Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

petulik22067
28. okt 2010

@certi vola sa Anton Durkech niektore sme u neho rodili pozri stranky dozadu je tam toho dost popisane.

miroslavazh
28. okt 2010

pomooc nič nestíham. Malý dnes takmer celý deň plače. Bolí ho to nešťastné bruško. Boli sme na hodinku vonku aspoň tam trošku stíchol a inak doma tak 15 min v postielke potom spustí rev a nevie sa zastaviť. Potom sa zavesí na cicku tak max. na 10 min., hojdáme sa na ručkach a kolotoč pokračuje... Bože baby ako ste to zvládli!

stivinka1
29. okt 2010

@miroslavazh no, tie koliky su strasne, ono to asi clovek musi len prezit. Aj my sme si tym presli, skusali sme infakol, baby calm, i tu rurku vynimocne, masirovali brusko Pupikom, cvicili nozickami, ale ci to pomahalo, neviem, neviem. 😒 Asi ked zacal 4 mesiac, tak to postupne prestalo. Strasne boli najma nocne vresky, tie sme riesili zo zufalstva hupanim na fitlopte 🙂 . A ako je to s tym zvladanim? No, ked ma niekto babatko, ktore 3- 4 hodiny spinka, napapa sa, pokuka a zase 3-4 hodiny spinka, tak to sa zvlada inak, ako ked ma niekto babatko, co denne prespi v kuse tak maximalne tristvrte hodku, a aj to po maximalnom fyzickom usilí mami (napriklad na tej fitlopte). Potom veru nie je kedy ani ozehlit, ani oprat, ani poriadit, to sa robi az vecer, pripadne ked pride polovicka domov z prace. Ale potom zase nie je cas na oddych. Myslim, ze niektore maminy to maju lahsie, ine tazsie, ale ked tie nase babatka lubime, tak to vybojujeme nejako. 😉

jojka7
29. okt 2010

Ahojte babuľky ešte som nebola v tejto skupine tak sem píšem prvý krát ...Čo chvíľa sa nám to blíži a čím viac to tu čítam tým ma viac chytá neistota...chystám sa rodiť tiež tu v ZH a manžel chce ísť samozrejme k pôrodu tak sa chcem spýtať aký máte na to názor...ja si myslím že mi bude veľkou oporou ak tam bude na mňa čumieť milión trilión neznámych ľudí...a ešte sa chcem spýtať ako je to s pôrodníkmi? to ku komu chodím do poradne tak ten ma bude mať aj pri pôrode? či je to len o náhode kto bude mať službu? ďakujem za odpovede...

fiona
29. okt 2010

Prosim vas odporucte mi nejakeho dobreho gynekologa v ziari, prechadzam tam, a vobec neviem ku ktoremu mam ist.

vefi89
29. okt 2010

@miroslavazh skús to ppísať konkrétnejšie. ako často papá, či je len kojený, prečo ho bolí bruško, či má vetríky ako často kaká 😉
@jojka7 pokiaľ si nezajednáš, je to len náhoda.polovičku si zober, ťa bude rozptylovať a nebudeš tolko myslieť na bolesti 😉
@fiona každý má klady aj zápory a každá žena ti napíše inak.treba skúšať.keď sa ti nebude páčiť, dá sa lahko vymeniť 😀 😀 ja chodím k redechovi, ale dobrá je aj voldanova (sorry ak som dokrútila meno) a Bugárová

sjusiquatro
29. okt 2010

@jojka7 ahoj....jednoznacne nech ide k porodu jej to uplne super..bude to pre neho velky zazitok... 🙂

hankast
29. okt 2010

@jojka7 ahoj skoro vždy je to tak že pri pôrode Ti je ten pôrodník ktorý má službu ale určite alebo asi určite presne to neviem da sa pôrodník aj zaplatiť ale to sa musíš spýtať jeho či takú službu poskytuje a za kolko je to totiž platená služba.To či si vezmeš manžela zo sebou k pôrodu je na Tvojom rozhodnutí,určite je to velká opora ale osobnú skusenosť s Tým nemám môj manžel nechcel isť k pôrodu on ma totiž "syndrom bieleho plašta tak som to radšej neriskovala.A pri samotnom pôrode nie je až tak vela ludí len doktor,pôrodná asistentka a detská lekárka alebo sestra a pokial budeš chcieť epidurál tak aj anesteziolog aspon u mna to tak bolo.Držím palce nech Ti to dobre dopadne.

hankast
29. okt 2010

@fiona Ahoj ja síce nie som zo Ziaru ale určite čo viem dobrý odborník je primár ,ale či berie nové pacientky neviem skús sa informovať v nemocnici.A myslim si že aj dr.Zeliznak je super bol mi pri pôrode podla mojho názoru je aj velmi dobrý odborník a ma super ludský pristup aspon ja som mala takú skusenosť ale fakt je to vec názoru.

hankast
29. okt 2010

@miroslavazh Ahoj presne viem ako sa asi cítiš my sme si koliky tiež užili pri prvom synovi v plnej parade do troch mesiacov ale potom to prešlo fakt same od seba.Viem teraz sa Ti to zdá ako celaá večnosť ale neboj to ubehne.teraz pri Kubovi to bolo lahšie vedela som čo ma čaka tak som bola na to pripravená.Nam teraz najlepšie pomáhli kvapky espumisan dávala som mu to pred každým kojením a ked sme prešli na flašku tak do každej flašky.Ale čo nám pomohlo asi najviac su probiotika INFANTS DOPHILUS odkedy sme mu ich začali dávať asi o dva dni sme prestali používať aj trubičku ktorá bola dovtedy naša každodenná kamarátka.Bolesti bruška prestali upravila sa nám aj stolica malý zostal ako vymenený.Skús ich vyskúšať možno pomôžu aj Vám.Nie je to síce lacná záležitosť ale čo už stoja okolo 12 euro.A to že nič nestíhaš s toho si tažkú hlavu nerob ono to chvilu potrvá kým si najdeš nejaký systém ja mám dve deti a tiež nič nestíham.

babykuky
29. okt 2010

@amja prosím ťa nevieš ako sa volá celým menom sestrička? A ako asi vyzerala? Ja som tiež rodila v žiari a chcela by som vedieť jej meno...ďakujem

babykuky
29. okt 2010

aleboo dievčatá ak mi viete poradiť, potrebovala by som vedieť meno sestry, mala okuliare tmavé až čierne vlasy na krátko ostrihané, asi tá najmilšia sestra na oddelení. Oslovuje pacientky zlatíčko miláčik a takto nejako...Ďakujem 🙂

miroslavazh
31. okt 2010

@vefi89 ahoj. No malinký papá tak každé dve hodinky ale už mi v noci vydržal búvať od 23:30 do 03:20 normálne som nechápala. Vieš keď papá tak sa začne tak spúčať ako by si chcel prdnúť a nič, potom začne plakať a sme tam kde vždy večer. Krčíme nôžky k brušku a plačkáme. Keď to trošku prejde je ako vymenený. ale niekedy takto papáme 5 min, potom trošku plačkáme a papáme ďalej samotné kŕmenie trvá tých 15 min. Len kojím. Na stravu sa snažím dávať pozor. Len tmavé pečivo... a keď mám pravdu povedať veľa toho nestíham papať. Dávame si tretí deň Infacol pred každým kŕmením, trošku sa mi zdá že je to s bruškom lepšie ale pri kŕmení plačkáme.

vefi89
31. okt 2010

@miroslavazh a neprhlta veľa vzduchu???, ak správne nie je prisatý. tiež to môže byť, že dostáva papať neskoro a potom papá veľmi hltavo. my sme to tiež riešili štyri mesiace, ale nepomohol ani Infacol, ani čaje, a nebolo to ani mojou stravou. Po štyroch mesiacoch sme prišli na to, že ani nie koliky, ako to, že bol stále hladný. takže mne neplakal od bolesti, ale od hladu a to podotýkam ,sme sa kojili každú hodinu-hodinu a pol. a tiež sa pučil, nôžky si krčil, a predsa to bolo od hladu. Skús, baby mi radili Espumisan a sab-simplex 😉

ela2710
1. nov 2010

Cawte baby, ja som rodilav Ziari teraz 8.10. 2010, aj ja som povodne chcela v Handlovej, ale zrusili ju, ale nikdy by som si nepomyslela, ze budem rodit v Ziari, kazdy to tu ohovara....Ale bola som milo prekvapena, lekari boli super, aj moj porodnik - mala som pana doktora Zeliznaka, a rozhodne to nelutujem, keby som sla rodit druhy krat tiez by som chcela jeho. Ja som prisla uz na 9 cm, klistir som si pre istotu kazala dat hoci na wc som stihla doma, tak mi dali len maly, epidural som pri porode nechcela, su to zbytocne vyhodene peniaze, za tu chvilu mi nestoji dat 160 eur. Prisla som 12:00 urobili mi prijem a 12:45 bol maly na svete, hmotnost 3750 g a 50 cm, porod bol kratky, ale vzhladom na hmotnost babatka velmi velmi tazky, mala som 2 nastrihy a sitie trvalo 1 hodinu a 15 minut, ale pan dotor bol velky profesional, sice som sa mu neustale mykala, ked ma sil, nekrial po mne, bol velmi trpezlivy, .... sestricky na sale aj na oddeleni boli velmi fajn, az na jednu na novorodeneckom, co mi ani dojcenie nevysvetlila a stale po kazdej mamicke hukala, ale je tam kopec mily a slusnych sestriciek, jedna mlada mi vysvetlovala kupanie a bola velmi zlata. Tiez kvitujem, ze mi babo dali prilozit hned po porode, a ze tam daju na izbu babo uz od 2.dna, mala som ho non-stop pri sebe 24 hodin denne, a my sme tam boli 8 dni, koli zltacke, ale naozaj je to velmi dobra porodnica, sla by som tam znovu....a pritom som jej spociatku vobec nedoverovala...

ela2710
1. nov 2010

@babykuky Awojky kazdy ju tam vola krstnym menom - Maruska =D a bola naizaj velmi zlata =D

ela2710
1. nov 2010

A ozaj ak je tu aj daka mamicka - najlepsie, ktora ma babo narodene v 2010, a je zo Ziaru nad Hronom a ma chut ist dakedy kocikovat, ozvite sa, lebo ja som sa sem teraz nastahovala z Janovej Lehoty a nemam s kym chodit, dakujem, paa, piste =D

janka_michal
1. nov 2010

jeeeeeeeeeej ahojte kocky..ako ste sa rozpisali..ako sa mate?a babatka..a cakatelky prajem vam nech to rychlo ujde a uz mate zlaticka pri sebe..my sme mali trosku problem s kakanim..som malej davala sunar ha-ckovy a mala z neho problemy zelenu stolicu,smradlavu velmi a lepivu vobec bez trubicky nekakala..dr povedala,ze to je ok ze to jej len rychlejsie prebieha oxidácia zeleza ci co..no v lekarni mi povedali,ze to znamena bolesti...ja malu aj kojim ale davam jej aj sunar ako kedy..no a tak som jej ho zmenila na obycajny sunar complex 1 a stolica vporadku no nechcela sama vobec kakat, si zvykla na trubicku do ritky..tak mi tu na koniku odporucili bogaia kvapky..to su probiotika a verte ci nie..malicka mi od vtedy kaka sama..sice len raz za den,ale je to super kazde rano je riaaaaaadne pokakana..tak super...musim sa pochvalit,ze ja uz sa vyspim..malicka mi prespi takmer celu noc..zväcsa celu niekedy sa raz zobudi..vecer viac plackame,ale zaspi a spinka tak do 6tej - 7dmej ako kedy..tuto noc vstala o pol 12tej potom o pol 5tej a potom o pol 7 co sa uz dllllho nestalo..ale neviem ci sa unaví tym placom alebo cim to je,ze prespi celu noc..ale je to super...za 10 dni ideme na prve ockovanie..tak som zvedava ako to zvladneme..vraj si mam zobrat zo sebou octanovu mast a vreckovky ap otom jej to mam natret a zakryt a vraj to lepsie potom zvladaju deticky..a co mate nove?kolko davate malym toho umeleho mliecka?na sunare je pisane od 3mesiaca 180 no niekedy mi spapa viac inokedy o dost menej...alebo ak si pocitate kolko spapaju za cely den tak je to kolko?a tie co kojite tak za aky cas sa vam babatka napapaju a ako dlho vydrzia nepapat?

babykuky
1. nov 2010

@janka_michal tak to ti veľmi dobre spinká...náš malý sa budí raz za noc...my sme nemali problémy ani s kakaním ani s bolesťami bruška...ja ti chcem len poradiť, že naše prvé očkovanie prebehlo bez komplikácií, išli sme po injekcii rovno domkov kde som mu na vpich priložila odličovací tampón napustený vodou riedenou s octom 1:1, alebo alpou. Nemal ani nejako veľmi zvýšenú teplotu ani nebol nervavý a všetko sme zvládli bravúrne 🙂. Ja som podstate do teraz kojila ale už nemám mliečko tak používam Hami. Papá mi ho 2-3 za deň. Začali sme pri 210 ml a teraz mu dávam 240 ml. Keď som kojila malý mi vydržal tie 3-4 hodinky...a používam produkty od aventu, takže ani koliku sme nemali..

babykuky
1. nov 2010

@ela2710 ale náhodou jej originál meno?

ela2710
1. nov 2010

To neviem, ale krstne je Maruška

babykuky
1. nov 2010

@ela2710 ďakujem aj zato 🙂 ak by náhodou niekto vedel budem vďačná 🙂

vefi89
1. nov 2010

@janka_michal zájdi do lekárne a pýtaj si psyllium. je to prírodná vláknina v prášku. ten papaj ráno a večer za polievkovú lyžicu, kludne si zamiešaj aj do jogurtu. nie je to nič moc, ale drobunkej to pomôže, teda pokial kojíš. nám to tiež pomohlo, ale ja som rúrku nepoužívala. ale zase mne malý kakal len raz za 10-16 dní. skús, uvidíš, do týždňa by malo byť lepšie 🙂

petulik22067
2. nov 2010

@ela2710 ahoj tazke porody poznam moje druhe a tretie deti mali 4090g,4350,sitie citim este teraz.

petulik22067
2. nov 2010

@janka_michal tak to je super spat do rana to moje deti ani jedno do roka zavidim!!!!moj mali je v noci hore o jednej a potom o stvrtej potom hodinu hore a este hodinu a pol tak to je nasa noc.ja ho kojim vydrzi cez den tak 2 az tri hodiny ako kedy.Tiez mu davam na noc ,bebu 1h, alebo ked pestuje mamina je to raz za den.

ela2710
2. nov 2010

@petulik22067 ja podobne, bol trosku velky na mna, vraj keby to lekari vedeli, zrejme by ma normalne rodit nenechali...ty mas 3 deticky? kolko maju?

petulik22067
2. nov 2010

@ela2710 pozri profil tam su,aj sMaximkom museli ku koncu konat zacali sa stracat ozvi ale nakoniec sme to zvladli a je to chlapisko ako buk a na to co tomu predchadzalo rychlo zabudneme...tiez sa kazdy cuduje kde som take deti nosila s mojimi 54kilami.

ela2710
2. nov 2010

Aj mne sa stracali, tak mi pichli vyvolanie - dvojitu davku v strede porodu, z nicoho nic mi prestali kontrakcie, ale to asi preto, ze ma 3 tyzdne predtym drzali na magneziu, sice mal maly uz dostatocnu hmotnost, mal nad 2 a pol kila, ale uz nevadi, aspon ma narodky ´den po mojich meninach =D ty si zo ZH?

petulik22067
2. nov 2010

@ela2710 nie z Prievidze ale bola som dohodnuta s primarom bola som jeden den po termine dal mi vyvolavacku a za 4,5hodky bol na svete ja som rodila s vyvolavackou druhy krat mangel sa smial ze si vykracujem s usmevom a tastickou ako na dovolenku za dve hodiny som sa uz nesmiala"

janka_michal
2. nov 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre