Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

waitinka7
22. apr 2008

A este trosku vybocim z temy...ale chcem sa opytat, ci niektora z vas nevie, kto, kedy a preco uzamyka jednotlive temy? Trosku by ma to zaujimalo...

jastericka
22. apr 2008

waitinka, chodila som na predpôrodný kurz a sestrička nám vybavila besedu s anesteziologičkou, bolo nás tam asi 10 tehuliek. Okrem toho sme boli ešte na prednáške o kúpkaní bábätka.
Tie testy, ak chceš EPI Ti musia spraviť, inak Ti ju nedajú.
To dieťatko je moje krstniatko

Témy uzamykajú admini, čo spravujú túto stránku, je ich tu niekoľko. Ak niekto založí tému, ktorá tu už raz bola alebo podobná, tému uzamknú a dajú Ti link na pôvodnú tému.
Alebo ak tému založíš v nesprávnom bloku alebo ak v téme, ktorá sa volá antikoncepcia diskutuješ o batoľatách, tiež ju uzamknú, je to rôzne....

waitinka7
24. apr 2008

Ok, dakujem jastericka za odpoveď. A Ty si sa kde prihlasila na predpôrodny kurz? Mne moja sestricka na gynde dala akurat letak, ze by som mala chodit na nejake cvicenia pre tehotne do Hypernovy. Ale kamosky vraveli, ze to bolo o nicom, a ze by tam uz viac nesli, tak neviem. Ja som tam nebola ani raz. Ten predpôrodny kurz sa konal zrejme niekde inde...v nemocnici alebo kde?

danuska55
4. máj 2008

ahojte rodila som obe deti v porodnici v Lm bolo dobre mile sestricky aj doktory takze ja som spokojna

lila794
14. máj 2008

Ahojte Liptacky! Ja som s nasou porodnicou velmi spokojna!! Rodila som spontanne, ale ukoncit to museli SC, takze som bola hotova ☹ Ale sestricky mi taaak velmi pomohli dostat sa z toho, takze nebojte sa ani SC. Aj sestricky z novorodeneckeho su uplne uzasne - pomozu, poradia, vobec nie su nervozne, vzdy usmiate. Vela stastia tehulky! 🙂

waitinka7
18. máj 2008

Ok, uz sa s tým vnútorne vyrovnávam, že porod sa blíži a ja to musím prežiť ako každá iná. A tych chval na mikulassku porodnicu je naozaj neúrekom.

pizicek
5. jún 2008

ahojte mamicky ja som tiez rodila v lm a bola som velmi spokojna porod trval len 2 hodiny a doktorka verebova ktora bola pri porode bola uzasna aj personal bol velmi mily vrelo odporucam. 🙂

waitinka7
19. jún 2008

Co pocuvam svoje kamosky, kazda by chcela natrafit bud na MUDr. Verebovu alebo Krekacovu. Tie su vraj perfektne. Zial clovek si nevybera....kto ma sluzbu, ten musi odrodit. Uvidim, ako to bude pri mne.

jastericka
21. jún 2008

waitinka, nebojkaj, môžem Ťa ubezpečiť, že je to úplne jedno. Fakt sú tam všetci zlatučkí a koniec-koncov, doktor príde až na samotný záver toho všetkého a to je chvíľka, keď tlačíš, málo toho vnímaš a v tej chvíli Ti bude jedno, aký doktor tam je. Aj Skladaný, aj Žideková, Drahovzal, Verebová, sú super a o Krekáčovej ani nehovorí, tá rodila mňa 😉

už sa Ti to kráti, teš sa z toho a budeš pôrod ľahšie znášať.
Ja som sa hrozne tešila, aj keď prišli bolesti, stále som sa tešila, že už rodím a o to to bolo ľahšie. Psychika veľa robí.
Držím palce, pa 🙂

pinco
22. jún 2008

ako sa to dobre cita, ze sa niekto tesil, aj ked prisli bolesti 😀 Ja sa zatial skor bojim. Doktorov nie, ved hadam ma uz odrodia, skor tej bolesti 😒 Ale cim mam vacsie brucho, tym viac to chcem mat za sebou, tak sa mozno nakoniec aj ja zacnem tesit 😉

vejinka
22. jún 2008

no veru..aj ja sa zatial poriadne bojim ale aj tesim su to take zmiesane pocity...ale viem ze je tam skvely personal..vsade cistucko..no co viac mozeme xciet? ozaj a treba si tam doniest aj zupan alebo daju tam??

pinco
22. jún 2008

veji, co ja viem? Ja si radsej vezmem svoj. Ked kto vie, ci ho nepospinim a to je potom take blbe... Radsej si svoj doma operiem, keby nebodaj daco 😒
A kebyze mam daky problem, tak kam vlastne mam ist? Na gyndu, ci na porodnicu? Ved dufam, ze nic, ale uz sa zacinam tak pozorovat, ci kope a tak... Uz mi asi hrabe 😅

jastericka
22. jún 2008

ahojte babenky, úplne sa viem vžiť ako sa cítite. Aj máš pravdu pinco, že ja už som sa aj preto taaak veľmi tešila, že som prenášala a už mi to tehu riadne vadilo 😀
Ohľadom toho župana, ja som mala svoj, ale vôbec som ho nemala ani raz, je tam totiž hrozne teplo kvôli bábätkám.
Nočné košieľky som mala ich, každé ráno sestričky nachystajú čisté ku recepcii a ty len prídeš a vymeníš si, ak máš špinavú. Tiež sú tam vždy čisté plachty, tiež si môžeš vymeniť aj každý deň. Ja som chodila dakedy aj počas dňa si vymeniť košieľku, raz aj v noci, lebo mi mlieko hrozne tieklo a bola som celá mokrá.

Ale ak vám môžem poradiť, zoberte si aj jednu svoju nočnú košeľu vpredu na gombičky, aby sa Vám dobre kojilo, pretože tie ich sú hrozne tvrdé, neviem, v čom to peru. Aj posteľné prádlo, na tretí deň som mala zodraté lakte, čo som sa oň opierala, keď som kojila.
Taká som bola rada, keď som si poslednú noc obliekla svoju košeľu z domu, takú mäkučkú a voňavú, lebo už som nechcela špiniť ich, keď som mala ísť domov, ale dobre som urobila, lebo som sa hneď lepšie cítila.

pinco: Ak sa Ti niečo nebude zdať a bude to tesne pred pôrodom tak týždeň, dva, šla by som rovno na pôrodnicu. Ale teraz ešte ak sa Ti nebude niečo zdať, šla by som na gynekológiu.
Ja som ležala aj tam aj tam, keďže mi vyvolávali pôrod, ono to je krásne prepojené chodbou a sestričky komunikujú medzi sebou.

A čo sa týka tej bolesti....je to bolesť hrozná, ale nie zas taká, aby sa nedala predýchať. A netrvá stále, medzi kontrakciami si trošku oddýchnete. 😉

waitinka7
22. jún 2008

Jastericka, ty nas tak upokojujes...
Ale baby nebojme sa, ved to zvladneme🙂)))

jastericka
23. jún 2008

jasan, že hej 😉

pinco
23. jún 2008

jaj veru veru 😅 Ved aj ine to zvladli...

Ale fakt ma vzdy ukludnis jastericka 😉

pizicek
24. jún 2008

ahoj pinco ja by som ti odporucala aj svoju nocnu koselu vpredu na gombiky pre kojenie ale mozes pouzit aj ich .a porod sa da zvladnut i ked ta bolest je hrozna ale da sa to vydrzat i ked mna osobne asi najviac zo vsetkeho bolelo sitie ale neboj vsetko zvladnes.

waitinka7
25. jún 2008

Baby, a na pôrodnici je k dispozicii aj nejaky caj alebo voda? myslím tak, že keď rodička keď príde do pôrodnice, či musí mať svoju minerálku alebo niečo také. Lebo keď som bola minule bola na pásoch, sestrička sa ma pýtala, či nechcem minerálku, že to donesie z pôrodnice ak chcem.

jastericka
25. jún 2008

waitinka: mne manžel doniesol 6 minerálok Lucka, neperlivá. Pitný režim je dôležitý kvôli mliečku, to Ťa novorodenecké sestričky poučia. Na gynekológii bol čaj navarený, na pôrodnici neviem, ale tiež možno je, len ja som mala svoju vodu, tak som sa ani nešla pýtať.

pizicek: inak to je sranda s tým šitím, boh vie, od čoho to záleží. Mňa šitie vôbec nebolelo a bola som nastrihnutá až ku konečníku. Len také štipkanie som cítila. Ale viacej žien to hovorí, že to bolo hrozné.
Teba šili aj z vnútra, lebo že vtedy to bolí veľmi.

pizicek
25. jún 2008

jastericka nie nesili ma z vnutra len z vonku ,ale mozno kazda to citime inac .Ja som si tiez zobrala svoju vodu lucku neperlivu kvoli mliecku ale ja som mala aj odsavacku a velmi mi pomohla s rozbehnutim mliecka .Sesticky nam sice hovorili ,ze mozeme odstrekovat do flasticiek rukov ale to trva strasne dlho .

jastericka
25. jún 2008

máš pravdu pizicek. Odsávačka aj mne veľmi pomohla, neviem si predstaviť, keby som ju nemala. Rukou sa mi to ani nedalo, nevedela som to, teraz už hej, ale už aj mliečko tečie inak 😉
Áno, každá máme iný prah bolesti a každej vadí bolesť na iných miestach. Napríklad ja mám partie na tele, kde mi bolesť vôbec neprekáža, napríklad ruky, keď mi do nich pichajú. Ale taký zadok, júúúj, tam keď mi majú pichnúť injekciu, tak sa trasiem ako osika 😀

lenocka80
29. jún 2008

Ahoj babulky. Tak mna tiez rodila Krekacova, bola zlata a hlavne super ma zasila, ani nevidno, ze som rodila 🙂 oproti niektorym kamoskam, co vraveli, ze to maju hrozne tak som spokojna. Inak porod samotny bol v pohode, to uz bolo ako vyslobodenie, ale ja som dost tazko prezivala to vsetko pred tym. Plodova voda mi odtiekla doma o pol noci a porodila som az na druhy den o 20.15 hod. Kontrakcie som mala hrozne bolestive, dokonca tie co uz boli spojene s tlacenim sa mi zdali len o trosku silnejsie, takze som sa celkom v tych bolestiach vytrapila...najhorsie bolo, ze mne sa chcelo pocas 5min. kontrakciach chodit a oni mi stale hudli, ze chodit nemam, ze si mam pospat...no chapete to? 😀 ze pospat...som sa neotvarala, takze som si to musela pekne odboliestkovat...ale zmena nastala akonahle som dostala klystir, to som porodila hadam do dvoch hodin, vtedy sa mi to rozbehlo, a to som uz bola naozaj vdacna, ze konecne idem rodit 😀 Takze ako vravim, porod v pohode, len to predtym...Ale uz som zabudla na tu bolest, syncek je uzasny a jeden jeho usmev vsetko zahojil 🙂
Jastericka a vy ako sa drzite?

jastericka
29. jún 2008

jéééj, ahojky Leni, no čo čítam, mala si to dosť ťažké, tak dlho sa trápiť, ale zvládla si to, si super. Pozerala som fotky. Malý Marek je nádherné bábätko 🙂 . Všetko v poriadku?
Ja som sa už začala vytešovať, že nám problémiky s refluxom a kolikou pominuli, lebo týždeň bolo super a tieto posledné tri dni, no hrôzna. Maličká sa v noci budí s plačom, čo nikdy nebolo a aj cez deň dosť plačká. Neviem, čo sa mohlo stať. Na stravu si stále dávam pozor, nejem nič iné ako predtým a režim má rovnaký ☹
Možno je to len menšia kríza a prejde to, dúfajme. Ale inak je zlatulinká, taký malý anjelik.
Je mi hrozne, keď plače....

Držkajte sa, pa

pizicek
30. jún 2008

jastericka skus davat malu viac na brusko a mozes jej pomastit brusko nejakou vetrovou mastickou mi sme si tiez vytrpeli maly bol stale kolikavy bolo to hrozne.Skus snou aj cvicit nam to velmi pomahalo. 🙂

jastericka
30. jún 2008

Ďakujem pizicek, si zlatá. Ale to všetko s ňou robíme, cvičíme s nožkami vždy, keď ideme prebaľovať, dávam na bruško, ona aj spáva na brušku, ale len cez deň, v noci sa bojím. Máme mastičku Pupík, neviem či to pomáha, ale aspoň pre dobrý pocit. Dávali sme kvapky Espumisan, ale už nedávam, lebo som mala pocit, že sa jej z toho veľa plyníkov tvorilo a v noci sa na to budila. Uvidíme ako bude kakať bez toho.

Dneska bolo napríklad zasa lepšie, teraz zaspinkala o 21.30, tak som zvedavá, dokedy bude spinkať, zvykla aj do tretej, pol štvrtej, ale hovorím, posledné noci sa to zmenilo a bola hore už o polnoci...

Maličký je zlatunký, ako to rýchlo ubehlo, že? Z takého bábätka a už má skoro 2 roky

pizicek
1. júl 2008

M as pravdu jastericka nedavno bol malicky ateraz uz aj rozprava.A nieje nahodou hladnucka? lebo moj maly casto plakal lebo chcel stale papkat.A neskusala si kvapky simplex alebo ako sa volaju ,ale su len na predpis skus sa spytat doktorky.Drzkam palceky .

jastericka
2. júl 2008

asi je naozaj hladná , ona tiež chce stále papat 😅 Dakedy uz aj po hodine pýta. Niekde píšu, že kojiť každé 3-4 hodiny, veď to by ma zjedla od plaču.Tie kvapky vyskúšam pa 🙂

pizicek
2. júl 2008

jastericka kludne ju prikladaj aj castejsie moj maly bol tiez velky papkac.Ale ten si pytal aj kazdu pol hodinku bol to dost unavne hlavne v noci .Vsetko sa da len to chce vela trpezlivosti. 😉

jastericka
3. júl 2008

dávam jej teda aj po hodine dakedy, keď si pýta a moc plače, už sa na ňu nedokážem pozerať, je mi jej ľúto. Ale dnes som rada, lebo mi konečne aspoň trošíčku čajíku z fľašky vypila, lebo v tomto teple je asi viac smädná ako hladná. 🙂

vejinka
15. júl 2008

zienky co vsetko treba brat do porodnice.??.este nemam ziadny zoznam ale ked tam najblizsie pojdem..tak ho budem pytat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre