Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

lucia31
7. sep 2008

ja som bola s porodnicou v LM veeeeelmi spokojna, citila som sa tam ako na rekreacii..sestricky, lekari, upratovacky boli jednoducho na jednotku 🙂 mala som tiez jednopostelovu izbu, i ked by mi absolutne byt na izbe s nejakou inou mamickou...ja som po cidarkom nemala dost mliecka, tak malu prikrmovali Nutrilonom HA, nevedela sa mi prisat, a ani sa neprisala cely cas, no sestricky mi pomahali ako sa dalo...boli zlate, ochotne v ktorukolvek hodinu...mne robil cisarsky doktor Skladany a super, inak ja som bola v nemocnici 6 dni a za cely ten cas rodil hadam len Skladany, chudak, mal toho dost..

lila794
8. sep 2008

Lucia, aj mne robil cisara Skladany a tiez mam pocit, ze tam vtedy za tych 6 dni rodil iba on 🙂

waitinka7
8. sep 2008

Jastericka, to co bola za blba sestra co ti to povedala o tom kupani, ze ak dieta place, nie nie si dobra mama? Ved to to je totalna kravina. AJ mne maly strasne plakaval, teraz uz nie, a necitim sa byt zla matka.

waitinka7
8. sep 2008

Ja som mala pocit, ze robila iba Krekacova a Skladany, ved vlastne bol cas dovoleniek, ale aj tak...
A co sa tyka toho personalu LM pôrodnice, tak este aj upratovacky boli super, fakt. S nimi sa dalo pokecat. A ked ma videli na pôrodnej sale v bolestiach tak prisli a upokojili ma, drzali palce a tak, boli zlati tam vsetci.

jastericka
8. sep 2008

waiti: to bola novorodenecká sestra, taká staršia cca 50rokov, v okuliaroch. No veru, ona nás tam deptala, že super mama je len tá, ktorej dieťa pri kúpaní neplače.
Jasné, že je to totálna blbosť, to neviem, ako k tomu prišla 😀

Zase ja, keď som bola v pôrodke, tak celý čas chodila na vizity Verebová a len na veľkú prišiel Skladaný.

pinco
8. sep 2008

no vidíte, ja som tam zasa len primára a toho mladého Školku zažila. Takže to bude asi tými dovolenkami 😉

Ja keď som sa ešte na JISke spýtala sestričky, keď mi doniesla malú, že či tam mám vôbec dáke mlieko, keď chúďa malé tak ťahá, tak ona že: "Neviem aké máte vzdelanie, alebo akú literatúru ste čítali, ale každá matka má mlieko..." Tak mi už potom bolo aj blbé sa jej dačo pýtať, keď ma tak zotrela 😀

A nie som si vedomá toho, že by som sa ja k niekomu chovala drzo, takže nie je to celkom tak, že ako sa chováte vy k sestričkám, tak sa oj ony chovajú k vám. Keď je niekto nervózny, tak asi kľudne povie mamičke, že ako chce ísť zajtra domov, keď nevie kojiť, alebo že "pani vy ste zrelá pre psychiatra" (to nebolo našťastie mne 😅 ). Ale vravím, tie hormóny to všetko zhoršujú a viac to potom prežívame. Normálne by som ich mala v paži, že si musím ísť pýtať zohriať jedlo.

Ale niektoré sestričky boli fakt zlaté. Hlavne taká jedna z Rbk, ktorá tam ale bola len na záskok ako povedala. A tá mi ukazovala aj ako sa kúpe, tak som mala šťastie 🙂 Na nej bolo vidno, že ju tie detičky fakt tešia a trpezlivo odpovedala na všetky naše "prvorodičské" otázky 🙂

alinka189
8. sep 2008

dievčatá a za jednopostelovú izbu sa niečo pripláca? kolko ich v našej nemocke vlatne je? či dajú ako majú volné asi, nie? 😨

lucia31
8. sep 2008

ja som sa na jednopostelovej izbe, tusim sedmicke? 🙂 , ocitla ani neviem ako...nic som si dopredu nepriplacala, ale kedze nas bolo vtedy menej mamiciek, tak sa snazili ich umiestnovat kazdu samu aj ked boli na dvojpostelovych izbach..

lila794
9. sep 2008

aj my sme boli po samej na dvojpostelovych, nolo nas tam dokopy tusim len 5-6. Na tie jednopostelove davaju podla toho, ci maju volnu, podla nahody. Su tam iba dve take izby.

Martinka, vsetko najlepsie k meninkam!!!! 🙂

waitinka7
9. sep 2008

Ja som bola na dvojpostelovej izbe, stretla som sa na izbe s kamoskou, takze bolo fajn. Veru bolo by mi aj smutno, keby som bola na izbe sama 😝

paskova
9. sep 2008

Ahojte: oslaveknkyni aj ja prajem vsetko naj. 🙂 Veru aj ja si myslim, ze bys mi bolo smutno samej izbe. I ked na druhej strane,ked som rodila Natalku dali ma na izbu s takou protekcnou babou, mala dokiho otca aj mamu z Hradku. Vsetky sestricky sa tocili len okolo nej, furt jej tu malu vychvalovali aka je nadherna a na moju sa ani nepozreli, nie zeby ju chvalili. 😖 Takze radsej byt sama.

lila794
9. sep 2008

ja si myslim, ze je lepsie byt sama, uz len kvoli navstevam. By mi bolo blbe kojit, keby vedla bola navsteva. alebo len vstat z postele bol pre mna horor - musela som vyzerat hrozne. Po kazdom kojeni som odsavala, ako by som to robila, keby tam boli cudzi ludia. A zase nebolo blbe mojmu muzovi byt pri mne stale. To je vec nazoru.

lila794
9. sep 2008

ozaj, my sme tam mali tiez jednu protekcnu - hlasatelka z TV Liptov - no, akoby to bol neviem kto. Tiez boli z nej celi poprdeni - skakali okolo nej.

jastericka
9. sep 2008

ahojky: ďakujem za gratulácie za Matinku 😉

Ja som bola nervózna, keď som bola na izbe s niekým, našťastie to bolo chvíľu, lebo ona mala také veľké návštevy a ja ani vložku som si vymeniť nechcela ísť, lebo som sa hanbila, ak by mi tam vypadla niekde 😅 , presne aj s kojením to bolo tak....potom, keď som bola sama, parádička, v noci som si svietila, keď som potrebovala, odsávala mliečko ako divá a najmä si pochodovala po izbe, čo by som určite nemohla, keby som mala spolubývajúcu.

Hej a ešte k tej hlásateľke TV Liptov, musím sa jej trošku zastať, oni ju tam totiž poznali, lebo vyzbierala pre pôrodnicu dáke peniažky z pivárskej desiatky a mala taký pôrod, že rozhodovali či zomrie ona alebo dieťa, našťastie to dobre dopadlo a obaja sú zdraví. Poznám jej sestru, ona mi to hovorila, tak asi preto tak okolo nej skákali 😉

stankalm
9. sep 2008

...a to ktoru hlasatelku mate na mysli? To je inak hrozne, ze rozhodovali, ci zomrie ona alebo dieta...joooj ☹

Ja zase musim napisat, ze mne vyhovovalo, ze sme na izbe dve, bolo mi veselsie, asi som mala stastie na super baby, vystriedali sa dve a super sme vzdy kecali aj si pomahali, napr. pri kupani a tak, alebo ked sa islo jest...a co sa tyka navstev, tak sme nemali ani jedna nejak vela a vsetci boli chapavi, tak sa dalo...
Mne najviac ale vadilo, ze po porode cely den (rodila som v noci) a aj noc sme boli asi 4 mamicky na gynekologii, lebo porodnica bola preplnena a az na 2. den nas prelozili na porodnicu...vtedy sa narodilo velmi vela deticiek. Takze aj kojit - ak nam deti nepriniesli- sme chodili na porodnicu a to bolo hrozne, s vlozkou a take ubolene sa tam premavat 😠 Takze jedine negativum vidim malo lozok...

lila794
10. sep 2008

Evi, mariska sediva, chuda baba. Esteze ich oboch zachranili. A nevies presnejsie, co sa vlastne stalo? Ale ona aj maly vyzeraju, ze su ok, ked ich stretnem. 🙂

lila794
10. sep 2008

Inak, fuj-fuj, hanbim sa za seba, ze som jej zavidela, ze okolo nej skacu za to, ze je hlasatelka. 😔

paskova
10. sep 2008

No baby nestraste, uz mi nic ine nechyba len na take veci mysliet. 😒 Aj tak mam strasne blbe sny a najviac sa bojim toho, ze manzel este nebude doma a ja porosim skor ako mam termin. Ani neviem ci budem mat vsetko nakupene a nachystane.

jastericka
10. sep 2008

lila, nemusíš sa hanbiť, ty si predsa nevedela, čo je vo veci. Aj ja keby som videla, že tam okolo niekoho skáču viac ako okolo iného, tak tiež si pomyslím, že to je riadna protekčná 😉

No pokiaľ si pamätám, strašne dlho rodila a začala silno krvácať a doktori nevedeli odkiaľ sa tá krv valí. Hrozilo, že príde o veľa krvi a medzitým bábätko v pôrodných cestách, nie a nie ho vytlačiť. Nevedeli, koho majú skôr ratovať či bábo či ju. Že jej prasklo niečo vo vnútri, preto tak krvácala. Na poslednú chvíľu, myslím, že to bol primár, si jej ľahol na brucho a vytlačili malého, ale že ani neplakal, ani nič, že bol celý modrý. Nakoniec, ale chvalabohu bol OK.
Aj manžela jej poslali preč, lebo že to bolo hrozné....

paskova: neboj sa, mysli pozitívne, prepáč, ja som Ťa nechcela postrašiť. Nesmieš myslieť na také...Určite budeš mať všetko a keď nie, v pôrodnici zistíš, čo ti ešte chýba a pošleš dakoho, nech Ti to zaobstará. Neboj, fakt, to bude dobré....

alinka189
10. sep 2008

fíha, tak to muselo byť fakt hrozné 😨 , chvalabohu, že sú obaja ok.

jastericka, mne by asi tiež viac vyhovovalo byť samej na izbe aj z dôvodov, ktoré si písala...no ale to sa asi pripláca ...

jastericka
10. sep 2008

alinka, nie, nepripláca sa nič. Proste oni sa snažia, aby každá mamičká bola sama na izbe, pokiaľ sa to dá. Ale ak je už viac mamičiek, tak sa to samozrejme nedá.
Keď prídeš do pôrodnice na príjem, tak sa spýtaj či sú izby č. 6 a 7 voľné, to sú jednotky. AK by boli voľké, myslím, že Ťa tam bez problémov dajú, ak budeš chcieť. 😉

paskova
10. sep 2008

Ked sa zato nepriplaca aj ja by som bola radsej sama na izbe. Uz len koli kludu, ze sa nemusim nikomu prisposobit, ci chcem ist na zachod, do sprchy a tak.
Dnes idem cvicit do Hyperky, uz sa velmi tesim, ze konecne natrafim NAZIVO na nejake tehulky. 😀

alinka189
10. sep 2008

jastericka, dobre. skúsim sa opýtať. 6 a 7, zapamätám, i ked mi teraz posledné týždne pamäť hapruje 😀
dakujem

jastericka
10. sep 2008

alinka 😀 , to Ti bude haprovať ešte viac, keď budeš domka na MD, ja sa už ani vyjadrovať neviem 😀 😀 😀

paskova: príjemné cvičenie 😉 ,, pozdrav Radku Babjakovú(cvičiteľka)

alinka189
10. sep 2008

jastericka, nestraš 😀

porubenka
13. sep 2008

Ahojte. Jeeeeeeeeeeeej, kolko ste toho popisali co som sa tu ja neukazala... Chcem vam dat vediet, ze to uz mam aj ja za sebou, a vcera som sa vratila z porodnice z nadhernym syncekom Lukaskom. Lukasko je malinky, este mal byt mesiac v brusku ale zdravucky. U mna nastali nejake komplikacie a babatko muselo ist okamzite von cisarskym rezom. Tak sa drzkajte a ked mi to maly dovoli, opat tu nakuknem. pa

jastericka
13. sep 2008

porubenka: 🙂 , tak gratulujem, to je krásne a super, že ste zdraví...chvalabohu, keď sa narodil skôr.
Opatrujte sa, veľa oddychuje, keĎ sa Ti bude dať.
Držkajte sa

alinka189
14. sep 2008

porubenka, pridávam sa ku gratulácii 🙂
akurát som pozerala, že si mala TP 14.okt.a ty už máš uzlíček pri sebe 🙂
tak sa držte.

vejinka
14. sep 2008

porubenka mooooc gratulujem..a prajem vela mliecka a zdarvia 😉

lila794
15. sep 2008

Porubenka, aj ja sa priadavam - Lukasko je nadherny, malicky anjelik!!!! Nech sa ti rychlo zahoji rana a malicky nech rastie do krasy a zdravia!!!!

To tu skoro vsetky rodime cisarom, ci co?? 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre