Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

janka_michal
9. júl 2010

boze no tak ako to je?? oni asi ani sami nevedia cohovoria

lucialen
9. júl 2010

Janka, no, moj brat je Lukas, tak asi myslis spravne. Ja ta na fotke velmi nevidim, asi si mladsia ako ja, a ja mladich z ha vela nepoznam. No a ak si z morovna, tak ta urcite nepoznam. Hlavne som sa teda pred 2 rokmi odstahovala a predtym som bola 3,5 roka v zahranici, takze nemam prehlad 😉
Zaujimave s tou epi, tak ja beriem tu za 60e 😀 Zeby tu cenu viac ako zdvojnasobili? 😕

janka_michal
9. júl 2010

@ lucialen ano som mladsia..ja som druhacka na vs teda mam ukonceny druhy rocnik na vs a nastupovala som hned po strednej ..jaaj no ja tiez dufam,ze to stoji len tych 60€ no tiez to nie je ze LEN ale tak urcite to lepsie znie ako 130..nechapem preco sa to tak lisi..no ked som sa pytala tak sestricka povedala,ze sa cena zdvihla a kukla do cennika a povedala tuto sumu..tak ja to nechapem..vsak potom sa spytam este na poradni alebo zavolam v pondelok do nemocnice..nech nie som za blbu, ze sa stale vypytujem na to iste :D jaaaaaaaj dnes som zacala mat take bolesti..uplne nad suskou ma boli asi mi tam mala bucha alebo co a az do krizov mi ide ta bolest..take cudne to je, tak som zvedava co mi povie v stredu na poradni...ked to sa ani neda povedat ci a kedy ma to chyti a ja som takaaa zvedava..keby sa dalo by som aj kazdy den chodila do poradne nech viem co a ako :D tak som nedockava

janka_michal
11. júl 2010

no co dievcence..dnes ziadna nepise???chodim kukat cely den, ci tu nepribudlo nieco nove a stale nic :( coze porabate v nedelny dnik??,vonku je tak krasne a my sme sa rozhodli mat vyvalovaci den..drahemu zase zacinaju od zajtra pracovne povinnosti a ja budem len vegetit..uz sa neviem dockat nasho mimi..jaaaaaj ja uz tu nasu malu bambulku chcem drzat, vidiet a mojkat sa snou..aj ked na druhu stranu si vravim, vsak ved uz za chvilku to je tu a este si uzivaj kym mozes spat kedy chces a ist kam chces a " bez obmedzeni" no v myslienkach uz privolavam porod..dúfam,ze zajtra sa komunikacia rozbehne...papaaaaa

janinna11
12. júl 2010

@janka_michal
Ahoj, uz sem tak casto nechodim, preto pisem az teraz. No na Žiar nad Hronom som pocula, ze su tam odbornici a aj je to tam vynovene. Povodne som chcela BS, ale je pravdou, ze ked sa nieco stane, nie je tam chirurg, krvna banka atd.... je to porodnica, nie nemocnica, takze tak, este stale nie som rozhodnuta a uz nemam vela casu a ten ziar asi pojdem pozriet buduci tyzden, povodne som chcela handlovu, no toho casu nefunguje, premyslam este nad Banovcami, mate niekto skusenosti?? Resp poradte nieco dobre blizko PU 😉

janka_michal
12. júl 2010

@janinna11 ahoj..no ja som tiez povodne chcela rodit u nas v Handlovej..no, ale bohuzial...tak najblizsia a ako tak prijatelna je nemocnica ZH..odisli tam aj ludia (personal) z Ha,takze ich tam ako tak poznam..bo som si polezala v nemocnici v Ha bola som medzi poslednymi pacientkami..takze mozno aj to ma dost presvedcilo..inak sme tiez uvazovali nad BS..ale to je predsaj len dalej a ako sa hovorí cert nikdy nespi..tak asi ostava ZH..a preco ty chces ist tak daleko?sa nebojis? ci si chces dat porod vyvolat na urcity den, aby ta nic nemohlo prekvapit???ja a uz zahravam aj s takouto moznostou..bo toto slnko a zmeny nalad a proste vsetko ma uz tak vycerpava..chvilu som vp ohode potom zase som taka nervna a uz mi to ide na mozog..a vsak ty mas este trosku casu porozmyslat a zvazit si pre a proti a ides rodit s epi?

stivinka1
12. júl 2010

tak to som prekvapena, ak by sa cena EPI zdvihla dvojnasobne, pozerala som ich web, ale tam nemaju cenu uvedenu. myslim, ze neziadice pri EPI , teda na druhy den je bolest hlavy, o kontrakcie primarne nejde, lebo tie vidia aj na pristroji, ktory ich monitoruje. a co sa tyka platby za doktora, mne sa zda, ze som niekde na nete citala, ze to je bezplatne v zh, aspon bolo pred rokom, ked som rodila ja.

mhas
12. júl 2010

@janka_michal janka, nemyslím si, že sa dá dohodnúť s doktorom, že vtedy a vtedy chceš, aby ti vyvolali pôrod. to sa nesmie a fakt je najlepšie čakať, kým to príde samo. mne bývalý primár spravil takú vec, že mi pôrod týžden skôr vyvolal a malá bola potom taká precitlivelá na všetko, dali mi ju na izbu o den neskôr ako sa zvykne... netreba sa ponáhľať s týmto. ak je tam bábätku dobre, treba to nechať nan.

mhas
12. júl 2010

@stivinka1 ja som platila dva krát 70eur /epi plus účasť otca pri pôrode/ a dva krát mi nezabrala. ale vraj bola dobrá aspon na to, že pomohla rozbehnúť kontrakcie..

stivinka1
12. júl 2010

ja prakicke skusenosti s EPI nemam, rodila som bez nej, aj ked som ju chcela, len mi ju nestihli dat. porod sa vyvolava, len ked sa prenasa babatko, pripadne iny problem ma, ked nie su problemy, treba to nechat na prirodu, ta to vie najlepsie zariadit...

janka_michal
13. júl 2010

no dobree rááánko..no asi ano aj ja si myslim,ze ked bude babatko pripravene, tak sa na svet vypýta..vsak uz buduci tyzden mame prvy termin a druhy mame o tyzden neskor..tak to uz nejak hadam dobojujeme...a ked pride porod, tak hadam budem taky rýchli a stihneme sa dopravit do ZH,,tehulkovanie je velmi pekné, no na druhú stranu veeeeeelmi dlhe..a hlavne tento posledny mesiac..vlece sa to a vlece ☹ ja sa skusim este raz spytat na tu epi kolko stoji, pretoze aj mne sa zda vela to zdvihnutie..ale povedali mi tak..uvidíme..zajtra idem na poradnu, tak mi drzte palceky 🙂

jenta
13. júl 2010

ahojte, ja tiež uvažujem nad pôrodom v Žiari, keďže nám zavreli handlovskú pôrodku 😒 Doktorka mi dnes povedala, že v 32. tt pôjdem na screening do Žiaru, tak že si to tam aspoň popozerám. Uvažovala som aj nad BS, ale neviem či by to nebol aj trochu risk, ísť v bolestiach takú diaľku a ešte ak bude poľadovica alebo sneh... Uvidíme. Zajtra sa chcem objednať na 4D sono do Žiaru, neviete niekto ako to tam chodí? Myslím, či to robia každý deň, alebo majú určené dni a hodiny na toto vyšetrenie?

sjusiquatro
14. júl 2010

@jenta ahoj...no najlepsie bude ked zavolas a ta objednaju aj za par dni...neviem ci maju vyhradene dni teraz ked su tam dake zmeny 🙂 viem ze utorok,stredu stvrtok robili....ja som bola tiez v zh na 4D aspon ze maleho bolo dobre vidiet ale bolo to take rychle za 10 minut cele sono nebolo to boh vie co....kamaratka bola v BB za 60e...a bola veeelmi spokojna ze to trvalo skoro 45 minut a robil jej vsetky merania a aj rengen babetka a tak... 🙂

janka_michal
14. júl 2010

ja som bola tiez v BB na 4D bolo to super az na to,ze nasa mala drnda spinkala a mala rucicku cez hlavicku a ked sme ju trosku pohmyrili nech sa otoci alebo zobudi tak si aj druhu rucku dala na tvaricku a bolo po sone..tak mi povedal,ze to nema zmysle,ze nic nenafoti tak popozeral ci je vsetko ok a ci je to isto dievka a ano vsetko bolo vporiadku..tak mame len styri fotky..aj to dve tvaricky no nic moc jednu nozicky a dalsiu kde vidno pohlavie..no a platila som 20€ s tym ,ze mi to aj napalil na cd a ked chcem sa mam preobjednat alebo nemusim..a ze sa stava aj to ze potom ked prisli druhy krat tak ani vtedy nebolo nic vidiet..no tak som sa preobjednala ale bola som v ten termin v nemocnici a potom uz bolo neskoro..no hlavne je,ze vieme ze je vsetko v poriadku
no a k cene EPI v nemocnici ZH tak som sa dnes opat na to pytala ap ovedali ze od 01.07.2010 sa zdvihli ceny a EPI stoji 133€ cena nadstandardu ostava 25€ a inak som sa na ceny nepytala..podla mna je ta cena epi nenormalne prehnana..vsak aniv BB to tolko nestoji..neviem z kade prisli na taku sumu... :( ja som uvazovala, ze si ju dam hlavne kvoli sitiu..ale povedali,ze ked idu sit zenu tak jej to opichaju ap otom to nie je citit..tak uvidime ci bolesti budem zvladat alebo nie..

sjusiquatro
14. júl 2010

no 133e je dost 4 000sk...a pupocnikovu krv si idete dat zobrat??ja ju asi darujem...

jenta
14. júl 2010

@sjusiquatro ďakujem ti 🙂 dnes som tam volala a som objednaná na budúci týždeň v stredu. No ja tam chcem ísť hlavne kvôli tomu, že chceme vedieť, kto býva u mňa v brušku, lebo na sone čo má moja dokina, to nebolo vidno. A tiež som počula, že ani nie je dobré, ak sa sono robí dlho. Veď za 10-15minút sa dá toho dosť nafotiť 🙂 A ak sa ťa môžem opýtať, koľko si platila? Bolo to tých 33€ čo majú na stránke? A DVD si si doniesla, či to oni dali? Ďakujem za odpoveď 🙂

sjusiquatro
14. júl 2010

@jenta no ved nie je dobre dlho robit sono...ano platila som 33e a dvd ti daju.. 🙂

jenta
14. júl 2010

@sjusiquatro ďakujem ti moc, si zlatá 🙂 Tak a teraz len dúfať, že sa ten náš drobec ukáže 😀

janka_michal
14. júl 2010

@sjusiquatro ako to myslis ze darujes?ako niekomu cudziemu ci??vsak a to prijme niekto iny??napis mi o tom viac pls..

sjusiquatro
15. júl 2010

@janka_michal ...da sa darovat do verejneho registra je to dobrovolne a bezplatne..pozri www.eurocord.sk tam je vsetko popisane

janka_michal
15. júl 2010

@sjusiquatro kukam to akurat..je super,ze tak mozes niekomu pomoct..vsak ked to nechces vyuzit tak aspon niekomu poozes..ale na druhu stranu ma zarazilo,ze ked aj ty darujes nie je tam zaruka ze moje dieta ju dostane..alebo no neviem ja niekomu darujem a potom ked by sa nieco stalo tak by som bola nebodaj este v poradovniku..malo by sa to aspon nejako zaznamenat, ze si darca a potom napr uprednostit ta alebo take nieco ci?

sjusiquatro
15. júl 2010

@janka_michal urcite to bude zaznamenane ze si darovala, lebo sa aj vypisuju dake papiere ale ta zaruka.....no to je tazko....fuuuuuuuuuuuuuuu to je hic 😎

janka_michal
15. júl 2010

@sjusiquatro no to veru je..ja kukam film len v krataskoch a takej sportovej podprde..no hruza des ako je sparno..a este ma aj hlava bolii. :( cchelo by to nch v noci riadne poprsi celu noc a nech sa trosku schladi vzduch..bolo by to lepsie

sjusiquatro
15. júl 2010

@janka_michal tu pred dvomi dnami poprsalo a lepsie sa spalo v noci..dnes a vcera to bola hroza mohlo by sprchnut...lezim a potim sa ako kon... 😀 😀

sjusiquatro
15. júl 2010

ozaj...aky mas kocik???

janka_michal
15. júl 2010

@sjusiquatro noo vsak to je hrozne takto..a ani pre babaka to nie je bohvie co..no a kocik mame abc astro...kupovali sme v BB, ja som potrebovala taky kocik co je lahky,lahko sa sklada a ovlada..pretoze my mame maly vytah takze ho budem musiet stale skladat a trapit sa s nim a este k tomu nam k vytahu vedu schody cca 15 alebo kolko..takze dost narocny pristupovy teren :D bol sice drahsi platili sme 329€ a bola tam len hlboka a sportova cast..ani nanoznik,ani taska ani fusak..no proste nic len sportova a hlboka cast..tak sme aj autosedacku museli dokupovat..este sa nam pacil espiro atlantic..ten bol o 100€ lacnejsi a bol k tomu aj fusak aj nanoznik aj plastenka, taska a aj celkom v pohode cena za vajicko, ktore sa tam da nakliknut..no ale bol tazsi ako tento abc..a mal este aj fukatelne kolieska co je vraj lepsi konfort pre babatko..

fatimuska
17. júl 2010

@janka_michal nechcem radiť, ale cez modrýkoník sa dajú kúpiť krásne a za polovicu tieto kočíky a fakt na nich nie je vidieť, že by boli nejak opotrebované, ja som si v ZH dávla epi v máji/10 to bola za 60eur, prečo to tak zdvihli?

janka_michal
17. júl 2010

@fatimuska no uz aj nam potom poradili lacnejsi ale ta nevadi..vsak kupili sme a myslim,ze splnal nase normy tak sme vybrali dobre..a nejaky ten rok vydrzi a potom aj pre druhe babo..no asi preto, lebo zavreli handlovsku porodnicu..zmenil sa primar a tak pod..teda aspon si myslim..lebo je to dvihnute od jula 2010

lucialen
17. júl 2010

Ahojte, som tu dlhsie nebola, nestiham, prerabame, a este k tomu tieto horucavy, hroza 😝 Nohy mam ako zehlicky 😝
Jej Janka, uz 39tt, tak uz len cakas kedy to pride, co? 🙂 Som sa pytala bracha na teba, sa smial, ze ste spolu predavali kedysi 😉 Pozrela som tvoj album, ale ani z tych fotiek ta nepoznam. No tak sa drz 😉
Sjusiquatro, my sa mozno aj stretneme v ziari, ja mam termin 18.9. a 24.9., ale maly je o dva tyzdne vacsi, tak tu mam uz 10.9. podla posledneho merania🙂
No a s tou epi to trochu prehnali, pochopila by som ze zdvihnu ceny, ale viac ako 100% 😕 😲

sjusiquatro
18. júl 2010

@lucialen no asi sa stretneme ja idem o týžden na sono tak som zvedava co mi povie....lebo ked som bola v 20 tyzdny tak vravela ze by to mohlo byt aj skor tak teraz povie presnejsie ...tak som zvedava 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre