Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

pinco
27. aug 2008

jeeej, gratulujeme a prajeme maminke aj malemu Erikovi vela zdravia a uspechov v novom zivote 🙂 A ze vraj je malicky... No vidte, ako to pekne dobehol betar maly 😉

no s tymi skolackami mate pravdu babule, to nakoniec v jednej triede skoncia a budu sa o frajerov bit 😀 Joooj, to je este daleko. Najprv sa budu v skolke klbcit 😀

paskova
27. aug 2008

ahojte babenky, takze uz aj Vejinka to ma za sebou. Velmi jej aj malemu drzim palce, aby boli cim skor doma, aby hlevne boli zdravucky. 🙂

zuzulik79
27. aug 2008

pinco - tak to máš pravdu, je to taká radosť, že ja sa niekedy neviem na malú vinadívať, a hlavne ked spinká, najprv lozenie, prvé slová a potom až až skola,ale sranda to bude, inak ako sa cítiš?

porubenka
27. aug 2008

Vejinka, vyzera to ze to uz mas za sebou. Gratulujem. Dufam,ze vsetko dobre dopadlo a ste obidvaja v poriadku. 🙂 Ked uz budete domka a najdes si chvilocku, napis nam ako to vsetko prebehlo.

jastericka
27. aug 2008

a to mala Vejinka plánovanú sekciu na dnes? alebo to nebodaj na ňu prišlo....V každom prípade sa veeľmi teším, mamičke prajem skoré zotavenie a malému drobčekovi Erikovi veeeľa zdravíčka.

Dieťatko dá životu iný zmysel......to som vedela síce aj predtým, že to tak bude, ale teoreticky...no prax je o niečom inom...je to omnoho krajšie, aj keď vyčerpávajúce, najmä, keď ako tá moja drnda sa v noci budí každú polhodinku, pomoooc

tak porubenka a paskova, ešte vy, tešíme sa, veď to ubehne...

papa 🙂

stankalm
27. aug 2008

ahojte babenky...obcas si Vas tu citam a spominam pri Vasich prispevkoch na chvile, ked aj moja mala bola taka malinka a teraz uz ide mat 2 roky, booze, strasne rychlo to ubieha 😒

Pinco a vejinka...gratulujem k babatkam, prajem rychle zotavenie a vela mliecka.
Pinco...Tamarka je zlatucka, ako keby som videla moju Tamarku 😎

Jastericka, zuzulik...ahojte "skoro" susedky 😉

A co sa tyka porodnice (lebo to by tu malo byt hlavnou temou 😉 ), tak nie je to tam az take strasne, rezim musi byt, potom by tam bol bordel, ale tych par dni sa to da vydrzat. Len sa cudujem ako pisala Pinco, ze mohla kojit len 7 minut a dost...to je co za novina? A s tou stravou mas pravdu, mohli by byt chapavejsi, ked kojis, tak nemozes ist do jedalne, tiez som parkrat dojedala studene 😠

Ale ako pise jastericka...dietatko je zazrak a da nasmu zivotu iny zmysel...aj ked obcas, hlavne cim su deticky vacsie, tak to da zabrat, lebo uz vymyslaju a veru aj pokricim sem-tam alebo capnem po ritke taku slabu a potom mi je to luto, ze poplacem aj s malou v naruci... 😢

loss
28. aug 2008

ahojte
vejinka aj tu ti gratulujem 🙂
vsetky buduce mamicky nech vam rychlo ubiehaju tyzdne aby ste sa tesili z babetiek ako my
a porodnica najhorsie je to ze je jedalen tak daleko inak je to tam fajn

weja
28. aug 2008

aj ja sa pripajam k blahozelaniu, vejinka gratulujem k synacikovi 😵 drzte sa, hlavne aby ste boli zdravucki... 🙂

alinka189
28. aug 2008

ahojte, tiež teda aj tu gratulujem vejinke k Erikovi 🙂

baby, vy ste zlaté, že tu rozoberáte už škôlku a školu, ale v podstate máte pravdu. síce teraz máte bábätká, ale človek fakt len na deťoch vidí, ako ten čas letí..... 🙂

pinco
28. aug 2008

veru veru, stopovat som si musela 7 min z kazdeho prsnika 😖 Aby som nemala bradavky doranane. A vzdy ju odvazili, ze kolko si potiahla. Ale mala chuda nestihala tak rychlo sat, tak aj tak jej potom museli dat este Bebu, lebo bola hladna 😠 A ja som mohla odsavat... Teraz doma uz ma take stavy, ze strasne hlta a potom sa jej dlho cka, kym sa neukludni. A boli ju brusko, co sa tak nahlta. Asi sa boji, ze ma len 7 minut 😀

inak ja som to pochopila tak, ze vejinka dostala v noci bolesti, tak isli. Nemala to planovane, ved este nebola celkom v termine. Hlavne nech sa rychlo zotavi a nech su zdravi aj s malym Erikom 😉

stanka, ved ty bi si si mohla uz aj pri druhom spominat 😉 Ani sa nenazdas a mala pojde do skolky a tebe bude smutno 😀

zuzi, uz mi je lepsie. Mna ti ten cisarsky dako nezlozil, akurat to ze nesmiem dvihat tazke, tak neviem kedy pojdem kocikovat, aby som nemusela kocik trepat po schodoch. 😒

jastericka, chuda moje, to sa ti tak budi? No my zatial v noci celkom aj spime, kazde dve tri hodinky nakojime, prebalime ale potom spi (tuk tuk na drevo). Ale ked sa na teba usmeje, tak to urcite stoji za to 😉

stankalm
28. aug 2008

pinco...som sa zasmiala, ze chudatko malinke hlta, lebo si mysli, ze ma len 7 minut 😀 To je chore stopovat to. Ale zase tiez nie je dobre mat dlho pri cicke, lebo na zaciatku si potiahne a potom sa uz len hra a robi si z bradavky cumlik 😒 Len nezabudni natierat bradavky, ja som veru mala aj popraskane a bolelo to ☹
A aj nasa ckala stale, aj doteraz, lebo ja som ju kojit prestala len minuly tyzden 😝
A co sa tyka druheho...este hadam nie, este je dost roboty s touto jednou betarkou a caka ma skola teraz...ale ked vidim malinke, tak by som aj chcela veru...uvidime. No a skolka pravdepodobne od januara, uvidime ako si zvykne 😉

jastericka
28. aug 2008

veru, veru, každú hodinku, polhodinku, ja nechápem, čo to má za spánok....
Ja už sa bojím zaspať a podvedome čakám, kedy sa zas zobudí, takže vlastne nespím celú noc, len tak na pol oka....

stani: čavko hehe 😀 😀 😀

weja
28. aug 2008

holky, ved maruska pisala, ze vejinke zacali v noci bolesti, takze isto to nebolo planovane... 😉

lila794
28. aug 2008

Ahojte babule, som tu dlho nebola. Ako? Pinco, super, ze si tak rychlo zotavena. Na dvihanie pozor, ja sm sa raz zabudla a dvihla som kocar, ze ho dam do auta a od bolesti som ho pustila na zem 😝

Evi, Martinka cez den spava? Nema nejak vymeneny rezim alebo tak? Chuda, nezavidim, Dado je 2x za noc hore, niekedy len raz a aj tak som stale unavena, akoby som bola nevyspata. 😝

A Pinco, to co za rezim tam zaviedli??? Evi, aj tebe stopovali? Mna nechali kojit, kolko som chcela a to som rodila nedavno. Ano, brusko ju z toho hltaveho papania boli. Nas je tiez hltos, stale mu vravim, ze mu cicka neujde. Ale teraz je frajer - 5 minut a je napapany.

lila794
28. aug 2008

Ozaj, Veji a Pinco, kto vas rezal?

paskova
29. aug 2008

ahojte, vejinka ma krasneho synceka, takze dalsia mamina je medzi nami. 🙂

waitinka7
29. aug 2008

Baby, tak naozaj babatka pribudaju....Pinco - gratulujem k Tamarke a Vejinke gratulujem k Erikovi. Hlavne sa drzte, budte zdravucky...

jastericka
30. aug 2008

lila: cez deň spí práve tiež veľmi málo, takedy len polhodinku doobedu a polhodinku poobede. Ale najviac cez deň vyspí 2 hodinky vkuse, ale to je málokedy. Je proste nespavé dieťa. ☹
Mne tiež v pôrodke nestopovali kojenie, sama som si kojila ako som chcela, ale vedela som z predpôrodného kurzu, že je to dobre, aby sa kojilo 7 minút z jednej a 7 z druhej. Ja som to tiež tak robila. Tých 7 minút mi stačilo, lebo malá aj tak hneď zaspala, musela som ju budiť a ťahať na ucho 😀 , aby sa mi najedla. A prebrala sa práve vtedy, keď som si ju prekladala na druhý prsník.
Možno to záleží od sestričky, ktorý má práve službu a Janku takto vystresovala dáka.

lila794
30. aug 2008

Juj, moja, a ja sa stazujem, ze mi maly malo spinka 😝 a to sa s tebou neda porovnat. Ked ma v pohode den - tak rano asi hodinu, na obed aj dve, poobede a niekedy aj v predvecer. Najnovsie sa rozhodol, ze chce zaspavat v kocari, co predtym reval ako drak. Neviem, tie deturence su podarene, ako si to vyberaju. Uz mame cez 9kg a 70cm, takze uz sme v sportaku - spokojnost!! Uz mi aj pekne sedi s oporou. Ale v kocari sme nalezato. Aj odtial ma dobry vyhlad.
Ale hadam to Martinku prejde a bude spinkavat ako dudok. Sranda, povedala by som, ze v noci bude buvat, ked cez den nevyspi. Moja, pevne nervy a oddychuj, ked sa da!!!

waitinka7
30. aug 2008

Jastericka, mas to naozaj tazke, môj maly zatial spi celkom dobre, doobedu spi tri hodiny v kociku na balkone, a poobede ked ideme von, tak v kociku aj spi aj nespi..., v noci tiez zatial celkom dobre spinka, dakedy strajkuje po nocnom kojeni...asi nemoze zaspat...ale potom zaspi a uz je to ok. A uz si dala Martinke ten sportak?

lila794
30. aug 2008

Waitinka, ved ako by to bolo nedavno, ked sa tu pisalo, ze Tomasko je na svete a uz taha druhy mesiac.

pinco
30. aug 2008

čaute babule. No to bol nápad dákej doktorky, že mám popraskané bradavky, tak si mám stopovať 😅 A všetky sestričky mi to tam stále prizvukovali, nie že len jedna. Veď cez deň som nebola pod dozorom, ale v noci sa ma normálne pýtali, či mám hodinky pri sebe 😒 Ja viem, že mi chceli dobre, ale každé dieťa je iné a moje je maličké, tak asi tak nevládze ako väčšie deti. Ale už sme si nastavili ako taký režim doma a už len to odsávanie mi dosť lezie na nervy, ale musím... Zápal neriskujem ani náhodou...

lila, to máš fajn, že ti malý tak spinká. Evke teda nezávidím, to je strašne únavné, keď sa jej takto budí celú noc 😒 No snáď sa to ustáli, keď bude väčšia 😅

jastericka
30. aug 2008

ahojte, veď aj ja si tak hovorím, že len vydržať...čo mi iné zostáva...ale aj tak je maličká krásna a najmä zdravá a to mi vynahrádza všetky tie prebdené noci 😉

Skúsili sme dnes šporťák, ale bez zmeny, plakala ešte viac ako v hlbokej vaničke. Ale ešte je predsa len maličká na šporťák....dáme naspäť vaničku.

lila794
30. aug 2008

Evi, my sme tiez skusali skor, maly reval ako drak, lebo na mna nevidel. Dali sme naspat vanicku. Ale teraz je naozaj taky velky, ze uz sa tam nezmesti, hlavne teraz, ked je uz chladnejsie a musim hrubsie obliect. A uz je to poriadne šidlo. Zaprie sa nozickami, vytiahne sa a hlavickou rup do okraja vane. V sportaku je spokojny, ale musel si zvyknut. Ale Martinka je predsa o par tyzdnov mladsia. My sme tak len treti den. Inak, pozri do albumu, je tam foto, ako sa do vanicky nezmesti.

Pinco, super, ze uz ako taky rezim mate, uz bude len lepsie. A kto ti robil cisara? A ako sa mas? Odsavaj a vydrz!!! Ja odsavam doteraz, mlieka mam az az. Ale darujem do banky, inak by som uz nie. Ale kolkokrat to uz chcem vzdat, lebo sa mi nechce. Vzdy mi mangel pripomenie tie chudence babetka, ktorym pomozem. Tak sa vzdy premozem. Mam uz paradne rozbehnuty vypudzovaci reflex zo vsetkych mliekovodov, tak krpec je napapany aj za 4-5 minut.

paskova
31. aug 2008

lila794:no ja si ani neviem predstavit, ako mozes mat tolko mlieka
🙂 Ja som Natalku aj kojila aj dokrmovala, lebo sa mi zdalo, ze mam malo mlieka a jej to nestaci. Pozerala som Tvoje fotecky, maly je uteseny a mate krsny kocik, Kde si ho kupila?

waitinka7
31. aug 2008

Lila,mas pravdu, maly bude mat co chvilu dva mesiace...ozaj, lila, pinco, paskova...môzte napisat ake mate detske doktorky?

waitinka7
31. aug 2008

Lila...a kde darujes to mlieko? To sa da - darovat?????

jastericka
31. aug 2008

hihi 😀 lila, fakt je veľký, ale krásavec to je 😉 Však vyskúšame šporťák neskôr, asi musí Martinka do neho ešte dozrieť trošku.
lila, ty keď nakojíš Davidka, tak koľko ml ešte dokážeš odsať? A odsávaš rukou či odsávačkou?

Keď si chcem dakedy odsať mliečko na noc, aby som aspoň raz nemusela ja vstať, ale manžel, tak si musím zbierať mliečko do fľašky celý deň, aby aspoň 120ml bolo. Veľmi málo dokážem odsať, na jeden krát tak najviac 50ml.
Dakedy mám pocit, že sa malá málo napapá, že má v prsníkoch málo mliečka ☹

alinka189
31. aug 2008

waitinka, i ked nemám ešte osob.skúsenosť, ale čo ja viem, tak chodí po to jedna pani z PP a sú za to aj peniažky. ale neviem kolko za liter. isto to nie je bohviečo, ale človek má možno aspon na plienky a isto aj dobrý pocit, že pomôže iným bábätkám.

a veru, dajte tipy na tie detské doktorky...

paskova
31. aug 2008

ahojte dievcata:ked sa mi Natalka narodila byvali sme na Podbrezkach. Preto ma doktorku tam, vola sa Šutliaková a je perfektná. Je to asi jedina doktorka v LM, ktora je aj homeopaticka, takze moja Nati za 8 rokov antibiotika mala len 2x a to jej predpisali na pohotovosti. Lenze teraz uz byvame v meste a do poradne by som tam mala dost obtiazne chodenie pre mimco si musim vybrat dokinu v meste.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre