Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

lila794
16. júl 2008

Veji - porodnicke vlozky, hygienicke potreby, vodu, odsavacku ak mas - ak nie, je tam aventka k dispozicii (ale by som si zobrala svoju, lebo sa budes zbytocne stresovat, kedy ti ju konecne donesu), zo dve tri bavlnene plienky, ked budes odsavat, postolky, pampersky. Mozes si aj zupan, ale ten tam nikto nenosil, lebo bolo horuce a ty sa budes potit ako prasiatko po porode, aj kosielku si mozes svoju - taku zo zapinanim vpredu, aby si mohla kojit. Mozes si zobrat nejaku hracicku pre male. Je to mile. Ozaj, vela uterakov - budes sa stale sprchovat, zachodovy papier - aj dva. Fotak, mobil a kozmetiku pre male.

lila794
16. júl 2008

Ozaj a podprsenky na kojenie - aby cicy nezachladli.

vejinka
16. júl 2008

lila..dakujem pekne 😉

lila794
17. júl 2008

Veji, este ma napadlo - miesto klyzmy si mozes zobrat Yel gel - to ti tam sestricka vpravi a je. Ale niektore to neodporucaju, lebo vraj to nevycisti tak, ako klyzma. Ja som to mala a veru by som si druhykrat dala tu klyzmu urobit. Vsak uvidis. Este si chod kupit Rosalgin - je to taky prasok, ktory perfektne hoji rany - ak ta budu sit. Ma to analgeticky ucinok. V lekarni Dr.Max v poliklinike to predavaju aj po kusoch. Staci jeden, dva. Ja som to vsak nevyuzila, lebo sonm nakoniec mala sekciu. Ale vraj je to super vec. Pa a drzkaj sa! 🙂

vejinka
17. júl 2008

lila...dakujem ti moc..ja som si vcera v maxe este kupila krem na bradavky..aj v albume ho mam no hadam bdue dobry..a aj rybiu mast mam ale klobuciky na bradavky som si nekupila..neviem ci to vobec vyuzijem a tak..a ved volakedy nic nebolo a rodilo sa aj tak nie? 😉

vejinka
17. júl 2008

lila..takze zatial si asi nekupujem ani koselu..kedze mi tam asi daju..a zupan tiez neberem mam len taky tazky. a bola by ho skoda..keby som si ho zamazala. dnes sa mi snivalo ze som rodila..a ze to vobec nebolelo..a ze som sa z doktorkou normalne bavila ked ma sila..aj ked hovorila ze vidi hlavicku..a ja ze fakt? ze nci necitim..eh ale to mam ja ale sny co? 😀 😀 😀 😀

lila794
17. júl 2008

Joj, moja, to este takych snov budes mat vela....aj mojmu muzikovi sa snivalo 😀
Koselu a zupan som sice mala, ale vobec som nevyuzila. Ano, cicaderma je dobra, nemusis ju ani zotierat, ked ides kojit. Ja som mala kalciovu. Ale doteraz nemam ziadne problemy s bradavkami. Iba na zaciatku v porodku boli suche a stipali, kym si zvykli, ze sa stale cickaju 😀 A tie klobuciky, ani neviem ako to vyzera 😀
Inak, rybia mast na ritku je dobra, ale nasmu je najlepsi Bubchen. Ked sa mu zacala zaparovat ritka, vyskusali sme kadejake, aj tie najdrahsie a tento sa osvedcil. Odvtedy nic, ziadne problemy. Espumisan pouzivame doteraz, maly bol kolikavy a doteraz ho trochu trapia prdiky - tak mu ho raz denne preventivne davam. To som na foteckach kukala, ze to mas.
Inak, krasne vecicky pre malinku 🙂 ale nekupuj jej vela. Rastie to ako z vody, my uz druhykrat ideme kupovat vacsie bodiky, pyzamka.... vela veci mal oblecenych len raz a niektore ani nestihol. Ale to moja mama ma taku maniu mu furt kupovat 😖
Idem vybehnut von, kym neleje, paaa

vejinka
17. júl 2008

lila..no vela toho nemam najmensie cisla..len par kosov ...ale to sa nebojim ze to nevynosi..aj keby som mala kazdy den davat druhe..alebo aj dva krat do dna...len aby sme boli cistucky a vonavy 😀 😀 no a uz som si aj zabalila..mam poporodne vlozky 60ks, papmpers 30ks, podlozky na postel 5ks, trojo nohavicky sietkove, no dufam ze to mnozstvo mi bdue stacit 😉

jastericka
20. júl 2008

ahoj veji, tak ako Ti píše lila, to Ti úplne stačí. Čo sa týka popôrodných vložiek, ja som ich minula presne 60ks, mala som tam 4 balíky vložiek SAMU po 20 ks a minula som tri. Sieťkované nohavičky som mala 2ks, stále som si ich prepierala a na striedačku, to rýchlo schne. Podložky na posteľ som ani nemala, lebo takú malú plachtu, čo máš pod sebou si môžeš chodiť vymieňať každé ráno. A to som zašpinila len raz hneď po pôrode a to len trošíčku.

Inak, naozaj tie vecičky, boože, ako rýchlo z toho vyrastie. Môžem ísť nakupovať novú garderógu, lebo všetko už jej začína byť malé. Tak mi je ľúto tých vecičiek krásnych, no čo už...

Klobúčiky na bradavky Ti netreba, ak máš bradavky v pohode, teda ak nie sú vpadnuté. Tesne pred pôrodom, tak týždeň, dva si ich skús povyťahovať, trošku pripraviť na cicanie 😅

My používame na ritku Sudokrém, ale aj rybia masť je super. Tiež som mala Cicadermu, bola výborná.

lila, ja som mala ten Yal gel miesto klyzmy, ja som bola spokojná. Ale je pravda, že som predtým bola cez deň dva krát na vecku, takže som ani nemala plné črevá.

vejinka
23. júl 2008

jastericka..mam z toho vsetkeho nejaky strach...mala je zle otocena..a rozmery su tiez nejake divne..hlavicka je o dva tyzdne vacsia ako brusko.. 😖 o dva tyzdne mam ist na kontrolu

jastericka
23. júl 2008

vejinka, chápem Ťa, ale zvládneš to, ako my všetky. Jedna to prežíva horšie, jedna lepšie, ja som bola z tých šťastnejších, že som mala relatívne dobrý pôrod, pár hodín bolesti, ktorá sa dala vydržať.
Ver, že aj Ty budeš medzi šťastnejšími, len pozitívne mysli. Strach je prirodzený
Mne sa maličká otočila v 36 týždni, hrozil mi cisársky, takže ešte má čas.
A niekde som čítala, že rozdiel o dva týždne je v norme, ale neboj, oni to budú sledovať, všetko je OK.

vejinka
23. júl 2008

jastericka upokojila si ma..dakujem... 😉

jastericka
23. júl 2008

niet za čo 🙂

waitinka7
25. júl 2008

Lila...nam pôrodna asistentka povedala, ze Cicaderma sa musi zmyvat pred kojenim....tebe povedali ze nie???
Preto ju nepouzivam, ale kupila som si krem Multi Mam, ten je sice drahy, ale nemusi sa zmyvat.

waitinka7
25. júl 2008

A co sa tyka Yalu, ja som ho mala tiez, a podla mna bol dobry...

vejinka
25. júl 2008

jeden povie tak a druhy tak...mno a teraz "babo" rad 😀

waitinka7
26. júl 2008

No ved to, potom ako to je...

lila794
26. júl 2008

Tak ja by som pre istotu zmyvala vsetko, ved babo nemusi olizovat kadejake masticky, nie? Ved uvidis, mozno ani nebudes mat problemy s bradavkami. Ja ich doteraz, tuk-tuk, nemam. Absolutne nic ma neboli.

A ten Yal si zober, to len ja som mala zlu skusenost, ved uvidis 😀

Inak, je pravda, ze na kazdy problem je tooolko rad, ze sa clovek moze zblaznit. 😝

vejinka
26. júl 2008

lilka..aku zlu skusenost? zeby ti nezabral klistir? 😖

lila794
26. júl 2008

no ved ja som mala uplne hrozny porod - trapili ma straaasne dlho, uz som aj na stole tlacila, tak samozrejme som aj 😠 vytlacila - som sa v tych strasnych bolestiach hnbila 🙄 ale nastastie tam bola len sestricka, ale nakoniec ma zo stola strepali a hajde na operacku, urobili sekciu.

vejinka
26. júl 2008

lila...ja si myslim ze to vobec nieje na hanbu ved sa to stava..potom ti poviem moje dojmy..sama som zvedava ako skoncim kedze male je zle otocene

pinco
26. júl 2008

lila, ja by som sa asi tiez hanbila, ale nas ukludnovala porodna asistentka, ze ak sa nam nieco take stane, tak je to normalne a nikto si z toho nic nerobi, len tej maminke je to asi trapne 😒 Takze bud rada, ze ste nakoniec boli obaja v poriadku 🙂
mne na tu cicadermu povedala pani v lekarni, ze sa to nemusi umyvat, ale tiez by som si radsej kazdu mast umyla.
A normalny klistir vraj vycisti creva viac ako Yal, takze... Aby som radsej bola prazdnejsia a nebala sa tlacit, aby mi nieco neuslo, tak to radsej prezijem s vodou 😖 Ale to je kazdeho vyber - presne ako vravi lila, ze na kazdy problem je toolko rad... 😉

lila794
26. júl 2008

Veru! Pinco, uz sa ti to blizi.... ved ja som uz v 39tt rodila 😝

jastericka
26. júl 2008

jéé Jani, ty už za chvíľku rodíš, držím palce 😉

pinco
27. júl 2008

som rada, že vás to teší baby, lebo ja som zatiaľ v panike 😀 Už som dva krát skontrolovala tašku do pôrodky, či mám všetko... A furt sa sledujem, že či ma to naozaj bolí alebo len tak falošne 😅 No pravá predpôrodná panika 😀
Ja si síce myslím, že som len v 37tt, tak neviem, ako to tu píše, ale vraj mám do utorka ešte vydržať... Tak držííím 😀

vejinka
27. júl 2008

pinco som asi na tom tak ako ty...len sa sledujem pozorujem..ci dake zmeny..ale napriklad dnes som si vsimla ze mam silnejsi vytok..a niekde som citala ze to moze byt plodovka..tak chodim a kontrolujem 😅 a taska je zbalena pomaly dva tyzdne ..istota je gulomet 😀

pinco
28. júl 2008

veji - ja som ju dnes dva krat prebalila 😀 Akoze som usudila, ze iny uterak si tam dam... no samej mi je zo seba do smiechu...

Inak s tou plodovou vodou to je take divne, fakt. Lebo to moze aj postupne odtekat... Ale vytok je normalny, pokym ti Boda nic nepovedal, ze by si bola otvorena alebo co, tak sa neboj. 😉

A neviete, ci u nas robia odber pupucnikovej krvi vsetci doktori, alebo to musim nejako vopred nahlasit?

Sa mi zda, ze na tom USG byva coraz menej zien. To uz vsetci v LM porodili, ci co?

stankalm
28. júl 2008

ahojte 😉
No nam uz maminkam sa dobre teraz radi, co, ked uz mame po porode...ale ked sme boli este tehu, tiez sme mali paniku 😉 Takze je to uplne normalne...

S tymi mastickami na bradavky...ja som mala trosku problem po porode, mala som dost popraskane bradavky, kym sa mi mala prisala, az som revala, pouzivala som aj kalciovku aj cicadermu, ale obe som radsej umyvala...a aj tak je dobre pred kojenim trosku prsia "ohriat" teplou vodou a trosku aj odstreknut, aby potom babatku lepsie mliecko islo 😉

Klystir som mala ja napr. ten klasicky, a tiez sa mi veru prihodilo pri tlaceni, ze som nebola celkom vyprazdnena, ale to v tej chvili nevnimas ani poriadne a sestricka Ta poumyva, pre nich je to normalna vec...

Zupan a kosele si veru neberte, je tam horuco a zbytocne zaberaju kopec miesta v taske..

Pinco...uz sa Ti to krati, pozeram, ze cakate Tamarku, aj my mame Tamarku..pekne meno, vsak? 😉
A myslim, ze odber pupocnikovej krvi musis urcite nahlasit vopred.

Tak sa drzte tehulky, nech je vsetko ok a ma to hladky priebeh

pinco
29. júl 2008

stanka diky za rady, vzdy sa zide, ked nam vy maminy poradite, co a ako 😉 Tak idem asi ten zupan vybalit 😀 Vsak hadam uz dospejem ku konecnej verzii tej tasky 😀 Inak tvoja mala je strasne zlata 🙂
A s tym menom som uz tiez daka nerozhodna... Musim si este dake rezervne pripravit. Tamarka sa mi paci, ale co ked ma prepadne pocit, ze sa to k mojmu dietatu nehodi?
Baby, uz aby som porodila, lebo tie hormony mi asi lezu na mozog 😀

stankalm
29. júl 2008

pinco...si zlata s Tvojimi obavami, to prezivala asi kazda z nas, mne to uz tiez liezlo vsetko krkom, hlavne tie posledne dni a este som aj tyzden prenasala, takze viem ako sa citis...
A zupan vyber, tasku zatvor, ved ak by Ti daco schybalo, tak Ti rodinka prinesie. Hlavne nech Ti po porode prinesu vela vody Lucky alebo pod., treba vela pit, aby sa Ti tvorilo mliecko a dobry je aj caj pre kojace matky.

No s tym menom to poznam, my sme nevedeli, co ideme mat, ani sme nechceli vediet, pre dievcatko sme mali jednoznacne Tamarku ale pre chlapca - to sme menili furt, este aj v porodnici sme nevedeli, co nakoniec dat 😒 A urcite sa to meno malej bude hodit, neboj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre