Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

jajuuus
10. aug 2012

@nadulka88 no to dúfam 😀

redangel
10. aug 2012

Ahojte, ja som rodila v 2010 v LM, ale mam zmiesane pocity.... prostredie je fakt super, hned po prichode som si pytala jednolozkovu izbu s vlastnou sprchou a wc a to bolo jedno z najlepsich rozhodnuti, mali sme klud, pokoj a mohla som sa naozaj po kazdom kojeni osprchovat a nikoho nerusit /aj preto som sa zahojila neskutocne rychlo a maly bol a je kludnucke dieta/. No horsie je to na porodnici, co sa tyka samotneho porodu. Nechcem nikoho ociernovat, ale doktor ktory vtedy sluzil, ma nechal riadne vytrapit a navyse ked uz ma zasil, tak ma na to vsetko cerstvo zasite musel vyskrabavat, lebo vo mne zabudol kus placenty. Takze namiesto oddychu po porode som od 18h do 23 h bola na sale a chladili mi brucho atd... hruza a nikdy viac to nechcem zazit... inaksie sestricky najma na novorodeneckom su zlatucke,no porodnicke to brali tak ako ze:nie ste tu sama, to zaziva kazda... no brala by som viac sucitu, ved teraz rodim ja, nie "kazda" - chapete ma, vsak? 😉

nadulka88
11. aug 2012

@jajuuus urcite.. zazila som to pred mesiacom... ( jezis, naozaj je to uz mesiac? 😕 ) .. len si este pekne uzivaj tehotenstvo.. ja by som hned s tebou menila 😀 😀 😀

nadulka88
11. aug 2012

@redangel to chapem.. ja som mala velke stastie na sestricky pri porode, aj ked, ja ich chapem ked maju denne niekedy aj 4 porody ( ked som bola ja tak boli 4 ) tak oni to beru asi ako rutinu... a aj oni maju deti tak vedia co to je.. skor ma udivuju niektori doktori 😀 😀 ti asi nemozu vediet aku bolest prave zazivame 😀 😀 😀

jajuuus
12. aug 2012

@nadulka88 užívam moja, užívam... ale keď ono to tak neskutočne letíííííííí 😅

nadulka88
12. aug 2012

@jajuuus veru leti... a to ked budes mat mrnusika pri sebe ako to len zacne letiet.. fuu... a este, vyspi sa 😀 😀 😀 😀 tuto radu som si pocas tehu nezobrala k srdcu.. a mala som 😀 😀 😀 😔 😀 😀

jajuuus
13. aug 2012

@nadulka88 😀 😀 ach... spánok môj milovaný 😀 ja som ako medveď, iba by som spala... a to nie len teraz v tehu 😀

nadulka88
13. aug 2012

@jajuuus no tak ti radim aby si isla spat a zobudila sa tak tyzden pred terminom 😀 to by si si mohla takto predspat isty cas 😀 😀

jajuuus
14. aug 2012

@nadulka88 ešte tri týždne v práci vydržať a ide sa na spánok! 😀 😀

nadulka88
14. aug 2012

@jajuuus sak si pospi aj v praci 😀 😀 😀 😀

jajuuus
14. aug 2012

@nadulka88 😀 😀 koza 😀 a ako malinká? pekne spinká? kojíš, máš mliečko? 🙂

nadulka88
14. aug 2012

@jajuuus koza? skor sa citim ako krava 😀 😀 dojka 😀 😀 😀 No malinka je krasnucka, poslucha a pekne papka.. az moc, vkuse mi vysi na cecke 😀 😀 😀 a mam mliecka, ze by mi aj krava Milka mohla zavidiet 😀 😀

jajuuus
14. aug 2012

@nadulka88 tak to je dobre 😀 dobre vedieť, ak nám pochýba mliečko, budeme chodiť k vám sa prisať 😀

nadulka88
14. aug 2012

@jajuuus 😀 😀 😀 podojim cely okres, nie je problem 😀 😀 😀

jajuuus
14. aug 2012

@nadulka88 😀 ok, beriem ťa za slovo

zmajerikova
17. aug 2012

@lenka47 ahoj Lenka, nechodili sme spolu na kurz do LM? sa mi zdas nejaka povedoma. A Lesanka nie je take bezne meno 🙂 . Ja mam Baborku a v oktobri cakame dalsiu princeznu.

lenka47
17. aug 2012

@zmajerikova ano ano, a tusim mame aj rovnakeho gyndosa,ci? len si furt nie som ista 🙂 my cakame v polke novembra chlapceka 🙂

zmajerikova
18. aug 2012

@lenka47 ja mam Lunicka, ale tam sme sa nestretli, to by som si ta vsimla 🙂 , no ale ak som bola nejaka zamyslena aj to sa mohlo stat, ja som v tychto veciach taky trulo. Tak sa tesim ze budete mat fesaka, nas cakaju dve bambulky, tak uvidim ako budu spolu vychadzat. 🙂 A ty si pisala, ze si rodila v RK, a to len tak ci si mala nejaky dovod.

lenka47
18. aug 2012

@zmajerikova ano Lunicka, tak myslim ze si to bola ty, ale ja tiez kym si nie som na 100% ista tak sa radsej neprihovorim :D ano rodila som v RK, mala som na tu porodnicu lepsie referencie, resp. dost zle na LM 🙂 a bola som spokojna, pojdem tam aj tentoraz. ja som tiez velmi zvedava ako Lesanka prijme braceka, no snad to zvladneme 🙂

zmajerikova
18. aug 2012

@lenka47 vidis to a ja som si ani nevsimla, hrozne so mnou. Inak ja som uz aj pozabudala veci z toho kurzu, ale tak hadam si spomeniem hehe. Ja som rodila v LM a nemam zle skusenosti, aj ked je pravda, ze komplikacie som nemala a ne mam to s cim porovnat. Dolezite je aby vsetko dobre dopadlo. Este pouvazujem nad RK ale asi som leniva ist az tam :D

lenka47
18. aug 2012

@zmajerikova ale hadam si spomenieme, uz je to teraz take ine druhy krat aj to tehotenstvo, vsetko tak rychlo bezi, popri malinkej ani nemam velmi cas nejako to prezivat, len sa mi zda ze je to tazsie 🙂 jasne dolezite je aby vsetko prebehlo v pohode aj u babatka aj u teba, ja pojdem do RK kedze to tam uz "poznam" a dufam ze budem aj teraz spokojna 🙂 kedy mas termin?

zmajerikova
19. aug 2012

@lenka47 ja mam 17teho oktobra, takze sa mi to uz krati. Veru je to rozdiel, aj ja hovorim, ze niekedy zistim, ze som tehotna az vecer ked si chcem lahnut na brucho. Proste na to nemam cas, ani sa tak strazit ani pozorovat, je to uplne ine ako ked som cakala prve babo, urcite je to aj tym ze sa starame o druheho drobca. Vy budete mat asi taky isty rozdiel medzi mini ako my. U nas to je 22 mesiacov. Aj ste riesili surodenecky kocik alebo nieco take?

lenka47
19. aug 2012

@zmajerikova ano my tiez budeme mat 22 mesiacov, ja mam termin 15.11. - ale uz aby to bolo :D nie surodenecky sme neriesili ale kupovali sme este druhy-taky mensi pre lesanku tak to bude stacit snad... no uvidim ako to bude vsetko, este potrebujeme Lesanku naucit spinkat v normalnej posteli lebo stale spi v postielke-tak toho sa trosku bojim

zmajerikova
19. aug 2012

@lenka47 vidim ze riesis presne tie iste veci ako ja 🙂 .my sme dnes malu dali spat do svojej izby a do velkej postele so zabranou, tak som zvedava ko to zvladne, chvilku plakala ale nebolo to velmi tak som ju nechala a teraz je ticho, tak som zvedava ako to dopadne. Normalne sa mi chcelo plakat, ze ju davam prec. Ale bojim sa aby ju drobca potom nebudilo. Hadam to obe nejako zvladneme a nase drobce to tiez zvladnu. Budem drzat palce. 😉

lenka47
19. aug 2012

@zmajerikova nasa uz spinka sama v izbicke dlhsie, len tu postielku sme jej nechali lebo ona sa este sem tam poprechadza dookola kym zaspi, no som zvedava ako to bude ked nebude mat zabradlie 🙂 ale sak nejako sa nauci no - dufam 🙂

lo75
26. aug 2012

Tak a mame to za sebou a naša LUJZA má dnes dva týždne 🙂 . Musím povedať, že prežívame úžasné chvíle... Nič som však nenechala na náhodu a pred pôrodom som sa bola dohodnúť na novorodeneckom s primárkou a sestrami ako si to predstavujem keďže v roku 2009 som bola veľmi sklamaná... Tento raz klobúk dole pred sestričkami na novorodeneckom napriek tomu, že som im teda povedala čo áno a čo nie, boli všetky veľmi milé a nápomocné, nebrali to tak, že staraj sa, keď si chcela... Dohodli sme sa s primárkou na tom, že ak bude dieťatko aj ja OK tak to bude podľa našich predstáv a keďže neboli žiadne komplikácie tak LUJZA po rýchlych prvotných vyšetreniach bola už stále s nami. Nešla ani do inkubátora a dve hodiny po pôrode sme strávili všetci traja (ja, manžel a naša dcéra) na pôrodnej sále a potom už rovno na izbu. Malá sa narodila v nedeľu no a v stredu sme išli domov. Čo sa týka samotného pôrodu bol sám od prírody perfektný. Keďže sme prišli nadránom mala som pocit, že pôrodné asistentky mali jediný problém ako vypísať prijímacie papiere čo ma dosť teda štvalo, keďže som prišla do pôrodnice 3,40 a LUJZA sa narodila 4,47 viem si teda hodinku pred narodením dieťaťa predstaviť aj "príjemnejšie" ako pochodovaním po príjmacej kancelárii a pri kontrakciách opieraním sa o nejaký kus nábytku lebo manžel bol vykázaný na chodbu... posledných pár minút bol pri mne a pomáhal mi dýchať lebo som zrazu zabudla čo mám robiť taký rýchly spád to nabralo. Našťastie mám z toho srandu lebo sa nič nestalo. Ženské sestry čo boli potom boli perfektné a napriek tomu, že som bola druhorodička tak mi všetko vysvetľovali dookola takže v konečnom dôsledku to bolo v pohode. Doktorka Verebová ma parádne zašila, hoci možno netrebalo strihať, ale čert vie... Suma sumárum keď porovnám moje dva pôrody tak pokiaľ je všetko OK tak je pôrodnica v pohode, len keď na druhý deň nevyskočíte ako srnka tak ako sa mi to stalo pri prvom tak je to problém. Keď pôjdem rodiť tretie tak sa teda pôjdem dohodnúť aj s pôrodnými asistentkami a už to bude komplet podľa mojich predstáv 😉 . Výhodou bolo pri druhom pôrode, že som už väčšinu personálu poznala... bolo to také domáckejšie a známejšie. Išlo však aj o to, že som ja bola v pohode čo je veľmi dôležitý fakt a do pôrodnice som išla s dôverou a skôr som mala strach z toho, že by som porodila doma. Takže ja by som si opäť vybrala len pôrodnicu v LM. Prajem všetkým krásne pôrody ...

jajuuus
2. sep 2012

@lo75 ahoj, gratulujem k Lujze a prajem veľa zdravíčka a tebe rýchle zotavenie 😉
prosím ťa, počula som, že vraj Drahovzal a nejaký iný lekár odišli z nemocnice, je to pravda? nič sa k tebe nedostalo? 😕
a ako si to myslela, s tou srnkou? 😀 takže na druhý deň mám vyskočiť ako tá srnka? či? 😅 😀 a aká bola dr. Verebová? ako sa správa?
prepáč, že mám toľko otázok... 😅

lo75
3. sep 2012

@jajuuus ahoj, ďakujeme za prianie 🙂 včera mala Lujza tri týždne a ja musím povedať, že sa cítim fakt skvele. Až sa musím kontrolovať, aby som si nemyslela, že som schopná normálneho tempa ako pred tehotenstvom. No neviem čo za reči sa Ti dostali, ale jediná, ktorá odišla, ale to už dávnejšie bola Dr. Žideková. Teraz je tam doktori Drahovzal, Skladaný, Školka, Krekáčová a Verebová. Počas doby keď som tam bola som videla všetkých okrem Školku a Krekáčovej lebo ťahali služby tri týždne pred tým keď mal Skladaný dovolenku. Musím povedať, že ešte aj "obávaný" doky Skladaný bol podarený, po dovolenke bol oddýchnutý sršal radosťou by som povedala. Primár chodil na veľké vizity takže pred troma týždňami tam ešte bol 🙂. Dr. Verebová síce toho veľa nenahovorila, ale v najdôležitejšom momente mi prišiel jej hlas ako z neba keď mi povedala: teraz sa nadýchnite zadržte dych a tlačte 🙂. LUJZA bola vonku na jedno zatlačenie takže super 🙂. No a to šitie až na ten nepríjemný pocit dopadlo super. Ja ani neviem vlastne ako vyzerá lebo sa to tak rýchlo zomlelo, že som si ju nestihla ani zapamätať 🙂.
No a veru pri prvom som mala strašne nepríjemný pocit z toho ako ma nútili stavať sa z postele a ja som fakt nevládala, po narkóze som nevedela držať rovnováhu asi to anesteziológ trochu "pritvrdil" teraz mi dali čas... tak preto tie srnky 🙂. Je to tak, že 6 hodín po pôrode by si mala ísť do sprchy a vymočiť sa a dať sa do poriadku ... no a nie vždy sa to dá... fakt je to hlavne o tom ako sa nastavíš a psychicky pripravíš... hoci keď som bola ako prvorodička v roku 2009 mala som pocit, že sa na to všetko pripraviť nedá až vlastná skúsenosť ma tak pripravila, že som to pri druhom vlastne zvládla perfektne a teda aj personál v nemocnici 🙂)). Držím palce a kľudne keď budeš niečo chcieť ešte "skonzultovať" kľudne sa ozvi.

gaby21
6. sep 2012

Dievcata, ja som pocula, ze Drahovzal zapricinil smrt babatka, tak uz nie je primar, ci je to pravda neviem, vselico sa hovori 😖

zmajerikova
9. sep 2012

@jajuuus cav jani a uz si sa rozhodla kam pojdes rodit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre