašu by som dala doktorovi, čo bol pri pôrode. Keď som odchádzala, nebola tam doktorka, čo ma rodila, ale som jej to tam nechala na recepcii a sestričky jej to dali. Preto je to dobré mať to v taštičke a napísať na kartičku pre koho to je.

Patrí sa tam niečo nechať, fakt sú tam všetci starostliví.. 😉

waitinka7
13. aug 2008

Ahojte baby,
pinco a vejinka: drzim Vam palce pri pôrode, nebojte sa, zvladnete to, ako kazda ina...
Jastericka: Prepac, nemam cas sa ani ozvat, sem tam tu daco napisem, snazim sa aspon daco precitat, pri malom nemam boh-vie ako cas. Ved to sama poznas. Ma len mesiac, vlastne UZ mesiac.
Co sa tyka tych "podakovani", tak ja som nechala kavu a bonbonieru doktorke, ktora ma odrodila (fakt si to zasluzila, nie je to ziadny uplatok, len podakovanie), no a potom jednu velku bonbonieru pre pôrodne asistentky a jednu velku bonbonieru pre novorodenecke sestry. Vsetky tam boli velmi zlate, tak nech si osladia zivot aspon jednym bonbonom 🙂)) 😎

pinco
13. aug 2008

veji, na pasy sa mozno chodi pondelok a piatok, ale ked ides do poradne (a ta byva vzdy len utorok a stvrtok), tak ta aj tak hodia na pasy. A mne to povedala sestricka, ze uz budem chodit na to stvrtky a este aj primar mi to do knizky zapisal. 😉

inak ten datum - no proste uz nemam termin porodu 15.8. ale 21.8. Tak jasne, ze to nemusim trafit presne 😀 Pre mna je hlavne, ze tie keci o tom, ze mam mensie babo, boli zbytocne, lebo ja som mala na "svoj" tyzden dobre miery... To mozno tebe povedia presne, lebo ides na cisarsky 😉

a s tymi bonbonierami a flasami to ja teda nechavam na moju mamu, nech to tam zariadi 😀 Ja totalne neviem davat taketo "uplatky", aj ked jasne, ze ked je to uz po tom, tak to nie je uplatok 😅 Ale asi doktorovi flasu a sestrickam bonbonieru a kavu (a ak bude rodit doktorka, tak asi tiez skor kavu ako flasu)

alinka189
13. aug 2008

pinco, fíha....to už máš tak či tak "za pár"
držím ti palce, potom napíš.

vejinka, ale aj tebe sa to už kráti 🙂

vejinka
13. aug 2008

pinco..ja sa spolieham zajtra na to ze mi povedia konkretny datum sekcie..ja nexcem cakat do 5 sept..sak ma slak trafi 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre