Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

vejinka
13. aug 2008

a asi dam len bonbonieru..chlast vypijem ja 😀 😀 😀 😀

jastericka
13. aug 2008

vejinka 😀 😀 😀 Veru, aj ja som mala chuť po takom výkone po pôrode na malého frťaňa 😀 😀 😝

jastericka
13. aug 2008

waiti: ospravedlňovať sa nemusíš, ja to chápem, veď máš malého drobčeka a ten dá zabrať. Keď bude väčší, nájdeš si už viac času sem dačo popísať 😉

vejinka
14. aug 2008

ahojte zienky..ale ste toho od vcera popisali...to neamm sancu vsetko precitat..ale nevadi..hadam mi nieco podsatne neunikne.
takze mi sme dnes boli v poradni..od tretej rana som hore do stvrtej som mala asi 7 kontrakcii brutal som sa spotila..ale zijem a rano o siestej som sa vychystala a sla do tej poradne...samozrejme ked som dosla tak z hruzou zistila ze zacinaju ordinovat az od deviatej a do deviatej ..beru zeny na prijem..takze som tam sedela ako kvocka..vsetko ma bolelo maly bol neskutocne zivy kopal ako o dusu..no a na rad som sa dostala o pol jedenastej lebo samozrejme ze mali aj vip klientky..takze ja ako prva..som isla asi siedma v poradi..hruuza som tam nadavala ako hrom...ale vsetko sa da vydrzat no a ked som uz bola dnu tak tlak mam 110/60 co som absolutne necudovala kedze prsalo a bol celkovo nizky tlak ..moc som mala ok vaha rovanak ako pred tyzdnom cize 66kg. doktorka ma kukla od spodu..krcok uzavrety robila mi vyter..ze vraj som ho uz davno mala mat urobeny...povedala som jej o kontrakciach napisala to do knizky..ale ze su to len poslickovia a nieje to nic vazne..ked to bdue vazne vraj to zistim..no som zvedava..robila mi sono a maly uz ma cez 3 kila..ziadne +- povedala ze uz je to viac ako tri kila..co ma dost prekvapilo..este raz mi ukazala pipiq..aj vajka takze urcite je to chlap. velkostou zotpovedane danemu tyzdnu a ked som sa pytala na nejaky konkretny datum..tak ziadny nedala ale zostavame pri tom 5.9. vraj ked to na mna pride samozrejme mam dost.som zvedava ci to rozoznam. a este som bola zasa na pasoch..samozrejme ze malemu sa to nepacilo a skoro vyskocil z brucha ked ma stiahla sestricka..ked porovnavam tie tri grafy tak jednoznacne dnesny graf vyzera zaujimavo same vysoke krivky takze nieco sa deje ale neviem co lebo nakoniec ked som odchadzala povedala ze vsetko je v poriadku. a domov som dosla o jedenastej takze som tam tvrdla od pol siedmej do jedenastej..hladna smadna nasrata ale spokojna ze nerodim 😅

vejinka
14. aug 2008

skopirovala som to zo septembroviek..a ta prva veta sa sem moc nehodi.. 😀

jastericka
14. aug 2008

ahoj vejinka, júúúj, to si tam fakt dlho tvrdla. Je to hrozné....A neboj, keď to na Teba príde, tak to naozaj spoznáš, bude to už o inom ako poslíčkovia, veď uvidíš 😉 Držkaj sa

pinco
14. aug 2008

caute kocky - veji, aj mi bolo divne, co to tu pises, ze sme vela popisali ... 😀

vidis, ja som dnes prozretelne prisla radsej o stvrt na desat 😀 Ale zasa na pasoch som bola vyse hodiny, lebo mala zachrnela, tak sme ju tam museli so sestrickou budit 😀 Ja neviem, co tolko spi. Tento tyzden sa jej vobec nechce kopat, az som z toho nervozna. Ale kontrakcie uz zacinam mat dost dobre 😅 Ale stale som si nie ista, ci uz je to ono, takze to este nie je. Lebo fakt to tak vsade pisu a aj to kazdy povie, ze ked to uz pride, tak si budeme iste, ze rodime, tak sa neboj veji, urcite to spoznas.

paskova
14. aug 2008

ahojte kocky: idem sa vam zamiesat do debaty. Jedna moja znama je tiez tehotna, mala akesi tazkosti, tak si musela ist lahnut na gyndu. Povedala, ze je tam bol otrasny personal, neochota a nechali ju tam trapit sa v bolestiach. Hrozne ma vystrasila, ja totiz nemam ziadneho vybavebeho doktora k porodu, ani tam nikoho nepoznam, tak ma prosim ukludnite, ze to nie je tak hrozne. ☹ Dufam, ze mi tam nic nedokaslu a ked sa tam dostanem vsetko bude v pohode.

vejinka
14. aug 2008

pinco..ja som minuly pondelok bola skoro hodinu 😅 tiez sme s nim triasli..a on na nas kaslal 😀 no na tych dnesnych pasoch bolo perno..stacilo sestricke len 15 minut..maly tak neskutocne kopal ze som mala dost 😅 a tie krivky..no mala som dost ked som to porovanavala z minulym grafom..takze nieco sa tam urcite deje.

jastericka..ktovie ci to fakt spoznam...ale hadam nie ak nieee..tak budem sem pisat co sa deje a vy ma hadam dako usmernite 😀

alinka189
14. aug 2008

vejinka, pinco.....fakt to tam je na porazenie v tej nemocke.....človek aj príde skôr, aby dlho nečakal, ale presne vip klientky idú prvé a my sa môžme aj na hlavu postaviť....nefér je, že tie vip nie sú ani tehotné, ale nasáčkujú sa tam prvé ☹

paskova, ja som ležala na gyn.min.rok a boli celkom milý, až na jednu protivnú sestričku. ale čo sa týka pôrodnice a novoroden., tak baby písali, že sú všetci velmi zlatí. ved za chvilu nám pinco a vejinka povedia 🙂

jastericka
14. aug 2008

ahoj paskova: ja som ležala na gynde 4 dni, lebo mi pôrod vyvolávali. Boli tam zlaté sestričky, fakt až na jednu, ktorá mala akurát službu, keď som začala mať kontrakcie a krava mi neverila a 3 hodiny o mňa ani nezakopla a ja som sa tam už krútila a izbe a bála som sa jej ísť už dačo povedať, tak som tam čakala, či sa na mňa príde aspoň pozrieť.
Hovorím 3 hodiny nič a potom prišla, že no poďte, pani doktorka Vás prezrie.
Bola dobre v šoku, keď doktorka povedala, okamžite na pôrodnicu, že rodím a ona krava mi neverila, som počula, ako ma ohovárala na chodbe a hovorila inej sestričke, že si kontrakcie namýšľam....krava jedna....
😠

A na pôrodnici bola len jedna nepríjemná sestrička, bola hrozne neochotná a kyslo sa tvárila, ale ostatné super.

vejinka: zlatá, že sem napíšeš, neboj, nenapíšeš, budeš utekať do pôrodky 😀

Jani (pinco), držím silno palce, už to za chvíľku príde 😉

alinka: aj ty to máš už za chvíľočku , huráááá, bude malá Alinôčka

a bude malý Vejinkoš a malá Pincoška a malá Paškulica 😝 😀

lila794
14. aug 2008

Jej, Evi, ako si ich kraaaasne nazvala 😀

A ktoru neprijemnu sestricku myslis na porodke?

paskova
15. aug 2008

No ked len jedna sestricka, tak uz len dufat, ze ju prave ja nevyfasujem. Este sa chcem opytat ci ste mali vybevenych doktorov, alebo ste sli na blink?Ja som ani pri Natalke nemala nikoho, bol pri tom Lunicek a dopadlo to o.k. Teraz by som chcela rodit epiduralkou, ak mate aj s tym skusenosti sup sem. 🙂 Akurat sa krasne rozlialo, ale aj tak vam vsetkym prajem pekny dnicek. 😀

lila794
15. aug 2008

Ahojte! V LM prsi???? Lebo tu v LH krasne svieti slniecko. Som zvedava, kedy to dojde sem.

Ja som isla na blink, myslim, ze to je zbytocne zazmluvnovat si u nas porodnika, lebo ti 5, co su tam su v pohode. Ja som zrovna natrafila na Skladaneho, zeny ho moc nemusia, ale dalo sa. Este tam je primar a doktorky - Krekacova, Verebova a Zidekova. Vsetci su podla mna dobri.

S epiduralkou skusenost nemam, ja som aj tak rodila akutne cisarom. Ale robia to a myslim, ze je to v pohode.

Aj vam pekny predvikendovy dnik. Uz sa tesim, ze budem s mangelom, ze postrazi maleho, lebo je stale v robote. ☹

waitinka7
15. aug 2008

Ja som tiez nemala zabezpeceneho doktora..., ten kto mal sluzbu - ten odrodil. Nastastie natrafila som na MUDr. Krekacovu - bola perfektna. Co sa tyka epiduralky, ja som ju tiez velmi chcela, lebo som tu bolest uz nemohla vydrzat, ale v celej nemocnici bol len jeden anesteziolog, ktory bol prave na operacke, takze HOLD SMOLA: Myslim, ze epiduralku dostane jedna z desiatich, ta ktora ju chce dostat, lebo stale nie su dostupni anestizologovia.

vejinka
15. aug 2008

ze maly vejinkos...som sa dobre zasmiala a muz tiez 😀 😀
jastericka neboj urcote dam vediet ked to na mna pride aj ked to na mna nepride..ale mame rozbombardovanu kupelku dole..takze svokra si praje este aspom mesiac nerodit lebo nepostiha poupratovat poumyvat okna a tak..ale ja som povedala ze nanajvys tak dva tyzdne..a sak ten dalsi budem este v porodnici..takze nech nestresuje chudak moj muz..uz vidim ako bude makat 😀 😀

pinco..nabuduce sa nebudem trepat na pol siedmu..je to uplne zbytocne.pojdem pekne o osmej z domu hadam tam nebduem tvrdnut do dvanastej 😅

lilka..no ozaj prsalo ale vystriedalo ten dazd neznesitelne teplo..ale dychat som pri vareni nemohla..vsetko pootvarane a aj tak zo mna tieklo..hruza pri tom sporaku v tomto teple 😅

no ja som mala asi stastie ze vcera na poradni ma vzala verebova..ona je hrozne zlata a chvalabohu ma mensie prsty ako drahovzal 😀 takze ma nic nebolelo..lebo toho som sa asi naviac bala ...vzdy ked si u mna v bufete cosi kupoval tak som sa cudovala ake ma hrube prsty 😀 😀 😀 😀 no ststie bolo naklonene ..uvidime koho schytam nabuduce 😅

alinka189
15. aug 2008

jastericka, krásne si ich pomenovala 🙂 len v mojom prípade nebude to nebude malá Alinôčka, ale malý Alinôčko 😀 , teda aspon podla ultrazvuku 🙂

dnes bolo otrasne dusno 😝

paskova
15. aug 2008

to pomenovanie nema chybu. 🙂 Aj mna aj Natalku volaju Paskulica, takze si sa paradne trafila!

jastericka
15. aug 2008

alinka: teeeda, takto sa pomýliť, samozrejme, že malý Alinôčko 😅
paskova: 😀 😀 😀 Hej a netreba Ti doktora vybavovať, všetci sú v pohode

lila: taká malá, občas nosila okuliare, krátke blond vlasy, vek cca 50 😠

porubenka
15. aug 2008

Ahojte babenky,
aj ja sa k Vam pripajam. Ja mam termin koncom septembra a tiez budem rodit v LM. Ja som mala moznost sa ist pozriet do porodnice, je tam peknucko, a porodna sala posobila celkom milym dojmom 🙂. No napriek tomu mam strach z porodu, ako asi kazda z vas. A tiez sa bojim toho, ci budem vediet, kedy to na mna pride.
Drzkajte sa. pa pa

jastericka
16. aug 2008

ahoj porubenka, nebojkaj, ani nebudeš vedieť a budeš to mať za sebou, ono to všetko tak letí. A zvládneš to, určite... 😉

porubenka
16. aug 2008

Jastericka, si zlata, dakujem.
Veru ten cas tak rychlo leti... Ved ja sa s tym utesujem, ze kolko zien to uz zvladlo, ze kolko deticiek sa kazdy den narodi, tak ze to musim zvladnut aj ja.

jastericka
16. aug 2008

porubenka: ja som to už niekde písala, že pôrod bol pre mňa najkrajším zážitkom v živote, aj napriek tej bolesti. Nie je nič krajšie ako keď prebieha všetko v poriadku a Tebe po takom výkone dajú vytúžené bábätko na bruško. Je to krásny pocit, neopísateľný, aj potom tie hodiny po pôrode si v takej eufórii, že už to máš za sebou. Aspoň ja som bola 😅 Len mysli pozitívne....

arieska
17. aug 2008

lila, ja som tiež rodila pri Skladanom a nemôžem si sťažovať. až na to, že to bral všetko v pohodičke, rozvážne a pritom ja som prišla do pôrodnice už otvorená na 5 cm a on sa tváril že ešte máme kopec času. aj keď som bola prvorodička, ledva sme stihli klystír 🙂

alinka189
17. aug 2008

a pinco nie je už v pôrodnici?

vejinka
17. aug 2008

alinka..ja to zistim vo stvrtok ked pojdem do poradne aj na ozvy ci pinco uz daco ma alebo nie. lebo sa tam stretavame...v kazdom pripade som v duchu s nou 😉

alinka189
17. aug 2008

vejinka, aj ja idem vo štvrtok do poradne....najprv pinco chodila k nášmu dokimu, ale potom som ju tam nevídala, no a teraz chodím do rizikovky, tak k nášmu už nie.

vejinka
17. aug 2008

alinka tak sa tam mozno stretneme 😉 ja pojdem uz na siedmu pre istotu

vejinka
17. aug 2008

alinka..daj fotku nech viem ako vyzeras..aby som sa mohla pekne pozdravit 😀

alinka189
18. aug 2008

veji, isto sa stretneme. ja prídem nejako pred 8 a neboj, ja sa ti prihovorím, lebo ťa z videnia poznám 😀
len škoda, že bývaš niekde pri kaufiku, to na podbr.budem kočikovať sama 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre