Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

hankast
23. sep 2010

@sjusiquatro ahoj pri čkaní pomaha bud ked mu dáš potiahnúť s prsníka alobo ked si trošku poplače ale malým detičkám čkanie nevadí aspon mne to tvrdila moja doktorka ale že nám dospelým to ide na nervy.Ja to už v posladnej dobe neriešim malý mi s čkaním obas aj zaspinká takže asi im to ozaj nevadí.Bepanthen tiež treba zmývať ale ak Ti môžem poradiť super masť na bradavky je o aventu tu netreba zmývať a je fakt asi najlepšia aj ked dosť drahá ale ja som vyskúšala asi všetky a najlepšie sa mi osvedčila tato.

petulik22067
23. sep 2010

aj ja som mala problem s popraskanymi bradavkami vzdy casom sa to upravi avent je super mala som a este som odskusala hojivy zazrak z oriflame a na moje prekvapenie mozem povedat ze sa mi zdal este lepsi ako avent vyskusaj ,ja som potom zacala pouzivat klobuciky len jedna nevyhoda ze sa na ne naucil a papa dodnes len takto co uz kazde dieta ma nieco.

janka_michal
23. sep 2010

@lucialen ahoj no ja si ti uz nepamatam,ale zda sami,ze som sla na lacno..neviem presne..jej no tak gratulujem potom k tej svadbe..ja mam momentalne zapal obliciek,tak spim u nasich ale uz musim ist domov,lebo na vikend je aj sestra aj otec doma a bolo by nas tu vela a Michal pojde sice aj v sobotu do prace,ale uz nastastie nemam horucky tak je to lepsie..nemozem poriadne ani chodit ani nic..ale tak musim nejak zvladat..tak sa potom drz a neboj vsetko hravo zvladnes 🙂

janka_michal
23. sep 2010

@sjusiquatro ahoj gratulujem k malickemu..nech je zdravucky..a tebe prajem vela,vela mliecka..drzkajte sa 🙂

lucialen
23. sep 2010

@sjusiquatro tak Davidko je velky chlap, ta obdivujem ako si to dobre zvladla 🙂
Ja uz som teraz posr...a 😀
@janka_michal uz som sa rozhodla, ze sa najem nech vladzem, dam si kavu a pojdem 😀 Aspon ma lepsie precisti. A Michal robi niekde prec z domu?

sjusiquatro
24. sep 2010

@janka_michal Dakujem....

janka_michal
25. sep 2010

@lucialen michal chodi po celom slovensku tak niekedy je skor doma niekedy neskor.....ale je doma kazd den 🙂 a kedy ides rodit?ci si nedavas vyvolavat?

lucialen
25. sep 2010

@janka_michal idem v pondelok na vyvolanie... Uz stresujem 😀

janka_michal
25. sep 2010

@lucialen tak si uzite posledne chvile sami dvaja..a potom v pondelok budeme na teba mysliet..prajem ti nech to ide rychlo a s co najmensimi bolestami...nech ste zdraví..potom sa ozvi..ale neboj zvladnes to..poznam tieto pocity(uz to ubehne) 🙂

cvikla969
25. sep 2010

@janka_michal k tvojmu statusu- praskove cierne uhlie ,vo vode 1-2 cajove lizicky a postupne spapat za celi den,aspon3dni. nic tym nepokazis. aj mi sme ho uz x krat davali.dr nam to kazala lebo sme mali bacilov pribalenich s nemocnie a tiez sa to s casu na cas vrati. a k prdkaniu-skus sab simplex ale je vela podobnych veci aj masticky na brusko...
a ateraz citam ze berete aj lieky,takze je to najskr s toho ale v tom pribade to uhlie nie lebo ono ten liek na seba naviaze a nebude ucinny. a dr vam nedala probiotika k tym liekom?ak nie tak si pytaj v lekarni...

janka_michal
25. sep 2010

@cvikla969 dakujem vyskusam..este sa poradim s mojou dr v pondelok tam pojdem..ja berem lieky a pijem rozne caje(mam zapal obliciek) tak preto som posledne dva dni malej chcela davat len sunar a som sa zlakla..nekaka vobec sama(zvykla si na trubicku) my sme davali pred tym francuzske mlieko no po case mala z neho trvrdu stolicu a bez trubicky nekakala(a teraz uz je zvyknuta ☹ ) aj som skusala jej ju nedavat no ked tri dni nekakala tak som jej ju dala..uvidim co povie dr..ale volala som sestricke(nasej znamenj) a ta povedala,ze taku stolicu moze mat aj z toh oumeleho mlieka(konkretne zo sunarom nema skusenosti) a ja mam pocit,ze malu asi skor boli pusinka..pretoze ma ju bielu vposlednej dobe, kazdy den jej ju cistim,ze si spravim vodu so sodou bikarbonou a tym..a v tescu mali krasnu knihu(o babatkach) a tam som nahodne nasla ze mucnatka(ci tak volako) a tam bolo pisane,ze ked ju deticky maju sa im zacne vyhadzovat aj ritka..a malá uz vcera mala vyhadzanu ritku(tak asi ma to) a to vraj boli..tak neviem ci mam ist na detsku pohotovost alebo pockat do pondelka.nemas s tym skusenost?

cvikla969
25. sep 2010

s tou puskou nie,ale mala by som si to dostudovat 😉 .ale do suvisu s ritkou by som to nedavala lebo taka hnacka je kyslasta a to rychlo drazdi pokozku,preto je vyhadzana.a s tou rurkou to posnam velmi dobre,tiez sme sa natrapili kym sme sa od nej odnaucili ale neboj dlho to nepotrva.a to uhlie teda ked lieky berez ty tak kludne daj aj hned,v lekarni ti poradia.ak si si nie ista skus sa este spytat annag..pohotovost je asi predcasna ale konat by si mala cim skor...drzim palce...

cvikla969
25. sep 2010

a to nove mliecko mate ako dlho ?

mobilo
25. sep 2010

ahojte trošku vás čítam, lebo som rozmýšlala nad porodom v žiari nad hronom ale asi pojdem do Bojníc..
@janka_michal ja som používala rektálnu rúrku veľmi dlho a malý si nezvykol on kakal strašne zle...ale keď nekakal tiež bolo zle..s tou pusou nám poradila doktorka fialovú vodičku to je dezinfekcia to som dala na vatovú tyčinku a tým som to synovi potierala a zmizlo to...

mobilo
25. sep 2010

a áno aj z um majú bábatka tvrdú stolicu ...a nemalo by sa to mlieko vraj do roka meniť pretože aj to može byť bábatku zle, že si jeho telíčko musí zvykať stále na niečo iné..inak ako tak pomáha espumisan, alebo sabsimplex, alebo nejaké probiotiká na vykakanie veď to ti v lekárni poradia,,
a inak ako v Žiari? ja som nad tým rozmýšľala hlavne kvoli tomu, lebo v Bojniciach nesmú byť návštevy na izbách a v Ha sa dalo..a v Žiari sa dá ?

lucialen
26. sep 2010

@mobiloahoj, v ziari maju stale na dverach vycapene, ze navstvevy na izbach nie su povolene, ale v auguste som bola za kamoskou na izbe, tak neviem, dam vediet buduci tyzden 🙂 A v Bojniciach sa nebojis ze chytis akurat primara?

mobilo
26. sep 2010

jaj ja sa celkovo bojím Bojníc ale tak máme rodičov v Pd a syna musíme ešte zaviesť k ním a manžel bude pri mne tak hádam bude ok...a čo on je nejaký zlý? či ako? inak ja rátam, že druhý porod porodím do hodiny 😀 😀 😀 😀 držte palce..a ty kedy? mne už inak nieje moc dobre už ma snáď bolí aj to čo nemám už aby som to mala za sebou,,,pri synovi mi bolo fantasticky ale teraz 😖

janka_michal
26. sep 2010

@mobilo ahoj no dakujem..ja som chcela kupit tu vodicku,no nemali ju prave vtedy v lekarni..a ano su povolene navstevy na izbach v zh..aspon ja som mala..bola som na jednopostelovej izbe

janka_michal
26. sep 2010

@cvikla969 ahoj no tak mliecko mame no ani neviem, lebo predtym som mala sunar normalny a z toho v pohode vsetko a teraz mame HA-cko a to z toho ma tu zelenu stolicu som zistila,pretoze vcera som ju potom len kojila a dala som jej rurku a uz len trosku zeleneho slo a ostatok take ako to ma byt..takze asi zmenime mliecko.pretoze z tohto som minula len druhu krabicu tusim.a uz ritulku nema vyhadzanu asi to bolo vazne nieco ine..ani ustocka nemala take hrozne,ale ma to..tak ideme zajtra dr..a ako ste sa odnaucili od rurky?

janka_michal
26. sep 2010

@cvikla969 a to co si pisala,ze by si tu ritku nedavala do suvislosti s puskou.tak pozor na to,pretoze je to tak ked ma babatko tu infekciu tak sa to moze prejavit aj vyhadzanou ritkou..citala som to v jednej knihe a aj sestricky (nasej znamej)som sa na to pytala..ja by som to tiez nevedela keby som to necitala

cvikla969
26. sep 2010

@janka_michal myslela som tym ze ked ma raz dieta taku stolicu tak na 90% sa vyhadze,ci ma aj nieco v puske alebo nie... a od rurky sme sa tak nejak sami odnaucili asi po troch tyzdnoch ked uz brusko menej bolelo a veeeela sme cvicili nozkami aby sa to rozhybalo same ale zo zaciatku som sa za tu rurku riadne preklinala 😠 .... a musis ju prikrmovat?

fatimuska
27. sep 2010

ahojte, gratulujem k novým bábätkám, veľmi dobrá a cenovo prijateľná je masť na bradvky z DM drogerie, z ich rady, nemusí sa zmývať, na pusinku je výborný nizoral, fialová vodička je prežitok🙂a pri bolesti bruška nám najlepšie zabrali probiotiká Dolphinus sú od 0+, vyskúšali sme aj Saab a Esmu...., aj Baby Calm....ale po 3 m sa to upravilo, v ZH ak ste na nadštandarde, alebo v tej 7, tak návšteva smie na izbu, inak nie.

fatimuska
27. sep 2010

@petulik22067 aj ja mám Maximka🙂)

sjusiquatro
28. sep 2010

ahojte.....zajtra idem na precistenie do nemocnice dako som sa dobre nevycistila po porode tak musim ist zajtra, primar vravel v pondelok ked som bola na kontrole na sone, ze tam taky maly kusok placenty ostal no SUPEER som myslela ze ma sibne....ale co uz stava sa....dufam, ze to zajtra uz urobi poriadne 🙂

janka_michal
28. sep 2010

@sjusiquatro jejda no to je hrozne..tak sa drz a vela stastia prajem...

fatimuska
29. sep 2010

@sjusiquatro držkaj sa, občas sa to stáva, aj tomu najlepšiemu dr.

petulik22067
29. sep 2010

@fatimuska ano mrkala som albumcek xixi je zlatucky!

fatimuska
30. sep 2010

tak teraz je to isté máme prvý zúbok, spodná 1🙂))

hankast
30. sep 2010

@fatimuska tak to gratulujem.Ako ste to znášalli moj ma ešte len dva mesiace ale už teraz mam obavy ako to bude prebiehať pri prvom sme si to užili.

fatimuska
30. sep 2010

@hankast v podstate sme ani nevedeli, plne ho dojčím, trošku bol mravčavejší, cez deň min. spánku, ale dalo sa, všetko v pusinke🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre