Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

jastericka
24. aug 2008

lila, žeby? hehe 😉

vejinka
24. aug 2008

nestraste...sak ja dam vediet co bojite.. 😀

alinka189
24. aug 2008

vejinka, veru daj, len neviem, či stihneš 🙂

a pinco s Tamarkou sú ok? mali by byť doma isto už, nie? či len nemajú čas kuk na koňa?

vejinka
24. aug 2008

no skoda ze pinco s aneozve..taka som zvedavaaa..a aj na fotky malej som neskutocne zvedava..ale sak teraz ma toho asi vela..a ja ju chapem ktovie po kolkych rokoch sa tu ukazem ja 😀

lila794
24. aug 2008

no, to chce cas, nebojte, o chvilu sa ukaze. Aj ja sa tesiiiim

jastericka
24. aug 2008

aj jaaaa, na malú Tami 😅

pinco
26. aug 2008

ahojte kočky 🙂 Ďakujeme všetkým, že ste nám držali palce. Už sme doma od piatku, ale som si až teraz našla čas na pc. Veď čo vám budem hovoriť 😅 Keď nie som pri malej, tak odsávam, alebo sa snažím trochu pospať 😀
Ja som bola v pôrodke od piatku a ležala som aj na gynde - sestričky čo ja viem... Asi ako ktoré. Tak to bolo aj na pôrodnici, takže to si nenavyberáme.
Po šiestich hodinách rodenia som skončila sekciou 5:20 ráno 17.8. Tamarka je naozaj taký malý drobec, ale je donosená, len je drobučká (asi po mame 😉 ). Našťastie je všetko v poriadku, tak dúfam že rýchlo priberieme (malá hlce až ju zadúša, asi sa bojí, že sa nestihne napapať, lebo v pôrodnici som si musela stopovať 7min z každej cicky a to bol fakt dobrý stres...).
Tak idem ja k nej. Dnes sme sa boli očkovať, tak je trošku nervóznejšia. Len by sa mojkala s maminkou 🙂

veji, no čo? Už hádam aj ty?

vejinka
26. aug 2008

pinco ahoooj..no konecne si sa ozvala..mala je nadherna cela maminka..no my sme este cely..ale uz by sme sa aj mohli rozdvojit ale erik dako nexce...co ja viem 😀 takze si sla nakoniec sekciou? fiiiha ale mala bola otocena dobre dole hlavickou ze? mno a ako jazva?? haji sa dobre? a uspali ta uplne alebo len spinalku si dostala?? boooze ja sa tak bojim..uz aby som to mala za sebou..neboj sa malinka priberie ani sa nenazdas..sak nema byt po kom velika..teda po ockovi by mohla ale je to baba..takze co je male to je mile 😀

vejinka
26. aug 2008

skus mi moja popisat ako to prebiehalo..ja som taka zevdava ze ani nezaspim 😅

paskova
26. aug 2008

pinco :aj ja Ti gratulujem a zaroven aj zavidim, ze uz to mas za sebou. Mala je nadherna drzim Vam palce. Vejinka Ti dala tolko otazok aj namiesto nas, takze dufam, ze nam das na to vsetko odpoved 😀

pinco
26. aug 2008

no tak teda 😉 - malá mala pupočnú šnúru omotanú okolo krku, ale to sa zistilo až keď som bola na 8cm otvorená, lebo ozvy boli dáke divné, tak nakoniec sme skončili sekciou. Mne to už bolo úprimne jedno, lebo v tých pôrodných bolestiach som to len chcela mať za sebou a aby bolo všetko v poriadku. Ja som bola uspatá celkovo, asi to tak je, keď sa ide zrazu na sekciu a nie je to plánované. Niekto možno povie, že cisársky je horší, ale keď som videla niektoré baby ako ledva na raňajkách sedeli a tiež nechodili dva krát svižne, tak si ani nemyslím, že by to bol dáky rozdiel. Všetky sme boli ubolené, ale šťastné, že máme svoje detičky 🙂

A jazva ani neviem, lebo len včera som bola vybrať stehy, takže ešte to mám také čerstvé. Ja si to dáko ani nestíham popri malej uvedomovať. V pôrodnici bol riadny frmol, lebo keď vám dajú na celý deň dieťa k sebe a musíte sa o neho sama starať, tak večer s radosťou čakáte sestričku, že si aspoň na chvíľu oddýchnete (teda ak vás nečaká noc s odsávačkou v ruke ako mňa 😒 ) Mňa tam strašne stresoval ten vojenský režim - ráno do siedmej stihnúť sprchu, kojenie, odsávanie, kúpanie... Potom náhodou ešte veľká vizita, medzi tým novorodenecká, raňajky.... Potom zasa presne o 12tej obed (no čo, keď akurát kojím? Sa hádam nezbláznim... Ma tam museli pár krát osobne prísť zavolať na večeru, ako keby som im to robila naschvál...) Ja som už teraz rada, že som doma a robím si veci po svojom. Aj to kojenie mi ide lepšie, keď si nemusím stopovať presne 7 minút z každej strany... Malá chúďa nestíhala tak rýchlo sať a potom bola hladná. Ja viem, že mi chceli dobre, aby som nemala popraskané bradavky, ale bol to zbytočný stres pre nás obe.

Takže tak veji, neboj sa cisárskeho, budeš ubolená, nevravím že nie, ale každý deň budeš cítiť, že sa máš lepšie. Nesnaž sa moc polihovať, lebo najhoršie je vstať z postele 😀 Aj keď oddychovať treba samozrejme... Ale keď to čo najskôr rozchodíš, tak sa budeš cítiť lepšie 😉 Budem držať palce všetkým a nebojte sa. Bolieť to musí, ale to mimi máme potom za odmenu 😉

alinka189
26. aug 2008

ahoj pinco, ahoj Tamarka 🙂
tak vidím, že ste to super zvládli. malá je krásnučká....
takže vojenský režim vravíš?..... vejinka to sa máme na čo tešiť 😀
ale už dobre ked ste domka, nájdete si svoj režim. držím palce. 😉

vejinka
26. aug 2008

no ty kokso...pinco teraz sa bojim este viac ako predtym...vojensky rezim neznasam otec je vojak takze som to mala cely doterajsi zivot 😀 no ale v tom pripade si bduem musiet zobrat odsavacku asi do porodnice..mam po segre rucnu takze tu berem..a asi to aj bude boleit ze? a ako to ze si mala malu fut na izbe? to je nejake divne..mne segra vravela ze jej malu dali az na treti alebo stvrty den na izbu a len na par hodin..no ale to bolo dva roky dozadu skoro...no paanecku viem ake su tam niektore sestricky..jak brytva len dufam ze na mna budu vsetci mily...neviem preco ale moc si verim 😀 😀 😀 a ta jazva..hmm necakam ze to bude ako ked sa porezes..ale aj to ma dost bolelo 😀 takze nemam lezat ..ale skor chodit...ok ok chapem..skusim aj ked to urcite bdue tazkee ved neboj dam vediet ako som dopadla..a tiez sa necham uspat lebo spinalky sa bojim..je to predsa injekcia 😅 xcela som ta ist kuk do porodnice..ale asi by bolo dost blbe dojst k sestricke ..ze hladam pinco.. 😀 😀 😀 😀 takze stehy vyberaju po tyzdni..no ani sa ta nejdem pytat ci to boli..lebo ma uz vysmejes..takze treba sa pripravit chapem 😀

inak tiez sa bojim ci tam maly ma dost miesta a ci nahodou nema snuru okolo krku..ale asi by to zistili na ozvach a idem vo stvrtok..takze uvidime
a dakujem mooooc za velmi dobre rady..urcite vyuzijem a aspom nebduem prekvapkana ked tam na mna zruknu..poslem ich niekam? 😀 asi nebduem mat sil a ani naladu 😉

vejinka
26. aug 2008

ozaj este som nieco xcela..to som cela ja same otazky 😀
pinco brala si nieco navyse pre malu? ako cumlik ponozky ciapocku a rukavicky?

vejinka
26. aug 2008

alinka..normalne ma chyta husia koza..som zvedava ako to zvladneme 😅

vejinka
26. aug 2008

oni rano kupu?? co ja viem ja som zasadne za to aby sa kupalo vecer ..babo sa tym uvolni a pripravy na spanok..ak sa nauci v porodnici kupat rano ..ako to s nim budem zvladat kupanie vecer? mno to bdue este veseleee

pinco
26. aug 2008

baby... Ved ja som vas nechcela vystrasit! Ved vravim, ze ten cisarky je celkom v pohode. Mna sa vcera pytala sestricka, ze ako rezko chodim, ze sa mam asi dobre 😉
A sestricky na novorodeneckom su akoze mile, len ja som mala problem s tym mojim mliekom... Oni to chcu strasne tak rozbehnut za tych par dni, aby me potom doma mali mlieko, ale niekedy by mozno bolo lepsie nechat tomu volny priebeh.
Odsavacku si zober veji, uvidis mozno ti ju nebude treba...

no dobre, musim bezat, zacal vecerny orchester 😀

vejinka
26. aug 2008

aj ja xcem vecerny orchester 😀

paskova
26. aug 2008

no baby ja som sice rodila pred 8 rokmi, ale ten rezim si presne pamatam. Ja som mlieko v nemocnici ani nemala taka som bola nervozna sama zo seba a z malej, Natalka pila z flasky, a mlieko sa mi spravilo az doma a kojila som skoro rok. Kupalo sa rano, co je podla mna tiez somarina, doma som potom kupala az okolo osmej vecer a mala mi spala aj do polnoci. Takze tak,uz sa dopredu strasne tesim! 😀

jastericka
26. aug 2008

Janka, písala som Ti IP, ale ešte aj tu, verejne, gratulujeeem, veeľmi, si super, že si takto zvládla. Už bude len lepšie... 😉
vejinka, neboj, zvládneš aj Ty, ako my všetky 🙂

lila794
26. aug 2008

jeeeej, Pinco, vidis, krasne ste to zvladli!!!!! Mala je krasna, cernula po mamine!!! A to tu ideme vsetky cisarom rodit na poslednu chvilu, ci co?

Veji, neboj, zvladli sme to my, zvladnes aj ty!!! A ty aspon nebudes s bolestami rodit ako my. Ved mas planovaneho cisara, nie? A Pinco ma pravdu, rozchodit co najskor!!! Rychlejsie sa z toho dostanes. Boli to, ale zabudnes. Iba ta jazva mi to obcas pripomenie a ked sa zmeni pocasie, trochu poboli.

porubenka
26. aug 2008

Pinco - aj ja gratulujem ku krasnej Tamarke.

Mna to tiez o chvilu caka, a tak tu s vdakou citam vsetky Vase skusenosti a rady.

Este sa chcem spytat ohladom odsavacky - ak si neprinesiem svoju, oni mi pozicaju ich nemocensku?

zuzulik79
26. aug 2008

ahoojte babenky z LM, tak konečne po dlhej dobe, som tu opät, tak v prvom rade by som chcela všetkým Vám povedať, že ktoré to maté za sebou, ste šikovné, kroté ešte nie, tak to zvládnete v pohode, teraz konkrétne

pinco: no gratulujem ti Janulík, super, Lubik mi ukazovala fotky malej Tamarky, je nádherná, ten pôrod čo k tomu dodať, prežila si to a máš to za sebou

jastericka: ahooj susedka, dakujem za pozdrav, manžel odovzdal 🙂 , nasa mala Linduš sa drží, občas nás trápia koliky, síce už teraz menej, ale letí to rýchlo, za chvíľu pôjdu naše baby do školy

porubenka: držím ti palčeky, zvládneš to tak isto ako my všetky, ja som rodila v máji a ohľadom odsávačky neviem či je možné požičať v nemocnici, ja som vlastnú, a už viete pohlavie?

alinka189
27. aug 2008

vejinka, mňa ešte husia koža nechytá, ale isto začne 😀
neboj, dáko to dobojujeme a budeme mať aj my orchester 😀
ja už sa teším 🙂
však baby ti tu čo to poradili, ked sa budem ja blížiť, tak dáš mi zase ty info.
ozaj, ak vydržíš do bud.štvrtka, tak sa zase vidíme v nemocke 😉

pinco
27. aug 2008

ahojte 🙂 ešte raz ďakujem všetkým. Včerajší orchester trval do pol jedenástej, ale aspoň už potom spinkala... Tak si vravím, že radšej večer ako v noci 😉

Lila má pravdu, plánovaná sekcia je určite lepšia, lebo nemáš bolesti ako keď ideš normálne rodiť. Ale ty si si moja veru odžila svoje, keď ťa nechali tak dlho trápiť, mňa "len" 6 hodín... Už na to postupne zabúdam, domáce prostredie mi prospieva 😀

presne, to kúpanie ráno kvôli vizite, to je také o dušu. Lebo keď sú dve baby na izbe a ešte je spoločná sprcha, tak treba začať pomaly o piatej,aby sme sa všetky prestriedali do siedmej. 😒 Ale tých pár dní to treba len vydržať a hlavne byť psychicky v pohode 😉

a odsávačku tam majú. ja som mala svoju, ale tou mi nič nešlo odsať, tak mi požičali tú ich. (ani tou mi zo začiatku nič nešlo...) Potom mi bol muž kúpiť takú istú, lebo som tále musela čakať na sestričku, kým mi ju vyvarenú donesie a ešte ten komentár, že to tam majú akože "na ukážku", že aj takáto býva, že si treba zohnať svoju a doniesť aj konvicu, aby sme si ju vyvarili. 😠 Ale možno to niekomu nebude ani treba, takže stačí počkať a potom poslať niekoho, nech ide kúpiť. A dá sa odstriekavať aj ručne... Je to makačka, ale keď to nejde odsávačkou, tak iná cesta nie je 😖

Baby, už sa vám to kráti, tak sa len nebojte, všetko sa dá prežiť. Žiadny bezbolestný pôrod neexistuje, ale keď sa na vás to mrňa začne tváriť a robiť grimasy, tak budete najšťastnejšie na svete. 😵 A ak si budete potrebovať poplakať, tak si len uľavte. To sú všetko len výkyvy hormónov, žiadna laktačná psychóza 😉

zuzulik ahoj! Ty si v 56tt? 😀 Vy ste už veľké baby, tak sa len držte aby ste boli zdravé 😉

alinka189
27. aug 2008

pinco, že konvicu... teeeda, to sme dopadli 😀
ale dakujeme za povzbudenie, však ešte budeme o rady písať. vejinka síce neviem či stíha, ale ja isto 🙂
a veru lepší orchester do pol 11 ako v noci....a potom ti spinkala už do rána? a cez noc odstriekavaš tiež mliečko?
joooj, taká je zlatá, tá tvoja Tamarka, také okále velké má 🙂

maruska11
27. aug 2008

ahojte dievcata vy ma nepoznate som vejinkina sestra a oznamujem vam ze je uz v porodnici a nejak v tomto case jej robia cisarak takze to uz bude mat za chvilku za sebou bolesti jej zacali v noci, rano sla na prijem urobili jej vsetky vstupne vysetrenia a teraz je uz na sale ozvem sa ked sa erik narodi papa

jastericka
27. aug 2008

ahooojte, veru, veru, zo všetkým súhlasím, čo tu ste tu popísali 😀 😝

ahoj Zuzka, to naše baby budú chodiť spolu do škôlky aj do školy 😀 😀 , Martinka príde domov a bude žalovať na Lindu a Linda na Martinku hehe. A ešte aj malá Petráška Nellinka.
Viem, že to je ďaleko, ale dúfam, že ju dáš na 4.apríl, tam robím ja, vybavím šicko 😝 🙂

A vlastne ešte aj malá Tamina bude ten istý ročník, tak aj Tami berieme do tej istej triedy 😀 Potom sa len zídeme na rodičovskom a budeme krútiť očami, čo to tam o tých našich babách hovoria 😀 😀

zuzulik79
27. aug 2008

ahoote mamičky 🙂
pinco - diki moc za info, vraj 56tt, no pekne som sa nasmiala, neviem si to ani predstaviť, Linda by mala 6,5kg a 64cm, to sú dnešné výsledky od poradne, čo si písala, je pravda, radšej nech maličká má "orchester" v noci, ako cez deň

jastericka - jojo súhlasím, bereme, babinec to bude riadny, júúúj už sa na to teším, my sme dnes boli okrem poradne aj na kontrole s nožičkami a očkovali nás, to bol teda rev, ale už je dobre, spinká v posteli, bola unavená, ešte náš čaká jedna vec a to naušničky, takže to si necháme na budúci týžden, pozerala som tvoje fotky, sú super, Martinka je zlatučká, chcem si i ja vytvoriť album, no len musím trošku upraviť foto a dnes sme stretli aj malú Nelinku s nožičkami, no je podarená, krásna bábika

maruska11
27. aug 2008

ahojte volam sa erik narodil som sa mamicke vejinke o 12.55 a moje miery su velmi slusne posudte sami dlzka 48 a vaha 3100 velmi sa tesim ze som uz na tomto svete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre