Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

lila794
31. aug 2008

Ahojte!!!
Jastericka - odsavam len rano, malokedy aj vecer a byva to tak 300ml. Mala som aj tyzdne, ze sa mi podarilo naraz aj 500ml. Nechapem, kde sa to vo mne berie.
Ano, chodi to sestricka z detskeho oddelenia pre patologickych novorodencov z PP. Chodieva pondelky k nam domov, zoberie mliecko, da nove flase, niekedy urobi odbery.... Je to 130sk,- za liter. Ja som prachy nechcela, ale vraj musia platit. Poradila nam ju moja dr., lebo uz prvy mesiac som mala namrazenych 7l a aj tak som to nepouzivala to mliecko.

Paskova - my chodime k dr. Gabrysovej, aj kamosky a sme veeelmi spokojne. A kocar sme kupili v Trencine v Pre deti, ale teraz Casual dostat vsade - u nas v Detickove - objednaju.

Ozaj, Evi, odsavam odsavackou - rukou by som sa zblaznila. Mam Aventku, je super.

jastericka
31. aug 2008

lila: teeeda, to kde sa berie tooľko mliečka 🙂 , to si ani neviem predstaviť. A ja že 50ml najviac 😀 hehe
To si dobrá

Ja mám Canpol baby odsávačku, ale má hrozne slabý ťah podľa mňa, lebo aj keď si ju nadstavím na najsilnejší ťah, tak to ide biedne, to lepšie mi ide rukou.
lila, myslíš si, že môžu mať moje prsia malú kapacitu, že sa v nich nedokáže vytvoriť toľko mliečka a že potom malá vyťahá celý prsník, ale jej to nestačí a preto je za hodinu zase hladná?

Musí to byť dáky háčik, keď si tak často pýta papať a to mi vypije celý prsník, zostane z neho už len taký vecheť 😅

lila794
31. aug 2008

Neviem, ja dake extra skusenosti s kojenim nemam, ale mozem ti napisat, co si myslim, ale ci je to tak, neviem s istotou. Martinka je aj dost velka, asi potrebuje viacej papat. Aj mne ostane vechtik. Mozno len chce byt castejsie pri tebe - na prsku. A na druhej strane je to dobre, lebo cim castejsie ta odsava, tym viacej mliecka sa tvori. A po napapani je spokojna? Ak ano, tak sa napapala. A davas jej aj nieco ine? Ako vodu alebo caj? Lebo aj to dost ovplyvnuje tvorbu mlieka. Babo uz potom nechce tolko mlieka a aj menej posaje a tym padom sa menej tvori. Ja malemu okrem cicika nedavam absolutne nic a dehydratovany nie je. V mliecku ma vsetko, aj vodu. Vidim to, ked odsavam, najskor ide take vodnatejsie mlieko a potom biele.

Ja som mala tiez taku odsavacku, ale uz v porodke som z nej mala nervy, lebo nic nesala. Tak mi poziciavali z novoro Aventku a bola perfektna. Ked som prisla domov, mala som pozicanu od kamosky taku piestovu Babynova, ale to bolo hrozne tazke s nou odsavat - az som plakala. V LM Aventku nikde nemali, tak mangel bol na cestach, tak skocil do Trencina - ta ma zachranila. Hoci je trochu draha, ale nevymenila by som ju za nic.

Ja by som ti odporucila len vydrzat a prikladat ju tak casto, ako chce. Ale je to o nervy. Ale potom sa ti odvdaci. Inak, maly papa kazde 2 hodiny, iba v noci vydrzi. Takze tiez dost casto. Niekedy, ku veceru dokonca kazdu hodinu. A mlieka mam urcite dost. Oni su naozaj velki a potrebuju asi castejsie. 😝

stankalm
31. aug 2008

ahojte maminy 😉
paskova...podla mna je najlepsie si vybrat detsku dr. tak, aby si to mala hlavne blizko...ja som tiez rozmyslala o dr. Gabrysovej ako pise lila, jazdim aj autom, takze v tom by problem nebol, ale neviem, nejak ma to odradilo, tak som si vybrala dr. Gejdosovu na Nabrezi pri "Papuci", je to vlastne este moja detska dr. a mam k nej doveru 😉 A zase ked poviem pravdu, chodime tam len na pravidelne prehliadky, Tamarka nebola vlastne este chora, ked neratam nejake sopliky a teploty, antibiotika sme vobec este nebrali...takze tak 😵

Lila...to je super, ze mas tolko vela mliecka a ze mozes pomoct aj inym detickam, to je slachetny cin a naozaj ani nejde o tie peniaze. Kukla som Tvoje fotky, maly je zlaty 😎 Ty si z Nabrezia, vsak? Chodili sme do tej istej ZS, pamatas si ma?

Evi ahoj 😉 Ja som Ti tiez minule chcela povedat, ze nedavaj Martinke ziadny caj ani vodu, ked kojis, tak to jej staci, ja som Tamarku 6 mesiacov len kojila, sice bola zima, ale aj tak, to dietatku staci. A tiez som kojila dost casto si myslim, kazde 2 hodiny a k veceru aj kazdu 1,5 hod., uz som mala tiez pocit, ze uz mlieko ani nemam a vidis, kojila som ju doteraz. Martinka je proste velky hlados a podla mna si aj na cicku dost zvykla, tak sa chce len "pohrat" a citit Ta pri sebe 🙂

lila794
1. sep 2008

Ahoj Stanka! Kukla som fotky, jasne, ze si ta pamatam!!!!! Aj sa obcas v meste stretneme, ze? Na nemcinu sme spolu chodili, vsak? Sranda!!! Mala je zlatunka, pozerali sme rano s manzelom fotky a vravi, ze aj on chce taku princeznicku 🙂 tak dufam, ze sa nam zadari. A aka bola cernula, ked sa narodila a teraz blondava 🙂

Ano, Stanka ma pravdu, aj Dr. Gejdosova ja super, ja som tiez k nej chodila, ale nevedela som, ci este ordinuje. A mozem poradit aj dr. Kycinovu - ta je tiez dobra. My nastastie tiez chodime len do poradne, zatial sme chori neboli - tuk-tuk.

waitinka7
1. sep 2008

Lila...to mas naozaj vela mliecka....rozmyslam ked pride po to mlieko ta sestricka, tak ked sa to berie na litre...ako to funguje, ked niektore mamicky nenazbieraju liter za den....a viem, ze po 24 hodinach sa to musi bud zamrazit alebo zlikvidovat. Keby mali napr. len pol litra za den ako potom?
Jastericka, asi naozaj mas malo mliecka a mala rychlo vyhladne z neho...alebo neviem hm.
Ja chodim ku Dr. Gejdosovej v papuci, tiez som zatial spokojna....
CO sa tyka toho cajiku, tak jedni vravia tak, druhi inak...ja davam cajik malemu takmer od narodenia a veru ho aj vypije a ked je nepokojny, taký placko a ked sa puci, dam cajik, upokoji sa, a vela krat aj zaspinka na taku polhodinku. Teraz ked boli tie horucky v lete, ja som videla, ze je smadny...a nechcela som si ho prikladat kazdu hodinu. Tak neviem....kazda nech si urobi ako chce.

lila794
1. sep 2008

To mas pravdu, ze kazdy hovori inak. A ako si videla, ze bol smadny? Mne to neprekaza dat mu aj kazdu hodinu, ked chce. Ked bol smadny, iba 1-2 minutky potahal a bolo. Ale ono sa to najnovsie odporuca preto iba kojit, lebo tie caje nie su nic moc, aj ked sa zarucuju, ze su uplne ok. Ten znamy odbornik na vyzivu dr. Bukovsky tvrdi, ze deti preto casto mavaju problemy s bruskami, lebo si mame predstavit, ze by sme pili iba mlieko a potom ho zapili cajom alebo vodou. Vraj sa to tam nejako divne pomiesa. A hlavne kvoli tvorbe mlieka sa to neodporuca. Ale ved mas pravdu, kazdy nech si robi podla svojho, nikomu netreba vnucovat nazory.

Ono to s tym zberom mlieka je takto. Daju ti sterilne flase 500ml-trove. Zbieras don najviac tri dni a das zmrazit. Ale tie mamimy, co maju vela mlieka, nestacia flase vymienat. Vraj ma jednu darkynu, co jej da 7l za tyzden - waw. Oni potom kazdu flasu vysetruju, ci to nahodou nie je kravske 😀 a na virusy a pod. a potom ho pasterizuju, cize preto sa moze zbierat tri dni. A ak nenberie maminka tolko, tak do zmrazit tolko, kolko vo flasi je. Ale oni su vdacni uplne za kazdy ml toho mliecka.

stankalm
1. sep 2008

lila...veru, som si spomenula, ze sme chodili spolu na nemcinu s Trnovskou, ale aj tak mam pocit, ze nas vela nenaucila ☹
A Ty kde teraz byvas? Som Ta raz videla pred nasou bytovkou, ja byvam na Rachmaninke.
Takze planujete uz dalsie babo? Ci trosku neskor? No drzim palce, nech je to dievcatko 😉 Moj muz vravi kazdemu, kto povie, ze aj oni chcu take dievcatko, ze nech pridu k nemu, ze on urobi 😀

A s tym cajikom veru, je to individualne, ja som len osobne Evke chcela, ze ked tak casto koji, tak jej podla mna staci aj cicka 😉 A zase ja neviem, ja som mala zimne babatko, takze vtedy mliecko staci 😵

jastericka
1. sep 2008

ahojte kočky. Úplne s Vami súhlasím, čo sa týka kojenia, že stačí bábu len MM. Ja ale mám čajík preto, keď ideme s Martinkou vonku a ona nechce byť v kočíku, tak keď začne revať, je to jediná záchrana ako ju utíšiť.
Keď som niekde na lavičke, tak jej dám cicku, ale nie vždy sa to dá.
Snažím sa jej ho dávať čo najmenej, dakedy má dni, kedy nevypije nič a dakedy aj 100ml za celý deň.

Cez deň mi nevadí, že si často pýta papať, ale v noci je to hrozné, keď aj každú polhodinku ☹ , vtedy tiež, keď už nevládzem, tak jej dá Miško z fľašky cucnúť prevarenej vody a spinká ďalej. Ale za chvíľku je zasa hore....
Zajtra ideme do poradne, tak sa popýtať doktorky na všetko, ohľadom mliečka a tak....

lila: keď dopapká, tak je spokojnučká, usmieva sa na všetky strany, vtedy nemám pocit, že je hladná, len za hodinu zase pýta. A vkuse si pchá všetko do úst, ale to už môže byť zo zúbkov, lebo aj hrozne slintá.

čo sa týka tej odsávačky, určite niet nad kvalitu, keby som mala kupovať ešte raz, tak si priplatím a kúpim kvalitnejšiu. Ale to až pri druhom bábu 😉 Ja by som zas druhé chcela chlapca, hehe

lila794
1. sep 2008

Chuda moje, nezavidim ti tie noci. Ale podla vsetkeho mliecka je dost, ono to bude v niecom inom. Keby bolo malo, tak by plakala, lebo by jej uz neslo. Daj vediet, co dokina.

A slintanie - mama mia, ja mu iba podbradnik davam. Tiez ma vsetko v puse, musim davat pozor na to, co ma v dosahu ruk, lebo vsetko berie - uz aj litrovu flasu do polovice plnu zdvihol a pod. Furt sa mi otaca, pretaca - hroza, ani prebalit ho uz normalne neviem. Dnes som ho nasla mimo hracej deky, pod stolikom na brusku a vyskereny ako leco. Ale skoro som infarkt dostala, ked som ho nevidela. A pomaly sa zacina aj plazit.

Stanka, zatial byvame v Hradku, ale o par tyzdnov sa stahujeme na Podbrezky. Nejak sa nam to stahovanie oddialuje 😢

paskova
2. sep 2008

Stanka, ja byvam na ul. 1 maja a ked som pozerala Tvoje fotky, veru dost casto Ta stretam pri Jednote. 🙂

jastericka
2. sep 2008

ahojte, dnes sme boli teda v tej poradni. Hovorila som doktorke všetko o tom budení v noci, aj ona povedala, že mliečka mám dosť, že to by malá revala a nepriberala tak ako priberá. že chce byť len pri mne, že by bolo dobré si ju nasťahovať do postele, v žiadnom prípade, to by som sa vôbec už nevyspala 😀

Už máme 7650g 😀
Sme Ťa spomínali lila, lebo ja hovorím, že aj kamarátka z netu tu chodí a ona že ktorá a ja že lila s Davidkom 😀 . Ale hneď vedela, o koho sa jedná.

Dostali sme dve injekcie Hexa vakcínu a pneumokoka a ešte aj Rotarix do pusy, chúďatko, vytrápili ju, potom mi v aute zaspala a ani sa nezobudila, keď som ju prenášala do postieľky a spala hodinu a pol.hehe

lila794
2. sep 2008

jej, sranda!!!!

Vidis, ale ja by som ti naozaj poradila dat si ju do postele, ak sa bojis toho, ze ju pripucis, neboj, zvyknes si a budes sa budit, iba ked bude pytat cicu. Naozaj, len vystrcis cicu a budes potom spat dalej. Lebo to vyberanie z postielky ta prebudza este viac.

My uz mame za sebou aj druhe kolo hexy, penevaru a rotarixu. Maly mal iba v noci teplotu, nic viac a cely den spal ako dudok. Druhy krat mu jeden vpich trosku opuchol, dala som mu ten octan z chladnicky a bolo dobre.

Ja som asi daka cudna, maly sa posledne noci budi iba raz, to mu nejako v polospanku strcim cicu a ani neviem ako zaspim (nie doslova) a som cez den este unavenejsia ako dni predtym. 😝

jastericka
2. sep 2008

jééj lila aj ja chcem len raz za noc.. A predtým sa budil častejšie? Ale verím ti, že si ešte unavenejšia, lebo paradox, keď máme totál zlú noc, tak cez deň fungujem omnoho lepšie ako keď sa v noci ako-tak vyspím.

My sme mali po prvom očkovaní trochu spuchnutú nôžku, tam, kde jej pichali hexu a tiež sme mali zvýšenú teplotu, tak som zvedavá na reakciu na toto.

waitinka7
3. sep 2008

Ja si malého do postele nedávam iba ráno, ked ho nakojím zhruba o tej stvrtej - piatej. Potom si ho nechám pri sebe a ešte tak hodinku a pol driemkame obidvaja.
Jastericka, neboj sa, ze by si ju pripučila...ide len o to, aby si moc nezvykla..lebo potom nebude chcieť spať v postieľke.
Co sa tyka kojenia po ležiacky...my dvaja s malým to akosi nevieme, sme zvyknutí posediačky...a z ľahu nám to nejde hm...

lila794
3. sep 2008

Waiti, aj my sme kojili furt po sediacky, ale krpec je uz velky a dost pohyblivy, vrtivy a tak, tak som skusila po leziacky, nepacilo sa mu. Tak som to skusala postupne a teraz je to super. Neboj, postupne si zvykne. Lebo potom uz v naruci nie je taky stabilny ako na posteli. Ved Tomasko si sam vyberie, ako bude chciet papat. Uvidite.

lila794
3. sep 2008

Inak, Evi, napadlo ma, ze je tu na konovi jedna kocka, co velmi dobre radi ohladom dojcenia, stravovania deticiek, stolice atd. Vola sa Annag a najdes ju v hocijakej teme, co sa tohto tyka, napr. laktacna kriza, stolica a pod. Skus je napisat IP, urcite ti rada a dobre poradi - hlavne ta povzbudi.

stankalm
3. sep 2008

ahojte...my sme sa nikdy nekojili v naruci, nejak nam to neslo, takze od narodenia poleziacky..az doteraz 😀

Evi...to je zaujimave, ze dr. Ti odporucila dat si malu do postele. Ty poznas moj nazor, ja som proti tomu a neodporucala by som to, ale zase mnohe nebudete so mnou suhlasit, je to samozrejme vec pohladu a zvyku. Ale teraz kym je babo malinke, este sa tak nevrti, tak sa to da, lenze rychlo si zvykne a potóm ked uz bude vacsie, tak sa uz duplom nevyspis. Ja som Tamarku mala s nami v posteli parkrat, vacsinou ked mala teploty a poviem Ti, ani som nespala a rano som vstala dolamana, hruza ☹ Marek-manzel sa vyspal, ale ja na krajicku, skoro som spadla, lebo mala sa otacala a tak...takze ja neodporucam. A potom budes mat problem aj s prechodom do samostatnej postele. Nasa Tamarka spavala v postielke doteraz, lenze uz tam mala malo miesta, tak sme kupili zabranu na postel a skoro 2 tyzdne spi sama v detskej izbe na svojej velkej posteli a bez problemov, neplace za nami, spokojne spinka a spi lepsie. Rano si zide sama a pride ku mne, ze je uz hore a ideme robit "kakavko". Takze moj nazor, radsej vydrz par mesiacov, neboj, ono sa to spinkanie upravi ako nevyspat sa vobec najblizsie 3 roky.

A tiez by som poradila, ked uz budu Vase poklady trosku vacsie a vnimavejsie, neucte ich zaspavat s Vami, ulozit do postielky, pohladkat, zaspievat potichucky alebo nieco porozpravat, rozlucit sa a odist. Aj ked sa vratite par krat, ale dietatko zaspinka same a je to fakt lepsie do buducna. Lebo poznam maminky, ktore pomaly este so 4rocnym dietatom musia zaspavat a ako to poznate, vecer treba este coto porobit doma, alebo si len tak oddychnut pri knihe, telke... takze tot moj nazor. Ja som teraz rada, ze mala zaspava bez vacsich problemov, pretoze si idem robit VS, takze ako ked najdes 😉 Mozno sa to niekomu zda drasticke, ale je to lepsie ucit takto odmalinka.

lila794
3. sep 2008

Stanka, aj ja by som to chcela, ale ked mi maly plakaval ako tur, ked maval koliky. Naucil sa zaspavat so mnou. Marisku, uz teraz ma ide porazit. Musi sa otocit na bok, tvarou ku mne a tak zaspi. Ako ho to odnaucim?

paskova
3. sep 2008

Ahoj babenky, moja mala nikdy s nami naspala. Tiez som sa bala,ci ju muz nepripuci. Vzdy zaspavala sama v postielke a presne ako Stanka pise od 2 rokov spava sama. Nikdy som si ku nej nemusela lahnut, vzdy som jej len precitala rozpravku, nechala zasvietene malu lampicku a do pol hodiny spala. Lila, kedze sa maly naucil zaspavat s tebou tazko ho odnaucis. Alebo nasilu ho nechat sameho v postielke, zo zaciatku bude rucat, je to dost drasticke,ale aj moje kamosky to robili tak. 😉

stankalm
3. sep 2008

Lila..ako pise paskova...ked je uz nauceny Davidko spinkat s Vami, tak ho tazko odnaucis...alebo presne tak, je to sice drasticke, ale naucit ho na postielku. Cim skor tym lepsie. Lebo cim bude starsi, tak to bude horsie a bude vymyslat. Tak pekne dnes vecer zacni 😉 A nemaj vycitky, je to normalne. Daj ho do postielky, daj mu cumlik ak ho pouzivate, drzkaj ho za rucicku alebo ho trosku hladkaj a odid, ak by moc plakal, tak sa vrat, zase ho utis a tak dokola...neboj postupne to bude lepsie 😉
Ja tiez teraz oducam malu napr. od plienok a este furt je daka nehoda a este nam zostal cumlik, ma ho este na spinkanie, to bude asi vacsi problem ☹ Paskova, Tvoja Natalka mala cumlik ako mala? Ak ano, ako si ju oducila?

paskova
3. sep 2008

Stankalm: mala cumlik, ale ked uz mala take 3 roky vacsinou ho mala v ruke a hrala sa s tym. Jej vysli prve zubky uz v 3 mesiacoch a cumlik uz potom vzdy rozhryzla ale viem, ze do skolky uz isla bez cumla. Ale ako sa odnaucila to si nepamatam, bolo to hroooozne davno. 😀

lila794
3. sep 2008

Baby, ok, skusam to. Dam vediet ako to dopadlo 😝

jastericka
3. sep 2008

ahojte žienky, my sa kojkáme najmä po ležiačky, dakedy, keď chcem pozerať TV, tak v sede, ale to mám pocit, že malá vymýšľa a krúti sa a že sa veľmi nenapapá.

Ani ja nie som moc za to, aby malá spinkala so mnou. Dakedy poobede si s ňou zdriemnem, že ju nakojím a zaspíme spolu, ale to som veeľmi dolámaná. Lebo ani otočiť sa mi nedá, keď je prilepená k cicke 😅 , tak to radšej ju budem do postieľky ukladať a aspoň na tú chvíľku sa pohodlne uložím.

Ale musím sa pochváliť, včera sa stal zázrak. Maličkú som kojila po kúpaní a dáko sa jej nechcelo spať. Oči ako sova, tak som ju položila do postieľky a začala jej spievať "Čierne oči choďte spať". Pustila som jej kolotoč a odišla som. Po chvíľke mi bolo čudné, že nepočujem žiadne zvuky a ona zlatíčko zaspinkala.
Taká som bola šťastná, že nie pri cicke.
Ale dnes sa nám to už nepodarilo.

lila: dík za radu (Annag) 😉

Inak, dnes som kúpila čiapočku v Detičkove, tam sa dá ísť super výťahom. Peknú, na ušká, takú už na jeseň. Naozaj je to lepšie odskúšať rovno na bábätku, lebo určite by som sa netrafila.

lila794
4. sep 2008

Baby, nevyslo to 😝 mozno dnes 😒

paskova
4. sep 2008

Len to nevzdavaj. Ja som sice teraz za mudru, ale uvidim ako to dopadne so mnou ked sa nam narodi mala. Mam z toho este vacsi strqach ako ked som cakala Natalku, neviem si predstavit ako si zadelim cas medzi dve deti. 😒

pinco
4. sep 2008

ahojte 🙂 Toľko ste toho popísali, že nestíham popri malej ani čítať...

S tým spaním v posteli máte pravdu, netreba ich navyknúť. aj keď teraz sú už na to také názory, že dieťa bude mať lepší vzťah s rodičmi a tak... Ale to je asi pre tie také "prirodzené" matky, mne sa to moc nezdá. Aj keď je pravda, že aj ja si ju občas v noci dám k sebe, lebo sa mi ku nej nechce vstávať 😅

A keď moc špekuluje, tak jej strčím do úst dudu 😅 To by sa samozrejme tiež kojeným deťom nemalo, ale aspoň na chvíľu sa ukľudní a potom jej dám napiť. Lebo ak mi má len tak dudlať bradavku, tak ju budem mať zasa takú doráňanú, že strach.

lila, ja som bola tiež na seba hrdá, keď som vycedila 50ml, ale keď ty aj 500... No teda, tak už ma hrdosť prešla 😀

A my chodíme k Dr. Šlepeckej a rezal ma primár. S oboma max spokojnosť 😉

lila794
4. sep 2008

Ahooooj Pinco! Som rada, ze sa vam uz takto pekne dari. Ja tiez davam v noci dudlik, ale Dadovi to nevadi, lebo tolko papat nemusi - papkac veliky.

Ja som predtym maleho davala do postielky, vzdy tam pekne sam zaspinkal, ale ako prisli tie velke koliky, tak som ho radsej mala pri sebe, lebo kazdu chvilu sa mi nechcelo k nemu vyskakovat.

Pinco, mna rezal Skladany, ale primar asistoval. Tiez som bola spokojna.

paskova
4. sep 2008

Pinco:aj ja chcem chodi k Dr. Slepeckej, poradila mi ju svagrina ona k nej chodi s dcerou. Bola si za nou este pred porodom, alebo az po? Porad mi prosim Ta aky je teraz postup, mne ked sa Natalka narodila stacilo nahlasit doktorku na porodnici a ked som sla domov hned na druhy den nas prisla skontrolovat.

waitinka7
4. sep 2008

Lila: a kedy zacal tvoj maly mat koliky?
Paskova: najprv chod ku pediatricke este pred porodom opytat sa, ci ta vezme...(urcite ano), no a potom uz len v porodnici nahlasis tvoju detsku doktorku. Ja som sa potom telefonicky ozvala mojej doktorke a prisla domov hned v den, ked som prisla z porodnice domov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre