Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

matapata
10. júl 2012

myslíte zastupcu doktora skladaneho je fakt hrozný najlepšie skusenosti mam primarom a doktor školka ten je tiež dobrý a čo sa týka doktorky krekačovej je tiež sekera napíšte my čo si mam zobrať ake veci prvykrat idem rodiť a termín august september

krpcek001
12. júl 2012

@matapata no tak tam ti toho treba dost...veci pre osobnu hygienu,plienky pre male , veci pre male ked budes odchadzat z nemocnice,vlozky,ale najlepsie je ked si popytas papier od svojho gynekologa tam to budes mat napisane vsetko

krpcek001
12. júl 2012

@nadulka88 Nadi ty sa uz konecne rozpadni 😀 😀 😀 a to mas pravdu ja by som nechcela pri nom rodit

nadulka88
12. júl 2012

@evicka575 ak chodis do poradne do nemocnice, co asi chodis tak si ho vypytaj od sestricky.. oni ho tam maju vytlaceny.. ale v podstate tam toho vela nie je, pre babo ti treba jednorazove plienky a ja som zbalila aj sparadla do uska pre deticky lebo tam ich volako sterilizuju, tak radsej budeme mat vlastne 😉 No a pre babo ti uz nic viac netreba, akurat v den odchodu z porodnice veci v ktorych pojde domov... a pre teba, jednoznacne poporodne vlozky, mne kazali tak 4 baliky, 2 plienky latkove, uteraky 2, slapky- aj do sprchy, hygienicke veci... a myslim, ze viac ti toho netreba.. ja mam zbalenu aj masticku na bradavky, balzam na pery - vraj su po porode velmi suche, gumicku do vlasov, este som si kupila taku mineralnu vodu na osviezenie v lekarni ale to uz je iba taky doplnok pre mna 😉 kazdopadne vsetko potrebne by ti mali dat 😉 ale skus si vypytat ten papierik...
@matapata

nadulka88
12. júl 2012

@krpcek001 no ani nevies ako rada by som sa uz 😀 😀

evicka575
12. júl 2012

@nadulka88 no chodim do nemocnice k primarovi, najblizsie ked pojdem sa spytam sestricky 🙂)

nadulka88
12. júl 2012

@evicka575 spytaj sa, bude jednej alebo druhej.. urcite ti ho daju 😉

matapata
13. júl 2012

aka maštička na bradavky je dobra?

jajuuus
13. júl 2012

bože kočky, to čo sa deje v tejto LM nemocnici? znovu prípad nedostatočného vyčistenia??? 😕 😔 ja sa normálne bojím ísť sem rodiť... ☹

lenocka80
19. júl 2012

Baby inak v nasej porodnici sa da poziadat o skin to skin, hned ako sa babatko narodi...vobec nemusi ist do inkubatora, moze na vas ostat aj hodinu...ja som to mala vybavene, nanestastie porod skoncil akutnou sekciou, tak som to nezazila ☹

jajuuus
20. júl 2012

@lenocka80 a kto ťa rodil?

lenocka80
21. júl 2012

@jajuuus prve Krekacova - super, druhe Skladany - nic moc...teda stale to neviem posudit, ci moje dieta zachranil alebo ohrozil...kazdopadne, mala je zdrava, tak je vsetko ok. 🙂

jajuuus
21. júl 2012

@lenocka80 bože, ja sa taaaaak bojííííím 😅

lenka47
21. júl 2012

@jajuuus a nerozmyslas na porodom v RK? jednoznacne odporucam 😉

jajuuus
21. júl 2012

@lenka47 som stále na vážkach Leni... viac prevažuje RK, ale tam budem musieť chodiť aj na pásy, nie? 😅

lenka47
21. júl 2012

@jajuuus ja som pri lesanke chodila na pasy v LM, to nikomu nehlasis alebo co ze kde ides rodit je to tvoja slobodna volba

jajuuus
21. júl 2012

@lenka47 čiže keď ma to chytí, jednoducho pôjdem do RK bez akéhokoľvek ohlásenia sa tam predtým? 😕

lenka47
21. júl 2012

@jajuuus ano presne tak 🙂

mirulik23
23. júl 2012

@jajuuus jani moja kamaratka robi v poistovni a ked mi sem tam povie ze zase daco dokaslali doktori .. tak otras .. stale mi vravi ze sa cuduje babam ktore rodia v lm ... a toboz po tom co sa stalo kamaratke koli zlemu vycisteniu jednym "panom" dokotorom ... cize ak raz budem rodit (co dufam bude) tak asi len rk ..

jajuuus
23. júl 2012

@mirulik23 veď to, že som si už tiež raz zažila v LM zlé vyčistenie 🙄 preto sa bojím, čo bude po pôrode... 😔

mirulik23
23. júl 2012

@jajuuus Jani a neuvazujes preto nad rk? a ako sa vam vodi .. malicke ako ...myslim na teba velmi casto ..

jajuuus
23. júl 2012

@mirulik23 ale ano, uvažujem aj nad RK, len či to stihneme 😅 dobre moja sa nám vodí, len začínam byť poriadne unavená a začína obdobie "au-au-au tam ma bolí, tam ma pichá..." 😀 v piatok máme veľkú poradňu, tak verím, že bude všetko ok 🙂 ďakujem moja, veľmi si to vážim, že na nás myslíš 😉 🤐

gaby21
27. júl 2012

@jajuuus Ahoj, precitala som, ze zvazujes rodit v Rk, jednoznacne odporucam, obidve deti som rodila, tam, ten pristup lekarov sa ani neda porovnat s tymi mikulasskymi, bola som tam na kyrete a nikdy viac na to oddelenie nevkrocim, to je otras ako oni zaobchadzaju so zenami, z mikulasa do RK ide dialnica takze urcite to stihnes, do 15 minut by si mala byt bez problemov tam, a tak tychlo urcite neporodis 😅

jajuuus
27. júl 2012

@gaby21 ahoj, ďakujem ti veľmi pekne za názor 😉 aj na pásy si tam chodila? či to si bola v LM? presne ako píšeš, pre mňa je dôležitý ten prístup k mamičkám a detičkám a nech všetko urobia najlepšie ako môžu... 🙂

nadulka88
30. júl 2012

Tak aj ja prispievam k nazoru na porodnicu v LM...
Zo zaciatku tehotenstva som zvazovala aj RK ale cim sa blizil termin porodu, tym som tuto myslienku zatracovala... Pre mna bolo velmi dolezite aj to, aby som sa citila v porodnici dobre, samozrejme aj pristup lekarov ku mne a k dietatku.. ale proste som mala pocit, ze v RK sa nebudem citit ako doma...
No a moj porod v LM .. ja si ho nemozem vynachvalit.. Teda samozrejme s odstupom casu.. 😅 Pristup sestriciek, ci uz z porodnice alebo novorodeneckych si fakt nemozem vynachvalit... Rodila som v noci, cize vsade klud ale obe sestricky co mali sluzbu sa mi venovali naplno.. povzbudzovali ma, podporovali, boli strasne mile a ochotne... Mozem povedat, ze hlavne vdaka nim som to zvladla tak ako som to zvladla. ( este odporucam mat pri porode aj partnera, mne to strasne pomohlo ) .. Po porode mi hned malicku prilozili k prsniku, ci na brusko, co som ani necakala 😅 a do pol hodinky uz bola mala pri nas, na prve prisatie a zoznamovanie... 😉 cely cas bol pri mne aj moj partner, nikto ho nevyhadzoval kedze videli, ze mi naozaj velmi pomaha... po 2 hodinach ma previezli na izbu, kde ma chodila sestricka kazdu chvilu kontrolovat.. No a rano, sup ho na nohy, ziadne vylihovanie... najlepsie je poporodny stav rozchodit, co sestricky vedia 😉 No a cely moj pobyt v nemocnici bol velmi prijemny, dokonca aj teta upratovacka bola strasne zlata... Novorodenecke sestricky su uplne genialne, pomozu, poradia... zoberu deticky na noc aby sa maminky zotavili ale samozrejme na kojenie ich vzdy nosili... a to kojenie trvalo aj od 2 rana do siestej 😀 😀 Takze viem, ze sa toho uz dost popisalo o porodnici v LM ale ja by som tam isla rodit znova.. a kludne aj zajtra 😀 😀 len nech mi skonci sestonedelie 😀 😀 😀 ale strava, to teda nebol pravy gastronomicky zazitok 😖 😖 😀 😀

gaby21
31. júl 2012

@jajuuus No ja som na pasy chodila do RK, chcela som sa troska zoznamit s prostredim porodnice, ale je to fakt na tebe, nikto ti nemoze rozkazat kam mas ist na pasy alebo rodit 😎

jajuuus
7. aug 2012

kočky, nemáte nejaký zoznam, čo si treba zobrať do nemocnice pre seba a pre bábo? ďakujem 🙂

nadulka88
9. aug 2012

@jajuuus a do ktorej porodnice? do lm? lebo ak ano, tak vyssie som pisala.. na tejto stranke.. az nato, ze som nevyuzila pre babo ani tie sparadla do usi, vsetko tam mali.. 🙂 jedine pre babo tie jednorazove plienky.. a pre seba hlavne poporodne vlozky, ja som si nakoniec dala priniest aj take podlozky do postele .. vyuzila som ich a citila som sa ovela lepsie... ale ak nechces, nemusis. plachtu si kedykolvek vymenis a kazde rano su vylozene ciste plachty a kosele.. inak naozaj uz si nespomeniem, ze by som nieco potrebovala... 🙂

jajuuus
9. aug 2012

@nadulka88 ďakujem veľmi pekne, som si neuvedomila, že som to tu pri tebe čítala 😀 už som asi v strese 😀

nadulka88
10. aug 2012

@jajuuus nebooj, na stres mas este dost casu.. a ked to pride tak aj ten stres pominie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre