Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

krpuch
19. sep 2009

ahojte baby....no ked idem po LM dobreze kazda druha nie je tehotna, ale tu je to nejake prazdne..mozno nevie vela ludi o tejto stranke...ja mam termin v januari a rada by som popisala s dalsimi holkami z okolia.

lila794
20. sep 2009

Ahoooj, veru, vela nas tu nechodi. Ale viem, ze vela zien to cita, hoci neprispieva. Ja mam termin v aprili, den po mojom prvom synatorovi, fajne sme to poriesili, nie? 😀

sampo
21. sep 2009

ahojte 🙂
lila ja som ta asi videla minule (tak 2 tyzdne dozadu) v poradni v nemocke.. 😉
a ja uz idem do porodky tento tyzden 😅 mame naplanovany CR

krpuch
21. sep 2009

lila, to ano, dobre ste to vymysleli...len aby si neporodila v ten isty den..🙂 to by bola teda riadna nahoda. ja v pondelok idem na ten glukozovy test uz po 2. krat. Zatial nevieme, co to bude, lebo krpec mal pupocnu snuru medzi nozickami - tajnostkar. Odkial si, ak smiem vediet...

lila794
22. sep 2009

Sampo, jasne, podla fotky si spominam 😉 ja som bola na usg, lebo moja dr. nevedela presne zistit, v ktorom tt presne som, lebo som mala menstruaciu velmi nepravidelnu. Vo stvrtok idem na I. scrining. Ja som tiez rodila CR, ale neplanovane, lebo Davidko bol veliky a ja som mala uzke porodne cesty. Bola to hroza, kebt to bolo bez tych kontrakcii, tak CR by bol uplne v pohode. Takze neboj, velmi rychlo sa z toho dostanes 😉 Drzim palceky, nech ti to dobre dopadne! A daj potom vediet, ako bolo!

Krpuch, preco 2.x na cukor? Si mala zle vysledky po 1.x? Mz sme tiez nevedeli az do 36tt, co bude, hoci ja som nejako vedela, ze bude chlapec 😉 Inak som z Podbreziek. A ako sa ti tehulkuje? Vsetko ok?

lila794
22. sep 2009

Ozaj, Sampo, mas aj zaybookovaneho nejakeho dr. na cisara?

krpuch
22. sep 2009

lila - 2 krat idem pretoze ocino mal cukrovku, tak preto. vysledky som mala dobre nastastie, dufam, ze aj teraz budu ok. ja mam tiez tusaka na chlapca uz davno - vlastne som nad dievcatkom ani neuvazovala🙂 ale hlavne nech je to zdrave. tehulkuje sa mi fajn, len dasna mam napuchnute a trochu krcove zily - po mamine. a veeela papam, musim sa miernit, lebo budem ako slon.🙂 na podbrezkach som byvala, ked som chodila na zakladku, potom sme sa prestahovali do Dubravy. Kolko mas rokov?

lila794
22. sep 2009

My na Podbrezkach byvame od januara, vyrastala som na Nabrezi a s manzelom sme dva roky byvali u svokrovcoch v Hradku.
Neboj, vysledky urcite budu dobre!!! A kedy ides? Ku ktoremu dr. chodis? To je super, ze ti je fajne, mne byva este stale dost zle, najskor to bolo cely den, potom len rano, na chvilu to preslo a teraz mi byva vecer, ale uz je to take miernejsie, hadam to prejde 😝 Mne zase jest nechuti, sice som hladna, ale zo vsetkeho mi pride zle. Pri Davidkovi som to nepoznala, az na obrovskeeee brusisko, strasne mi popraskala pokozka 😝 Najhorsie, ze byvam strasne unavena a tento moj cibes mi neda vydychnut ☹
Inak, ten moj tusak bol tak silny, ze som si kupila modry kocik, hoci som nevedela, co bude, teda, ja som to vedela, vsetci ma vysmiali 😀 Teraz by som asi tiez radsej chlapceka, nech sa vyhraju a uz viem, co je to mat chlapca 😉 ale mas pravdu, len nech su deturence zdrave! Ide mi na nervy, ako sa mi kazdy snazi vsugerovat, ze to bude teraz baba 😉 A este pracujes alebo si na PN?

krpuch
22. sep 2009

Aj ja mam uz kupeny modry kocik🙂 ved to nevadi aj keby bola baba, kamoska ma tiez modry a ma dievcatko. Na tom nezalezi, ale oblecenie kupujem neutral a mamina tiez strikuje biele svetriky a ciapocky a obhackovala ich zltou alebo zelenou...nemusi byt kazde babo v ruzovom alebo v modrom. Ja chodim do nemocenskej k Halkovi. Som spokojna, len obcas sa dlho caka ako asi vsade v dnesnej dobe. Ja som na zaciatku tehotenstva len pracovala a to mi byvalo zle len taky tyzden, robila som v Bratislave. Ako som sa vratila na Liptov uz mi zle nebyvalo🙂 Len unavena som byvala casto a aj teraz hocikedy pospim cez den. Ty chodis k akemu doktorovi? Na cukor idem 28.9. Inak aj v mojom okoli vsetci spekuluju, ze by bolo fajn dievca. Hlavne moja mama a sestra. No Ty to mas teraz tazke, ked uz mas jedno babo. Neviem, ci by som zvladala tehotenstvo popri dietati. 🙂

sampo
23. sep 2009

ahojte 🙂
lila nemam nikoho zajednaneho.. ja chodim inak ku krekacovej, lenze ona ma just tento tyzden volno ☹ takze to bude asi primar robit podla vsetkeho. Vlastne mi je to uz asi aj dost jedno, hlavne, nech to dobre dopadne. Trochu ma stresuju posledny mesiac, mam malo plodovej vody a mala nerastie a stale sa im daco nezda v tych meraniach, ale na ctg je vsetko ok, tak si vravim, ze tie merania nie su az take presne a keby to bolo nieco zle, urcite by na to prisli uz skor.
a presunuli mi to zo stvrka na piatok, tak ostane este jeden den v brusku. Pride mi to take krute, ze ona si tam plava, kope, spi a zrazu pridu nejake ruky a vyberu ju von 😕 lenze co uz, aj tak by to tak skoncilo, lebo je KP. hlavne, nech jej nic nie je...

lila, krpuch nech sa vam dobre tehulkuje 😵 potom podam spravy 😀

krpuch
23. sep 2009

sampo...aj tebe nech vsetko dobre dopadne a dakujem

annag
23. sep 2009

ahojte, ani som nevedela, že tu je pôrodnica LM 😅 , málo chodím do iných tém ... ak budete potrebovať pomôcť s dojčením, rada pomôžem či vysvetlím... 🙂

klongova
24. sep 2009

ahojte ja som tiež z LM momentálne som tehotná a termín mám 21.4.2010. Písala som si s babami v téme Apríl 2010 no toto sa mi zdá trochu lepšie možno sa aj z videnia poznáme. Bývam na Podbrezinách a mám už jedného syna Samka ktorý má 3,5 roka.
Rodila som v LM a bola som nadmieru spokojná ja by som to nemenila za nič na svete. Inak baby ku komu chodíte do poradne ? Ja chodím ku BOĎOVI a mám tam ísť najbližšie 8.10.2009 ak niektorá má ten istý děň poradňu tak sa tam určite stretneme som momontálne v 10tt+1 🙂

klongova
24. sep 2009

ahoj lila ja som tiež z Podbrezín to by sme sa mohli stretnúť ja mám termín 21.4.2009 to je podobný ako tvoj a ku komu chodíš ?

krpuch
24. sep 2009

ahojte..ja som dnes bola v poradni, vsetko je v poriadku, tak som rada. Ked som byvala na Podbrezinach, tak v nasom vchode byvala jedna Klongova, ale to som bola este mala.🙂

klongova
24. sep 2009

To som určite nebola ja ja som sa tam presťahovala z mesta. Muž má tetu z Podbrezín býva v hnedom účku možno to bola ona

lila794
24. sep 2009

Ahojte!
Sampo, tak sa zajtra drzkajte aj s malickou, nech vsetko dobre dopadne, nech sa rychlo zotavis a mas veeela mliecka!!!! Neboj, primar je super! Mne robil Skladany a primar asistoval, ale to bolo o 2hej v noci, tak boli hotovi 😀

Klongova, veru, mozno sa aj z videnia pozname, ja s malym casto chodievam na ihrisko 😉 Inak, ked budeme mat chlapceka, tiez chceme Šimonka 😉 Ved budeme mat aprilovcatka, budeme aj kocikovat spolu 🙂))

Ja som bola dnes na USG, tak vsetko v poriadku, tak som velmi rada. Dnes taky hrozny den, maly nam vcera rano vstal s teplotou, ma ju doteraz, teda Nurofen mu to vzdy na par hodin stiahne. Tak z USG som rychlo na aute letela po neho a za dr., ma chytene hrdielko, ale nie zapal, len nejaky virus, vraj je toho teraz vela. V noci som spala asi 2 hodiny, tak som uplne hotova. Chuda, ten krpcek v brusku 😒 Ozaj, ja chodim k dr. Marovej.

krpuch
24. sep 2009

klongova...viem, ze si to nebola Ty🙂 to by si musela byt riadne stara🙂 ta pani zomrela, este kym sme tam byvali.

krpuch
24. sep 2009

lila, tak fajn, ze je sono v poriadku. dufam, ze aj druhy krpcek sa skoro vylieci.

klongova
25. sep 2009

lila je mi ľúto že tvoj malý je chorí je také sprosté obdobie ja tiež každú chvíľu čakám kedy to chytí toho môjho, minule prišiel s kašlom domov no ráno už nebolo nič a včera zase s jemným zápalom v očku ale ráno tam nič nemal takže sme zatiaľ zdraví. Je to dosť únavné starať sa o jedno dieťatko a druhé mať v brušku, keď ak sa dobre pamätám ti býba aj zle. Ja som rada keď prídem z roboty a lahnem si a som tak až do večera. Som strašne unavená.
inak aj tebe rastie bruško tak rýchlo ja ho už mám ako keď som bola v 5 mesiaci. So Samkom som ho vôbec nemala pretože bol na krýžoch a v bokoch. čo ti pomáha keď ti je zle máš nejaké finty ? Ja nič snažím sa jesť veľa ovocia a zeleniny no pomaranče mi robia celkom dobre i keď ich nejem nejako na kilá sem tam 1-2. 🙂

lila794
25. sep 2009

Uz mi tie nevolnosti prechadzaju, tak som rada. Nepomahalo mi nic, ani jest mi nic nechutilo, hoci som bola hladna, zo vsetkeho na natahovalo 😒 Brusko mi nejako moc nerastie, tak v pohode. Pri prvom mi tiez nerastlo a potom mi naraz vypuklo von, mala som fakt obrovske, kazdy sa ma pytal, ci cakame dvojky 😀 ved aj si to brusko odnieslo, totalne popraskane, hroza! Este furt mame horucky, ale Nurofen mu hned zaberie a potom frci ako na baterky 😝 To ti verim s tou robotou, ja som pri Davidkovi tiez bola tak, iba lezat, teraz sa mi vobec neda ☹

krpuch
25. sep 2009

mne tiez nebolo vidno donedavna brusko...az v 6 mesiaci vypuklo. zrazu mam problem co na seba. vy to mate lepsie, ked uz mate 1 dietatko. mate urcite nejake oblecenie z minula. ja nemam sajnu, kde si daco na seba kupit a cez net nechcem, lebo tak nerada kupujem oblecenie.

klongova
25. sep 2009

Môj keď bol chorí a mala teploty tiež som mu dávala nurofen no ako si napísala ako na baterky a potom kvec. Keď mu bolo lepšie tak nevedel čo so sebou a keď zle tak len plakal a plakal. Nič nechel piť ani jesť dávali sme mu to nasilu. Zaujímavé je že takéto horúčky mal keď mal 1 rok, 2 roky a myslíž že aj 3 roky takže len raz do roka ale bolo to o držku. Keď bol maličný tak som ho nestihla zaniesť do postele a už spal, potom som nestihla zájsť do kuchyne a už plakal. Mal teploty okolo 37 stupňov. Už to nechcem zažiť je to hrozné, nezaberali ani zábali, nurofen nič len chladné sprchy aj pri tom ryčal akoby sme ho sťahovali z kože no hrúza. Teraz keď je chorí tak je to v norme, po dvoch dňoch už nevie čo so sebou už by išiel do škôlky. 😎

lila794
25. sep 2009

Veru, je to hrozne, ked su deturence chore.

Kupruch, ja prave rada kupujem cez net, malemu veci kupujem iba tak, lebo tu sa neda nic poriadne kupit, myslim, v meste. Aj teraz som si nejake tehu veci nakupila, paradne. Ja mam 3tehu nohavic, inak nic tehu nekupujem, kupim si nieco dlhsie a je to 😉 velmi dobry je tehotensky pas, perfektna vec. ved kukni

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=87119

krpuch
25. sep 2009

lila ... cez net som si len kocik rezervovala, ale vyzdvihnut som si ho pekne v Kosiciach bola🙂 ja to proste musim vidiet najskor. Ja som dost pribrala, tak vobec neviem aku mam velkost, neodvazim sa kupim nohavice cez net. ja zatial nemam vobec nic tehotenske, len u cinaka co som si teplaky kupila take, co sa daju aj na brusko natiahnut. Tricko, ked som si väcsie kupila, tak rukavy mi zase boli dlhe.🙂 som problemova no co. A pre babo som nasla par peknych veciciek aj v LM. Moc zase nekupujem, lebo budem mat aj po 1 babe z rodiny par veci. A ten pas sa da kupit na nete, ci aj v meste?🙂

krpuch
25. sep 2009

lila su tam naozaj pekne svetriky...zeby som to riskla?🙂

lila794
25. sep 2009

neboj, riskni, ak bude zle, tak predas ma tom mimibazare 😉 Ja som kocik napriklad tiez musela vidiet a MM s nim po predajni behal pol hodiny 😀

Pre seba som veru este len tie tehu veci kupovala, ale pre maleho sa da cez net krasne nakupit, lebo tu take nextove alebo H&M vecicky nenajdes a tie mam velmi rada.

krpuch
25. sep 2009

ja mam este problem s fusakom a autosedackou...tie fusaky, co som videla na nete sa mi zdaju dost drahe...nevies mi poradit nejaku stranku?

lila794
25. sep 2009

vies co, je ich strasne vela, tiez som z toho jelen, v kocari nemas original fusak? My mame taky ku kociku. Autosedacku tiez mame ku kocaru, este po Davidkovi, ale napr. tuto vacsiu sme kupili cez net v CR. Bola skoro o 2 tis. lacnejsia, manzel si v Detickove vybral, aku chce, on je taky technicky typ 😀 , potom to len hladal na roznych strankach, kde je najlacnejsia.

Inak, ak chces dobry fusak, tak odporucam Emitex, daju sa aj do sedacky pouzit a su pouzitelne aj pre vacsie baba. Lebo ten nas, tam by som uz 18mesacne dieta a hlavne to moje, nevopchala. David je velky hrozne a tazky, ma 13kg, takze budem mat s tym bruchom problem ho na rukach ponosit. 😒

Skus do mesta skocit, napr. do toho Detickova, nech ti poradia. Celkom sa mi pounavaju aj tie fusaky z ovcieho runa, ale su tiez drahe 😝

lila794
25. sep 2009

Ozaj, hej, pekne vecicky sa daju v Tecsu nakupit, vsak? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre