Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

damianko6
19. mar 2013

@vefi89 ja tuto skusenos nemam...lebo ked som ta ja rodila bolo nas tam malo az 4 no mali vtedy dovolenku aj doktor a doktorka no ked prisli ked ma prepistali bol tam rozruch lebo rodila manzelka riaditela celej nemocnice no ale co hovorili setricki a sanitarky a este aj sesetricky z novorodeneckeho tak docktorka je zevraj taka neviem ci si robi ciarky kolko odrodila alebo co .🙂 uz 2 krat by som nerodila v ziari iba ak by som si zapaltila. nadsandard tam sa ti plne venuju🙂 🙂

vefi89
19. mar 2013

@damianko6 no si má "potešila" 😅 a prečo by tam nemala byť? Skoncila?

damianko6
19. mar 2013

@vefi89 od marca by uz mala pracovat v prahe aspon tak vraveli sestricki no mozno to boli iba klebety a aka dotorka blondina tucna ro bola?? nieje nahodou taka visoka a vlasi ma dost dlhe?? a predne zuby take vitlasene a velke?,

vefi89
19. mar 2013

@damianko6 blondína určite, pevnejšia tiež. Podrobnosti si nepamatam, zla skusenost nedovolí 😅 akurát rozmýšľam zeby som napisala na UDZS žeby som sa opýtala na pagacovu, či majú staznosti na jej praktiky 😅

majka20113
19. mar 2013

Ahojte. Vidim, ze som rozprudila debatu o postupoch na tunajsej porodnici. Ja len doplnim, ze nemam nic proti pouzitiu kliesti ak to nejde za ziadnu cenu porodit, ale nie v tolkych pripadoch ako sa to deje tu. To svedci o netrpezlivosti porodnika a tymi primar a jeho manzelka su. Pocula som, ze nejakemu dietatu nedavno zlomil lebku pri kliestovom porode ,co uz naozaj zavana sudom. A co sa tyka tych tabletiek na vyvolanie porodu, tie pani primarka naklada asi stylom ze dame taku tabletocku do posvy hej? Moja sestra ani nestihla zareagovat a uz to mala. UZDs ti taketo informacie urcite neda, ale ak na nich nemali, tak ver ze uz budu mat a to uz coskoro.

drnduliak
19. mar 2013

@majka20113 ano, je to dost vysoke cislo...mna napr. tiez nechali tlacit samu len asi 10 minut a potom uz malu tahali von kliestami, vraj nemala dobre ozvy, neviem 😕 v mojom pripade dopadlo vsetko dobre...a ze pani primarka 😀 😀 ake postavenie sa jej dostalo tou svadbou 😀

vefi89
20. mar 2013

@majka20113 tvoja sestra sa nesťažovala, nekontaktovala kompetentných?

lucialen
20. mar 2013

Ahoj 🙂 Kto rodil dvojicky v ziari??? Ako to prebiehalo? dakujem

lucialen
20. mar 2013

ja som mala v zh tiez porod vyvolavany, ale uz po termine, takze ok, kontrakcie neskutocne, ked uz som sa konecne po neviem kolkych hodinach otvorila a mohli mi dat epi, tak zrovna ta dr operovala, tak som este trpela dalsiu pol hodinu navyse a ked som sa konecne dockala epi, tak mi zaposobila asi tak na 50%. Musim povedat, ze sa mi ulavilo, to urcite, ale citila som kazdu kontrakciu a predychavala a o pol hodinu prestala ucinkovat, potom zase trvalo dalsiu pol hodinu kym dopichli a zacala ucinkovat. Nakoniec som rodila kliestami, ale maly mal zle vytocenu hlavicku, cize by inak ani von nesiel. Mna zaujimaju vase skusenosti s epi, kedze vsetky moje zname co tam rodili a rodili uz predtym niekde inde hovoria, ze epi je v ZH o nicom.
A este otazocka, ten novy mlady Dr. uz rodi aj sam? lebo ked som bola nedavno v zh, mal nocnu iba on a neviem si teda predstavit, ze by som vtedy isla rodit

drnduliak
20. mar 2013

@lucialen cau augustovka 😉 ja som mala tiez epi a tiez to nebola ulava na 100% ale aj tak mi to velmi pomohlo, tiez tak na 50% by som to odhadla...dopichavali mi ju ale hned asi po pol hodine od prveho vpichnutia a potom aj pred sitim, to som uz necitila nic....ja som inak porodila asi hodku po podani epiduralu, co som ani sama neverila, kedze som bola predtym ledva na 3cm otvorena a po hodine mi zahlasil, ze dobre, ideme tlacit 😕 😕

katttusa
21. mar 2013

Ahojte kočky, ja som rodila v ZH v decembri tiež pod vyvolávačkou a s epi ktorá nezabrala ☹ , rodila som pri dok. Zelizňákovi a nikoho iného by som k pôrodu ani nechcela 🙂 pôrod bol krásny a rýchly za 5,5 hod. a asi 3 zatlačenia bola malá na svete 🙂

sonicka13131
21. mar 2013

Ja som rodila v Žiari pred 2 a pol rokom a bola som spokojna. Rodil ma Durkech- primar. Bolesti som mala cca 12 hodin starostlivost sestriciek dobra. A porod bol rychli az velmi. Drzim palceky nech mate co naj naj porod konickarky a vsetky maminky.

zuzanagp
3. apr 2013

Dobrý deň milé čitateľky!
Volám sa Zuzana Ďurkechová a píšem v mene mojom a manželovom ako našu reakciu na dva príspevky, ktoré boli publikované 15.03. a 19.03.2013, pod pseudonymom „ majka“. Chceli by sme uviesť určité skutočnosti na správnu mieru.
My dané diskusné fóra nenavštevujeme, ale boli sme určitými ľuďmi upozornení, ktorým aj týmto ďakujeme, že existujú osoby, ktoré nás budú chcieť nejakým spôsobom „pošpiniť, kompromitovať“. Tak sa aj stalo. Vieme presne, kto je daná osoba, ale nebudem konkretizovať . Nechcem rozoberať do detailov obsah príspevkov, ale samotné prečítanie textu Vás upozorní, že určité pojmy sú dosť odborného významu a laik danej problematike vlastne ani nemôže rozumieť .
My sme ľudia , ktorí začali vykonávať svoje povolanie s láskou, s odhodlaním vybudovať oddelenie s vysokým kreditom, ktoré bude prinášať radosť Vám i nám, miesto, kde sa budete môcť bez obáv zveriť do našej odbornej starostlivosti, vychádzať Vám v ústrety, pokiaľ to situácia a možnosti dovolia. Obaja milujeme našu prácu, trávime v nej prakticky všetok svoj čas, snažíme sa pracovať ako najlepšie dokážeme, s čistým svedomím, úmyslom pomáhať, nie poškodzovať ľudské zdravie. Sme veľmi smutní, čo sa napísalo, a aké ohlasy to vyvolalo. Nechceme sa ospravedlňovať za nič, len sme mali potrebu vstúpiť do tejto debaty a taktiež povedať svoj názor a naše myšlienky, na čo v podstate máme všetci právo. Život nie je ideál, ale dané situácie silné osobnosti nezničia, ale skôr posilnia, a to sme my. Tešíme sa na Vás, dvere nášho oddelenia sú Vám vždy otvorené. Dovidenia 🙂

lekaren
7. apr 2013

bez lístka sa ani vetrik nepohne

simik2309
11. apr 2013

No baby tak ako je to, s mojou kamoskou chceme ist rodit do Ziaru ale mame teraz zmiesane pocity co sa to tam deje..

drnduliak
11. apr 2013

aj ja by som rada do ziaru ak stihnem 😅

pusinka001
11. apr 2013

😅

pusinka001
11. apr 2013

Ahojte kočky.nič sa tam zlé nedeje len sa tam rodia naše malé Zlatíčka.A p.Durkechová je super ako aj celý kolektív g.p.oddelenia.Len smelo do Ziaru 😅

ask
11. apr 2013

@simik2309 @drnduliak .... ja som tam rodila 3x. Panbohzaplat mam 3krasne zdrave deti, za sebou 3porody-jeden z nich so spominanou pani dr-bez problemov a ak by som sla zasa rodit urcite by som kludne zas sla do Ziaru....

katttusa
14. apr 2013

Presne tak, len smelo do Žiaru je to naozaj velmi dobrá pôrodnica s výbornými odborníkmi 😉 a čo sa pani doktorky týka je to velmi milá mladá osoba ktorá má vždy úsmev na tvári 🙂

luci2910
11. máj 2013

Ja som rodila pri p-Dr.N.Ficaj.Bolae dosť nervozna,kričala.Dlho zošívala aj to zle zošila.Som rada,že už z tade odišla.Neviem či mladý pán Dr.K. už môže byť pri pôrode sám,ale dúfam že nie.Nemá ešte skúsenosti.Jedna nemenovaná doktorka sa vyjadrila,že v tejto nemocnici je vela kliešťových pôrodov...čo môže mať následky.....Primár sa mi zdá byť v pohode.Jeho pani manželka Dr. má zvlášnty humor a je dosť dôležitá.Zelezňák už tiež nerobí v nemocnici.Sa mi zdá by málo doktorov,že majú.Sestričky sú milé až na drasťáčku Edit.

drnduliak
11. máj 2013

@luci2910 ??? a kto tam teda ostal? okrem mladeho a durkechovcov? ja som tam rodila pred dva a pol rokom a bolo ich tam hadam zo sest vtedy 😕

luci2910
11. máj 2013

Ja som rodila pred 3 rokmi.Za mesiac idem zas.Ale bola som si v marci poležať.Prišla tam nová doktorka,zabudla som meno ale je velmi fajn.Taká mladá blondínka z východu.Ale nikto iný tam už nebol.

vefi89
12. máj 2013

@luci2910
@drnduliak kto je mladý? 😅

vefi89
12. máj 2013

a p. Kandráčová tam ešte je?

drnduliak
12. máj 2013

@vefi89 ja ho nepoznam ale @luci2910 spominala dakeho mladeho dr. K. 😕 a myslim ze kandracova tam uz dlho nie je

luci2910
12. máj 2013

Dr. Kandráčovú tam už tiež nevidela,teraz prišla tiež mladá.Myslím že sa volá Albrechtová a je fajn.Mladý je Dr.Kalný.Nemal ešte 30 rokov je sekundárny doktor a "učí sa",ale snaží sa.

drnduliak
12. máj 2013

@luci2910 ano, mladi sa vacsinou snazia 😉 ale to tam okrem primara durkecha nie je ziadny iny atestovany lekar??? 😕

luci2910
13. máj 2013

Asi len tá Albrechtová.Sa mi to zdá byť málo oproti tomu počtu čo bývalo.

marusticka
13. máj 2013

@luci2910 Ja som rodila pri p. Dr. Ficaj pred 2 a pol rokom, mám veľmi negatívny zážitok. Veľmi som si priala epedurálku, no nikto mi ju neprišiel pichnúť. Tri krát som potlačila a dieťatko bolo vďaka nastrihnutiu na svete, pichla mi niečo na umŕtvenie pri šití, a hneď šila (všetko som cítila, asi mi to nezabralo), vtedy bola nervózna, že ešte raz sa pohnem, tak ma uspí a naposledy uspávala cigánku s IQ húpacjeho koníka a pod. výroky, myslím si, že žene, ktorá trpí, to vôbec nepridá na pohode. Epidurálku zhodnotila slovami, že aspoň ste ušetrili... nechcem to tu rozpisovať, len upozorniť, že pôrod vám vie niekto riadne skomplikovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre