Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

vejinka
4. sep 2008

ahojte kocky..tak sme doma zivy a zdravy...mali sme sice zapal pluc a brali antibiotika ale sme z toho von..a teraz len papame chvala bohu len materske mlieko..ale tam mu davali bebu presne ako tebe pinco...taka som z toho bola na nervy..no ale mlieka som asi mala malo.a teraz mam dost papame kazde dve hodiny..hlavne v noci je to zazitok..prva noc doma bola zla..ale mozno druha bude lepsia.hehe ale si fandim co? 😀

paskova
4. sep 2008

vejinka: mojej Natalke v porodnici tiez davali Bebu, lebo z tych nervov sa mi mlieko spravilo az doma. ☹ Ale ja som to doma striedala, raz som kojila a raz pila Bebu a po Bebe mi vzdy dlhsie vydrzala a hlavne v noci sa mi zobudila len raz co bolo super. Asi to aj teraz tak spravim, i ked materske mlieko je lepsie, ale neviem si predstavit kojit kazde 2 hodky. Obdivujem kazdu, ktora to dokaze, mozno je to tym, ze mate prve mimco, ja este mam tretiacku dceru, skola, kruzky, ucenie a este domacnost, no uz z tej predstavy mam hruuuuuzu. 😝 Moj manzel totiz pracuje v zahranici, takze viac menej budem na deti sama. Ale som predsa silna zenska tak to hadam zvladnem! 😀

jastericka
4. sep 2008

ahojte. Vejinka, som rada, že ste v poriadku, maličký je veľký bojovník, keď už aj zápal pľúc prekonal, chúďatko malé. A to ako, že dostal? Tam v pôrodke? ☹

Pinco, vy už máte skoro 3 týždne 😀

paskova: noo, kombinovať UM s MM sa veľmi neodporúča, aj keď chápem Tvoje obavy zo vstávania. Ja vstávam v noci každú hodinu k malej, je to na nervy, ale na moje prekvapenie, vôbec nie som nervózna, len hrozne unavená. Ale, verím, že sa mi to vráti zdravím Martinky.
Možno Ti bude pekne spinkať, daktoré aj kojené detičky sa budia málo, to len tá moja je taký nespavček. 😅

lila794
4. sep 2008

Ahojte, Vejinka, pozdravujeme maleho!

Waitinka, nam to zacalo okolo 8-10 tyzdna, neviem presne. ☹

Paskova, chapem, ze toho budes mat vela a lahko sa mi vravi, ale Jastericka ma pravdu, skoda dietatu nedopriat MM, ked ho mas. Cim viac ju budes dokrmovat, tym menej mlieka sa bude tvorit, az ho stratis. A neodporuca sa to kvoli tomu, ze sa to v brusku pomiesa a potom to nezrelemu traviacemu traktu robi sarapatu. Ked je malo mlieka, nepoviem, ale len kvoli tomu, aby dieta dlhsie spalo. Ale to je moj nazor a kazdeho vec. Ja niekedy kojim aj kazdu hodinu, ale vydrzim, ked mlieko je, nech ma maly dobry zaklad do zivota. Zatial, chvlabohu, chory nebol. Ale viem, ze sa obavas, ci to zvladnes. Neboj, kazde dieta je ine. Aj ja so sestrou sme boli uplne ine babatka. Ak sa Natalka casto v noci budila, mala sa mozno nebude, musis to ale vyskusat a nerobit kroky dopredu. Mne sa maly budi raz - dvakrat a je kojeny. Chcem ta len povzbudit, nie zdeptat. 😉

stankalm
4. sep 2008

ahojte...aj moju malu kym sa mi zacalo tvorit mlieko, krmili Bebou, to je v pohode... 😉

Paskova, aj ja pripajam k dievcatam...neboj, ked uz bude malinka na svete, tak to budes brat uplne inac a budes jej chciet dat vsetko a vstavanie Ti nebude vadit. Viem, ze pri Tvojej 8 rocnej slecne si si uz zvykla na urcite pohodlie ale ako pise lila, nic neplanuj dopredu. A co sa tyka uplneho kojenia, vydrz aspon 6 mesiacov, to je super zaklad pre dietatko. Moja Tamarka bola kojena doteraz, skoncili sme pred 2 tyzdnami a od piateho mesiaca mi prespala celu noc, prip. sa zobudila 1 krat, takze neboj nic. A zase aj ked mi mala spala pekne, tak sa neda povedat, ze by som bola nejak extra vyspata, lebo bolo ju treba prikryt, napravit ak sa pokrutila v postielke alebo hocico ine, proste ten cit matky je taky silny k dietatku, ze som stale v strehu 😉

A co sa tyka povinnosti a prace v domacnosti, neboj, ved Tvoja dcerka je uz dost velka, takze v tom podla mna nebude problem, aj Ti pomoze urcite, povaruje, ked budes nieco potrebovat urobit a tak, praveze by som povedala, ze to bude aj dobre, lebo kym bude v skole, tak Vy si vytvorite aky taky rezim a s dcerkou budes vlastne len po skole a to sa da zvladnut. A manzel chodi ako casto domov? Moj muz sice nerobi v zahranici, ale robi v restauracii, strieda sa mu kratky a dlhy tyzden, ked robi chodi domov okolo 24.00 a vsetko musim zvladat a zvladala som od malicka, nikto mi nepomahal, nasla som si system a tak to bude aj u Teba, neboj, my zeny zvladneme toho vela. Ked Tamarka zacala lozit a bola uz obratnejsia, tak ja som mala problem ist aj v klude na WC alebo sa vecer osprchovat, stale som ju musela mat pri sebe. A este by som povedala, ze nam je s malou lepsie samym, lebo nemusim ani varit nejake dobroty, stacia nam aj jednoduche jedla, varim kazdy druhy den a ked je muz doma a este robi v restauracii, takze nad vselicim kruti nosom - navarim velky hrniec, tak vecer nie je nic a druhy den odznova a este mi aj robi bordel a do roboty ho musim hnat 😠 Takze ja zase zavidim maminkam, ktorych manzelia su kazdy vecer a kazdy vikend doma, to ja nepoznam ☹
Ale skoncili sa mojmu drahemu zlate casy, 15.9. mi zacina skola tak sa bude musiet viac zapajat 😀

waitinka7
5. sep 2008

Stankalm: ja sa pripajam k tvojmu nazoru, ze zavidis maminkam, ktorych manzelia su kazdy vecer doma a kazdy vikend doma....ani ja to nepoznam. Tiez som na vsetko takmer sama, ale naucila som sa to zvladat, a teraz mi to nerobi daky problem. Je to sila zvyku. Mamicka pre svoje dietatko urobi vsetko.

lila794
5. sep 2008

Waitinka, prepac, az teraz ma napadlo, ze som ti napisala somarinu. Tie koliky mal od 3. tyzdna a trvalo to do 4. msiaca. Najhorsie bolo okolo 3. mesiaca. Este aj teraz niekedy ho poriadne kruti a aj si pri tom poplace, ale nastastie to trva iba chvilu.

Moj manzel robi obchodneho zastupcu, takze je na cestach skoro stale. Velakrat sa vracia az o 22hod. domov a to uz maly spinka. Takze ano, da sa to zvladnut. A Stanka ma pravdu, Natalka je uz velka slecna a urcite sa rada zahra na starostlivu sestricku. Neboj, toto su len tie hormony v tehu.

paskova
5. sep 2008

Ahoj dievcata: co sa tyka tej samoty, tak to poznam dokonala. Moj muz odiisel robit do zahranicicia ked mala Natalka 1 rok. Takze ten system mam dokonale vytvoreny a fungujeme. Ja len nechcem aby Natalka bola o nieco ukratena ked bude mimco na svete. Viem, ze mi bude pomahat a vlastne ma kruzky takze pojdem po nu az okolo piatej, takze s babom budem vlastne cely den sama. Ja som aj Natalku kojila 10 mesiacov a prestala som len preto lebo ma hryzla, tkze jasne, ze zacnem kojit a potom sa uvidi. No a moj muz chodi domov v zime ked je v Rakusku tak asi raz za mediac na 2-3 dni a teraz pride z Talianska len 15. nov. a ja len dufam, ze dovtrdy neporodim. 🙂 Dakujem vam za radu aj za povzbudenie. O babatkovskyh veciach sa totiz v mojom okoli nemam s kym porozpravat, takze ozeaj velka vdaka, ze ste tu. 🙂

waitinka7
5. sep 2008

lila: ved to mi bolo divne, ze to zacalo v tom 7-8 tyzdni...
Ja pouzivam kvapky Infacol - je to pre novorodencov....myslim, ze to funguje perfektne, nema to ziadne neziaduce ucinky, je to na koliky. Babatko sa pekne vyprdka, vykaka...a brusko neboli. Skusali ste to niektore?
Viem, ze niektore pouzivaju Espumisan, ale ten nie je taky dobry.
Takze lila, stanka, paskova...nie sme same, co to zvladaju bez manzelov...mozme byt na seba pravom hrde 🙂))
😲

lila794
5. sep 2008

Moja, my sme uz vyskusali vsetky kvapky, ktore hadam existuju. 😝 Na kazde babo posobia inak, je to divne. Infacol nam nezabral vobec, ani Sab, ani Baby calm, chvilu bol dobry Espumisan a nakoniec sme na probiotickych kvapkach. Tie su drahe ako slak, stoja 300sk a su len 5ml-trove. Nepomahalo ani cvicenie, masirovanie, ja sa stravujem ukazkovo. Jednoducho niektore deticky z toho musia vyrast a ten traviaci trakt im musi poriadne dozriet. A cajiky sme skusali - feniklovy - ale to bola katastrofa! Ale uz sme pomaly z toho von, ved uz mame 5 mesiacov, tak uz bude hadam len lepsie. No, len na tie zubky sa tesiiiim 😝

Inak, krpec mi uz nevydrzi len tak lezat a hrat sa. Ma nenormalnu silu, na hracej deke je v momente na brusku a ohryza hrazdu, hracky z nej doslova strhava dole a ked mu nejdu, tak aj z hrazdou si ich pritiahne do pusy. A lieta mi po celej zemi. Sa ho bojim sameho i na tej zemi nechat, hoci vsetko sme dali prec, ma tam priestor. Asi uz budem musiet ohradku kupit, lebo v postielke mu je tesno na tie jeho kotrmelce.

lila794
5. sep 2008

Ozaj, Evi, pisala si tej Annag?

jastericka
5. sep 2008

lila: zatiaľ som nepísala, ale hneď aj idem, lebo už je to neúnosné, potom dám vedieť, ako som dopadla 😉

alinka189
5. sep 2008

baby, čítala som ten papier, čo treba všetko doniesť a tie plienky čo sa majú doniesť na 4.deň pre mimi majú byť tie látkové? či aj jednorazovky? to tam nebolo 😒

lila794
5. sep 2008

Ali, latkove, ale zober si aspon jednu aj normalne, lebo, ked budes kojit sa ti zidu na utieranie prsnikov. Jednorazovky tiez potrebujes hned.

vejinka
6. sep 2008

jastericka netusim z coho..ale vraj z plodovej vody mi bolo povedane..hrozne vela sa jej naglgal a hrckal ju este dva dni po narodeni a bolo to take fuj zeleno hnede..a pytala som sa ci som mala velmi spinavu vodu a oni ze nie cista bola..tak som z toho jelen 😖

vejinka
6. sep 2008

nooo my sme v porodnici minuly asi 50 plienok(jednorazovky)..kazde dve hodiny ho prebalovali..a ja som furt voalla muzovi nech doniesie dalsie a dalsie...

dabda
6. sep 2008

Krekáčová je fajn, verebová tak isto, škoda že zvyšok personálu nevynímajúc poniektoré sestry, sú v na pôrodnici preto aby mali na živobytie. O žiadnej empatií sa hovoriť nedá, niekde v inom diskusnom fóre na tému pôrodnica v L.M sa jedna žena vyjadrila že sa cítila ako v koncentráku. Pridávam sa k názoru, v Mikuláši sa mi vôbec nepáčilo. 😠

vejinka
6. sep 2008

no ja som bola nadmieru spokojna..starali sa tam o mna ako o VIP dokonca sa ma jedna mamicka v jedalni spytala ze kolko som zaplatila ked mam sama izbu a tak milo sa ku mne chovaju..no asi zalezi ako sa aj my chovame k nim 😅 o doktoroch a setrickach musim napisat ze boli senzacni..aj ked tie injekcie boleli..nemozem sa postazovat lebo niet na co..skvely pristup a senzacna opatera 😉

vejinka
6. sep 2008

ale mozno sa ku mne chvali tak preto lebo som robila dole v bufete a nikdy som k nim nebola odmerana ani zlaa 😵 a samozrejme ma vsetci poznali..sice zo zacatku si ma nevedeli zaradit ale potom zistili s kym maju docinenia 😀

alinka189
6. sep 2008

vejinka, to fakt 50 jednoraz.plienok? 😲 a kolko dní si tam bola? 4? 5?
tak to aby som začala šetriť a narobila si zásoby 😀

lila794
6. sep 2008

Ja som tiez bola nadmieru spokojna. Bolo tam normalne super, sestricky velke povzbudzovatelky. Ani jedna nebola ku mne odmerana. Neviem si predstavit lepsiu porodnicu. Manzela aj o desiatej vecer za mnou pustili, pomohli s cim sa dalo a od koncentraku to malo naozaj veeeeelmi daleko.

stankalm
6. sep 2008

dabda...si asi jedna z mala, ktora nebola v LM spokojna...sa cudujem ☹ Mozes napisat nieco konkretnejsie, co sa Ti nepacilo?

Ja som bola takisto velmi spokojna, pri porode som mala dr. Werebovu a dr. Skladaneho a boli super. Mala som tazky porod a boli zlati, chodili sa na mna pozerat potom. Aj sestricky, naozaj som nemala nejaku negativnu skusenost, tie ma povzbudzovali, lebo som bola nestastna pre mlieko, zacalo sa mi tvorit az na 4. den. Mne osobne aj strava chutila a vobec som nemala pocit, ze som v koncentraku. Ako pise lila, aj mojho manzela pustili ku kmne kedykolvek a mohol byt ako dlho chcel.
Tiez som toho nazoru - a to nielen v nemocnici - ze ako sa spravas Ty k inym, tak sa budu spravat oni k Tebe.

Alinka...ja som myslim neminula ani cely ten balik Pampersiek pre novorodencov, jeden Ti staci, ved ak by bolo malo rodinka Ti donesie.

waitinka7
7. sep 2008

dabda, ty si medzi nami nova, vsak? tak vitaj... skoda, ze si len zacala tak smutne, ze mas zlu skusenost z LM porodnice. A môzme vediet preco? Co konkretne sa ti nepacilo?
Lebo ja som tiez bola spokojna...
Ja som do porodnice zobrala 1 balik Pampersiek č. 1 - tam ich je 43 ks, a to akurat stacilo na tych 5 dni.
Hlavne si dievcence zoberte nejaku mineralku Lucku alebo tu detsku Korytnicu, lebo budete strasne smadne, ked budete kojit.

jastericka
7. sep 2008

aj ja som bola spokojná 😀 😀 😀 😀

alinka189
7. sep 2008

normálne som kvôli dabde ostala zarazená 😖
ale ostatné máte dobré skúsenosti, tak dúfam, že aj ku mne budú dobrí a budem spokojná 😵

vejinka
7. sep 2008

alinka..no ja som tam bola 7 dni a maly len kakal a kakal a prebalovali ho vzdy pred kojenim bezohladu ci bola plienka pokakana alebo pocikana..urcite to nebolo len koli vazeniu..ale hlavne aby sa mi nezaparil v tom teple

waitinka7
7. sep 2008

alinka, neboj sa, pokial budes ty prijemna, aj personal bude prijemny, urcite

pinco
7. sep 2008

ahojte, veji ahoj! 😉 Tak si to zvladla nakoniec, no vidis kolko sme sa bali a uz to mame za sebou 😉

Mne inak tiez ten jeden balik pampersiek skoro stacil (no ja som bola 6 dni, lebo po CR sa byva dlhsie).

Inak ked sa s odstupom casu zamyslim nad tou porodnicou, tak tiez skor pozitivne to hodnotim. Mne vadili asi len tie presne casy na obedy a vecere, ale inak celkom v pohode. To bude asi tymi hormonmi, co sa po porode vyplavuju 😀

jastericka
7. sep 2008

pinco, máš pravdu, žena po pôrode všetko vníma citlivejšie, hormóny sa zbláznia....ja som si stále hovorila v duchu, nerev, veď o nič nejde, lebo mi stále išlo do revu 😀 .
Na jednej strane som chcela, aby mi sestričky na noc malú zobrali, aby som si oddýchla a na druhej strane, keď mi ju zobrali, tak som mužovi do telefónu revala, že mi ju zobrali, hehe 😀

Tie nepríjemnejšie sestričky si netreba všímať a brať ich s rezervou.

Mne tam tiež jedna novorodenecká sestra hovorila, že super mama je len tá, ktorej dieťa pri kúpaní neplače. A ja som potom mala depku, aká som neschopná, lebo Martinka revala ako drak 😅 .
To treba jedným uchom dnu a druhým von.

Ale ja som nekonfliktný typ a vždy som sa snažila robiť tak, ako mi povedali sestričky a aj som za nimi stále chodila, vkuse som mala dáky problém 😀 😀 😀

lila794
7. sep 2008

Jastericka, ja som tiez za nimi furt behala, lebo tiez som bola hotova z novej reality. Raz, ze maly ma asi hnacku, to sa iba zasmiali a hned vysvetlovali, no zlate boli. Potom, ze ci kuria, ze nam je zima, ze maly je premrznuty, tak zlate, hned ho zobrali a dali mu termoform. Atd., atd.

Plienky sme neminuli cely balik - mala som tie, co ich je 36ks, a bola som ako Pinco, 6dni.

A tie presne casy na obedy? Ja som to vobec nedodrziavala, povedala som, ze kojim a hotovo. Este mi to vzdy prihriali, ale som sa im za to vzdy odvdacila usmevom a podakovanim. Boli zlati. Naozaj plati to, ze ako chces, aby sa druhi spravali k tebe, spravaj sa ty k nim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre