Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

vejinka
16. sep 2008

ten jej maly sa dost podoba na toho nasho...vcera sme s muzom tak kukali 😅

porubenka
17. sep 2008

Ahoj Vejinka. Akurat som si pozerala Tvoje fotky a naozaj Vas Erik sa podoba na nasho Lukaska 🙂 Sranda.

pinco
17. sep 2008

ahojte 🙂 Porubenka, gratulujem a prajem hlavne vela vela zdravia tebe aj malemu.

ten cisarsky zacina byt asi v mode 😉 A potom ze preco nieto anesteziologa, ked chce zena epidural 😀

alinka189
22. sep 2008

nejako to tu stíchlo...všetky vás zamestnávajú detičky, však?
ja stále rozmýšlam, ako teda nakoniec dopadnem 😕

jastericka
22. sep 2008

ahoj Ali, neboj, nech to je akokoľvek či cisársky alebo normálny pôrod, hlavné je, aby ste boli v poriadku, aj tak aj tak je to bolestivé, všetko má svoje výhody a nevýhody.... 😉 Júúj, ale sa ti to kráti 😝

lila794
22. sep 2008

Ali, neboj, o chvilu uz aj ty budes taka zaneprazdnena, ze az!!! 😉

Pinco, hybaj do temy Babatka a maminky z LM v regionoch!!

vejinka
22. sep 2008

keby som nemala jazvu tak ani neviem ze som rodila..len mam este brucho..ale cvicit sa mi nexce..a samozrejme popri malom nestiham.. 😅

lila794
22. sep 2008

Veji, po cisarskom nesmies moc cvicit. Radsej to neskusaj, vraj az po pol roku by sa malo. A brucho zmizne, ani nevies ako. Ja som mala v tehu obrovske brusisko, kazdy si myslel, ze tam mam 2 deti. A po porode sa ma kazdy pytal, ze ci uz cakame dalsie - vtipniiii 😠 a to mi tak zrazu za tyzden splaslo ako nic. Ked ho trosku vtiahnem, tak ho mam ploche. Takze ziaden strach.

alinka189
24. sep 2008

kočky, ked ste boli na CR, boli ste v celkovej narkoze? nemali ste niektorá spinal? idem sa opýtať aj do bábätie a maminiek v LM ....

vejinka
24. sep 2008

lilka ok nebudem cvicit 😅

jastericka
24. sep 2008

cvičiť by sa fakt nemalo, aj preto, že po desiatich minútach aktívneho cvičenia, mliečko ževraj zvykne mať kyslú chuť a bábätká ho nechcú. Tak keď kojíš, radšej necvič, možno taký strečing nezaškodí, ale všetko s mierou.

alinka: aj mne hrozil cisársky a zamýšľala som sa nad spinálom....ale ak mám pravdu povedať, neviem prečo mám taký pocit, že v našej LM pôrodnici by z toho neboli nadšení. Ani epidurál nedávajú s nadšením.
Kamarátka rodila pri primárovi a môžem povedať, že ju veľmi dobre poznal a neodporúčal jej epidurál, že to dobre zvláda a že to vydrží aj bez EPI.

Mne tak isto sestrička hovorila, keĎ som EPI pýtala.....ak nad tým uvažuješ, najlepšie by bolo, keby si sa na to opýtala priamo doktora, keď už budeš chodiť do nemocnice na kontroly pred pôrodom 😉

alinka189
24. sep 2008

jastericka, sesternica tak rodila v ZA a pochvaluje si, zato moja kolegyna mala spinal tu v LM a vravela, že neboli nadšení, že ju aj odhovárali...a nakoniec ju ešte 2x rezali, čo jej to začalo hnisať a brala ATB a stratila aj mliečko ☹
joooj, neviem....
ale opýtam sa, od zajtra už asi začnem chodiť častejšie...neviem či každý týž. alebo každé dva...vy ste ako? okrem pásov, to viem, že každý týždeň.

jastericka
24. sep 2008

ali, no vidíš, tak som mala dobrý tušák...
chodila som každý týždeň na pásy, ale do rizikovej poradne v nemocke som chodila až od 39. týždňa a bola som tam myslím 3x, ten posledný krát mi zobrali krv a zistili, že mám zlé pečeňové testy, lebo som už prenášala, tak som hneď poobede nastupovala do nemocky na vyvolávačku.

porubenka
25. sep 2008

Ahoj Alinka, aj ja som bola v celkovej narkoze pri cisarskom, bolo to akutne, aby nas zachranili okamzite museli vybrat babatko von, tak ja som ani nemala cas na rozmyslanie... Ja som videla moje babatko az na druhy den, kedze muselo byt v inkubatore. Ale manzel ho videl hned. Ale viem, ze sestricky chodia ukazat babatka mamine hned ked sa prebudi a myslim ze jej ho aj prikladaju k prsniku.

alinka189
25. sep 2008

porubenka, to je jasné, že ked to je akútne, tak nebudú s nami diskutovať a hned dajú do celkovej nark.
ale pýtala som sa dnes...vraj ho ukážu, ked už maminu prebúdzajú, ale že to aj tak nejak nevníma, ale aj neskôr a ako vravíš, aj prikladajú....tak aspon že tak 🙂

veru jastericka, si mala dobrý tušák...ale ktovie prečo je to tak...

lila794
25. sep 2008

Ali, veru, mne ho doniesli hned, ako som sa prebrala a taka som bola otapena z tej narkozy, ze som maleho ani moc nevnimala a ked sa ma spytali, ci ho chcem dat prilozit, som povedala, ze nie - chudatko moje!!!! Som nevedela, ze tu nechcu robit spinal a epi 😒

jastericka
25. sep 2008

lili, ja neviem či naozaj nechcú, to by som zas netvrdila.....aaale ja som mala taký osobný pocit pri mojom pôrode, že za epidurál moc nie sú a radšej ma prehovorili, že to zvládnem aj bez nej, aj keď som si ju pýtala

ale z odstupom času som rada, že som si EPI nedala: 1. ušetrilo mi to peniažky
2. kto vie, možno by som porodila oveľa neskôr

alinka189
26. sep 2008

lila, ani ja netvrdím, že nechcú, len že neboli nadšení a že trošku odhovárali, ale aj tak spinal urobili a vela žien má aj epi. no už nech je to ako chce, my s tým nič nenarobíme, že? 😉

jastericka a vy ste už zdraví?

jastericka
26. sep 2008

presne tak, veď uvidíš Ali, aká bude situácia, rozhodni sa podľa situácie....

no už je to lepšie, ale malú ešte musím odsávať, má hlieniky a v noci spí so mnou, lebo v postieľke sa dusí, tak ju mám pri sebe a podopretú perinou a tak na boku spinká, aby sa jej lepšie dýchalo.

Ja som už OK, ešte sople trochu, ale to je už nič.... 😉

alinka189
26. sep 2008

tak to som rada, že sa vám polepšilo 🙂
a veru, musím sa rozhodnúť. ved ešte sa popýtam ked pôjdem.

vejinka
26. sep 2008

alinka ty to uz mas za par 😉

jastericka
26. sep 2008

ahoj veji: tak ako Erik maličký? Už máte dáky režimček? papa

alinka189
26. sep 2008

hej, vejinka 😉
jastericka mi už nariadila zbaliť tašku 😀 lebo ja ešte nemám 😅

vejinka
27. sep 2008

jastericka ahojcek...rezim??? co to je??, si s nami ten maly cert robi co xce ale dufam ze ho to rychlo prejde..nieze by mi to prekazalo ale pomaly melem z posledneho 😀 ale zasa nemozem povedat o nom ze je zly..lebo to tak nieje...je len casto hladny..a asi sa casto nudi..inak neviem 😅

alinka..booioze sak ja som tasku zbalenu mala od 32tt..dievca na case aby si jastericku posluchla.. 😵 a inak ako?? bolesti ziadne?? v pohodke vsetko??

dnes mame jeden mesiac..ale to letiiiiiiiii 😕 😕

paskova
27. sep 2008

vejinka: nestras, ze uz od 32 tt.... Ja som este nebola na nakupe v drogerii a v lekarni, tym padom ani nemam co dat do tej tasky 😒 Ale buduci tyzden sa uz chystam na veeeelky nakup mam depky kolko penazi tam utratim.

paskova
27. sep 2008

Zienky este sa chcem opytat, ci sa aj tie dobre vlozky, ktore sa nosia po porode kupuju v zdravotnickych potrebach? Mam z toho misung, co sa kupuje v lekarni a co v tych potrebach. 😒

alinka189
27. sep 2008

vejinka, neboj určite nejaký režim nájdete...a blahoželám k mesiačiku 😉
a slubujem, že tašku zbalím v priebehu týždňa 😵
inak v pohode, bolesti ako poslíčky žiadne, ale malý asi tlačí na platničku, lebo ma už tretí týždeň ukrutne bolí a len krivkám a dnes ma začali aj klby bedrové, asi zmena času. ty si vravela, ked sme boli spolu naposledy v poradni, že si mala poslíčkov už dákych 5 týž., nie? a ktovie, možno aj mám, ale neviem, že to je ono... ale ani bruško mi netvrdne, len ked sa malý vypúča 🙂

a dokedy mám brať magnézium? niekto vraví do 36tt, niekto do 38tt.... juuuj, ale ja nechcem prenášať 😖

paskova, ja som kupovala vložky samu (alebo tak nejak sa volajú) v lekárni...vraj sú dobré, aj niekde na konikovi som o nich čitala...

vejinka
27. sep 2008

paskova v lekarni si urcite kup tie vlozky..su balene len v igelitovom vrecku..su najlepsie jednoznacne..a este nezabudni si kupit tam tie sietkovane nohavicky..tiez odporucam vyborna vec

vejinka
27. sep 2008

boze pisem v lekarni a myslim zdravotne potreby..ja som cisty cvok jak som doma 😀

vejinka
27. sep 2008

alinka..tusim ano od 35tt som mala poslickov..alebo este skor uz nepamatam 😠
magnezko by som uz nebrala..byt tebou ja som ho tiez vylucila niekedy okolo 36tt. a to mi doktor vravel ze mam brat furt aj tri denne..no ale spravila som si podla seba..stavi sa ze este teraz by som mala brucho a prenasala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre