Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

adupall
29. okt 2010

Ahoj. Ja mám termín 30. decembra 2010. Mám takmer 5 ročného syna ktorého som rodila v LM.

lenka47
12. nov 2010

ahojte, funguje este tato tema ? 🙂 ja mam termin 6.1. a kazda info o porodnici v lm potesi 😉

adupal
2. dec 2010

Ahoj lenka47. Ja mám termín o týždeň skôr ako ty. Vieš čo čakáte?

nikusiak
6. dec 2010

cavik sesternicka Adka,tak idem sa pridat medzi vas 🙂 nech nas tu pribudne.

adupal
17. dec 2010

Ahoj sesternička. Mne sa to už kráti a som veľmi nedočkavá, najradšej by som už rodila

lubiky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estanis
14. jan 2011

tato tema je este stale aktualna, ci???

yannka
20. jan 2011

dufam že táto tema je ešte v kurze 😀 ..ja mám termín 29.6.2011 Je pravda, že v LM dávajú epiduralku LEN tesne pred porodom?

estanis
20. jan 2011

@yannka nuz.. ktovie. ja len viem, ze sa moze pichnut uz ked si otvorena na 3cm

estanis
21. jan 2011

este ma napadla jedna vec. epi sa uz nemoze pichat ked si otvorena na 8 cm. takze pochybujem, ze by ju tam pichali tesne pred porodom. ja som si dala pichnut, ked som uz bola sice na 8 cm otvorena ale hlavicka bola este vysoko, tak mi ju pichli bez problemov. inac by som ju nedostala. ale nebolo to v LM 🙂

yannka
25. jan 2011

no uvidíme... najprv sa spýtam ženského ako to tu chodí.... lebo prvý krát som rodila vo Zvolene...a bez epi.... ale tiež ma napadlo, že načo by ju pichali tesne pred porodom.... tá fama je asi na štýl "jedna babka povedala" ... 😀

estanis
26. jan 2011

@yannka nuz, moja sestra bude rodit v mikulasi za necele dva mesiace, tak uvidim 🙂

yannka
27. jan 2011

@estanis sestre držím palce, možem čakať na nejaké info,ak by sa dalo.... ako to tam chodí? že veľmi pekne ďakujeeem 😀

estanis
27. jan 2011

@yannka jasneeee, napisem, hned 😀

kaara1980
27. jan 2011

ja som rodila v Lm pred 4 1-2 rokomi.Teraz byvame v Ba a rozmýšľam či nepojdem rodiť radšej tam.Bola som spokojná.

estanis
29. jan 2011

@kaara1980 ja som zas na mikulassku nemocnicu az take chvaly nepocula. ale ako sa hovori, 100 ludi, 100 chuti

kaara1980
29. jan 2011

@estanis ono je to vždy individuálne.a hlavne podľa toho čo kto očakáva.

jodi
13. feb 2011

@yannka ahoj ja som rodila v LM v novembri, co konkretne ta zaujima?

yannka
14. feb 2011

@jodi ahoj. zaujíma ma všetko 😀 . hlavne aký bol personál... ako je to s epiduralkou, ak si rodila s epi ... že su tu v LM aj samostatné izby? nevieš či to treba objednať dopredu... Rodila som pred 6timi rokmi vo ZV, tam som si musela doniesť všetko /príbor, pohár, veci pre babetko../ tu v LM to ževraj netreba iba pampersky a svoje osobne hyg. veci... ale to sa aj sestričky u ženského asi popýtam... Teraz neviem čo rýchlo by sa od radosti pýtala ...ak ma niečo napadne , napíšem... Ďakujem Jodi 😵

adupal
14. feb 2011

@yannka Ahoj. Ja som rodila na silvestra druhé dietatko.Rodila som bez epidurálky .Počas celého pôrodu som mala manžela pri sebe. Pôrodné asistentky ta počas 1 doby pôrodnej chodia pravidelne kontrolovať. Sestričky z novorodeneckého ti pomôžu priložiť dieťatko, poradia ti ak máš problém s kojením. Na oddelení je 7 izieb. Dve izby sú nadštandart platí sa 10 Eur na den. Máš vlastnú sprchu z wc, televízor. Ja som bola teraz na tejto izbe, lebo bola plná pôrodnica. Ked som bola prvý krát tehotná, bola som aj na obhliadke pôrodnice, robila ju sestrička Radka Babjaková, ktorá robí v nemocnici, tam kde robia USG. Do pôrodnice si vezmi župan,hyg. veci. Netreba ti pohár, ani teplomer. Pre bábätko - pampersky. Netreba ti oblečenie pre bábo, kozmetiku, iba ak chceš používať vlastnú. Oblečenie pre bábo ti stačí doniesť, keď pôjdete domov. Návštevy púšťajú na izbu. Neviem čo ta ešte zaujíma.

mizuro
14. feb 2011

@yannka Ahoj, ja som tu rodila sice skoro pred dvomi rokmi, s epiduralom, a pichli mi ju o jedenastej a to som necitila este ziadne kontrakcie, otvorena som bola na 3cm, a odrodila som az o 19.26... uplne bezbolestny porod... mozem ti len odporucit...

yannka
16. feb 2011

Baby ďakujem, už som pokojnejšia 😉 &tento krát mám zálusk aj ja na epiduralku..ak bya ma ešte niečo napadlo, ozvem sa. 😀 ďakujem moc moc moc

estanis
1. mar 2011

@yannka aj moja sestra bude rodit v LM. davam jej tak tyzden... 🙂 ta potom sa ti mozem ozvat, ci sa nieco nezmenilo 😉

yannka
2. mar 2011

@estanis to by bolo super..nech som aj ja potom smelšia 😀 😀 😀

estanis
2. mar 2011

@yannka jasné, bez problémov 😉

marika3678
9. mar 2011

Ja som rodila v tejto pôrodnici v auguste min. roku, tak ak niečo potrebuješ pýtaj sa!! 🙂

estanis
25. mar 2011

@yannka ahoj, tak ako som slubila, pisem 🙂 sestra porodila v LM z pondelka na utorok v noci. Trvalo jej to dlhsie, ako ten tyzden 😀 . Mala tiez epiduralku, no aj tak sa poriadne vytrapila, lebo mala strasne velke babatko. Doktor hovoril, ze pojde asi cisarsky, no nakoniec ju nechali trapit sa. Maly mal 4540g a 54 cm. Dve sestricky jej pomahali tlacenim na brucho.
Personal je tam celkom ok, no nie vsetci, ale to je asi vsade tak. Izby su celkom utulne, po dve zienky na jednej, je tam aj zachod, sprcha je spolocna na celom poschodi. Len hovadina je to, ze porodnica je vlastne medzi izbami. Takze ak niekto rodi v noci, moc sa tie zienky nevyspia. Napriklad predvcerom v noci odrodili tri zeny 😀 . Pocut vsetko.
Ak nieco chces este vediet, pytaj sa.

waitinka7
9. jún 2011

Vela robi aj lekar, ktory je pri porode...ja som mala Dr. Krekacovu, bola uzasna....porod bol sice hrozny, tazky, bolestivy, ale nech by som natrafila na nejakeho blbca porodnika, tak by som to uz asi neprezila.

nadulka88
7. feb 2012

Baby, je tu niekto kto bude rodit v lete 2012 v LM?? Aleebo kto tu rodil nedavno??? Dajte nejake infosky 🙂

any395
12. feb 2012

Milé tehuľky som pôrodná asistentka s certifikátom PFP a 8-ročnou skúsenosťou s prípravami k pôrodu(aj blízkej osoby) a teda chcem vám ponúknuť absolvovanie PSYCHOFYZICKEJ PRÍPRAVY NA POROD najskôr od 15. týž. grav.
Kurz pozostáva z 10 návštev + jedno stretnutie (3hod.) Všetko o pôrode-príprava aj pre oteckov alebo sprevádzajúcu osobu (cca 6 týž. pred TP).
Jedno stretnutie trvá 2hod. - prvá časť je venovaná prednáške a diskkusii, druhou časťou je tehotenská gymnastika- tonizačnorelax.cvičenia, nácvik správneho dýchania...
Na prednáškach s ukážkami preberieme celé tehotenstvo - význam PFP,zmeny v teh., životospráva, výživa,záťaž, najčast.problémy, všetko o pôrode(zvlášť príprava-vyššie popisovaná), starostlivosť o novorodenca-kúpanie, balenie, ošetrovanie, dojčenie-význam a technika dojčenia, problémy pri dojčení zo strany dieťaťa, alebo matky,laktačná kríza...nepokojné bábätko, praktické rady ako zvládnuť každodenné problémiky ...
Tehuľky z KE a blízkeho okolia, kurz PFP v KE bude otvorený pri dostatočnom počte nahlásených záujemkýň.
Kurz PFP bude prebiehať aj v Liptovskom Mikuláši.
V prípade záujmu sa prosím hláste na moju mail adresu aj s udaním TP-termínu pôrodu a miesta kurzu(KE,LM).
KONTAKT : Mgr.Anastázia Furmanová, mob. 0907 025298, mail: por.asist@gmail.com, facebook-furmanová anastázia
Takže sa na vás teším! Píšte,mailujte, pozdravujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre