Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

zuzu1122
25. jún 2018

Ahojte maminky. Prosím Vás nejaké nové, aktuálne skúsenosti s pôrodnicou v LM? Ide mi najmä o plánovaný cisársky rez. Ďakujem.

delmondo
25. jún 2018

@zuzu1122 skús v skupine pôrodnica Liptovský Mikuláš. Tam je to trošku viac aktívne ako tu.
Ak budeš mať spinal a ste obaja ok, tak ti vedia priložiť dieťatko, alebo potom urobiť otcovsky bonding. Ale musíš to mať v porodnom plane

zuzu1122
25. jún 2018

@delmondo otcovský bonding? páááni, viem toho fakt ešte málo a to som si myslela, že ma už toho moc neprekvapí 🙂 a pôrodný plán, to som si myslela, že je možné len pri normálnom pôrode, nie pri cisárskom. Skúsim tú skupinu, dúfam, že ju tu niekde nájdem 🙂

llucia1
4. jan 2019

Zdravím Vás, rodila som v LM, bolo to príšerné. Nikdy viac. Po tejto skúsenosti sa na druhe dieťa nikdy neodhodláme. Pri kontrole mi zavliekli infekciu, mám s ňou problém do teraz a to ubehlo už vela času. Nemohla som chodiť na prípravné kurzy, musela som ležať práve kôli infekcie ktorú mi zavliekli, tak priatel prosil po 11 hodinách pôrodnú asistentku, aby mi aspoň ukázala ako mám správne dýchať. Ofučaná odvrkla, že mám fučať ako pes. Hlavne, že sa 4 hodky predtým vypytovala kde bývame a či bývame v byte, alebo dome. Či očakávala všivné posúďte sami. Pri pôrode som takmer umrela. Na novorodeneckom boli všetci milí a starostliví. Nepochopím, ako mohla byť táto "pôrodnica" medzi "top" pôrodnicami. Novorodenecké je špičkové, ale pôrodnica otras. Všetky mamičky z mojho okolia, ktoré tam rodili dokatovali. Ak niekto porodí za 4-5-6 hodín, odrodí ho aj vrátnik. Až keď sa začne komplikovať ukáže sa skutočná kvalita a tá žial v LM chýba. Všetkým mamičkám, ktoré sa rozhodnú rodiť v LM úprime prajem veľa šťastia. V LM ho skutočne budú potrebovať. Žial príjemné prostredie nezaručí kvalitne odvedený pôrod. Avšak ak ste "VIP" mamička, ako moja spolužiačka, ktorej otec sa kamarátil s vtedajším primárom, bude o Vás postarané. Oxytocín Vám pichnú medzi dverami a do 2hodín spravia sekciu, aby sa VIP mamička náhodou netrápila. Je len otázkou času, kedy sa v LM stane nešťastie a prevalí sa to aj na verejnosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre