Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

weja
23. aug 2007

ahojte, pridavam sa do klubu 🙂 ale ja asi budem skor zbierat poznatky ako rozdavat 😀 Taku dr. Krekacovu ani nepoznam 😕 a na primara som pocula x veci dobrych aj zlych... ale na druhej strane vsetky jeho pacientky si ho velmi pochvaluju...

alinka76
23. aug 2007

weja, zeby si uz bola tiez tehu? 😵
primar asi musi byt dobry, ked k nemu chodi tolko zien a aj rodit chcu pri nom. vsak ti poviem, na koho som trafila 🙂

weja
23. aug 2007

alinka - zatial nie som tehu, len velmi nedockava snazilka, ktora sa uz hrabe medzi tehotne 😀
Inak neviem si ani ja predstavit, ako sa taky doktor dohaduje, ale ja to az tak nepovazujem za potrebne (zatial..., uvidime, co potom 🙂 )
Mozno keby som bola primarova pacientka, snazila by som sa urobit vsetko pre to, aby bol pri porode, ked je taky dobry, ale takto - on by ma v podstate nepoznal a ani ja by som nanho nebola zvyknuta... tak neviem, aky by to malo zmysel... 😒 Ale vravim, ze vsetko je to u mna zatial len v hypotetickej rovine, uvidime, co bude, ked pojde do tuheho 😀

alinka76
23. aug 2007

tak ti drzim palceky, aby si uz coskoro mohla rozoberat tehulkovske priznaky a starosti tehotnych s nami 🙂

weja
23. aug 2007

alinka, dakujem, juuj, uz sa na to tesim 😀 uvidim o tyzden, ci sme boli tento mesiac uspesni 😵

google
23. aug 2007

wejka ja som tiez len snazilka, uz 4. mesiac. ale chodim k nemu, takze ked raz na to pride, normalne sa ho na niektorej kontrole opytam, ci bude taky ochotny a pride k porodu. mne on vyhovuje, mam taky dojem, ze so dobre stara o pacientky a aj na tom pristupe, ked som u neho na prehliadke, vidno, ze je v pohode, taky rozumny a prijemny. no uvidime, mozno zmenim nazore, este som len v rovine snazenia🙂

weja
23. aug 2007

google, ja som tiez este len na zaciatku 🙂
Inak, drviva vacsina mojich znamych, co uz maju porod za sebou, rodila prave pri nom a tiez o nikom inom nechceli ani pocut. Ved mi davali uz dopredu "rady do zivota", aby som si ho pripadne (ked uz to bude aktualne a mozne samozrejme) aj ja vybrala, ale mne zatial vyhovuje ten moj a casom uvidime...
Chcem sa spytat, merias aj BT alebo inak ratas plodne dni? Alebo to nechavas "na prirodu"? 🙂

alenka1510
autor
23. aug 2007

Ahojte buduce maminky,
bola som s niktorymi z vas na prehliadke porodnice a naozaj musim povedat, ze klobuk dole. Neverila by som, ze o mesto dalej to moze vyzerat tak rozdielne. Krasnucka, novucka a utulna porodnica, radost tam ist. Naozaj normalne som prestala mat obavy z porodu. So naozaj velmi rada, ze mam moznost ist rodiť do vasej porodnice...Aj pristup pani Babjakovej bol uzasny, trpezliva a velmi mila pani...

alinka76
24. aug 2007

Ahoj Alenka,
aj ja som bola nadmieru spokojna. Uz sa tesim aj na tie nase predporodne kurzy. Bolo by dobre, keby sme sa stretli aj na porodnici naraz, ze? aspon jedna spriaznena dusa 🙂 A Alenka, nechces sa pridat medzi Decembrovky2007? Mame tam dobry diskusny kruzok, aj jedna mamina z Ruzomberka je medzi nami. Dostanes sa tam cez forum/spolocny termin/december2007.

bzuco
24. aug 2007

alenka veru, už ťa tam čakám 😉

google
24. aug 2007

wejka, nemeriam a ani sa zatial nijako nesledujem, nechavame tomu volny priebeh a pravda je, ze kvoli vytazenosti aj snazilkovanie trosku zanedbavame 😀 tak z tych styroch mesiacov, co mame za sebou nerobim ziadnu dramu a verim, ze to vyjde aj bez merania teplotky a podobne. a ty si ako na tom? planujes merat?

putyna
24. aug 2007

heh baby nemocnica je fakt krasna ale ja sa skor bojim tych kontrakcii a potom toho zasivania a tak.hmmm nech to uz mam za sebou

alinka76
24. aug 2007

Putyna, tak skus epiduralku, ci sa obavas toho pichnutia? Ja sa nemozem vobec stazovat a preto nevaham druhy raz ju vyuzit.

bzuco
24. aug 2007

ali, ty ideš s epidurálom?
aj pri lenke si mala?
ja som šla na ostro a v pohode 😉 , nebolo to nič strašné, takže ani teraz neuvažujem
ale možno si to do decembra rozmyslím 😉

alinka76
24. aug 2007

Bzuco, ja som si myslela ze to zvladnem bez, ale bolo to hrozne, dlho som sa otvarala a v bolestiach. Epiduralka mi strasne pomohla a mohla som sa sustredit na tlacenie. inac neviem ako by som malu vytlacila. Kazda sme ina, ja som to bez nezvladala. Moja sestra zase syna vytlacila tak, ze ani nevedela ako a bol na svete. Ja uz nebudem riskovat ze to nezvladnem a pojdem s nou 🙂

bzuco
24. aug 2007

ja som sa zasa veľmi rýchlo otvorila a aj pôrod bol rýchly, o piatej ráno mi začali mierne bolesti a 11,40 bola malá na svete, takže super

alinka76
24. aug 2007

no tak to si mala ukážkové, ja som prišla otvorená na 3cm, od 15.00 hod. ako pustili vodu, nabehli kontrakcie strašne silné, ale otvárala som sa do 23.00 hod. potom samotný pôrod bol rýchly.

putyna
24. aug 2007

hmm no ja musim este aj prist o niekolko hod skorej pred porodom lebo mam streptococa

alenka1510
autor
25. aug 2007

Ahojte zienky, dnes som sa vratila z Levic, vcera som absolvovala 4D sono. Skvely pocit, ked to mimco vidite na vlastne oci ako sa hybe a aku ma tvaricku 🙂 Cakame chlapceka 🙂 Ahoj Alinka, zajtra sa velmi rada k decembrovkam pridam, teraz musim vybalovat 😒

alinka76
26. aug 2007

Alenka gratulujem ku chlapcekovi. skoda ze ja som 4D nezazila, iba klasicke sono, ale vdaka super pristupu som mala aj ja pekny zazitok vidiet mrnusika.

latifka
26. aug 2007

dievcata,prekvapuje ma zaujem o primara pri porode, ved to je vraj 5-10 TISIC NAVYSE...A pritom Krekacova je fajn,aj Verebova...

google
27. aug 2007

latifka... ved ak nechces, nedas...

bambulka026
27. aug 2007

Ahojte,

ja nemozem povedat nic zle na ziadneho z lekarov z LM-porodnice.
Dokonca som tam teraz aj tyzden lezala koli vysokemu tlaku a vsetci boli strasne mily... 🙂
Ktovie ako to vsak bude pri porode, akurat taky dr.Korbas mi nie je moc sympaticky... 😅

Alinka - ty si rodila v LM? A tu ti dali i epiduralku?
Ja nad tym tiez uvazujem,uz sa mi to blizi a pomaly ma z toho chyta depka... 😖
Neviem vsak, ci koli tomu tlaku nebudem musiet ist cisarskym. Uvidim co mi povedia zajtra v poradni...

google
27. aug 2007

bambulka dufam, ze aj nam (zatial) netehotnym potom napises nejake referencie

bambulka026
27. aug 2007

Samozrejme, budem sa snazit... 😀 😀 😀

alinka76
27. aug 2007

Bambulka, prvu som rodila v Martine s epiduralkou. Teraz ju chcem tiez a vraj nie je problem len to musis pri prijme hned povedat.
Ja som zazila Korbasa, ked som bola na pohotovosti, nie ze by bol neprijemny, ale drzal si odstup, asi preto, ze je tam novy, ale zly dojem som z neho nemala.
ked som bola teraz v 20.tyzdni na ultrazvuku, nastastie mal nejake povinnosti na oddeleni a robila mi sono Krekacova a povedala mi pohlavie. Jemu by som sa asi neodvazila opytat.

alenka1510
autor
27. aug 2007

Ahojte maminky,
podla mna sa nemusime obavat, vsetci sa o nas dobre postaraju, tiez su len ludia a obcas nemaju naladu ale podla mna si kazdy robotu urobi dobre, pokial nie je vyslovene zly clovek, ktory nenavidi svoju robotu. Ale myslim, aj dufam, ze v LM taki ludia nie su...A Alinka, ja by som si tiez dala epiduralku, len moja mamina ma na chrbate nejak pokrizene nervy, tak sa obavam, aby som to nemala po nej a nieco zle sa nestalo. Alebo ti to poriadne prezreli ci je to OK a az potom zaviedli?

alinka76
27. aug 2007

Ali, dolezite je, aby si nemala pokrivenu chrbticu. ostatne neviem, ake su podmienky a samotny vpich nic nebolo, uplna pohoda oproti tym kontrakciam.

latifka
27. aug 2007

google-ved jasne,ked budes v ocakavani, pochopis....

latifka
27. aug 2007

alinka 76-ja som bola na prietokoch, robil mi ich dr.Korbac a kedze viem uz pohlavie davno, tak som sa nepytala a on sam od seba sa pytal,ci viem pohlavie...a ak mi je zle, aby som mu povedala, bol odmerany , ale chutny,taky starostlivy...za tych par minut mam takuto skusenost!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre